Kampanja Battle Reports

Moderator: Moderators

User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Chempress »

Skobra wrote:Sledeci krug ce poceti u sredu...
Izmene koje ce biti uvedene u 4. krugu

Inicijativa bonus za "narodnost"
Svabe +15
US/UK +0
Rusi -15
odlicno
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Golub87 wrote:Ideja je bila da tenkovi napucavaju pesadiju a da ista moze samo mrko da ih gleda. Upalilo bi da se igralo bilo sta osim Fighting Withdrawal-a.

Plus tek sam dobio brumbare i hocu da ih isprobam sto vise mogu.

Jedno je sigurno, tigra vise nikada necu izvesti
na 16" imaš sledeći broj hitaca sa ta 4 tenka:
topovi od 6 do 7 u zavisnosti od Tiger Ace Skill
MG 4 hica
ukopanu pešadiju pogađaš na 4+
dakle 3 pogotka od topova i 2 od mitraljeza
ja na 3+ spašavam 3 do 4 i posle tvoj FP ubija 1 do 2
naravno ovo je sve prosek
da me natereaš da proveravam moral treba ti oko 5 do 10 poteza u zavisnosti koliku jedinicu gađaš
isto bi ti se desilo u bilo kom drugom scenariju sa samo eventualno boljijm rezultatom po tebe
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by opsidiannight »

Imao bi on koliko oces poteza da nije FW scenario.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja Battle Reports

Post by žubor »

da i trebalo bi mu 40 krugova da mozda dodje do trenutka kada ce protivnik da baci company moral i to pod pretpostavkom da te tenkove nemoze nisacim da ogrebe ...
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by opsidiannight »

All the time in the world, all the time.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

opsidiannight wrote:All the time in the world, all the time.
Samo sto vreme ide za obe strane...
dok bi tih svapski 700 poena "maltretiralo" ruskih 200 poena pretpostavljam da bi ostatak ruskih 1300 poena isto to radilo sa svapskih 900 poena (bolje reci 770 ili manje jer su bili i avioni tu negde). Pitam se ko bi pre popustio :wink:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Grad Heroj je i dalje Grad Heroj
još jedared su Namački zavojevači pokušali da zauzmu Kolevku Revolucije
koš jedared su prošli kao i do sada

1500 Panzera vs 1500 Strelkovy

Nemački OOB
HQ: 1 x PzKpfw III M, 1 x PzKpfw III N
Combat: 3 x PzKpfw III N
Combat: 3 x PzKpfw III J
Weapon: 2 x SdKfz 7/1
Weapon: 5 x PzKpfw II F
Support: 4 x 10.5cm leFH18

Sovjetski OOB
HQ: 2 x Rifle, 1 x Komesar, 4 x PT puške, 5 x Inžinjerci
Combat: 19 x Rifle, 1 x Komesar, 1 x HMG, 2 x l.minobacač
Combat: 19 x Rifle, 1 x Komesar, 1 x l.minobacač
Weapon: 6 x 45mm PT topovi
Weapon: 3 x HMG
Weapon: 3 x HMG
Weapon: 9 x 82mm minobacači
Support: 4 x SU-122
Support: 3 x ZIS-3 76mm PT topovi

Cauldron

Crvenoarmejci su započeli bitku sa svim PT oruđima na bojišti i jednom maksimalno ojačanom pešadijom dok sa druge strane Nemci počinju sa artiljerijom i Panzer III N.
Već u prvom krugu Sovjeti uništavaju dva nemačka topa i tako znatno umanjuju efikasnost nemačke artiljerije.
Nemcima već u prvom potezu dolazi pojačanje u vidu Panzera III J no međutim njihova vatra i vatra teške artiljerije ništa značajnije nije uspela da uradi.
Na drugom kraju bojišta Panzeri III N uništavaju 2 PT topa od 45 mm.
Sovjeti odlučuju da krenu u napad na nemačke tenkove, nažalost ne uspevaju da unište ni jedan i pored mnogobrojnog pucanja što SU-122 što ZIS-3 kao ni naknadni uspešni pešadijski juriš.
Uništen je doduše još jedan nemački top i bejlovan jedan Panzer III N.
Nemci ponovo kreću u napad na 45mm PT topove i ovoga puta im nanose teške gubitke što pucanjem što uspešnim jurišom. Ostao je samo jedan top i komandir čete ali su takođe i ostali na bojištu.
Na drugom delu oklop SU-122 je i pored mnogobrojnih pogodaka bio pretvrd za nemačke cevi od 8 pogodaka samo 1 uništen i 2 bejlovana tenka, na svu sreću nema potrebe za proverom morala.
U narednom potezu Sovjetima dolazi prvo pojačanje i to još jedna pešadijska četa.
Takođe ponavlja se napad na Panzere III J i to uspešno ovoga puta. I pored relativno nesupešne paljbe samo 1 bejl pešadija uspešno juriša na tenkove i uspeva da ih otera sa table. naime pali su moral za kontranapad i tada moraju direktno od neprijatelja da se povlače a bili su na smoj ivici...
Združena vatra PT pušaka i poslednjeg 45mm topa ništa nije uspela da uradi.
Nemci uvode novo pojačanje, 5 Panzera II koji kreću u napad na pešadiju gube jedan tenk u procesu ali uništavaju 7 do 8 sovjetski postolja, na sreću branioca bili su prisiljeni da odstupe iz boja.
Artiljerija uništava jedan ZIS-3 dok Panzeri III N ne uspevaju da unište preostali top i nanose minimalne gubitke mitraljeskom vatrom mornarima. Tenk koji je pucao u PT top pokušao je na juriš da ga uništi ali mu se to osvetilo, artiljerci su dobro naciljali mekani bočni oklop i uništili ga.
U narednom potezu taj isi top uništava još jedan Panzer III ali uz pomoć CC vod ostaje u bici.
SU-122 se približavaju lalkim nemačkim i u bitku ulaze mitraljezi i minobacači.
Nemci ovoga puta sa 3 tenka napadaju preostali 45mm top i uništavaju i njega i komandira čete, međutim na drugom kraju bojišta po njih se stvari odigravaju veoma loše naime 4 Panzera II kreću u napad na pešadiju, jedan se zaglavio na tarabici, jednog sz+u bejlovale PT puške a trećeg zbog veoma malog bočnong oklopa bejlovla je obična pešadioja svojim puškama (1 pa 6)
potom u meleu sovjeti uništavaju 3 tenka (nažalost ni jedan od njih nije bio onaj preostali fukcionalan) Nemac se povlači ali i ostaje na bojištu.
Sovjeti sa svoje strane uništavaju i preostali nemački top a komandir voda i staff tim beže iz bitke.
Nemci uvode i poslednje pojačanje PVO, koji uspeva da uništi ZIS-3 topove, što vatrom što jurišem
Međutim tu je i kraj bitke za Nemce SU-122 uništavaju obe samohodke a nemci padaju četni moral.

Konačni rezultat 4-3 za Crvenu Armiju
Nemački gubici: 3/5
Sovjetski gubici: 2/8
Niko nija bacao WS
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja Battle Reports

Post by žubor »

1500 Panzer Grenadira vs 1815 US Tanks

Kao i obicno, nemam zivce a ni memoriju za prave Battle Report te ide samo skraceni size :D

Pre svega, sad videh, Homer je izveo pogresnu listu jer se njegovi Panzer Grenadiri u kamionima racunaju kao INFANTRY a taj unit u kamanji je Mechanized!!!

No, nema veze :D, idemo dalje ...

HQ sa Pupchenom
2 x Mali Grenadiri
Tigar + 3 PIII
2 x 8.8 sa rof 3
Tigar je dobio ROF3 sa re rolom 8O
Priority Stuke

Sa 315 poena viska, ocekivao sam laganu setnju i spakovao sledece:
HQ 2 x Sherman
4 x Sherman
4 x Sherman
2 x SPAA
3 x Mortar
3 x Priest
Full Armored Rifles bez kamiona sa dismountovanim LMG i .50 cal

Misija
Fighting Withdrawal

Postavka

Homer
Leva strana table:
Ukopani grenadiri i HQ sa pupchenom koji viri iz sumice

Sredina:
Tigar na brdu, 2 PIII iza brda

Desna strana table: Realno, Homer je izgubio samo zato sto je nov jer je mislio da ako si na 6" od objectiva da si cool tako da je svoje 8.8 stavio na 6" od objectiva (takodje u sumi) dok je njihov commandir stajao nesto blize. Jedan vod grenadira je bio ukopan na cise od 10" od Objectiva.

Zubor
Leva strana table:
Armoured Rifles
4 x Sherman

Sredina:
Prazna

Desna strana table:
Priestovi
Mortari i 2 Shermana skroz uz desnu ivicu table
Shermani
SPAA

Bitka
Pokusao sam da smokujem jednu 8.8 (u cemu sam i uspeo) i da sa 6 Shermana, 2 SPAA i 3 Mortar Half Trucka ubijem drugu. U tome nisam uspeo 8O i rekao bih da je tokom celog dana (u narednoj bitci protiv Slova) moje pucanje po 8.8 bilo vise nego porazavajuce. Ideja je bila da posle toga mortari spice krajem table i priblize se objectivu.

U nekoliko narednih krugova 8.8, Tigar i 2 PIII se napucavaju sa 4 Shermana i SPAA, pesadija spava a moja artiljerija manje vise ne radi nista sve dok u jednom krugu ne spotuje Tigra iz prve, Homer baca 1, ali zubor baca 2 za Firepower te Tigar biva samo bailovan (i naravno oma se vraca). S druge stran Stuka ubija 2iC i jedan mortar halftruck.

Na drugom krilu u isto vreme kombinovani assault Shermana i Armorued Rifle-a dovodi do smrti cela 2 postolja grenadira i bezanja Armored Rifle-a sa table 8O! Jednog Sherman sa levog krila ubija Stuka ...

U 4. krugu Mortari i CiC dolaze do objectiva koji se nalazi iza sume i opaljuju iz sve snage u commandira 8.8 u ubijaju ga! U poslednjem nemackom krugu 8.8 pucaju po halftruckovima i ubijaju 2 8O, preostali jedan baca platoon moral i dobija 6! Na sredini table Tigar & Co unistavaju 3 od 4 Shermana ali preostali Sherman dobija 4+ na platoon moral! Kao slag na toru, Homer nema ni jedan tin unutar 4" od Objectiva, poslednja sansa mu je grenadirski platoon koji se posle movemnt faze nalazi na vise od 4" od objective, Homer uzima kockicku za Stormtrooper move i dobija 2!

Kraj Bitke! Ono sto mi je kockica uradila na pocetku ... to je nadoknadila na kraju :D

Pouka: Mozes da pobedis iako protivnik ne izgubi ni jedan platoon :D
Image
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja Battle Reports

Post by žubor »

1500 Panzerpionira vs 1500 US Tanks

Panzerpioniri
HQ
Full pioniri sa 7 halftruckova
Full pioniri sa Supply Truckom
Tigar (schnell)
2 x 8.8 sa ROF3
Nebelverferi (3 komada) + PAK38

US Tanks
2 x Sherman
4 x Sherman
4 x Sherman
3 x Priest
3 x Mortari (rezerva)

Misija
Breaktrough - najgora moguca po mene :(

Postavka
Pioniri stoje tik uz ivicu cetvrtine u kojoj su objectivi i cekaju da dodju na red i potrce ka istim.
Nelverferi sa PAK38 su u jednom cetvrtini a 8.8 i Tigar u drugoj cetvrtini, na 6" od 8.8 commandera je CiC a na 6" od njega Oserver (veoma bitno za dalji razvoj dogadjaja)

Ja kao i obicno ne mogu da cekam i umesto da izaberem da krenem "preko" nebelverfera odlucujem se da pokusam da prodjem drugom stranom, evo i moje postavke:

Pristove sklanjam sa vidika kako bi mogli ne smetano da gadjaju sirom table bez brige da ce neko njima da se osveti. Shermane stavljam na 12" od 8.8 i Tigra. Na zalost izmedju mene i njih se nalazila pruga (kao i izmedju mene i Nebelverfera) tj assault nije bio moguc ni na jednu stranu.

Ideja je bila da Shermanima neutralisem 8.8 a posle sta Tigar uradi ... uradio je ...

Bitka

Moj prvi potez, 10 Shermana ide napred. Artiljerija pokusava da spotuje Tigra i dobija 2, 2 i 2. 10 Shermana sa stabilizatorima puca 20 x Main Gun i 20 x MG u 8.8. Slovic im pridruzuje CiC-a i Observera. Elem to cut long story short. Posle 40 kockica pucanja, nestala je JEDNA (J E D N A) 8.8 8O!

U Slovicevom prvom krugu njegovo kombinovanje pucanje 8.8, Tigra i Nebelverfera po Shermani rezultira nestankom 7 Shermana!!!! i jednim bailovanim. Taj bailovan je inace CiC koji je pre nego sto je bailovan 3 puta (tri puta) prosao WARRIOR SAVE!!!!!. Elem u mom drugom krugu pokusavam da mu unistim bar jedan platoon (8.8...) ali naravno ne uspevam. Artiljerija pokusava da nadje Tigra i dobija 1,2 pa 6 (yeah) ali ga ne pogadja :). Slovic unistava Shermane. END GAME!
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Grad Heroj je i dalje Grad Heroj
:applause: :applause: :applause: :applause:

Lepo cak i protiv anti-infantry zajebane liste... Mada gledam ovo lukav je bre ovaj Pedja sa obzirom kako napumpa cetu na 8 platuna... :applause:
Misija Breaktrough - najgora moguca po mene
Cekaj ovo je ona sa dijagonalnim cetvrtinama? Pa zar nije ona bas zgodna za tenkvske cete? Ono brz si a imas 3 pravca napada?
10 Shermana sa stabilizatorima puca 20 x Main Gun i 20 x MG u 8.8. Slovic im pridruzuje CiC-a i Observera.
Ok ovo prikljucivanje je validno i naravno uvek mozes da koristis priority fire. Ili su ipak tvoje bedak kockice odlucile...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja Battle Reports

Post by žubor »

Skobra wrote: Ili su ipak tvoje bedak kockice odlucile...
to to :D

ali nema veze, vec u sledecoj borbi sve ce to doci na svoje :D
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by opsidiannight »

Tri scene.
Sila božija se sručila na dva uboga FlAK 8,8 topa, sve što je saveznički general mogao da grune grunulo je. Avaj kockica je kurva, nekada te voli a nekara ogovara da ti je mali. Samo par panjenika u posadi FlAK topa.

Scena sledeća je: au al se ovi momci izbezobraziše. A el znate koliki je to kalibar 8,8 cm duuuuuuga cev. Naravno da ne, pa vi ne računate po metrički. Bum tras. (sledeći put kockica tvrdi da je meni mali)

I za kraj, genije, skakač sa motkom, izvorni Teksašanin, najveći živi amerikanac, radio je ono i sa Pokohontas i sa Linkolnom. Ne bira, dal muško il žensko dok god ima viskija. Lik preživljava 3, ej TRI warior sejva u JEDNOM KRUGU. Žubore od sada 1iC iz te divizije kad igra protiv mene pada Warrior Save samo na 6 i tačka. Zaslužio je. Znači lik je dobio ''Congressional Medal of Honor'' tu i tada.

Doduše, dodeljen je i jedan gvozdeni krst, komandi Nebelwerfera za uništenje jednog Šermana. Sad sam video skoro sve. Ako još mortar uništi Šermana dobija viteški krst ODMAH.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Poraz Crvenoarmejaca u Pskovu
I pored brojčane nadmoćnosti pokušaj proboja na severu za sada nije uspeo
Nemci su predosetili ofanzivu i maksimalno utvrdili svoje položaje.
Scenario je bio The Big Push i Sovjeti su bili napadači
Bodljikave žice, rovova, bunkera i minskih polja bilo je više nego na Mažino liniji!
Ukratko dobro postavljena nemačka odbrana i dosta loše sovjetsko preliminarno bombardovanje kao i naknadni artiljerijski udari doprineli su lošem ishodu bitke.
Iako je dobro počelo i uništen je jedan vod grenadira i HMG su naterani da se dobrovoljno povuku nemogućnost da se neprijatelj iskopa artiljerijom nas je koštala pobede.
Srećom ne tako strašan poraz, 6-1 ali bez izgubljenih vodova, s druge strane ni neprijatelj nije izgubio niti jedan.
Usle Intense Battle pravila onaj uništeni vod se ne računa u gubitke.
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja Battle Reports

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote:Poraz Crvenoarmejaca u Pskovu
I pored brojčane nadmoćnosti pokušaj proboja na severu za sada nije uspeo
Nemci su predosetili ofanzivu i maksimalno utvrdili svoje položaje.
Scenario je bio The Big Push i Sovjeti su bili napadači
Bodljikave žice, rovova, bunkera i minskih polja bilo je više nego na Mažino liniji!
Ukratko dobro postavljena nemačka odbrana i dosta loše sovjetsko preliminarno bombardovanje kao i naknadni artiljerijski udari doprineli su lošem ishodu bitke.
Iako je dobro počelo i uništen je jedan vod grenadira i HMG su naterani da se dobrovoljno povuku nemogućnost da se neprijatelj iskopa artiljerijom nas je koštala pobede.
Srećom ne tako strašan poraz, 6-1 ali bez izgubljenih vodova, s druge strane ni neprijatelj nije izgubio niti jedan.
Usle Intense Battle pravila onaj uništeni vod se ne računa u gubitke.
Cestitke Golubu na izboru scenarija :D

No salu na stranu, Pedja, daj samo pocetno stanje vodova (da bi smo izracunali gubitke)

B.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

u da sorry

Sovjeti 0/8
Nemci 0/8
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Sovjetski OOB
HQ: 2 x rifle, 1 x komesar, 5 x inžinjerci
COmbat: 19xrifle, 1xkomesar, 1xHMG, 2xl.minobacač
combat: 19xrifle, 1xkomesar, 1xHMG
weapon: 5xsmg scouts, 1xkomesar
weapon: 3xHMG
weapon: 3xHMG
weapon: 6x45mm AT top
weapon: 9x82mm minobacači
suppport: 4x122mm, 8xZIS-3 76mm

Nemčki OOB (neka me Golub ispravi ako sam negde pogrešio)
HQ: 2xsmg, 2x8cm minobacači
COmbat: 9xrifle/MG
COmbat: 9xrifle/MG
COmbat: 9xrifle/MG (pioniri)
Weapon: 4xHMG
Support: 3x15cm NW41
Support: 4x10.5cm leFH18
Support: vod pionira, ne sećam se koliko timova
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Golub87 »

Sve si pogodio, osim sto su oba pionirska voda imala supply truck.

Bilo je 7 postolja u vodu crnih pionira
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Žubore ispravka za ovu moju današnju protiv Ogija
Sovjetski gubici 0/10
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja Battle Reports

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote:Žubore ispravka za ovu moju današnju protiv Ogija
Sovjetski gubici 0/10
Si ti normalan? Pa na tebeli ne postoji mogucnost za 10 platoona :D ....

Inace ispravljeno :D

A imas li ideju sta su uradili Mikaan i Golub?
Image
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Golub87 »

Ameri 6:1 Nemci

Ubijeno:

0/6 nemackih i 0/8 americkih.

Mislim da je ukupna kolicina unistenih timova 2 stjuarta, cetiri paka i nemacki 2iC sa kamerom :D
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Chempress »

pa sta se vi radili? :D
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Golub87 »

Manevrisali :lol: :lol: :lol:

Zezam se, scenario me je ubio. Igrao se encounter, jednostavno nisam mogao da pokrijem objektive kako treba sa tri voda, nisu mi dosle rezerve sve do kraja partije (a i onda na pogresnom delu table).

On je koncentrisao tenkove na jedan objektiv, ubio dva topa koji su ga cuvali i ja nisam mogao nikako da ga povratim. Kraj price
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

inače trebalo bi da se uvede i tabela za preko 8 vodova jer Rumuni izvlače 10 vodova u 1500 poena samo tako
isto važi i za Mađare a važilo bi i za Talijane kada bi neko hteo da igra Fuciliere
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Golub87 »

Pa cak i grenadiri mogu da izvedu 10 ako se potrude. Luftwaffe feldkompanie skoro pa ne moze bez 10 vodova
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

nega da li ste vas dvojca dobro pogledali uslove pobeda za Encounter
neme niti jednu kopiju pravila pri sebi ali da nije da mora od 6 kruga da drži objektiv?
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Dzon Vejn »

Duc d' Elchingen wrote:nega da li ste vas dvojca dobro pogledali uslove pobeda za Encounter
neme niti jednu kopiju pravila pri sebi ali da nije da mora od 6 kruga da drži objektiv?
Jel to nesto na moj i Homerov racun :D ?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Mikaan »

Dzon Vejn wrote:Jel to nesto na moj i Homerov racun :D ?
Ne, nego na moj i Golubov 8O

Upravo pogledao - ne pise nista za 6 krug - "the battle ends when either: a player starts their turn in possession of any of the objective in the enemy deployment area / or the game runs out of time :P ".
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Mikaan wrote:
Dzon Vejn wrote:Jel to nesto na moj i Homerov racun :D ?
Ne, nego na moj i Golubov 8O

Upravo pogledao - ne pise nista za 6 krug - "the battle ends when either: a player starts their turn in possession of any of the objective in the enemy deployment area / or the game runs out of time :P ".
ok, samo proveravam
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Dzon Vejn »

Duc d' Elchingen wrote:
Mikaan wrote:
Dzon Vejn wrote:Jel to nesto na moj i Homerov racun :D ?
Ne, nego na moj i Golubov 8O

Upravo pogledao - ne pise nista za 6 krug - "the battle ends when either: a player starts their turn in possession of any of the objective in the enemy deployment area / or the game runs out of time :P ".
ok, samo proveravam
Dakle, na moj i Homerov racun? :D
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Mikaan »

Mislis da je prozivka za onaj Cauldron sto ste igrali 20-tak krugova :?: :roll: :?: :lol:
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Dzon Vejn wrote:
Dakle, na moj i Homerov racun? :D
ne zaista, pošto je bilo i ranije slučajeva da se pogrešno protumače uslovi pobede
tvoj i Homerov je samo jedan u nizu...
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja Battle Reports

Post by žubor »

Benghazi ...

US Tanks vs Panzers

Autowin za US Tanks jer je protivnik izveo 50 poena vise nego sto je trebalo jer ima prvu verziju Afrike (2 x Stug F/8 305 umesto 355 poena koliko inace kostaju)

U praksi potpuno nebitno jer ju 4. platoon umesto Nebelverfera (150 pts) mogao da bude recimo Pionir, Lite AA, Armoured Car ... etc ...

Igrao se Hold The Line sa Amerikancima koji se brane ... to u praksi znaci da od 13 Sherman samo 6 moze da pocne bitku ... s druge strane ... Golubu pocinju svi platuni :-( ... oh ... no Golub me je bar 3-4 puta pitao da li hocu da igram nesto drugo ... dao je sve od sebe al se ja nisam dao!

Elem ...

US Tanks
HQ 2 x Sherman
4 x Sherman
4 x Sherman
3 x Sherman

Panzers
HQ P III N i P IV G
4 x P III L
3 x P III N
2 x Stug F/8
Nebelferferi ...

Elem bitku je jako tesko opisati recima osim da je bila retko fenomenalna ... ja sam napravio 2 greske koje su me kostale bitka ... prva je postavka objectiva ... jer sam svoj objectiv postavio dijagonaolno najdalje sto sam mogao od Golubovog iako kao Tenk Company sa 3 platoon treba da ih drzim zbijeno ... druga greska je bila sta sam taj isti objectiv u svom manje vise poslednjem potezu ostavio potpuno ne branjenog ... a Golubu je ostalo tacno toliko movementa da sa jedinim preostalim tenkova ode iza brda i osvoji objectiv ... tokom ove bitke tj. na njenom samom kraju se videl osta znace specijalna pravila ... konkretno nemacko pravilo da bilo ko moze da "odmeni" platoon komandera tj. da platoon komander moze da zauzme njegovo mesto ... jer u mom poslednjem pucanju sitaciju je bila sledece ... stoje tri Panzera i na njih puca 7 Shermana ... dobijam 3 pogodka ... 2 Panzera su u relativnoj blizini brda a commander na 8" od srednjeg ... ginu krajnje levi i krajnje desni panzer (commandir) koji se prebacuje u preostali Tank i prolazi platoon moral (dobija 6) ... u svom krugu se pomera 12" (tacno iz brda a u 4" od Objectiva) ... to je ujedno i kraj bitke jer ni jedan sherman ne moze da viti preostalog Panzera ...

Golub je izgubio 2 od 4 platoona i CiC-a i 2iC-a (i 3 od 4 Panzera u poslednjem platoonu) a ja jedan platoon Shermana (od 4 komada) ali sam takticki extremno podbacio i samim tim i izgubio ...

Sve cestitke Golubu na pobedi i odlicnoj partiji!
Image
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja Battle Reports

Post by žubor »

Jedna stvar koju moram zapamtiti za sledeci put ...

Independant team ne moze da OSVOJI OBJECTIV ali moze da CONTESTUJE objectiv tj. moze da smeta protivniku da ga on osvoji ...
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Uh jel ovo sigurno? Mislio sam da nema razlike u osvajanju ili contestovanju objektiva nego ono il je drzis ili ne?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja Battle Reports

Post by žubor »

Skobra wrote:Uh jel ovo sigurno? Mislio sam da nema razlike u osvajanju ili contestovanju objektiva nego ono il je drzis ili ne?
ima ... lepo pise ... Independat teams can not TAKE objectiv ...

a za recimo Bogged/Bailed/Transport pise can not take nor can prevent ... isto pise i za move at double ...
Image
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Golub87 »

Koliko sam se smorio zbog StuG-ova... U mom pdf-u pise 305 :(

No dobro, izgibose odma, nisu napravili neku razliku u partiji (kao ni nebelwerferi)

Ispade da su dobri stari panzeri najpouzdaniji oklop koji nemac moze sebi da uzme.

Fantasticna partija u svakom slucaju
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

žubor wrote:
Skobra wrote:Uh jel ovo sigurno? Mislio sam da nema razlike u osvajanju ili contestovanju objektiva nego ono il je drzis ili ne?
ima ... lepo pise ... Independat teams can not TAKE objectiv ...

a za recimo Bogged/Bailed/Transport pise can not take nor can prevent ... isto pise i za move at double ...
Ne Zubore pogresno citas - kaze Objectives cannot be taken by Independent Teams, Tank teams that are Bailed out.... nor can these teams prevent the enemy from taking an objective. To je i mene malo zbunilo ali izmedju Independent Teams i Tank teams je zarez a ne tacka...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja Battle Reports

Post by žubor »

Skobra wrote:
Ne Zubore pogresno citas - kaze Objectives cannot be taken by Independent Teams, Tank teams that are Bailed out.... nor can these teams prevent the enemy from taking an objective. To je i mene malo zbunilo ali izmedju Independent Teams i Tank teams je zarez a ne tacka...
aaaaaa ne seri da je , a ne . :D .... zna li neko nekog dobrog oftamologa? :D
Image
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Chempress »

samo da obavestim ucesnike kampanje da Dzoni i ja pomeramo bitku za sredu 17h zbog WM turnira sutra
ostali?
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Chempress »

Sofija
UK rifle infantry [1500] vs GER PnzGren [1605]
Hold the Line - Dzoni shvaba napada

Image

GER UK
1. 2. PnzGren 1. rifle platoon
3. 10.5cm arty 2. 25pdr full
4. Tigar 3. Churchill III (ambush)
5. HMG - rifle platoon [rezerve]
6. NW41rl - UC
7. Pak38 - Humber LRC
8. 8cm mortar + Kittyhawk (lmt)

Velika Britanska ofanziva je krenula ka Balkanu! i svojstveno britanskoj taktici, oni su napali neprijatelja da bi se potom ukopali i cekali da neprijatelj dodje do njih! Tako je ispalo posto sam se ja branio u HTL! :D
Polovina table koju sam odobaro bila je odlicna za zasedu, i sakrio sam tu cercile od tigra i nadao se da cu uspeti da ga ugnjavim avionima!
Posle dzonijevoj jako loseg prvog kruga, u kome sa dve artiljerije nije uspeo nista da uradi i prodje mozda 2 stormtruper kretanja, RAF stupa na scenu! :D
dolaze 3 kittyhawk-a pronalaze tigra i drugog pokusaja, sa re roll om pogadjaju tigra! 1 na armour save! BOOM! ode tigric odma! :D 8O
Posle toga zaista sam imao sigurnu partiju! Churchilli su sad bili potpuno dominantni!
Dzoni gura pesadiju i hmg kroz sumice na levom i desnom krilu, a 25pdr samo tuku po nacistima. Tu je mene zaista krenula kocka a dzoni je jedva bacao 2+!
dok je pesadija gurala ka objektivu ja sam izveo tenkove iz zasede. stavio sam ih u kukuruzno polje tacno na sredinu! tesko da sam gluplje mogao da odigram jer sam tako lepo bio u dometu jurise obe pesadije i to u rough terenu! jonny je prvo zadimio celu oblast i jurnuo, a ja potom padam moral i izvucem se za dlaku.
u sledeca 2 poteza tukao sam cime sam mogao po tim pesadijama koje su se grupisale u kukuruzu.
kada sam unistio obe to je bio kraj partije! britanci su izgubili jednog 25pdr i jednog observera
6:1
UK 6\0
GER 8\3
oba CC zivi i zdravi

ZIVEO RAF I KITTYHAWK! :D
Locked

Return to “Flames of War”