Battle Terrain

Moderator: Moderators

User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Battle Terrain

Post by Chempress »

- da li je neko igrao nekada po terrain chart-ovima iz rulebook-a? (241strana)
ima zanimljivih ideja i resenja za teren.... ali daleko od toga da bi se trebalo igrati iskljucivo po tome! (cisto da me neko odmah nesasece!)
cini mi se da smo mi malo siromasni po tom pitanju! :( uvek se igra manje vise isto - shuma brdo i kuca
dok ima i wood i forest , svakojaki difficult going, vocnjaci (iz kojih artiljerija moze da puca! :) ) itd itd itd....

- i da li se nekad na istoku vodila borba po zimi?

isprobacu neke varijante sa Goranom pa da vidim na sta ce da lici.... ali cini mi se da bi moglo solidno da doprinese igri i samoj taktici

mozda da se i svi po malo utalimo za $ pa da se dokupi po nesto ako se ne moze napraviti

sta mislite?
Last edited by Chempress on Wed Sep 03, 2008 11:11 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Battle Terrain

Post by Dzon Vejn »

Ja vec dugo vremena razmisljam o pravljenju modularnog terena, i svaki put se zavrsi sa "ma to je previse cimanja".

Ideja kao takva je odlicna, ali treba puno ljudi koji su zaista voljni (i sposobni!) da rade tako nesto ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Battle Terrain

Post by Duc d' Elchingen »

postoje dva sistema za rešenje tog problema
1. pravlljenje terena
2. kupovina terena
Za prvu sam krajnje netelentovan (3 iz OTO-a u osnovnoj). Druga mi je već prijemčiva.
Kao što neki već znaju određeni aspekti u poboljšanju terenske ponude su već počeli.
Naime iz USA je naručen battlemat koji se koristi za pomorske desante (Alžir, Sicilija, Italija, Normandija, jug Francuske, oslobođenje Krima), naručene su kućice za Afriku a Rik je obećao da će nabaviti pustinjski battlemat.
Postoji niz sajtova gde se može naručiti raznorazni teren. Mogu da organizujem nabavku bez plaćanja omražene carine, mada je isporuka duža.
Sve što je potrebno to je da se organizujemo.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Battle Terrain

Post by Dzon Vejn »

Sa druge strane pravljenje terena je mnogo, mnogo, mnogo puta jeftinija rabota. Plus ima ovde i nekih koji zbog "rado ide srbin u vojnike (uskoro)" nisu pri parama (jer ce racuni i dalje da stizu 9 meseci, za razliku od plate) ;)....

Povrh svega, taman da se poducis kako se to radi, a istom prilikom moze se odrzati i manji kurs za izradu baza za FOW, i za radjenje detalja na FOW figurama ;). Kao i poneki kurs o igranju istog ;).

Pa ti sad broj koliko je to muva jednim udarcem ;).

edit: i kupljeni teren vrlo, vrlo retko moze da bude dobar koliko i hand-made teren.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Battle Terrain

Post by Chempress »

gledam sad bas po netu sta sve ljudi prave....
jezivo....
mozda bi me cak i jeftinije izaslo da kupim sve tok, jer dok se nabavi potreban materijal + rad.... pffffffff
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Battle Terrain

Post by Dzon Vejn »

Materijal je smesna cena... primera radi:

10kg peska za macke - 260 din (izgleda kao mesavina sitnog i krupnog GW peska)... da, da, 10kg.
Pakovanje mase kojom sam radio postolja za FOW - isto 200-300 din
Tabla ~1 m2 stirodura - 100 din (1 kvad. metar je jako puno)
.....

Naravno, sto se tice truda, tu je vec druga prica.... tako da je to prica slobodno vreme VS pare ;). Ono sto uradite rucno ce uvek bolje izgledati od onoga sto kupite gotovo (fabrikovano). A i meni je modularni teren mnogo cool, samo sto tako nesto (ocito) nikada nece biti napravljeno :lol:.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Battle Terrain

Post by Duc d' Elchingen »

kao i kratak kurs o istorijskoj tačnosti uniformi :D
mada mogli bi da probamo.
objektivno nje preterano teško samo traži dosta vremena.
stara narodna kaže da se sve može samo kad se hoće...
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Battle Terrain

Post by Chempress »

pa ja cu svakako pokusati pa kako ispadne....
mada nisam zapravo razmisljao o pravljenju citave tabel sa sve "ugradjenim" landscape-om vec pojedinacne delove...
napravi cu popis sta sve ima kod rika i sta bi valjalo napraviti :)
a uvek ce i biti nesto da se naruci!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Battle Terrain

Post by Skobra »

postoje dva sistema za rešenje tog problema
1. pravlljenje terena
2. kupovina terena
Za prvu sam krajnje netelentovan (3 iz OTO-a u osnovnoj). Druga mi je već prijemčiva
za moju malenkost vazi isto :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Battle Terrain

Post by Chempress »

ok
mogla bi onda ova tema taman da posluzi da svako napise po nesto sta bi voleo od terena...
pa da vidimo sta nam je ciniti....
- nesto napraviti (npr jos neka sumica ili brdo sa nekim dodacima cisto da bude zaninmljivije, most, put, zid, zivica....)
- a nesto da se svi po malo utalim pa da se kupit (seoce, podloga i sta ti ja znam..... bla bla)

evo ja se javljam za pravljenje iako imam jako malo iskustva, ali valja pokusati! :)
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Battle Terrain

Post by Chempress »

http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... view=topic

http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... view=topic

evo sta nasi saborci rade.....
u drugom pise da neki lik kupuje kucice za 15funti...
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Battle Terrain

Post by Chempress »

pa valjalo bi aktivirati ponovo ovu ideju!
ja tu kao nesto pravim (bez veceg uspeha :( ) ali def je lakse utaliti se za kes pa da nesto lepo narucimo!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Battle Terrain

Post by Skobra »

Hajde da malo rezimiramo. Licno mislim da nije samo problem nedostatka terena nego i velicine vec postojecih terena... Gledao sam partiju izmedju Kanadjana i Svaba (Pedja vs Slovic) i stvarno je bilo mucno gledati kako se 6 sermana krije iza nekog patrljka sume... deluje kao iz onog vica kad se 6 jevreja u Ausvicu krije iza bandere...

Ajd cisto da nabrojim sta mislim da bi nam koristilo pa vi dodajte ostalo i da vidimo kako to moze da se napravi/kupi....

- Battlemat pustinjski - mislim da bi trebali da ovo dogovorimo sa Rikom
- par sumskih terena - oni koje imamo su ok ali su po meni premali. Mislim da bi nam trebalo par velikih suma (tipa 1/6 table) i/ili jos suma koje mogu da se kombinuju medjusobno (kao one koje vec imamo). Drvca mozemo da ubacimo po zelji. Mislim da cak iako ima samo 1 drvo na podlozi svakom ce biti jasno sta predstavlja (mada lepse izgleda kada je vise drveca)
- vise brda - mislim da nam trebaju veca nego sto imamo. Dzon Vejn rece da to moze da se napravi od stirodura a da posle presvucemo necim (tkanina ili slicno) ili prebojimo. Mislim da bi nam trebala brda koja su do 1/6 table (naravno ne moraju da budu pravilnog oblika) i makar duplo vislja od postojecih (klasicni GW brezuljci). Imajte na umu da bi se postavljanjem jedno 4-5 vecih brda na terenu improvizovale i udolice sto bi bilo jos bolje.
- par njiva - neke tkanine ili sto neko rece oni cupavi otiraci za noge bi mozda mogli da ovo odrade extra.
- reka definitivno - dal smo bese porucili ili ne? Koliko se secam u HS ima jedna super odradjena reka (modularna). Mislim da bi tako nesto uz koji mostic i pregrst pomerajucih kamencica koji bi predstavljali gaz bitke bile raznovrsnije.
- putevi - meni se licno oni Zuborovi ne svidjaju... nekako se bezveze krive na krajevima. Opet ne bi mi smetalo da putevi budu i parcad obojene tkanine...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Battle Terrain

Post by Duc d' Elchingen »

Reku smo naručili.
Valjda je stigla.
Rik je obećao pustinjski battle mat podsetiću ga.
Putevi su prioritet, možemo da naručimo.
Kada se sve to podeli na nas deseteak nisu to neke pare.
Urbaniji teren, čitaj Staljingrad. Može da se nabavi za isto prijhvatljivu svotu.
Njive su takođe veoma interesantne.
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Battle Terrain

Post by Chempress »

kakvi putevi imaju da se naruce?

Pedja da li mozes da iscimas onog tvog dugara (Kiselog cini mi se) da nam napravi jos suma i drveca? normalno za odgovarajucu kompenzaciju!
Slazem se sa skobrno za brda. probacu nesto da napravim ali ako neko ima neki dobar link odakle sve to moze lepo da se naruci... :D
a urbani tereni su tek posebna prica...
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Battle Terrain

Post by Duc d' Elchingen »

Chempress wrote:kakvi putevi imaju da se naruce?

Pedja da li mozes da iscimas onog tvog dugara (Kiselog cini mi se) da nam napravi jos suma i drveca? normalno za odgovarajucu kompenzaciju!
Slazem se sa skobrno za brda. probacu nesto da napravim ali ako neko ima neki dobar link odakle sve to moze lepo da se naruci... :D
a urbani tereni su tek posebna prica...
Mogu, samo čim se čovek vrati sa puta a do tada ću nabaviti adekvatnu podlogu.
Mislim da mi je na poslu link sa sajtom koji prodaje lepe puteve al probaću da ga iskopam...
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Battle Terrain

Post by Chempress »

http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... view=topic

pogledaj te sta je decko sve napravio! svaka cast
pokusacu da odradim neke od ovih stvari, zeleznica mi se bruka svidja! pa ako neko ima negde naku prugu koja mu ne treba... :D
otirac je odlicna ideje samo da nadjem negde nesto malo i jeftino! :)
+ bas mi se svidja kako je odradio puteve!

dalje MOCVARE!
http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... view=topic
tesko da bih ja umeo ovo da napravim ali ako ima neko ko bi mogao ja bih prvi dao pare!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Battle Terrain

Post by Megabaja »

Momci ja ne igram FoW, ali mogu da vam predlozim sledece -

zasto ne biste pitali ljude koji rade teren za 40k za turnir, da i vama naprave par komada terena onako usput. verujem da im ne bi bio problem... pogledajte na 40k podforumu.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Battle Terrain

Post by Skobra »

E da to bas i ja htedoh da predlozim... Koliko se secam nesto je bilo i govora oko toga. Cini mi se da je Beta bio voljan da pomogne oko terena uz uslov da Rik propusti koji kontigent piva u Sigil... mozda gresim oko ovoga ali ako sam u pravu mislim da je ovo i vise nego dobar dogovor
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Battle Terrain

Post by Dzon Vejn »

Koliko se ja secam uslov je bio da Rick nabavi materijal za teren, sto se neslavno zavrsilo :oops:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Battle Terrain

Post by Skobra »

Ma ljudi dajte da nesto uradimo. Evo hajde da uzmemo par tih ploca stirodura i da napravimo par brda ako nista drugo. Jel zna neko gde moze da se kupi? - ali nemojte da odgovarate "na bilo kom stovaristu" jerbo nemam pojma gde je u Bg bilo koje stovariste. Hajde dajte neku adresu (po mogucstvu NBg) pa cu ja otici da uzmem par tabli.
Mislim da cemo vec lako naci nekog da nam pomogne (savetom ili delom) da ih obradimo i da nam objasni kako to ofarbati/presvuci necim da izgleda kao brdo...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Battle Terrain

Post by Chempress »

http://www.offertrade.co.yu/Offer%20trade/stirodur.htm
http://www.yellowpages.rs/search/simple ... l+i+oprema
http://www.nomenklator.com/pub/1/p1770_01.htm ovde ti je spisak stovarista pa vidi gde ti je najblize. Ja sam proverio dva blizu mene ali oba su ostala bez stirodura i sperploce!!! :o

ja def ulazem kintu u ovo

btw ja sam u procesu obrtanja fona za info ali za sad nista
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Battle Terrain

Post by Duc d' Elchingen »

Ovo je sajt o kome sam pričao.

http://www.miniatureworldmaker.com.au/
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Battle Terrain

Post by Chempress »

Ovo je odlicno Imaju bruka stvari....ali po mojim neki standardima ovo blago skupo! :|

evo npr neke ideje za afriku...

http://www.miniatureworldmaker.com.au/i ... m/C60c.jpg
mall oval-shaped desert waterhole with grasses measures approx. 6.5in. x 3.25in. at widest points.
Width: 160.00 mm
Depth: 90.00 mm
Scale: 15mm
Price: 12.5$

http://www.miniatureworldmaker.com.au/i ... HL1-1s.jpg
ive hills with the following approx. measurements :-

2 x 270mm x 140mm (10.5in x 5.5in). (Use together to form gorge).
1 x 230mm x 115mm (9in x 4.5in)
1 x 150mm x 90mm (6in x 3.5in)
1 x small oval rock, approx. 100mm x 65mm (4in x 2.5in).
Hills approx. 1.25in (35mm high).
Sand colouring.
Price: 55$

http://www.miniatureworldmaker.com.au/i ... /C70fs.jpg
LONG HILL with CENTRAL GORGE - sand
Long hill measures approx. 470mm x 150mm
(18.5in x 6in) at widest points.
Hill features a gorge crossing through the centre, and slopes leading up to the flat plateaux.
Price: 36.5$

Pricali smo i o neki oranicama/njivama.... u proseku ovde kostaju 20$ pa bi mozda bilo bolje da ih narucimo nego pravimo jer kapiram da vi nam usteda i ne bi bila bogznakoja.... a ove lepo izgledaju...

http://www.miniatureworldmaker.com.au/i ... m/C52m.jpg
VINEFIELD - 7 rows
C52m

Rectangular field with total of 7 rows of vines. Measures approx. 6 inch x 9.5 inch. Suitable for 15mm
Width: 150.00 mm
Depth: 235.00 mm
Scale: 15mm
Price: 23$

http://www.miniatureworldmaker.com.au/i ... um/C51.jpg
FIELD - Ploughed and crops - square
C51

Piece has a narrow ploughed field flanked on either side by growing crops.

Measures approx. 7.25ins x 7.25ins.
Width: 190.00 mm
Depth: 190.00 mm
Scale: 15mm
Price: 20.5$

ILI

http://www.miniatureworldmaker.com.au/i ... m/C50a.jpg
FIELDS with TRACK
C50a
Includes ploughed field, 2 vegetable fields, grass/crops, and small orchard. Piece measures approx. 20in x 10.5in.
Width: 520.00 mm
Depth: 420.00 mm
Scale: 15mm

Ajd sad da vidimo ko moze da ucestvuje u ovoj akciji!
+ sto prijavljujem i gorana

ovde ima previse dobrih stvari..... ali jbg i skupih :(

svaka cast Pedja
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Battle Terrain

Post by Duc d' Elchingen »

Reč je o Australijskim a ne US dolarima što sve ovo čini jeftinijim.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Battle Terrain

Post by Dzon Vejn »

Ali je i dalje pljacka.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Battle Terrain

Post by Chempress »

pa daleko od toga da je dzabe ali ima stvari koje se isplate + sto je veliko pitanje da li ce si i sta ce se praviti... npr sitirodur je izgleda problem nabaviti! 8O jer sam zvao dosta stovarista i nemaju stirodur....

dovoljno je i da neko uleti sa 500d
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Battle Terrain

Post by Skobra »

cekaj pa ti rece da ima na onom stovaristu u zemunu ali da rade od ponedeljka?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Battle Terrain

Post by Chempress »

pa oni su jedini....

ja bih svakako kupi parce stirodura za sebe da eksperimentisem... ok je i da damo WHovcima da nam naprave nesto ako ljudi hoce...
ali + da narucimo par stvari pride.....
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Battle Terrain

Post by Dzon Vejn »

E onaj teren sto si linkovao se toliko ne isplati da ne treba ni razmisljati. Razlozi:

1. Cena materijala za pravljenje istog je zanemarljiva (to znaci ispod 2 dolara). Za razliku od cene terena koja nije zanemarljiva (kada se sve uzme u obzir).
2. Izgleda lose.
3. Nije bas puno praktican (sto mogu demonstrirati uzivo, jer imam takve parcice terena koje sam pravio za kucnu kolekciju)
4. Mogu se naci bolji tereni za iste pare.
5. Cak i da ne mogu, bolje je uzeti 1 dobar teren (lep, koristan (nesto sto vec nemamo) i praktican (na koji mogu da stanu figure bez nus pojava)) nego 2 losa ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Battle Terrain

Post by Chempress »

pa nisam rekao da je deal savrsen... ali jbg nije kao da ima bolje
ako hoces da pravis teren bilo bi odlicno!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Battle Terrain

Post by Dzon Vejn »

Istina, nisam pogledao sve terene, ali evo komentara za ono sto jesam pogledao:

pakovanje od 4-5 brda: za onakva brda kupis parce stiropora (da cak bi i on posluzio za ono), i predjes lemilicom ili necim toplim tamo gde hoces da izgleda hrapavo. Uradjena brda (bukvalno). Mozes cak i da prime uradis sa auto-lakom, jer ce on da nagrize malo stiropor. Cak ne moras ni akrilike da trosis mozes i sa temperama da ofarbas taj teren (znaci bukvalno: investicija je tipa 2 dolara - koja god).

ono sto ne znam sta predstavlja (posto je lose uradjeno) - parce stiropora, obradjeno na gore-pomenuti nacin i u sredi napravljena rupa, obojena u plavo (celo parce terena zalepis na neki karton). Dalje obrada identicna (dakle opet, investicija bukvalno 2 dolara).

Gorge - da li trebam jos nesto da pisem?

Itd., itd.... da deal nije idealan pa da kao progledas kroz prste, ali ovo je otvorena pljacka.... 55 dolara za ona brda stvarno ne znam kako drugacije da nazovem... dalje nisam ni gledao terene...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Battle Terrain

Post by Chempress »

pa onda si me obradovao!
evo da se dogovorimo ja odma daje 10$ da to sve uradis! ozbiljno, nisam ironican...

jar je to sve mnogo lakse reci nego uraditi, a vidim da se daleko iskusniji u tim radnjama nego ja!
a inaci meni je ok kako ono sve izgleda
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Battle Terrain

Post by Dzon Vejn »

Nemam kod sebe vise stiropora, a i lemilica mi je crka (drma malo struja, pa ne bih da se igram :D), inace bih uradio bez problema.

Nemoj pogresno da me razumes - ne mislim da je 50$ za bilo koji teren pljacka, ali 50$ za ONO jeste pljacka ;). Mislim da je svojevremeno Pedja davao neki link za reku plus valjda dal' neku kucu ili mostove sta-li, i taj komplet je bio 30$... to se isplati recimo, jer je izgledalo dobro, i za materijal & trud koji je ulozen je ok cena. Za razliku od ovog terena.

Sve to na stranu, ja cu dati po ovom pitanju 2 predloga:

1. Ko god nece da ulozi pare / smatra da je nesposoban za akciju pravljenja terena, da X dinara. Te pare se uloze u materijal, boje, otpremu, itd. - dakle sve sto je potrebno za izgradnju terena. Oni drugi + (ja verujem da bi prihvatila) WH-terrain-builder ekipa sednu i naprave terene, onoliko koliko se para ulozilo (ako bi ovi WH-builderi prihvatili, oni, verujem, imaju sve potrebne alatke, tako da bi trebao samo materijal i pokoja boja - u suprotnom ostaju nama alatke za sledeci put).

2. Nadje se neki kvalitetan teren i u njega se uloze pare. Opet, oni koji ne ulazu, mogu da ga ofarbaju, i sta vec treba (posto vecina dolazi neobojeno). Na duge staze, ovo je skuplja varijanta.

Poenta je - mislim da je potpuno bezveze ulagati recimo 50$ za nesto sto je jedva bolje od krivudavo isecenog papira na kome pise suma ili brdo ;). Onaj set koji si naveo kosta $150+, a za te pare vec moze da se napravilo ozbiljno mnogo terena. Ako bi se prikljucila WH ekipa, tu bi nas vec bilo dosta, ako ne, verujem da bi cika Drinki pomogao, ja sam tu, i da se nadje jos 1-2 (cisto zato sto je zanimljivije u vise ljudi), dogovorimo se za neki termin bilo gde (moze HS, moze Sigil) i napravimo teren. Ostali mogu da navijaju ;).

edit: plus, mogli bi da ugovorimo neki dan, nebitno koji (potencijalno subota, kao dan za FoW), i da se jednom mesecno skupimo da farbamo FoW figure. Meni je mnogo smor da sedim sam i da farbam, drugo, ide mnogo brze kad je vise ljudi tu, mnogo je zanimljivije, itd. A i oni koji slabije farbaju, mogu da uce neke sitnije fore.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Battle Terrain

Post by Chempress »

ja se zaista ne bih cimao da farbam/pravim bilo sta u klubu...

a koliko se secam, vec su date pare da se naprave neka brda za pustinju + palme...ali to je valjda ostalo da Slovic uradi....? Sta bi sa tim?

a sta bi Vejne mogao da napravis... evo mi cemo da se utalimo za materijal
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Battle Terrain

Post by Duc d' Elchingen »

Slović radi na pustinjskim brdima a Ubica Indijanaca bi trebao da radi na oazi.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Battle Terrain

Post by Dzon Vejn »

Tako je Pedja.

Mogao bih da napravim sve osim ovoga:
http://www.miniatureworldmaker.com.au/i ... m/C52m.jpg

jer ne znam koji se materijal koristi za one zivice. Ako bih to znao, mogao bih i to da napravim. I morao bi da se potrazi neki adekvatan tepih (predpostavljam da ekipa iz HS vec zna gde se to moze naci) da bi se napravila ona polja.

Rad sam sve to uraditi ako bih imao dostavljen materijal i ako bi bilo nas par koji bi radili, jer me stravicno mrzi da to radim sam (sto je i glavni razlog zasto slabo farbam od kad se Nikola odselio).

Otvoricu posebnu temu da vidim ko je zainteresovan da radi terene i/ili farba figure, onako ekipno.

edit: link ka toj temi: http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php?f=34&t=6621
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Battle Terrain

Post by Skobra »

Ja se slazem sa Dzonom u potpunosti. Ici cu sutra do onih likova u zemunu da vidim za stirodur. A bacicu pogled i u ovim hipermarketima da vidim ima li kakva staza/otirac ili nesto slicno sto moze da na posluzi... Ako nesto nadjem da valja i da je cena ok ja cu da to pazarim pa cemo posle da se talimo novcano ili u naturi :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Battle Terrain

Post by Chempress »

Duc d' Elchingen wrote:Slović radi na pustinjskim brdima a Ubica Indijanaca bi trebao da radi na oazi.
pa odlicno!
eto nek se to odradi za pocetak!

ako uskoro dobijem stirodur od Skobre po dogovoru, bacam se i ja na neki mini projekat, pa onda da vidimo sta da narucimo!
Evo ja se javljam da (probam) napravim puteve, pa ako budu bas krs mozemo da narucimo one koje je Pedja nasao... napravio bih nesto slicno kao sto vec imamo (samo da se ne krivi! :D ) + jako mi se svidja kako je to resio ovaj lik pa cu pokusati da izvedem nesto slicno.... http://www.flamesofwar.com/Default.aspx ... view=topic

ok sta nam jos treba?

za Afriku: - brda, sva moguca (Slovic, pa kad to zavrsi da vidimo koliko imamo i sta bi jos trebalo...)
- oaze (1 pravi Ubica, a bilo bi ok imati jos jednu...)
Za Evropu: - brda, opet... velika i mala i razna...
- suma (eto npr ako moze da ih uradi onaj Pedjin lik sto je napravio ona koja sad koristimo, ok izgledaju i kapiram da ne mogu biti skupa)
- putevi (moja malenkost)
- njive/oranice/polja... ako neko hoce da ih napravi,a ako ne da narucujemo!
- reke (uzimamo preko Ricka pa ako neko ima neku bilju ideju nek se javi na vreme)

podsetite me sta sam izostavio....

takodje narucujemo i onaj box sa bodljikvaim zicama minskim poljima itd...

a kuce/zgrade su tek posebna prica - mislim da bi tu bilo najbolje da nadjemo nesto sto povoljnije i narucimo.

ok?
Locked

Return to “Flames of War”