Kampanja Battle Reports

Moderator: Moderators

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

11. april 1942
Tula
326. Grenadier (1500) vs 101. Mixed Tankovaya (1500)
Free for All

326. Grenadier
Company HQ 2xPanzerknacker SMG
1.Grenadier Platoon - Panzerknacker SMG, 6xGrenadier Team, 8.8cm RW43 (Puppchen) launcher
2. Grenadier Platoon - Panzerknacker SMG, 6xGrenadier Team,
Assault Troop - Panzerknacker SMG, 4 Assault Team, 2xFlamethrower, 2x7.5cm lelG18
Anti-Tank Platoon - 3x7.5cm PaK38/97
1 Captured KV-1e, Cupola
Artillery Battery - 4x10.5cm leFG18, stuff team, 2xObservers
Heavy Anti-aircraft Platoon - 2 x 8.8, large crews

101. Mixed Tankovaya
8xT-34 obr 1941
7xT-70 obr 1942
4xBA-10M
4xSU-85
P-39 Kobra - limited

Postavka pred partiju. (tamno zeleno = suma, svetlo zeleno = brda, tamnobraon = oranica)
Image

Buduci da sam imao mnogo manje platuna (4) nisam mogao da nesto spekulisem. Sa leva na desno, BA-10, SU-85, T-34 (veliki kvadrat) i ispod njih T-70. Postavka nije najsrecnija buduci da su SU-85 koje su pored aviona jedine mogle da uniste KV ostale na mom levom krilu (dok je KV bio na potpuno drugoj strani table). Nasuprot njima je brdo pesadije protiv kojih SU i nisu najsrecnije oruzje ali uzdao sam se u BA-10 koji bi sa svoja 2 MG trebalo da efektivno zaustave pesadiju. Mislim da sam napravio los izbor odlukom da na istu stranu stavim i T-34 i T-70 buduci da sam tako znatno izgubio mogucnost manevra sa ova dva platuna. Svaba se relativno dobro postavio osim sto je, po mom misljenju napravio gresku kod postavljanja 88 buduci da je njihovo stavljanje na ivici sume u znatnoj meri ogranicilo polje njihovog dejstva.

U prvom turnu sam opalio iz SU-85 na Anti-Tank Platoon - 3x7.5cm PaK38/97, postigao 3 pogodka od kojih je spasen (5+) jedan a dva nisu probila gun shildove... Naravno ni hrabri avijaticari se nisu pojavili :?

Svapski napad
Image
Prvi grenadirski platun i Assault grupa krecu napred. Artiljerija bombarduje SU-85 i uz moje snake-eyes bailuje 2 komada. Anti-Tank Platoon - 3x7.5cm PaK38/97 takodje puca i unistava 1 komad (ili bese 2 komada). Nazalost padam moral i platun se povlaci iz bitke... Sto bi rekli prvo pa musko...

Ruska avijacija udara
Image
Ruski avioni (iliti US avioni sa ruskim pilotima) dolaze i bombarduju Anti-Tank Platoon i Assault grupu pri cemu ubijaju 1 PaK38/97 i 1 7.5cm lelG18. Oklopni automobili se prebacuju blize objektivu... iliti iskreno beze od onih Pak38/97. Platun T-34 i T-70 se krecu ka sumi izbegavajuci liniju vatre 88. Opet da me covek pita sta sam tu planirao ne znam sta bih rekao. Mislim da sam nekako racunao da jurisom oteram 2. grenadirski platun a da nekako s boka upucam KV. Medjutim cak i sa boka sam mogao samo da ga bailujem ukoliko baci 1... T-70 nisu mogle cak ni to... Jednom recju uzasno los plan...

Image
Svabe ne uspevaju da se odpinuju. Prvi grenadirski vod se penja na brdo vukuci 8.8cm RW43 (Puppchen) launcher sa sobom.

Image
T-34 i T-70 se grupisu u sumi i spremaju da jurisaju na objektivu. I dalje ne kontam da KV moze da stoji drzi objektivu a da cu ja moci samo da ga mrzim... Ruski avioni ponovo dolaze i bombarduju 88-ice i artiljerijsku bateriju ali na zalost nista ne ubijaju... Oklopni automobili resetaju 1. grenadirski platun i uspevaju da uniste Puppchen i 2 tima pesadije.

Image
E konacno da neko primeti da moj plan osvajanja objektive masovnim jurise 34-ki i 70-ica ni teorijski ne moze da uspe... Nazalost to je primetio moj protivnik... Opusteno pomera KV na 6" od mojih tenkova u sumici i oduvava jednu 34-ku. Ja i dalje ne kontam da moj plan nece raditi... Assault grupa napreduje.

Image
I konacno potez u kome cu shvatiti da sam se debelo zeznuo na desnom krilu. T34 jurisaju iako svesne da ce piti defanzivnu vatru i od KV koji je dovoljno blizu da ucestvuje u odbrani polozaja. Dva pogodka, dva armour save, dva keca, dva kill-a... Elem 5 ruskih tenkova udara i promasuju... Nastaje dugotrajna borba prsa u prsa... Hrabri ali neobuceni ruski tenkisti uspevaju da ubiju 3 tima grenadira. Medjutim svabe predvodjene CiC ubijaju kompletan vod T34. U ovoj borbi sam pobacao brdo keceva mada i da sam pobio sve svabe ne znam sta bih nakon toga radio... buduci da je KV drzao objektiv a ja mu jelte nisam mogao apsolutno nista... T70 su takodje izasle iz sume i buduci predaleko da ucetvuju u jurisu odlucili su se da mirni posmatraju pogibiju svojih vecih drugara. Na levom krilu oklopni automobili pucaju na Assault grupu, odnosno priority fire na 7.5cm lelG18 koji pogadjaju 2 puta ali od FP testa nista... Jedina svetla tacka za ruse su hrabri piloti koji unistavaju obe 88-ice.

Brze Hans, brze
Image
Ovde vec upadamo u vremenski cajknot i pocinjemo da igramo ishitreno. Moj valjani protivnik pod Sigil pritiskom ocigledno zaboravlja da puca na platun T70-ica i samo pomera Assault grupu i Anti tenk platun.

Image
Konacno shvativsi da su svi moji dosadanji potezi na desnom krilu jedna velika budalastina menjam taktitu i bacam vod T-70-ica na nemacku artiljerijsku bateriju koja desetkovana pada moral i bezi sa table. Na levom krilu oklopnjaci ponovo pucaju po Assault grupi i ponovo ne uspevaju da uniste 7.5cm lelG18 ali za utehu ubijaju 2 tima od kojih je jedan flamethrower. Avioni ne dolaze...

Image
KV se okrece ka nejakim T70 i ubijaja jedan tenkic. Drugi platun grenadire krece ka sumi. Anti tenk platun i 7.5cm lelG18 pucaju na oklopne automobile ali ne pogadjaju nista. Asault grupa se krije iza kucice. Prvi vod grenadira ne uspeva da se odpinuje. Mali crveni kvadrat na ivici sume je jedan bogovan T70 koji konstantno zaboravljam da makar pokusam da odbogujem.

Image
Shvativsi da je vrag odneo salu, platun T-70 se punom parom udaljava ka svojoj objektivi. BM-10 pucaju na Assault platun pokusavajuci da konacno ubiju onaj glupi 7.5cm lelG18 ali ponovo corak... okej za utehu je sto smo ubili jos jedan stand Assault grupe. Avioni dolaze ali ne uspevaju da ranguju anti tenk platun.

Image
KV se krece polagano... doduse drugacije i ne moze. Drugi platun grenadira nastupa kroz sumu previdevsi mali, zaglavljeni T70, dok Antitenk platun i 7.5cm lelG18 pucaju po oklopnim automobilima. Koliko se secam 1 unisten i jedan bailovan (ili dva bailovana). Takodje mislim da se prvi grenadirski platun nije odpinovao.


Konacna situacija - ruski potez
Image

326. Grenadier
Company HQ 2xPanzerknacker SMG
1.Grenadier Platoon - Panzerknacker SMG, 4xGrenadier Team
2. Grenadier Platoon - Panzerknacker SMG, 3xGrenadier Team,
Assault Troop - Panzerknacker SMG, 2 Assault Team, 1xFlamethrower, 1x7.5cm lelG18
Anti-Tank Platoon - 2x7.5cm PaK38/97
1 Captured KV-1e, Cupola

101. Mixed Tankovaya
5xT-70 obr 1942 + 1 bogovan u sumici
4xBA-10M (1 unisten i jedan bailovan (ili dva bailovana))
P-39 Kobra - 1 kockica

Na zalost ovde smo bili prinudjeni da prekinemo jer su Sigilovci morali da pripremaju prostor za proslavu. Bedak ali sta ces. Golub i ja smo se slozili da je rezultat 4:3 u svakom slucaju ali za koga. Iako su po nekoj mojoj proceni sanse bile 60:40 za Goluba, on se dzentlmenski slozio da bacimo kocku. Ja sam dobio taj lucky roll i eto kao neki bloody stand off za Ruse.

REZIME:
Jednostavno moram da priznam da sam uzasno odigrao desno krilo. Besmisleno zrtvovanje platuna T34 je definitivno najgluplji potez koji sam ikad odigrao. Gubitak Su-85 me je debelo unazadio ali su oklopni automobili uspesno drzali levo krilo. Sta bih igrao dalje? Jednostavno jedini nacin da pobedim je bio da pokusam da oteram jos 2 platuna i da nateram svabe da prolaze company moral. Za moral test za oba grenadirska platuna i assault grupu je falio samo jos po jedan gubitak kao i za antitenk platun. Opet sve su to spekulacije koje bi verovatno zavisile od kockice...

Sto se tice Goluba puno priznanje za igru. :applause: :applause: :applause: Sjajan sastav cete i sjajna igra sa Assault grupom. Kombinacija inzinjera, flamethrowera i 7.5cm lelG18 predstavlja zaista veliki problem za oklopnjake. Odlicno pripremljen defanzivni polozaj i kombinovanje pesadije i KV su me takodje (ne)prijatno iznenadili. Odavno me niko ovako nije namucio ili bolje receno nalupao... bogami bice bas tesko sa njim ubuduce
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Golub87 »

Hvala, trudim se.

Velika mi je greska bila sto nisam pucao na one t-70ice. To mi je bas zao.

Takodje je mojoj listi osetno falio AA.

Bilo je zabavno, pogotovo sto je ovo bila moja prva partija protiv Skobre i protiv ruskih tenkova. Jedva cekam da vidim sta kozaci umeju.....
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Chempress »

lep izvestaj skobra!
trebali bi da imamo sto vise ovakvih za vreme kampanje...
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Ja ću se truditi da večeras ili sutra pre podne ubacim izveštaj sa Goranove i moje bitke.
Neće biti ko Škobrin jer se nesećam iz poteza u potez šta se dešavalo ali okvirno se sećam dešavanja.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by opsidiannight »

Primetno mi je falio AA, rece covek koji je ima 88-ice na tabli.

Salu na stranu, jedino sto je falilo tvojoj listi su Pak 40
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

PA nisu ni ovi Pakovi koje je koristio tako loši.
ROF2 AT10 FP3+
Sasvim OK kada se uzme u obzir činjenica da je najtvrđi protivnički oklop 6 i da je neprijatelj Conscript...
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Golub87 »

88 ubije sve OSIM aviona.

Zaista, poprilicno su losi u AA ulozi.

A pak 40 mi ne treba u mid war-u, al je keva za late.

Preskup je za mid, pak 38/97 je daleko vise cost effective.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by opsidiannight »

pogadjas na 3+ FP 3+ FlTank 3+. Nema bolje stvari za skidanje Iljusina osim RoF 4 FP 4 valjda 7/1 il tako nesto.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

opsidiannight wrote:pogadjas na 3+ FP 3+ FlTank 3+. Nema bolje stvari za skidanje Iljusina osim RoF 4 FP 4 valjda 7/1 il tako nesto.
Ali onda ih ostavljaš na milost i nemilost neprijateljskih tenkova.
Ako gađaš na avione oborićeš najverovatnije jednog.
Ako odlučiš da rizikuješ pa se prešaltaš na tenkove to je, u proseku, 3 uništena tenka.
Takođe ako te posluži teren imaš 2 poteza pucanja pre nego što dođu u domet neprijatelja.
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Chempress »

kalkulacij kalkulacije...
ali da 88 su poslednje koje treba da pucaju po avionima....
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Duc d' Elchingen wrote:Ali onda ih ostavljaš na milost i nemilost neprijateljskih tenkova.
Ako gađaš na avione oborićeš najverovatnije jednog.
Ako odlučiš da rizikuješ pa se prešaltaš na tenkove to je, u proseku, 3 uništena tenka.
Takođe ako te posluži teren imaš 2 poteza pucanja pre nego što dođu u domet neprijatelja.
Na milost i nemilost tenkovima koji ne mogu da pucaju ako se krecu 6" pri cemu te pogadjaju na 5+ (ako si van 16") ili ne daj boze na 6+ (ako si u concealing terenu) i imas gunshield a ne daj boze da probaju da jurisaju u defanzivnu vatru (i jos na svu muku large crew) :wink:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Chempress »

pa da li moze def fire ako su gadjali avione...?
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

jes vala ne moze... :oops:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Novi trijumf Crvene Armije!
Pošto se ispostavlio da je pad Lenjingrada bio samo zlonamerna propaganda dans popodne tenkovi druga Škobrova su potukli "nepobedive" nemačke pancere.
U iščekivanju izveštaja sa fronta mogu samo da kažem da su hitlerovci pretrpeli još jedan 6-1 poraz uspevši da unište samo jedan jedini sovjetski tenk.
Na sreću Nemaca ni njihovi gubici nisu bili nešto preterano visoki.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Sinoć je odigrana prva bitka drugog kruga i to u Rostovu.
Bersaglieri su se sukobili sa nadmoćnim Sovjetskim gardistima.
Crvenoarmejci su slavili sa 6-1.
Na sreću Italijana njihovi gubici nisu bili veliki.
Ispostavilo se da je 8 T-34/76 Fearless Trained ipak previše sa Talijane.
Igrala se Encounter misija i već u prvom potezu Gardijski tenkovi su uništili Lancie značajno umanjujući protiv tenkovsku sposobnost Italijana.
Potom Semovente hrabro kreću na brojnijeg neprijatelja i u jednom trenutku delovala je da će možda i uspeti, jedan sovjetski tenk je već bio u plamenu a čak 3 su dobila probojna pogotke međutim bez rezultata.
Epilog tog tenkovskog duela je ipak bila pobeda težih sovjetskih tenkova.
U tom trenutku Italijani pošto su izgubili i 2 topa od 75mm i jedan laki L6/40 tenk ipak odlučuju da je bolje se povući nego zalud ginuti.

Sovjeti pobeda 6-1
Italijani 1/8
Sovjeti 0/6
Niko nije bacao WS
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Skobra wrote:Kako je bila sastavljena Momina ceta? I bre jel Lancie izginuse tako brzo zbog loseg postavljanja ili?
CC, 2iC
Bersaglieri 5 postolja
Bersaglieri 5 postolja
HMG 3 postolja
75mm art. 4 topa
L6/40 6 tenkova
4 Semovente 75/18 + Carro commando
2 Lancie
Demolisher 7 postolja (2 flame thrower)

Pa rizikovao sam sa T-34. poslao ih kroz šumicu, samo se jedan zaglavio, 7 hitaca, 2 pogotka, 2 pala sejva i 2 uspešna FP. Bili su spremni i mortari da gađaju Lancie za svaki slučaj.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

A tvoja lista?
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Skobra wrote:A tvoja lista?
HQ
2xrifle,komesar, 4xAT puške
Combat 1
19xRifle, Komesar, 3xlaki minobacač
Combat2
10xRifle, Komesar, 1xLaki minobacač
Combat3
10xRifle, Komesar
Weapon1
1xRifle,Komesar, 6xMinobacači
Weapon2
5xSkauti, 1xKomesar
Support
8xT-34/76
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Bathory »

Molim da se zabrane kockice koje je Pedja, a posle i Dzoni koristio!! :evil: :evil: Ladno ne bacaju ispod 4 8O 8O
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by opsidiannight »

I to je sve, brate to je USSR lista za samoubistvo u najavi.

Momo, Duče ti je ukinuo sledovanje paste i pomidore dok se ne iskupiš i povratiš čast celoj Italiji.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Vala jeste zajebana lista... puno tenkova, puno pesadije a pri tome svi fearless trained 8O

Mada bih ja radje uzeo 2 veeeeelika platuna pesadije + full platun pesadije....

Sto se tice Momine liste mislim da su mu platuni jako mali i da nije bilo potrebe za onim lakim tenkovima... Mislim da bi bilo bolje da je uzeo jos nek artiljerije za pinovanje i ako je moglo nesto aviona
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Bathory »

Moji laki tenkovi su jedino sto imam protiv pesadije, a da je extra efikasno. A Moma nema drugu efikasnu artiljeriju, ionako mi je ovo divisional support. Mozda sam mogao jos jednu 75icu a da izbacim npr sta?

A Momini mali platuni su mali jer se nema para. Pa ne igram ja u 2000 poena, a opet moram da probam bar nekako da pariram ruskom oklopu. Inace talijani nemaju neke sanse protiv rusa. A igrao sam i protiv svabe (Dzoni). Ubio tigra zapaljivom tecnoscu, ko Marija Bursac!!
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Bathory wrote:Moji laki tenkovi su jedino sto imam protiv pesadije, a da je extra efikasno. A Moma nema drugu efikasnu artiljeriju, ionako mi je ovo divisional support. Mozda sam mogao jos jednu 75icu a da izbacim npr sta?

A Momini mali platuni su mali jer se nema para. Pa ne igram ja u 2000 poena, a opet moram da probam bar nekako da pariram ruskom oklopu. Inace talijani nemaju neke sanse protiv rusa. A igrao sam i protiv svabe (Dzoni). Ubio tigra zapaljivom tecnoscu, ko Marija Bursac!!
Ja sam nekako racunao da ces igrati sa osnovnom strategijom da naneses sto vise gubitaka rusima pre povlacenja.... Verovatno nisi mogao nikako da pobedis ipak je to 340 poena razlike ali nesto razmisljam... One Lancie (dismountovane verovatno) su uz eventualno Large crew trebalo da drze u strahu ruske tenkove... Opet cini mi se da su L6/40 bezveze pogotovo posto su half-tracked i supljikavi... Mozda je trebalo uzeti artiljeriju, Samovente 75/18, minobacace, HMG i umesto demolition squada (koji je priznajem sexy pogotovo sa flamethrowerima) uzeti 2 full platuna Bersalegria (MG/Rifle) sa Pasaglia bombama i one Fiat avione? Opet pitanje kako bi i to proslo... jednostavno previse rusa...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by opsidiannight »

Ali u tome je fora, Peđa je išao na kvalitet umesto kvantitet. Izdao je Marksova načela i to ga je trebalo stajati pobede. Ipak isplatila mu se kocka pa sad jede kavijar, pije vodku i obrće telefonistkinju umesto da skapava od rada u rudniku olova u Sibiru.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Bathory »

Tu varijantu dismountovane lancie ,iskreno, nisam ni primetio. Ako moze da se napravi, onda bi definitivno bila isplativija od ove na kamionu. Misilm da su tenkici sasvim dobri protiv pesadije, pucaju 3x po krugu i relativno tesko ginu (od pesadije). Mozda sam trebao da uzmem minobacace i pasaglia bombe, doduse ne znam kakve su karakteristike tih bombi, a i nisam toliko upucen u pravila za mortare, pinovanje, itd.

A verovao ili ne pokusao sam da pobedim.... :wink:
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by opsidiannight »

Tako ti crne košulje verujem ti.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Lancia ne može da sjaše u toku bitke. Ili je na kamionetu ili je kamionet vuče.I nište im ne znači kada sjašu osim što mogu da imaju i Bulletproof cover i protiv bombardovanja a ušteda u poenima je minimalna. Pravo mesto za Lancie je Ambush i prvo se usresrediti na protivničku artiljeriju.
L6/40 je smrt za pešadiju. 6 komada za 200 poena a u 84% slučajeva su veterani što će reći pogađaju na 3+. Defensive fire ne može da ih pinuje a pešadijsko vatra može na 1 pa na 6 da Bail Out. Ti tenkići su uništili 2 voda panzergrenadira pa vi vidite.
U principu Moma je igrao sa onim što ima što ja izuzetno cenim i poštujem. Proksovanje ne volim iz dna duše i svaki put kada sam nešto proksovao izgubio sam. Od tada sam ze zarekao da ga neću nikada više koristiti.
Problem kod Bersaglieria kada igra protiv Rusa je što je većina korisnih stvari Support i što mora da se uzme mnogo Combat vodova. takođe Rusa ima jednostavno previše za Italijane i imaju prejaka oruđa. Većina US&UK tenkova ima oklop 5/3/1 dok kod Rusa to spada u kategoriju lakih tenkova na stranu što najlošiju Ruski AT top ima AT8. Primera radi 6pdr je No HE tako da iako je smrt za Italijanske tenkove pešadija ga odvali ko od šale.
Pravi test za Italijane biće protiv US&UK i to pogotovo kada Moma stekne malo više iskustva od 3 bitke u 6 meseci.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by opsidiannight »

Ma ko je spominjao proksovanje. Ako mislis Na Lancije samo se skinu sa kamiona i stave na postolje na koje je posada, milina. Slazem se da im je mesto u ambushu.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Alžir
Panzergrenadiri vs US Airborne
Pobeda Nemaca 4-3
Nemački gubici 2/6
Američki gubici 3/6
NIko nije bacao WS
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja Battle Reports

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote:Alžir
Panzergrenadiri vs US Airborne
Pobeda Nemaca 4-3
Nemački gubici 2/6
Američki gubici 3/6
NIko nije bacao WS
opaaaaaaaaaaa Golub se dobro borio :-)
Image
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Skobra »

Bogami bice intreresantno... Alzir u rukama Svaba! Ako im jos otmu i Gibraltar imacemo La Coruna Dunkirk reprizu :mrgreen:
Ili ce plavi morati da pritisnu iz Tobruka... U svakom slucaju izgleda da ce 3 potez biti zanimljiv a o 4 da ne govorimo...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Skobra wrote:Bogami bice intreresantno... Alzir u rukama Svaba! Ako im jos otmu i Gibraltar imacemo La Coruna Dunkirk reprizu :mrgreen:
Ili ce plavi morati da pritisnu iz Tobruka... U svakom slucaju izgleda da ce 3 potez biti zanimljiv a o 4 da ne govorimo...
Pa kada su se Ameri uzdali u Darlana i Žiroa umesto lepo da su pustili De Gola i njegova Slobodne Francuze da odrade stvar i gotovo.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

Juče prilikom otvaranja Sigila Lenjingrad je još jednom obdranjen!
Pobeda Crvenoarmejaca od 6-1.
Mada moram priznati da mi je sve, ali sve išlo na ruku.
Prvo kombinacija scenarija i terena.
Naime igrao se Hold the Line a Slović je pio pivo....
Ja kao pešadija naravno da sam se branio što je mučenim nemačkim tenkovima ostavilo takav krš od terena da jo to bilo strašno...
Šume, reke, oranice i to maltene preko cele table...
Elem kada je na mostu jedan uništeni tenk još vuše otežao kretanje a SdKfz 7/2 vod sveden na samo jedno upotrebljivo vozilo plus avioni (5 kockica) koji od tri kruga 2 puta nisu došli a i kada su stigli stigao je samo 1 pa artiljerija koja je uspela da ubije ukupno 1 postolje pešadije Goran je jednostavno rekao ti iz te močvarne rupe nigde ne možeš da je ne bi ginuo ko budala eto nas za 2 nedelje.

Ukratko pobeda Sovjeta 6-1
Sovjetski gubici 0/8
Nemački gubici 0/4
Niko nije bacao WS
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja Battle Reports

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote: takav krš od terena da jo to bilo strašno...
ovo je po meni samo jedan dokaz da teren trebamo generisati na osnovu tabele iz knjige ... ja recimo stvarno ne kapiram zasto bitka koja se igra u africi ne bi bila na jako jako jako retkom terenu ... a iz iskustva znam da se teren uvek .... nabudzi :D
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

poenta je što baš i nemamo sve iz knjige tako da bi morali da zamenjujemo najsličnijim stvarima.
inače jedan od komentara stranih igrača na table sa prethodnog turnira bio je da ima mnogo čistine...
User avatar
žubor
Posts: 1895
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Kampanja Battle Reports

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote:poenta je što baš i nemamo sve iz knjige tako da bi morali da zamenjujemo najsličnijim stvarima.
inače jedan od komentara stranih igrača na table sa prethodnog turnira bio je da ima mnogo čistine...
svakako je bolje zameniti necim pribliznim neko prepustiti postavku terena chika drinkiju ... narocito posle popijenih par piva ...
a za turnir od 16 ucesnika (8 tabli) ja bih (Da me neko pita) pokusao da napravim 2 table po Western Europe Tabeli, 2 po Eastern Europe Tabeli, 2 table po Mediteranskoj tabeli i 2 po pustinjskoj ... tako bi svi tipovi kompanija bili ravnopravni ... jer fakat je da prebudzeni tereni mnogo vise odgovaraju pesadiji neko recimo tenkovima ....
eto ...
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

4 oranice sa sve drvećem, reka a sve iza reke šuma...
čak smo se Goran i ja dogovorili da je reka potok da može da pređe bilo gde al džaba...
doduše verovatno bi bilo normalnije da se igralo po širini a ne po dužini ali svejedno...
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by meloras »

Meni ovaj gornji deo table sa kucama i oranicama jako lepo izgleda.Ne sa stanovista pesadije vec mi se jednostavno svidja kako izgleda,al ovo dole...3 brda i neka cudna suma izmedju?Sta to treba da predstavlja?

Jel ima u sigilu pustinjskih tabli?Bilo bi lepo da Sahara vise nebude obrasla travom sa sovjetskim kucama i oranicama po sebi :lol:
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Kampanja Battle Reports

Post by Duc d' Elchingen »

u principu da, ima.
bez battlemeta doduše, gola šperka koja je jelte slične boje peska, ali imamo pustinjske kućice sa zidićimai prave se pustinjska brda i oaza.
pri tom tvoji ameri imaju evropska postolja... :wink:
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Kampanja Battle Reports

Post by meloras »

Da a nemci protiv kojih sam igrao do sad imaju boje lw ss sa sarenim halftrakovima :D
Oftopic,imam neke palmice kao vestacki bonsai,davno kupljene kod kineza,ako od njih moze da se napravi nesto za afriku rado cu ih potraziti.Samo,nisu bas u 15mm,dosta su krupnije.
Locked

Return to “Flames of War”