Flames of war

Moderator: Moderators

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Motor company je zeznuta jer ima jako male combat platune. A na to naravno dolazi i No HE opcija britanskih topova sto je jos veci bedak.
Zubor dobro predlaze izmene mada mozes razmisliti o jos nekim opcijama....

Sastav.
1 Company HQ ..40Pts
1 AA Section .. 55 Pts (Breda 20mm Portee x2)
2x Combat platoon (Lorried) tj. 2x 95 pts= 190 Pts ovo obavezno pojacati do maksimuma
1x Weapon Platoon (AT Platoon) 75 Pts + 2x15 Pts (6Pdr. Portee) = 105 Pts - 6pd nemaju HE sto ih cini pomalo skupim specijalistickim AT oruzjem
Divisional Support
1xRoyal Horse Artilery (1 gun section) 180 Pts + 35 Pts (upgrade to Priest) = 215 Pts - ista prica Prist mozda jeste vizuelno lepsi ali po mom misljenju bolje uzmi 2 sectiona RHA ukopaj ih i gruvaj
1xAnti Tank Platoon Royal Artilery 75Pts + 95Pts (upgrade to 17/25) = 170 Pts - jeste da su AT 13 ali su i nepokretni i nemaju HE. Ima logike uzeti ih ako ces da igras protiv recimo panzer company ali protiv neke "pesacke" liste su baceni poeni.
1x Armoured Platoon 2x Lee + 1x Sherman II/III = 285+5+5 (lee) + 20 (Sherman) = 315 Pts - razmisli da upgrejdujes sve na shermane

Misli da bi trebalo da razmislis i o HMG platunu ali obavezno o uzimanju jos pesadije. Postoji i ona fora da uzmes inzinjere pa ih zamenis za rifle company.

Generalno ne bi trebao da se opterecujes toliko sa AT oruzjem - ako igras protiv druge pesadije nece ti sluziti nicemu a ako se boris protiv tenkova vecinom (ili bese uvek) ces igrati defendera - kad se ti kao britanac ukopas tenkovi te tesko mogu iscackati iz daljine (vecinom je to 1-2 shoota) pri cemu ih ti bombardujes sa artiljerijom. Ako se bas odluce da pridju ili te charguju e tad tvoji lepo izvade one jeftine sticky bombe a bogami neko potegne i PIAT.

A sto rece Zubor avion je uvek opcija...
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

HMG je zeznut jer lako gine. Nazalost ima 5+ save a ne 3+.
Tako da postaje koristan mahom u defanzivi i to samo ako je ukopan.
Sto se tice artiljerije bez 4 komada u vodu ne izlaziti na tablu. Re-roll pogodaka zna da bude nezgodan.
6pdr AT topovi su cist visak pored 17/25 i tenkova pride.
Moje je misljenje da Englezi i Amerikanci treba da koriste svoje tenkova da tamane protivnicku pesadiju a AT topove, avijaciju i artiljeriju za protivnicke tenkove.
Samim tim mozda Lee/Grant i nije tako losa opcija da se malo ustedi na poenima.
I naravno sto vise pesadije.
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Pa Lee/Grant i jeste ubacen zbog pesadije i laksih tenkova a narocito sto mi se dopada blesav dizajn. Sto se tice RHA tj. Priest-ova znam da su bacanje para i poena ali mi se dopada kako izgledaju.. dodacu jos 2 to sigurno... i onako nemam pojma sa igranjem pa bar da imam nesto sto mi se dopada :) Moji pokretni AT 6Pdr-i su da daju podrsku smesnim tenkovima koji su vrlo ranjivi na protivnicke tenkove. Sto bi se reklo pratnja za moje tenkove.. Sta jos dodati.. ? AA / HMG / ???
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Mozda bolje AA. I dalje mislim da su 6pdr cist visak. Bolje neka pesadija.
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Igor Vasiljevic wrote:Moji pokretni AT 6Pdr-i su da daju podrsku smesnim tenkovima koji su vrlo ranjivi na protivnicke tenkove. Sto bi se reklo pratnja za moje tenkove..
Ja bih na tvoj AT problem gledao ovako ...

Odes na SPISAK IGRACA i pogledas sa kakvih se kompanijama mozes susresti ... Tu vidis da osim Duleta Mrzimsvee niko drugi, bar trenutno, ne igra sa Tenkovskom Kompanijom.

Kada to pogledas, vratis se tvojoj listi i saberes vrednost tvoja 2 AT platoona koji imaju NO HE pravilo. Njihova cena je oko 1/4 tvoje cele armije ...

1/4 tvoje cele armije ne moze da povredi pesadiju ...

Ne znam kako drugacije da pokusam da te odvratim od "imanja" 2 AT platoon-a, u igri gde je pesadija nosilac svega ...

Za te poene mozes imati jos jedan platoon tenkova ... itd itd itd ...

Kapiram ja da je izbor platoon-a tvoj licni izbor ali da ponovim ono sto je po meni porazno:

1/4 tvoje cele armije ne moze da povredi pesadiju ...
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

malo pitanje .. jel moze da se od HQ-a odvoji prateci AA section da ide "svojim putem" npr. uz tenkove ?
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

žubor wrote: Ja bih na tvoj AT problem gledao ovako ...
Odes na SPISAK IGRACA i ...tu vidis da osim Duleta Mrzimsvee niko drugi, bar trenutno, ne igra sa Tenkovskom Kompanijom.
1/4 tvoje cele armije ne moze da povredi pesadiju ...
Ma ok.. hvala na brizi ali zaista nisam pravio armiju za pobedjivanje..
Meni je trebalo par informacija poput 2 ili 4 Prista.. jos AT 17/25 ili ne... (sada vidim da ne..) isl.. ja ipak imam ovde igraca sa Tigrom i verovatno jos nekim opakim stvarima.. a kao i ja ima tek nesto pesadije.. zato..
bicete srecniji kada vam dodjem u posetu ili ako vam ponestane protivnika koje mozete "utepati" dodjete ovamo i odete kuci sa jos jednom pobedom..
Kao sto rekoh vise nisam mnogo u nedoumici sta dodavati i zasto :D
poceo sam sa farbanjem pa cu poslati sliku cim nesto bude konkretno uradjeno.. trebace mi i tu nekih saveta ;)
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Igor Vasiljevic wrote:malo pitanje .. jel moze da se od HQ-a odvoji prateci AA section da ide "svojim putem" npr. uz tenkove ?
da
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Igor Vasiljevic wrote:malo pitanje .. jel moze da se od HQ-a odvoji prateci AA section da ide "svojim putem" npr. uz tenkove ?
Na zalost ne ...

Razlog toga je sto se combat attachmenti mogu attachovati SAMO na combat i weapon platoon-e a ne na Support platoon-e stu su, ako se ne varam, tenkovi u tvojoj listi.

AA mogu da se odvoje i "prikace" tvojoj pesadiji ali tenkovima iz vec navedenih razloga ne mogu ...
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

A onda bih ih odvojio samo da mogu davati AA podrsku dalje od HQ-a neka stoje negde u cosku i onako su pokretni pa ce valjda moci da priskoce u pomoc ... Cek malo.. jel to znaci da mogu na Weapon da se prikace (uz moje pokretne AT topove) ?
Last edited by Igor Vasiljevic on Fri Sep 07, 2007 4:13 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Igor Vasiljevic wrote:A onda bih ih odvojio samo da mogu davati AA podrsku dalje od HQ-a neka stoje negde u cosku i onako su pokretni pa ce valjda moci da priskoce u pomoc ...
Ovo takodje ne moze ...

Ako ih odvojis moras ih attachovati ...

Ako ih ne odvojis, moraju ostati u command distance od HQ-a ili 2iC-a ...
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Hm, da. Moja greska.
A sada jedno pitanje ako bi uz tenkove bio i Company HQ i AA topovi?
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Da sta ako sve drzim u vozilima.. ipak su to Motor company jedinice.. ?
Image
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote:Hm, da. Moja greska.
A sada jedno pitanje ako bi uz tenkove bio i Company HQ i AA topovi?
To moze ...
Image
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Igor Vasiljevic wrote:Da sta ako sve drzim u vozilima.. ipak su to Motor company jedinice.. ?
Ne kapiram pitanje?
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Pitanje je bilo, ako vec imam motorizovanu pesadiju jer mogu da HQ od te pesadije drzim u vozilima uz tenkove i ostalo kao jednu jednicu.. zbog pokretljivosti bi drzao HQ u vozilima.. naravno iza tenkova ;)
Image
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Igor Vasiljevic wrote:Pitanje je bilo, ako vec imam motorizovanu pesadiju jer mogu da HQ od te pesadije drzim u vozilima uz tenkove i ostalo kao jednu jednicu.. zbog pokretljivosti bi drzao HQ u vozilima.. naravno iza tenkova ;)
Tvoj HQ dolazi sa Jeep-om a 2iC sa kamioncetom. I mozes ih Attachovati bilo kom platoonu. I pesadiji i tenkovima i AT gunovima i artileriji ... izbor je samo tvoj ...

Elem, HQ mozes prikaciti tenkovima, a onda 2iC i AA gunovi funkcionisu samostalno ...
Last edited by žubor on Fri Sep 07, 2007 4:51 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Extra... mislim vrlo je lepo sto imam mogucnosti da kombinujem.. :D ko sa kim da bude u grupi.. odoh da farbam.. pa se javim sa kjom slicicom da cujem jel zadovoljavajuce i li ne..
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Jos uvek se niko nije odvazio da proba da sakuplja Italijane...
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Ja sam nesto bio razmisljao o onom njihovom boxed setu za 1500 pts.. ako se ne varam kosta negde oko 160 Evra sto je bilo primamljivo.. a;i nisam video da se bas svasta moze dodati za njih ... mislim da nema preterano blistera.. inace Poznic je odlucio da stavi uz svoje Panzegrenadir trupe i 5 italijanskih "tenkova" ... :lol:
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Ma bolje da ti ne pricam sta je mene celo vece kopkalo...
Rumuni!
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

A kozaci na konjima sa zapreznim kolima sa HMG :) ?
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Dosta su mi jedni Sovjeti.
Pravio sam ja razne spiskove, US padobranci, nemacki padobranci, Englezi i Italijani za pustinju, Rumuni...
Ono sto ce sigurno biti to su Francuzi za EW koji bi trebao da izadje dogodine.
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Ja sam prvobitno razmisljao o Britanskim oklopnim automobilima ... video sam u AB da imaju skoro 10-tak razlicitih vrsta ali sam siguran da kao takvi ne bi mogli ni protiv koga da se bore..
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

nisam siguran... prica se da su Recon company jako zeznute
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Pitam se kako izlaze na kraj sa tenkovima poput Tigra.. ili sa gomilama pesadije koja ih moze "izbusiti" bez problema..
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

artiljerija i avioni... uz moguci dodatak nekog armoured skvadrona. Reccon je zeznut zbog onih specijalnih pravila za kretanje i otkrivanje neprijateljskih jedinica koje nakon toga poklopi Royal artiljerija ili US pristovi...
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Aha.. u tome zecu lezi grm.. znaci da cu mozda moju armiju kasnije prosiriti u recon.. stim sto ce mi ostati jedan deo viska motorizovane pesadije.. artiljeriju imam... oklop imam.. uz mali trosak imat cu kombo armiju :) odo odmah u AB da vidim kako postojece trupe da upotrebim maksimalno..
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Samo da najavim da je pocela nabavka Rumuna.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Gledah nesto onaj US arsenal... jel ima neko ideju zasto su oni laki (60mm) minobacaci tako zajebani? Mislim Fp 3+ 8O
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Većina lakih minobacača ima dobar FP.
Razlog tome, bar po mom mišljenju je što mahom koriste direktnu vatru i lakše mogu da primete protivnika.
Sa igračke strane reč je izbalansiranosti koja ti daje mogućnost da ipak iskopaš nekoga. Sa ROF2 i AT1 potpuno su bezopasni po vozila ali pešadiju ili GUN timove mogu lepo da potkače.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Duc d' Elchingen wrote:Većina lakih minobacača ima dobar FP.
Ma pusti ti to, svabe imaju FP 6+, britanci 4+.... 3+ je brate mnogo pogotovo sto se radi o 60mm minobacacu... ajd sad FP je bitan protiv vozila i buletproof covera ali nekako mi se cini da bi bas ovi tezi minobacaci trebali lakse da probijaju... Ono opet imas samo jednog pa rerolujes to hit...
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Post by Duc d' Elchingen »

Rusi 4+
Rumuni 3+
Mađari 3+
Nemci Ostfront 5+
Nemci Afrika 4+
USA 3+
UK 4+
Italijani 5+

Ovo sa Nemcima me malo čudi valjalo bi proveriti u eratama.
Pri tom USA, Italijanski, Rumunski su GUN timovi što će reći 5+ save i ne mogu da Asaltuju.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

mortari

Post by opsidiannight »

Zar nisu svi minobacaci gun teams?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote:Rusi 4+
Rumuni 3+
Mađari 3+
Nemci Ostfront 5+
Nemci Afrika 4+
USA 3+
UK 4+
Italijani 5+

Ovo sa Nemcima me malo čudi valjalo bi proveriti u eratama.
Pri tom USA, Italijanski, Rumunski su GUN timovi što će reći 5+ save i ne mogu da Asaltuju.
U erati sa Ostfront nemacki mortar je FP 4+
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: mortari

Post by Duc d' Elchingen »

opsidiannight wrote:Zar nisu svi minobacaci gun teams?
Light mortar kod Rusa, Nemaca, UK i Mađara su INFANTRY timovi.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Flames of war

Post by Duc d' Elchingen »

E da vidimo da li će se naći neko raspoložen da vodi ove Švabove

http://www.flamesofwar.com/hobby.aspx?art_id=619
Mind Uploader

Re: Flames of war

Post by Mind Uploader »

Mogu od Ogija da kupim par tigrova (citaj dva) i zanima me sta mi jos treba i koliko kosta za neku listu sa kojom moze da se igra?

Hajde ako nekoga ne mrzi napravite mi za mid/late war neku listu, da moze da se igra, a da bude manji broj modela i jeftinija (i da ukljucuje dva tigra).

@EDIT@
Mislim da bih zeleo da vodim grenadie kompanie...
Da li sa box-om Grenadier Kompanie pokrivam svu obaveznu pesadiju za istoimeni kompani?
I onda na njega mogu da "budzim" tigrove, avione i ostali support? Koliko se Rik ugradjuje u cenu, tj. koliko novca ispadne 70NZD kada se preracuna u Rick-pare?
User avatar
Minja
Posts: 324
Joined: Fri Sep 09, 2005 12:56 am
Location: Warp 665-667

Re: Flames of war

Post by Minja »

Pa vidi Srki...
Kod nas se, uglavnom, igra Mid-War, pa bi ti bilo sasvim OK da skupljas prvo takvu listu...Mislim imaces vise protivnika. Dva Tigra su dosta skupa za Mid-War, ali mogu da idu u svaku pesadijsku listu...ili onu sa Pancergrenadirima ili Pancerpionirima...

Za takvu listu bi ti bili neophodni HQ (2 pesadijska postolja), zatim dva platuna pesadije (racunaj 10-14 pesadijskih postolja), dok bi ostalo mogao da popunis tenkovima/topovima/avionima itd...

Sa boxom Grenadier Kompanie dobijas HQ+2 platoona pesadinaca, tako da bi ti to bilo sve sto ti je i potrebno (u stvari neophodno).

Za sada je izasao box sa tri Stuke (J 87) u dve verzije - sa topovima i bombama, sto ti je nekih 37 evra, koliko se secam. Naravno, mozes i sam da nabavis neke modele u razmeri, a pravilima (za sada) su predvidjeni i Me-109, FW-190 kao i Hs-129. Stuka je sasvim OK za Mid-War, i "radi posao"...

Cene koje nadjes na sajtu FoW su, nacelno i cene kod Ricka! :D On uzima retailersku proviziju, tako da bi to bilo negde tu...

Liste...liste...hmmm. Pa, mogao bih da pokusam:

PanzerGrenadiri za MW:

HQ (2 SMG tima sa pancerknackerima) 55 poena

Motorizovani PzGn Platoon (3 squada) 220 poena
Motorizovani PzGn Platoon (3 squada) 220 poena

2 Tigra 770 poena
JU 87 Stuka (limited) 135 poena

To bi bilo osnova, ukljucujuci tvoje zelje (2 Tigra su vise od pola poena u MW) za nekih
1400 poena, pa bi mogao da ubacis samo jos 3 polugusenicara sa AA topovima (2cm) SdKfz 10/5 (90 poena), 2 izvidjacka vozila SdKfz 231 (90 poena) ili 1 Heavy Machine Gun Section sa 2 teska mitraljeza (95 poena). Licno bih uzeo ovo zadnje i ojacao osnovne pesadijske jedinice.

Sve u svemu, bila bi to prilicno nebalansirana lista, a najveci nedostatak bi osecao u artiljeriji. Ako bi izbacio jednog Tigra, sve bi moglo drugacije da se popuni i da bude dosta "igrivija" armija...
Arrogance, my friend, arrogance! :-)
Mind Uploader

Re: Flames of war

Post by Mind Uploader »

Hvala Minja!
Trenutno gledam da armija bude sto jeftinija i da je sto lakse ofarbam...
Kasnije bih naravno zamenio jednog pa drugog tigra sa necim zanimljivijim, ali u pocetku mi je ovo skroz kewl da probam malo, da zafarbam neke modele. Kasnije planiram da uzmem prvo neku artiljeriju a kasnije neke timove sa mitraljezima...
Last edited by Mind Uploader on Fri Apr 11, 2008 12:39 am, edited 1 time in total.
Locked

Return to “Flames of War”