Opasno otkrovljenje u pravilima

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by opsidiannight »

Ne koiko i Skobrino otrkrovljenje ali ipak dosta dobro.

Veliki rulebuk str. 112. pravilo "Shooting Was Too Successful".

Ukratko: Ako na pocetku shutinga mozes da assaltujes a potom pucas kao da se kreces mozes da assaltujes bez obzira sto ni jedna baza nece doci u didur sa protivnickom bazom.

Mrzi me da pisem ostatak vidite u knjizi.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by Skobra »

Nije tako nego:
Ako na pocetku shutinga mozes da assaltujes a potom pucas i ubijes jedini tim koji ti je u assault rangu, mozes da assaltujes bez obzira sto ni jedna baza nece doci u didur sa protivnickom bazom. (Naravno podrazumeva se da si pucao kao da si se kretao (sto mozda i jesi) jer ako pucash sa timom u fullu ne mozes sa njim i da assaultujes)

Sto je lepo ako tako uzimash objektivu ali ne valja sto ce te u iducem turnu protivnik assualtovati
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by opsidiannight »

Skobra, samo sam karikirao pravilo jer me mrzi da toliko kucam. Sta kazes na pravilo, a?

Nije bas Mesersmit ali nije ni za bacanje. Do sada smo izbegavali takvo pucanje da bi mogli da assaltujemo. Vise ne moramo.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by žubor »

Opasno otkrovljenje u pravila je da SLOVIC kada SPOTUJE svojim CiC, 2iC ili Platoon commander MORA DA DODA +1 kada spotuje za svoju artiljeriju a ne kako je igrao do sada ... str 161 velikog rule book-a
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by opsidiannight »

Gresis, ovaj silno gresis.

Procitaj US specific rule Under Command str. 161 (ili tu negde) velike knjige pravila.

8)
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by Duc d' Elchingen »

opsidiannight wrote:Gresis, ovaj silno gresis.

Procitaj US specific rule Under Command str. 161 (ili tu negde) velike knjige pravila.

8)
Mudro zboriš Čika Drinki...
Ali to se ne odnosi na Artiljerijske baterije, već samo na Mortar, Chemical mortar, Cannon i Assault gun baterije.
Odnosno ono što ima prefiks Artillery nema pomenute beneficije.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by opsidiannight »

Leba ti sta je "cannon". U pitanju je zajeb oko znacenja i nacina prevoda.

Mislim da je ovo pitanje za FoW Forum.

Dok ne dobijemo tacan odgovor od BF ja racunam da nema +1 kao i do sada.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by Duc d' Elchingen »

opsidiannight wrote:Leba ti sta je "cannon". U pitanju je zajeb oko znacenja i nacina prevoda.

Mislim da je ovo pitanje za FoW Forum.

Dok ne dobijemo tacan odgovor od BF ja racunam da nema +1 kao i do sada.
Afrika 168. strana.
T30 75mm HMC ili T19 105mm HMC
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by opsidiannight »

Dobro to je gun, no frks. Ali sta je po njima "cannon", sto stoji u zadnjoj recenici pravila takodje. Rad sam vodu na svoju vodenicu navoditi pa to tumaciti kao top, to moje 75 mm.

Postavio sam pitanje na forumu pa cemo videti.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by Dzon Vejn »

Slovicu, nemoj da otkazem partiju jos pre nego sto dodjem :twisted: ... jel smo lepo rekli nema djidanja :?:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by Duc d' Elchingen »

opsidiannight wrote:Dobro to je gun, no frks. Ali sta je po njima "cannon", sto stoji u zadnjoj recenici pravila takodje. Rad sam vodu na svoju vodenicu navoditi pa to tumaciti kao top, to moje 75 mm.

Postavio sam pitanje na forumu pa cemo videti.
Afrika strana 159.
T30 75mm HMC
M8 Scott HMC
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by opsidiannight »

Aman Pedja. Ne dajmo Zuboru dusevno zadovoljstvo. :lol:
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by Duc d' Elchingen »

Pravila se moraju poštovati!
Sva pravila!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by Dzon Vejn »

Duc d' Elchingen wrote:Pravila se moraju poštovati!
Sva pravila!
Cak i ako Zubor izvede tenkove gde to nije bilo istorijski tacno? :twisted:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by Duc d' Elchingen »

Dzon Vejn wrote:
Duc d' Elchingen wrote:Pravila se moraju poštovati!
Sva pravila!
Cak i ako Zubor izvede tenkove gde to nije bilo istorijski tacno? :twisted:
Nije poenta u istorijskoj tačnosti nego u pravilima.
Ali nećemo sad o tome...
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by opsidiannight »

E jeste blesavi. Ko je spomenuo ne postovanje pravila.

Edit: Eto, samo da ne kazete da sam tvrdoglavi Bosanac, sto i jesam donekle O:) priznajem da je, do dalje potvrde ili ne Pedja u pravu. Nikako Zubor, koji je to uradio iz niskih pobuda :twisted: . Samo Pedja. I da zbog toka ima od mene bezalkoholno pice kod Rika kad se sretnemo u nedelju da mu dam Katjuse.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by žubor »

Sta sam ja rekao:
žubor wrote:Opasno otkrovljenje u pravila je da SLOVIC kada SPOTUJE svojim CiC, 2iC ili Platoon commander MORA DA DODA +1 kada spotuje za svoju artiljeriju a ne kako je igrao do sada ... str 161 velikog rule book-a
A s ta Cika Drinki ...
opsidiannight wrote:Gresis, ovaj silno gresis.

Procitaj US specific rule Under Command str. 161 (ili tu negde) velike knjige pravila.

8)
A zdravorazumski Dzon Vejn je delio moje misljenje da se spakujem i pre nego sto bitka pocne ...
Dzon Vejn wrote:Slovicu, nemoj da otkazem partiju jos pre nego sto dodjem :twisted: ... jel smo lepo rekli nema djidanja :?:
Na kraju je i Slovicu doslo iz dupete u glavu te cemo ipak imati priliku da ga satremo u cetvrtak
opsidiannight wrote:Eto, samo da ne kazete da sam tvrdoglavi Bosanac, sto i jesam donekle O:) priznajem da je, do dalje potvrde ili ne Pedja u pravu. Nikako Zubor, koji je to uradio iz niskih pobuda :twisted: . Samo Pedja.
Do sutra ...
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by Skobra »

Jos jedno, doduse malo otkrovenje...
Rotacija (koja se ne racuna kao movement) moze da se vrsi samo within field of fire... o ovome pre nisam toliko razmisljao ali sad mi je malo ociglednija prednost tenkova nad hull mounted vozilima... znaci tenk moze da puca sa full rof-om ukoliko nisani okretanjem kupole dok bi recimo Stug morao da potrosi movement ako zeli da gadja nekog ko mu je pilotskim zagronom na "5" chasova... ista prica je i za artiljeriju
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by Skobra »

I jos jedno...
Ja nigde ne nadjoh da se u assaultu prvo ubijaju timovi koji su base to base... samo sam nasao da defender ravnomerno rasporedjuje hitove na timove koji su u 2" od attackera...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by opsidiannight »

Ma to Zubor djida sve u 16". Ali vise nece moci.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by žubor »

Cisto informativno. Vezano za nasu bitku 2 na 2.

Cak i da moj HQ nije oterao vase Shermane vi ne biste mogli da sklonite TAJ objectiv jer mozete skloniti samo objectiv koji smo MI stavili :)
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by opsidiannight »

Ma opusteno, mi se ne bunimo.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by Skobra »

Ma mi se bunimo... da smo to znali mogli smo da ustedimo makar jedan ruchak i do 2 radna dorucka
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Opasno otkrovljenje u pravilima

Post by opsidiannight »

E jeste, vas dvojica da ustedite rucak. Pricajte to nekom drugom. Ako svabe vole nesto a da nije burdelj to su ruckovi i vecere sa plesom i lepim devojkama. Dekadentno i sa monoklom na oku.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Locked

Return to “Flames of War”