Flames of war

Moderator: Moderators

Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Duc d' Elchingen wrote:
Mind Uploader wrote:
Duc d' Elchingen wrote:Licno ne volim preterano board games.
Uvek cu radije da izaberem figure.
Kladim se da nisi pogledao link... :D
Jeasm. Ali ocigledno sam nesto propustio...
Na linku je slika sisate cice koja baca kockice dok igra FOW... kakve veze to ima sa time da li vise volis board games ili figurice? Sve je zamisljeno kao fora...
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

zapravo strana trazi da se regustruje...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Mind Uploader wrote:
Duc d' Elchingen wrote:
Mind Uploader wrote:
Duc d' Elchingen wrote:Licno ne volim preterano board games.
Uvek cu radije da izaberem figure.
Kladim se da nisi pogledao link... :D
Jeasm. Ali ocigledno sam nesto propustio...
Na linku je slika sisate cice koja baca kockice dok igra FOW... kakve veze to ima sa time da li vise volis board games ili figurice? Sve je zamisljeno kao fora...
Nisam primetio. verovatno zato sto trazi registraciju.
Ako je rec o nekoj crnokosoj u crnoj haljini kako baca kockice kao da je u kazinu to je sa proslogodisnjeg sajma gde je FOW bio prisutan.
Riba je dal sestra dal devojka dizajnera nekog FRP-a ili kompjuterske igre sta li pa su je iskoristili da ulepsa par slika.
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Jeste, to je ta cica... Videh kad sam kopao po board game geek-u, pa rek'o da posaljem...
Smor za registraciju, prevideo sam, posto sam odavno registrovani gik... :)

Izvinjavam se svima...mislio sam da ce biti zabavno...
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Post by Zekina banda »

Pa riba je u stvari igrac FOWa, citao sam neki battlereport s njom u glavnoj ulozi. Kad ne igra FOW bavi se reklamiranjem donjeg vesa, te koga ne mrzi moze da potrazi i njen sajt :wink:
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Poslao sam pitanje za figuricu GE102 Marder I zasto je nema u ponudi iako se nudi u Armijskim listama.
Odgovor je bio izaci ce sledece godine zajedno sa Early War!
Vive l' France!
User avatar
SRBENDA
Posts: 263
Joined: Mon Sep 18, 2006 11:39 pm
Contact:

Post by SRBENDA »

Ako budu ubacili Chetnike obavestite me pocinjem 100%[/i]
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Salu na stranu, bila je rasprava na forumima i cak od strane same firme Battlefront o ubacivanju gerilaca.
Mislim da ima par scenarija koji su posebno preradjeni za tu priliku ali tesko da ce ikada napraviti figure.
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Evo da se ponovo ukljucim u ovaj svet WWII...
Na spisak igraca mozete dodati mene i Poznica..
Ja sam sa UK Motor company (AFRICA) a miroslav sa Afrika Korps. tj. Svabama.
Za sada imamo po 1000 pts. Inace primetio sam neke greske u AB-u .. cene nekih jedinica se nisu poklapale sa knjigom neke stvari su vise a neka manje poena. Jeste li i vi ostali to primetili ?
Nisam sve sastavio a ni ofarbao pa cu da vicem za pomoc oko oznaka na vozilima...
Image
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Igor Vasiljevic wrote:Evo da se ponovo ukljucim u ovaj svet WWII...
Na spisak igraca mozete dodati mene i Poznica..
Ja sam sa UK Motor company (AFRICA) a miroslav sa Afrika Korps. tj. Svabama.
Za sada imamo po 1000 pts. Inace primetio sam neke greske u AB-u .. cene nekih jedinica se nisu poklapale sa knjigom neke stvari su vise a neka manje poena. Jeste li i vi ostali to primetili ?
Nisam sve sastavio a ni ofarbao pa cu da vicem za pomoc oko oznaka na vozilima...
SUPER!!! Jos dva, oformljena igraca, na samo 76 km od Beograda :)

Da li se tvoja kompanija racuna kao Motorizovana ili Infantry? A Poznic sta tacno igra? Grenadire? Tenkove? Nesto trece? I bez toga sam vas dodao u listu ali bi voleo da je informacija 100% tacna ...

Kao sto vidite mi smo se u Beogradu malo aktivirali i evo koliko sutra cemo se treci put igrati! Kako vas dvojca stojite sa dolascima u Beograd ili ako imate u Zrenjaninu neke terene za Flames of War sa primanjem gostiju?

Sto se tica Army Buildera, ja priznajem da sam par puta proveravao poene i slicno i to za Skobrine Padobrance i sopstvene Grenadire i sve je bilo "po knjizi".
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Evo da odgovorim ..
1) Motor company (infantry company) strana 110 u PDF-u ili 108 u knjizi Afrika
Sastav..
1 Company HQ ..40Pts
1 AA Section .. 55 Pts (Breda 20mm Portee x2)
2x Combat platoon (Lorried) tj. 2x 95 pts= 190 Pts
1x Weapon Platoon (AT Platoon) 75 Pts + 2x15 Pts (6Pdr. Portee) = 105 Pts
Divisional Support
1xRoyal Horse Artilery (1 gun section) 180 Pts + 35 Pts (upgrade to Priest) = 215 Pts
1xAnti Tank Platoon Royal Artilery 75Pts + 95Pts (upgrade to 17/25) = 170 Pts
1x Armoured Platoon 2x Lee + 1x Sherman II/III = 285+5+5 (lee) + 20 (Sherman) = 315 Pts
-----------------------
40+55+190+105+215+170+315=1090 Pts.
Planirao sam da ubacim jos AA 40mm Bofors i Air Support.. naravno posto jos nisam igrao mozda pojacam nesto od artiljerije... zapravo necu prosirivati armiju dok ne odigram nekoliko bitaka. Tada cu znati sta mi treba i gde mi "skripi". Lee tenkove sam stavio jer izgledaju blesavo sa tim svojim silnim kupolama a Shermana da bi imao bar jedan "normalan" nek.
Inace prvobitno sam hteo da napravim selu armiju od oklopnih automobila ali se Poznic u startu opredelio za Tigra pa sam odustao od predivne armije u kojoj bi bilo 5-6 razlicitih vrsta oklopnih automobila koji naravno nisu ni za prineti Tigru..

E sada odmah i da odgovorim zasto sam sve napisao koliko je poena..
Ne slaze se racunica izmedju Afrika knjige i AB3 :( Npr u AB3 stoji da me 80 poena kosta upgrade na Priest a u knjizi pise 35 poena !!

Drugo pitanje je sto zaista nemam pojma o Poznicevoj strukturi armije.
Znam da ima Tigra :( i mislim da su i kod njega motorizovana pesadija tj. panzer grenadier company, za Afriku naravno. Eh da bude sve lepse on je dosta i ofarbao njegove trupe. Nije se odlucio sta dalje do 1500 jer je mislio da stavi Italijane ili 88-micu.. ili sta ti ja znam sta vec ..

Nismo jos igrali.. nisam jos ni knjigu pravila odstampao mada imam odstampanu Afriku ;) Ja sam poceo pre vas sa FOW ali sam svakodnevno u sve vecim problemima kod kuce pa nisam daleko odmakao..

Terene nemamo ali se nadam da ce prvi teren biti zapravo odgovarajuca tkanina u boji peska :) ispod koje stoje WH brda isl. sto bi dalo efekat pescanih dina.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Nemojmo zaboraviti Zubore da neki imaju original AB za koji postoji data file, dok neki imaju piratsku verziju dvojke, za koju NEMA novi AB data file...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

I neregistovani AB3 radi posao jer moze da ti prikaze do tri jedinice .. nema stampanje ali ima i tu trik :) tj. print preview koji mozes sa print screen ubaciti u neki drugi progam i tako stampati. Dakle, skinuo sam i najnovije data fajlove i isto.. razlika u njizi i AB-u :(
Image
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Igor Vasiljevic wrote: E sada odmah i da odgovorim zasto sam sve napisao koliko je poena..
Ne slaze se racunica izmedju Afrika knjige i AB3 :( Npr u AB3 stoji da me 80 poena kosta upgrade na Priest a u knjizi pise 35 poena !!
U AB te upgrade na Priesta u stvari kosta 35 poena kako i treba ...
Ali je pocetna cena Artilerije setovana na 165 umesto 180 ...
Image
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

žubor wrote:
Igor Vasiljevic wrote: E sada odmah i da odgovorim zasto sam sve napisao koliko je poena..
Ne slaze se racunica izmedju Afrika knjige i AB3 :( Npr u AB3 stoji da me 80 poena kosta upgrade na Priest a u knjizi pise 35 poena !!
U AB te upgrade na Priesta u stvari kosta 35 poena kako i treba ...
Ali je pocetna cena Artilerije setovana na 165 umesto 180 ...
a evo i odgovora sa FoW foruma ...
You need to download the errata PDF for Afrika from the website. The value of 165 pts for RHA in AB is correct.
A evo i linka: Afrika Update

AB je zakon :mrgreen:
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Gle cuda nevidjenog..
Onda je zapravo jos malo pa sve reseno.. jedino ima BUG sto pise da je 80 poena Priest a racuna 35 kao sto i jeste :)

Kako ti se cini za sada moja armija ?
Image
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Hej kucali smo u isto vreme ...

Sto se tice svidjanja liste ... pa i ne svidja mi se ... tj. smetaju mi 2 minimalna combat platoona. Niti su igrivi kao takvi, niti je ovo igra sa minimalnim "core" jedinicima i brdom specijalnih/elitnih/heavy i slicno.

S druge strane kada bi se combat platooni poduplali :) to bi vec bilo nesto drugo ;). Lista ima sve sto treba da ima: malo pesadije, artiljeriju, previse AT gunova, tenkove, mitraljeze ...
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Dobro da si mi rekao .. 190 poena je sasvim prihvatljivo da dodam na moju armiju (jos 2xPesadija). Mada ipak zelim prvo da sve ovo pripremim i ofarbam pa da probam (lako je dodati kada ima mesta) interesuje me treba li mi AA bofors 40mm misliio sam da stavim full 6 komada jer se prodaju u paketu po 2 a po rasporedu imam 3 ili 6.
Da ubacim koje oklopno izvidjacko vozilo umesto pesadije za koju mislis da mi jos treba?
Zaprao u svoju army listu sam stavi sve sto mi se dopalo po izgledu. Stavi bi te boforse i mozda koji oklopni automobil makar samo zbog izgleda...
Eh, primetio sam da si rekao previse AT topova.. ima 2 staticna i 2 pokretna. Zar je to previse ?! "Prosvetli me" !
Last edited by Igor Vasiljevic on Wed Sep 05, 2007 10:12 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Moje licno, laicko, misljenje je:

Poduplati Infantry Platoone ... + 55 poena po Platoon-u total .... + 110PTS
Dodati jedan PIAT team ... + 30 PTS
RHA poduplati takodje i degradirati ... sa 2 gun-a re rollujes sve pogotke, sa 4 ne ... + 70 PTS
Ukinuo bih Weapon AT Platoon ... - 105 poena
Takodje bih degradio Anti Tank platoon, ali bih ga ujedno i poduplao ... + 25 poena

Sada bih dodao MG Platoon sa MG Carrierima ... + 165 PTS
i fore radi ...
Limited Air Support - Kitty Hawk

I eto tacno 1500 poena ... vredi li cemu ... nemam pojma :)
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Dodati jedan PIAT team ... + 30 PTS zar nije bolje da ostavim onaj AT pokretni

Nisam shvatio zasto poduplati ako nemam re roll i kako degradirati ?!
Gde pise to za degradiranje ?! jesi li to mislio na manji kalibar ili nesto drugo ? Ako smanjim AT topove nisam siguran da cu moci ista uraditi Tigru :(

MG Platoon sa MG Carrierima ... + 165 PTS mi se dopada kako izgleda :)
uzecu u razmatranje..

i fore radi ... Limited Air Support - Kitty Hawk
Eh to ce biti malo teze za nabaviti.. mozda mi posluzi neki Hurricane kao proxy :)
Image
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Igor Vasiljevic wrote:Dodati jedan PIAT team ... + 30 PTS zar nije bolje da ostavim onaj AT pokretni

Nisam shvatio zasto poduplati ako nemam re roll i kako degradirati ?!
Gde pise to za degradiranje ?! jesi li to mislio na manji kalibar ili nesto drugo ? Ako smanjim AT topove nisam siguran da cu moci ista uraditi Tigru :(

MG Platoon sa MG Carrierima ... + 165 PTS mi se dopada kako izgleda :)
uzecu u razmatranje..

i fore radi ... Limited Air Support - Kitty Hawk
Eh to ce biti malo teze za nabaviti.. mozda mi posluzi neki Hurricane kao proxy :)
Eh za degradiranje sam mislio da ih NE upgrade-ujes kako si prvobitno zamislio ...

Sto se tice re rollovanja ... imas sve u Rule Book-u ali osnovno je sledece:

Kada pucas Artiljerijom sa 2 gun-a onda Re rollujes sve pogotke tj moras PONOVO da pokusas da pogodis neprijatelja ... znaci re rollujes HITOVE ..

Kada imas 4 gun-a to NE MORAS da radis ...

Sto se tice TIGRA ... Mozes ga gadjati sa Artiljerijom jer ona ima AT4 a TIGAR ima gornji oklop 2 ... do duse i nije neka sansa ... hmmm ... ako se TIGRA plasis onda mozda ipak da ostavis 17/25 gunove ...

Ako upgradeujes Anti Tank Gunove i ukines KittyHawk opet si na 1500 poena :)

Ne zaboravi ... sve savete ti daje totalni laik :) tako da ... ja mu ne bih verovao ...
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Daleko od toga da si totalni laik.. narocito u odnosu na mene.
Kada sve sredim po pitanju figura (farbanje i sklapanje) bacim se na pravila i igranje (makar morao da dolazim za BG da bih igrao).
Bitno je da je resena nedoumica oko AB3 poena :D pa cu moci malo da kombinujem da bi ustimao na 1500Pts. Naravno prvo cu da probam sa 1000 poena i/ili sa "papirnim jedinicama" koje mi nedostaju do 1500 Pts.
Hvala jos jednom...
Image
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Igor Vasiljevic wrote: Kada sve sredim po pitanju figura (farbanje i sklapanje) bacim se na pravila i igranje (makar morao da dolazim za BG da bih igrao).
Ha! Gori sam od tebe.

Kada sam se "poceo loziti" na Flames of War, resio da skupljam armiju pa makar nemao ni sakim da se igram u Srbiju. Razlog je taj sto sam pronasao klub u Becu, a posto radeci za Austrian Airlines, idem u Bec bar 5-6 puta godisnje igrao bih se tamo!

Odoh da spavam ...
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Igore evo kako sam ja sastavio svoju infantry armiju:

1. HQ
2. Charles Upham hero
3. Full rifle platoon (PIAT + light mortar)
4. Full rifle platoon (PIAT + light mortar)
5. Heavy mortar (full)
6. Shermani sa AA
7. Machine gun (ne secam se da li u 1500 ide full ili samo 1)
8. Artiljerija, obicna (25 pdr) 2 sekcije (4 guna)
9. Weapon tim - anti tenk 6 pdr

Da, sa ovom listom imas problem sa tigrovima, ali mislim da je bespotrebno potrositi (za pocetak pare i vreme za farbanje) tolike poene na 17/25 jer ti on sluzi samo protiv tigra. Sve druge tenkove rastocis i ovako, sa obicnim AT gunovima.

E sad koje su varijacije na temu: pojacati artiljeriju na 8 komada, jer tada kao britanac imas neke bonuse na njih i jos neka specijalna pravila koja su povoljna. Za razliku izbaciti heavy mortar.

Meni licno se tenkovi nisu nesto svideli jer smatram da imaju isti problem kao i u 40k - odlicni su oni ali su one-wound model.... koji kosta 120 poena, sto je JAKO mnogo u FOW... Za 360 poena koliko kostaju shermani mozes SVASTA da kupis... Sa druge strane, nisu tako dobro oklopljeni, tako da ce svaki protivnik imati cime da ih "izbusi" ko svajcarski sir... Sa druge strane imaju veliki movement, te ih mozes takticki koristiti u misijama.... mada za 360 poena ti stanu 2 full combat platoona, koja pored 2 postojeca imaju jednake, ako ne i bolje sanse :lol:

Eto toliko od mene...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Dzon Vejn wrote:Igore evo kako sam ja sastavio svoju infantry armiju:

1. HQ
2. Charles Upham hero
3. Full rifle platoon (PIAT + light mortar)
4. Full rifle platoon (PIAT + light mortar)
5. Heavy mortar (full)
6. Shermani sa AA
7. Machine gun (ne secam se da li u 1500 ide full ili samo 1)
8. Artiljerija, obicna (25 pdr) 2 sekcije (4 guna)
9. Weapon tim - anti tenk 6 pdr

Da, sa ovom listom imas problem sa tigrovima, ali mislim da je bespotrebno potrositi (za pocetak pare i vreme za farbanje) tolike poene na 17/25 jer ti on sluzi samo protiv tigra. Sve druge tenkove rastocis i ovako, sa obicnim AT gunovima.

E sad koje su varijacije na temu: pojacati artiljeriju na 8 komada, jer tada kao britanac imas neke bonuse na njih i jos neka specijalna pravila koja su povoljna. Za razliku izbaciti heavy mortar.

Meni licno se tenkovi nisu nesto svideli jer smatram da imaju isti problem kao i u 40k - odlicni su oni ali su one-wound model.... koji kosta 120 poena, sto je JAKO mnogo u FOW... Za 360 poena koliko kostaju shermani mozes SVASTA da kupis... Sa druge strane, nisu tako dobro oklopljeni, tako da ce svaki protivnik imati cime da ih "izbusi" ko svajcarski sir... Sa druge strane imaju veliki movement, te ih mozes takticki koristiti u misijama.... mada za 360 poena ti stanu 2 full combat platoona, koja pored 2 postojeca imaju jednake, ako ne i bolje sanse :lol:

Eto toliko od mene...
Druze, u pitanju se 2 razlicite ARMY liste ...

Tvoja je BRITIHS RIFLE COMPANY
A Takedina BRITISH MOTOR COMPANY
Koriste razlicite combat platoone i tome slicno ...

Vidimo se u 17h!
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Da.. Zubor je u pravu.. ja imam MG timove a ti Rifle/MG. Moja armija je motorizovana pa ce mrski neprijatelj imati gomile meta za gadjanje. Tenkove sam stavio Lee/Grant jer mi se dopada njihov blesavi izgled pa se stoga moze zakljuciti da sam samo hteo da imam kojesta u armiji sto mi lepo izgleda. 500 poena koje mi fale za full armiju ce biti dodato da bi armija bila upotrebljiva i da mogu "da pokazem zube" i bar malo da zaboli neprijatelja. Mali problem je sto cu najcesce imati neprijatelja koji je zapravo Tigar :( i verovatno 88mm AA/AT gun. Da pojacavam AT topove preterivao bih.. da ih smanjujem necu dok ih ne probam.. MG-ova mi treba jos i nadam se da ce biti dovoljno i igranja i para da se sve to iskompletira..
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Zubore, propustio si moju prvu recenicu :lol:

Ja sam mu pricao kako je kod mene i kakva su moja iskustva iz te cele jedne partije koju sam odigrao...

E sad, on je nesto drugaciji, pa sta od saveta moze da bude korisno sta ne, to ce on zakljuciti ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Sto se tice tenkova kod zapadnih saveznika treba se setiti da su ih oni koristili da tamane nemacku pesadiju. Cim bi dosli u kontakt sa tenkovima zvali bi u pomoc avijaciju ili artiljeriju.
Ovako je bilo ISTORIJSKI 8)
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

:) I ja sam prevideo prvu recenicu ... hvala u svakom slucaju sam ome interesuje jos jedna sitnica .. kako je regulisano igranje istih armija jedni protiv drugih ? Jel se to praktikuje ili cu morati da pravim i jednu armiju od druge strane da bi mogao da igram protiv svakoga ?
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Hehe... Istorija, istorija.
U principu dozvoljeno je igranje istih protiv istih. Onda se to racuna kao manevri u nekoj zabiti.
Mada fakat glupo izgleda a tek Sovjeti u sinjelima protiv DAK...
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Pitanja..
1) AT gun koji gadja TENK jel mora da re rolluje ako ih nema 4 u bateriji ili je re roll obavezan samo ako su u pitanju artiljerija koja koristi template

2) AT gun jel moze da gadja pesadiju ?
Image
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Igor Vasiljevic wrote:Pitanja..
1) AT gun koji gadja TENK jel mora da re rolluje ako ih nema 4 u bateriji ili je re roll obavezan samo ako su u pitanju artiljerija koja koristi template
Reroluje se samo kada se puca Artilery Bombardment
Igor Vasiljevic wrote: 2) AT gun jel moze da gadja pesadiju ?
Uglavnom da, osim onihkoji u opisu imaju pravilo NO HE.
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

ako reroluje samo AT bombardment onda mi nije potrebno 4 AT 17/25 ?
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Pa za Zuborove Tigrove i zaplenjene KV-1 ce ti trebati...
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Ali bude li imao vise od 1 Tigra ostatak armije ce biti minoran.. tesko da bih se uplasio od armije koja ima samo 4 tenka .. a ni Zubor nece imati takvu armiju (valjda) mislim da igramo u 1500 pts a ne u 10.000 jer nemam nameru da zaglavim u BG par dana..
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

To stoji mada imaju Svabe dosta cudesa sa tvrdim oklopom. Valja to potamaniti...
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Bar za oklop imam kojesta.. i moj oklop i stacionarne AT i pokretne AT... a bogme i verovatno 4 haubice od 105mm da mu oklopi dobiju i po glavi..
mislim da mi je veci problem ako mi neko dodje sa milion rusa koji idu peske i nose automate.. a mislim da sam negde imao i jednu kockicu sa dve sestice :) samo da bi uspeh bio 100% garantovan Zuboru moram pokloniti onu drugu koja ima dve jedinice .. pa cu tako imati manje problema ;)
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Pa moji crveno armejci u 1500 imaju 100+ pesadijskih postollja :?
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Duc d' Elchingen wrote:Pa moji crveno armejci u 1500 imaju 100+ pesadijskih postollja :?
Ti bas znas da pokvaris dan :cry:
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Nesto me zub zeza pa sam nervozan :wink:
Locked

Return to “Flames of War”