Rusi,lw tenkovi

Moderator: Moderators

User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Rusi,lw tenkovi

Post by meloras »

Zli Vlada i ja danas sedeli po gradu,neki gledali zenska dupeta,neki fortress europe :lol: :lol: :lol:
Malo po malo i eto mene veceras kako balim nad nekim ruskim tenkovima.
Ukratko nije precizno sracunato ali lista ima hq i 2x5 t34/85,3x is2 i izbor izmedju 8 kacusa sa dodatnom posadom ili sturmovika (zavisno od protivnika).
Posto nemam pojma kako rusi funkcionisu,zanima me da li je tih 150-180e na tih par boxova i blistera lose bacena para.Da li je 14 tenkova plus artiljerija/avioni dovoljno da pruzi otpor zlom neprijatelju.Ostaje da bacim oko na mw,eventualno nesto izmenim kako bi uzeo modele koji rade i u mw i lw.
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Duc d' Elchingen »

liste koje sam ja pravio za LW tenkove sadrži T-34/76 i T-34/85, zatim BA-64 ali bez artiljerije ili eventualno 120mm minobacači
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote:liste koje sam ja pravio za LW tenkove sadrži T-34/76 i T-34/85, zatim BA-64 ali bez artiljerije ili eventualno 120mm minobacači
tenkovskoj listi osim tenkova treba samo naj naj naj naj naj naj jeftiniji smoke koji mozes da kupis i to je to :D ... e sad dal ga rusi imaju ili nemaju ... nemam pojma ...
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Dzon Vejn »

Nemaju :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Skobra »

Ja sam pisao Battlefrontu da bi kozaci trebalo da imaju smoke... :mrgreen:

Ma jok kad bi rusi imali smoke ne da bi bili broken nego strasno.
Sto se tice ruskih oklopnjaka liste se razlikuju za MW i LW. U LW je pesadija uzasno dobro opremljena raznim antitenkovskim sredstvima a i sami AT su gadniji i jeftiniji. Zato toliko i ne pale one light tanks liste. Sto se tice artiljerije mislim da i to nije nesto preterano dobro zbog toga sto nemas smoke a u LW je artiljerija generalno jeftinija pa ce svaba uvek imati sta da odvoji da rasturi tvoju artiljeriju. Avioni su dzoker i imaju bas veliki random faktor.

Ja bih za LW napravio nesto tipa (1500 poena):
1 T34/85 1943 with Cupola
7 x T34/76 obr 1942 - upgrade 3 T34/76 to T34/85
7 x T34/76 obr 1942 - upgrade 3 T34/76 to T34/85
4 BA-64 armoured cars (fearless Trained)
3 IS-2

U svakom slucaju mislim da ti je najbolje da smislis listu za MW pa da odatle krenes na LW... Opet to trazi vise para ali mislim da je investicija u jedno 10xT34 + 5xT34/85 neizbezna...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Skobra »

tenkovskoj listi osim tenkova treba samo naj naj naj naj naj naj jeftiniji smoke koji mozes da kupis i to je to ... e sad dal ga rusi imaju ili nemaju ... nemam pojma ...

Rusi umesto dimne zavese koriste pesadiju...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Chempress »

Skobra wrote:
tenkovskoj listi osim tenkova treba samo naj naj naj naj naj naj jeftiniji smoke koji mozes da kupis i to je to ... e sad dal ga rusi imaju ili nemaju ... nemam pojma ...

Rusi umesto dimne zavese koriste pesadiju...
...koji puse lule i prave veeeliki dim! :D


znam da je off topic ali morao sam! :D
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by meloras »

Hm,znaci negine mi bar 10 t34/76.Dobro,ionako mi trebaju za mw.
Za sad se lista penje na 2 boxa t34/76,2 boxa t34/85,1 box is2.Za 2 boxa kacusa bih razmislio.Takodje znam da svi pominju ba64,njih bi prvo morao malo da pogledam,koliko mi treba recce jer ni sa us oklopom nevodim recce :twisted:
Gledao bih da osnovna shoping lista nepredje preko 200e,i da po moguctsvu pokrije oklop za mw i lw.Znam da je tesko,ali ako nista drugo za pocetak bi bar uzeo ove silne t34ke...
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Skobra »

Ovo je davno, davno stavljeno na forum ali ima nas lenjih :mrgreen:
Skobra wrote:Rusi su generalno posmatrano jedna od skupljih armija ali evo par primera Tenkovskih ceta koje su ok sto se tice cena/kvalitet kriterijuma

Varijanta 1 = 200 evra
Hq T70
T70 x 7
T70 x 7
KV85 x 5

Varijanta 2 = 200 evra (ako proxyjes avione)
HQ T34
T34 x 6
T70 x 8
KV-1s (ili e) x 6
P-39 Cobra Limited Air

Varijanta 3 = 162 evra
HQ T70
T70 x 4
T34 x 6
KV85 x 4

Varijanta 4 = 155 evra (ako proxyjes avione)
HQ T34
T34 x 8
KV-1s (ili e) x 6
P-39 Cobra Limited Air
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Chempress »

recce je apsolutni must have!

tenkovi (skoro) uvek napadaju i ono sto ce ti mnogo olaksati zivot protiv zaseda i ukopane veteranse pesadije je recce
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by meloras »

Varijanta 4 deluje fino,ali trazi da uzmem dodatne tenkove.Posto se u mojoj napacenoj glavi zahuhtava ideja o ovome,moram danas ozbiljno da sednem da popisem sta hocu mw/lw,od toga da napravim neke liste kratke,pa kacim ovde.
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Chempress »

mada razmisljam nesto bas o lw......

lw je nekoko sam po sebi megalomanski za moj ukus, zasto onda ne dodati jos malo megalomanje? :D
zasto ne igrati lw u 1750pts?

vidim da se velika vecina turnira preko grane/bare igra u 1750pts i da je to manje vise neki standard.
a logicno je da ce se u nekom momentu odrzati lw turnir kod nas, a opet mi je logicno da ce ovde ogranizovani turniri u buducnosti biti sve bolji! :D

zar ne?

ponovo off topic, ali i melekithu mozda moze biti vazno u kalkulaciji njegove lw liste!:D
User avatar
Mikaan
Posts: 507
Joined: Mon Jul 07, 2008 4:51 pm

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Mikaan »

Slazem se da LW definitivno treba igrati u 1,750 pts
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by meloras »

Lw u 1750 sam vec probao i bilo je extra.Kopka me jedino ideja da ove ruse pravim bas za lw,jer mi neuspeva da ukalkulisem mw sa t34/75-57 i kv85 komboe jer bi time dao pare za mw stvari koje necu ni koristiti u lw (dobro,t34ke hocu,mada ne sve).
Ovo sto radim za ruse je striktno meni za dusu,i nemam nameru jos i na njih da dajem 600e da bih imao sve,bar ne u narednih godinu dana.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Skobra »

Ma nije bas tako kod rusa... Jebga ruski reccon armoured platuni su trained a pritom je BA-10M (koji je ok) samo za MW i pritom je wheeled (8" cross country) dok je onaj BA-64 malo "tanak". Generalno za ruse najbolji reccon su pesadinci ali su oni spori za tenkovsku cetu i pri tom su uzasno skupi. Opet ruski recconi su feerles pa mogu dase koriste i za jurise sto ume da bude mnogoo lepo....
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Grof Bronza »

i ja se slazem da se igra u 1750 poena....inace... opasno sam se napalio na pume..... :D
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Skobra »

Varijanta 4 deluje fino,ali trazi da uzmem dodatne tenkove
Varijanta 4 je najkvarnija moguca turnirska lista. Sto se tice mogucnosti koriscenja za MW i LW
- T34 ces definitivno koristiti i za MW i LW - lepo bi bilo da imas neke sa duzim cevima (34/85) koji u MW mogu sasvim lepo da glume 34/57.
- KV 85 je sasvim kul i za MW i LW
- SU 152 za MW je potpuno isti model kao i ISU 152 za LW (ovaj ima mogucnost AA mitraljeza)

E sad jedino sto ti je specificno za LW a be cega pravi rus nece izaci je IS-2

Sto se tice poena bilo za MW ili LW uvek je ono "sto vise to veselije" ali nazalost i duze... Ne mislim da su turniri vise orjentisani na 1750 poena upravo zbog trajanja partija. Ali postavlja se i pitanje jel imaju svi figura za 1750? (pogotovo za LW)
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by opsidiannight »

I onda iz šumice, svoju iskeženu facu, promoli neki PAK i jedno dve masivne cevi kalibra 8,8-smrt.
Božija buka i bol se se tada sruči na tone čelika ukrašenog crvenim zvezdama.
Nakon samo par minuta pakla na bojište se spusti sablasna tišina presečena udaljenim krikom nesrećnog tenkiste koji polako umire u gorućem oklopu smrti iz kojeg nema bekstva.


P.S. Izvinjavam se na teatralnosti, nisam mogao da odolim.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Skobra »

Cisto da ti plasticno objasnim zasto to ne fercera
I onda iz šumice, svoju iskeženu facu, promoli neki PAK i jedno dve masivne cevi kalibra 8,8-smrt.
Božija buka i bol se se tada sruči na tone čelika ukrašenog crvenim zvezdama.
Vish... ne moz 2 na tone...
Uostalom 88 su kletva samo za Zuborove Shermane... :mrgreen:
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Golub87 »

Interesantno, posto se ja secam nekih hrabrih ruskih tankista koji su se krili iza svakog kamencica da bi izbegli 88 :P

Plus, rus nema smoke, koji je najveci razlog da se 88 ne izbace na sto
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by meloras »

Hm,posle malo mozganja i prelistavanja za lw mi se svidjaju t34ke (76 i 85),aa kamioni u hq,kv85/is2,avioni po potrebi,kacuse,i ba64.merkao sam i isu122/152 ali ako vec imam is2 netreba mi valjda jos rof 1 tenkova.Takodje i tank rideri mi se dopadaju bar kao dodatna odbrana tenkovima.
Sve ovo odokativno kad se sabere koliko cega treba izadje oko 25k din iliti oko 260e.Istina od svega pobrojanog sve sem is2 moze i za mw da prodje.
Naravno,ima viska poena,cisto da se moze praviti vise kombinacija po potrebi.
Dobro,ako nema daljih predloga valjalo bi poceti sa stekanjem yet another pile of money :lol:
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Duc d' Elchingen »

Golub87 wrote:Interesantno, posto se ja secam nekih hrabrih ruskih tankista koji su se krili iza svakog kamencica da bi izbegli 88 :P

Plus, rus nema smoke, koji je najveci razlog da se 88 ne izbace na sto
i onda 10 T-34 i ko zna šta još izađe iz zaklona (a najčešće su tamo) i oplete po istim
i to je kraj za 88
provereno više puta od strane raznih nacija
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by žubor »

Duc d' Elchingen wrote:
Golub87 wrote:Interesantno, posto se ja secam nekih hrabrih ruskih tankista koji su se krili iza svakog kamencica da bi izbegli 88 :P

Plus, rus nema smoke, koji je najveci razlog da se 88 ne izbace na sto
i onda 10 T-34 i ko zna šta još izađe iz zaklona (a najčešće su tamo) i oplete po istim
i to je kraj za 88
provereno više puta od strane raznih nacija
Kao sto Skobra vec napisa ... to je sve validno osim ako tenkove ne vodi Zubor!!!! 10 Shermana unutar 16" ne mogu da ubiju 2 88 ... i onda njih 7 nestaje u warp-u ...
Image
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Golub87 »

Duc d' Elchingen wrote:
Golub87 wrote:Interesantno, posto se ja secam nekih hrabrih ruskih tankista koji su se krili iza svakog kamencica da bi izbegli 88 :P

Plus, rus nema smoke, koji je najveci razlog da se 88 ne izbace na sto
i onda 10 T-34 i ko zna šta još izađe iz zaklona (a najčešće su tamo) i oplete po istim
i to je kraj za 88
provereno više puta od strane raznih nacija
Zato se 88 stavljaju daleeeeeeko od zaklona, da imaju vremena da pucaju pre nego sto zapucaju po njima
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by opsidiannight »

Ma pusti bre NKVD propagandu. Ja lepo napisah: ''Kalibar 8,8-smrt''. :D :D :D
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by meloras »

Ajde malo da ozivim ovu temu jer se blizi dan D :lol:
Gledajuci hammer and sickle kao i neke stvarcice u istom nasao sam da mi se jako dopadaju kombinacije:
hq t34(jos neznam koji)(opciono aa kamioni)
10 t34/76 sa jahacima (opcioni komesar dedov)
5 t34/85
3 is2
punih 8 kacusa sa opcionim aa kamionima i dodatnom posadom
6 ba64
i decoy tenkovi (u recimo kombinaciji 1 stug g,1 panter i 1 tigar,mada nije obavezno ta kombinacija)

Ovo sve iznosi vise od 2000 poena i vremenom ce se sve nalaziti u koferu sa figurama :lol: ,no za pocetak bitno je ustanoviti sta tacno da se uzme a sta ostaviti za posle.
Da li su ovi decoy tenkovi uopste i potrebni kad vec imam is2?mislim unreliable su i rof 1,mada ovi koje sam napisao kostaju citavih 265 poena,za razliku od tircavih 470 za 3x is2.Mislim da je previse imati i ove svabe i is2ke u istoj listi za 1750 poena.
Da li decoy tenkovi mogu da rade infiltraciju sa jos jednim vodom tenkova,tj da li moram da pazarim i spetsnaze za to?
Da li treba biti hrabar i reci ne is2kama u korist 3 isu122,za potrebe mw-a?a usteda od 100poena u lw na njima nije ni losa.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Skobra »

hq t34(jos neznam koji)(opciono aa kamioni)
10 t34/76 sa jahacima (opcioni komesar dedov)
5 t34/85
ovo ti definitivno treba i predlozio bih ti da ti bude prva nabavka buduci da mozes da koristis i za MW.
5 t34/85
Ista prica i za ovo
3 is2
obavezno za LW - ja licno planiram da uzmem jedno 5 komada minimum... Za LW gde ces se gledati sa jeftinim Tigrovima, Panterima i ekipom mislim da bi trebalo da uzmes jos neku IS2. Buduci da svaba moze sigurno da izvede bar 3 "macke" jedino ga mozes dobiti na vise pucanja sto znaci jedno 5 komada minimum.
punih 8 kacusa sa opcionim aa kamionima i dodatnom posadom
Licno (za MW) ne preferiram artiljeriju jer imam drugaciji koncept vodjenja oklopne cete. Opet veeeeeeeeeeliki templejt je dobar mada su same kacuse uzasno mekane... Ja bih radije ubacio pesadiju uz eventualno neke minobacace ako bas hoces artiljeriju
6 ba64
Recce je uvek dobar izbor ali mislim da ih je previse za recce ulogu a premalo za neku anti pesadijsku ulogu. Ne bih uzimao vise od 3-4 recce vozila...
decoy tenkovi
ovo bas nisam proucavao kako radi :oops:
Sto ne razmislis malo i o light tenkovima (t70, stuart)... dobri su za MW a mogu da posluze fino i u LW
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by meloras »

Definitivno prva nabavka sadrzi box kacusa,t34/76,t34/85 i is2,to stoji u klubu i nadam se ceka da se vrlo uskoro oslobodi kartica :? :oops:
Kacuse nisam ni miislio uvek da vozam,pogotovo ne kad ocekujem puno tenkova,jer nema smisla onda.cak i protiv pesadije,velika pita je strava i sve sto donosi al kako namestiti sva vozila tako da ti svaba neupucava 2 komada u svakom potezu...za anti mac mac liste mogli bi sturmovici da bolje posluze,za slicne poene.
U boxu ide 5 is2ki tako da ce ih biti 5 na polici a na listi po potrebi.nekako me je strah da izvucem samo 3 voda od kojih su obicne t34 i is puni a treci vod samo sa 5 tenkova.vec sa 4-5 vodoa se osecam bezbednije mada kad nisu puni i dalje nije to to.jbg naviklo se na us oklopnu cetu sa previse vodova sa tenkovima :oops: :oops:
Ok,za recce,primljeno k znanju :lol:
Decoj tenkici mi se svidjaju kao koncept ideja,da eto i na mojoj strani bude par macaka pored svih ostalih zveri,pa nek svaba vodi posle sta hoce.mada sa 5 is-ova definitivno nema mesta i za decoy pantere recimo.
Za light tenkove mogu za pocetak da cimam svojih 5 m5 stuarata,mada bih preferirao pure soviet listu bez stranih vozila.t70tice se svakako doci na red za mw,dobrih 10tak komada 8O samo ne sada.sa amerima sam navikao da vucem tonu shermana i stuarte jer se nerazlikuju previse,ali t70 sa ostalom ruskom gvozdjurijom ce da saceka da se malo uhodam.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Skobra »

Ne vredi da poredis US i rusku oklopnu. Ja recimo nikad nisam vodio rusku oklopnu koja ima vise od 4 voda. Jednostavno mora da te bude mnogo jer ces ginuti... o da, mnogo ces ginuti... :mrgreen: ali sve je to nebitno dok god dovuces dovoljno gvozdjurije u assault range! Licno (osim recce vodova i eventualno IS2, KV i slicnih debelokozaca) ne bih pravio ni jedan vod ispod 6 vozila. U stvari kod rusa nema mnogo mudrovanja jerbo svaki element mora da ima jasno zaduzenje i da ga izvrsi po svaku cenu!
Recimo onako napamet da pravimo neku kao "all around" listu, tipa:
T34/76 sa tankosima
IS2
T70
recce vod

Protiv infantry ceta:
T34/76 sa tankosima - glavna udarna ceta. Napred i samo napred po mogucstvu kroz sumu. Dobra je kombinacija tankosa i tenkova sve dok su dovoljno blizu da saradjuju. Pesadija podrzana tenkovima (ili obrnuto) pred neprijatelja stavlja gadan problem - ono sto ubija tenkove je vecinom slabo protiv pesadije i obrnuto tako da to treba iskoristiti.
IS2 - glavna AT ceta. Ja recimo u MW vise koristim SU-85. Jednotavno makr i ne ubili nista sve dok drze na odstojanju svapske panzere vrse svoju funkciju. Ne znam da li to moze (u MW ne moze) ali ekstremno gadna ruska oklopna bi imala i IS2 i SU i tu ti nikakav svapski tenk ne bi preziveo. Ovako malo se mrdas, malo opalis i drzis fasiste na odstojanju...
T70 - podrska T34/76. Ako ima ista gore od kombinacije infantry/tenk onda je to sendvic "light tenk/infantry/tenk". Medjutim ja licno ih nikad ne izvodim manje od 8 komada.
recce vod - klasika, dizanje pesadije iz GtG i zajebavanje po tabli. Jedna od ok taktika je da ih vodis kao anti-ambush lepezu ispred T34/76 ili da zajedno sa T70 napadnu drugi objektiv. Nemoj da ih zalis i cuvas, njihovo je da se zrtvuju kako bi "tezi" zavrsili posao...

Protiv panzer ceta:
T34/76 sa tankosima - glavna osvajacka ceta. Napred i samo napred po mogucstvu kroz sumu. Protiv "malih" panzera mozes da se pravis heroj ali protiv velikih macki bezis. Dobra je taktika da tankose koristis kao "minsko polje". Skines ih sa tenkova a sa T34 zapalis prema objektivu. Tankose skines tako da veliki panzeri moraju da udju u assault range da bi gadjali T34. Cak i ako ih izresetaju mitraljezima i pregaze jurisom to je kupljen turn u kome su T34 izbegle unistenje. Obavezno dobro prouciti pravila za defanzivnu vatru kombinovanih platuna i nikada ne dozvoliti da te panzeri uhvate u 16" sa mounted tankosima.
IS2 - opet glavna AT ceta. I dalje bih izbegavao direktno prepucavanje sa svabama osim ako nije death or glory turn
T70 - Momci koji osvajaju zadnju bazu. Dobro je sto ne deluju kao neka grdna opasnost sve dok ne izlete iz nekog coska i odrade at the double juris na bazu (jos bolje ako su stjuarti). Ukoliko ih koristis kao "mucenike" zapamti da svabe imaju neku maniju da vole da pucaju po njima... valjda nikako da shvate da ruse zabole za gubitke, tako da se nemoj libiti da jurnes u bok panzerima ako te do dovodi u poziciju da u sledece mturnu pucas ili ako ce to stvoriti sansu za vece drugare. Da, kad ih imas 10-tak pravo je zadovoljstvo gledati kako posle silne pucnjave prezivljava cak 6-7 komada (osim ako bas, bas nemas srece sa save rollovima a protivnik baca visoko za FP test)
recce vod - protiv tenkkova ga bas ne bi izvodio... opet moze ali da glume pesadiju. Sto znaci mnogo sunjaja po sumi, mnogo rolova za bogging i disengage.

E vidis u celoj prici mi se nikako ne uklapa artiljerija... protiv pesadije jos i nekako ali ipak mislim da je bolje uzeti Sturmovike. Svapska pesadija nije problem sve dok je nasih tenkova vise nego svapske pesadije :D
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Duc d' Elchingen »

u LW GER pešadije je veliki problem jer uvek su tu bar 2 Pnazerfausta i 1 Panzerschreck koji em rade DEF. FIRE em biju ko sv. Ilija
ako koristiš T-35/85 (koji ne mogu da se koriste u MW) skoro pa da ti IS-2 nisu ni potrebni
recce je obavezan za svaku savezničku tenkovsku četu
pešadija za Ruse je takođe obavezne jer u suprotnom si nagrabusio od Pak40 iz istog razloga nije loše imati i neku artiljeriju
u Gardijskom teškom tenkovskom puku jedina artiljerija koja ti je dostupna su BM-13 reaktivni minobacači a fakat bolje ih je imati ko pleve osim ako protivnik ne planira da izvede Koening Tigra gde smanjuješ reaktivne minobacače i uzimaš IL-2
mislim da je Škobra bio malo zbunjujuć kada je koristio reč Tankose
ako je mislio na Tankodesantnike oni ne mogu da napuste tenk na kome se voze
Tank Rider company može ali imaju 5+ save za razliku od Tankodesantnika koji imaju 3+
glavna stvar kod Tankodesantnika je da daju dodatne 3 kocke u DEF. FIRE tako da je protivničkoj INF zajebato da ih napadnu a ono najvažnije je da u ASSAULT-u prvi ginu a nedaju nikakve negativne posledice po moral
to znači da ti nezgodni panzerfausti i panzerschreckovi tek iz drugog pokučaja rade
generalnu CCCP tenkovska četa je poprilično teška kao protivnik no međutim Nemci sada imaju pristup mnogo boljim tenkovima, PzKpfwIVH je sada MBT i sa svojim AT11 je vrlo nezgodan, plus Pak40, StuGIV itd, itd...
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by meloras »

ma bicu srecan da ekipica t34ki stigne sa jahacima na sebi do svabe i krene da roka...sta ce biti kad se zalete u rovove,to je vec druga stvar.
nekako mi zvuci kad da bi idealno bilo uzeti tesku cetu krcatu is2kama ili kv85cama,mega bateriju kacusa i avione ako bude poena.i recce isto :D
jbg ovde bar imam jace topove i jaci oklop nego kod amera sa kojima sam vec navikao na pak40,stugove,at5 artiljeriju i slicno.
takodje ozbiljno se razmisljam o ovim decoy tenkovima.za 300 i kusur poena strpati jos 3 tigra I ili 3 pantera u listu koja vec ima brdo oklopa i jakih topova,sasvim deluje zadovoljavajuce,pa nek svaba bira u sta ce prvo da gadja.Ok,znam svaba ima jako lepih stvari za ubijanje teskog oklopa ali ta snaga dolazi po visokoj ceni pa nek slobodno izvede 7 pantera i neku artiljeriju.ovde bar imam cime macu u glavu da spicim i da nerazmisljam puno :wink: :roll: .a ako ta taktika i neradi kao sto nece :lol: :lol: naucicu za par partija sta mi valja a sta ne pa se armija razvija dalje,isto kao sto je bilo sa amerima.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Skobra »

ako je mislio na Tankodesantnike oni ne mogu da napuste tenk na kome se voze
Ne, ne, ne ovo sam i ja mislio u pocetku ali nije tako. Ono sto u Rulebooku pise da nikada ne napustaju tenk je samo fluff tekst. Mogu da sidju sa tenkova kada god hoces i da se normalno pomeraju ili ostanu iza tenkova sve dok je ispostovano pravilo o 50% voda uz komandira. Recimo u Free-for-all se masovno primenjuje taktika (kada vodis 10 tenkova + 10 tenkodesatnika) da ostavis recimo 5 od 10 tenkodesatnika da cuvaju tvoj objektiv a sa 10 tenkvoa i 5 tenkodesatnika krenes u napad. Da bi morao da bacas moral protivnik mora da ti ubije 6 tenkova i 5 tenkodesatnika (11 od 20 "timova") jerbo se tenkodesatnici racunaju kao tim za moral ali se ne racunaju kao gubitak za moral. Takodje mislim da njihova najveca prednost nije "da daju dodatne 3 kocke u DEF. FIRE tako da je protivničkoj INF zajebato da ih napadnu" vec bas obrnuto odnosno da ako neko njih assaultuje (a imaju svoj tenk u 16") em prvo mora da baca tenk teror test (ako je pesadija) em ukoliko je u pitanju juris tenkova T34 mogu da rade defansive fire (u bocni oklop). Ono za pijenje prvog hita u hand to hand borbi definitivno stoji. Takodje je poenta da ce se nemac jako tesko odupreti sansi da pripuca sa HMG ili pesadijom po tankodesatnciima a onda zbogom concealment i GtG statusu! Takodje je interesantno da i svapska artiljerija voli da poklapa tankodesatnike sto moze drasticno da produzi zivotni vek "mekanim" kacusama ili pesadiji (koja napreduje po cistini)
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by meloras »

Jesam li ja to dobro shvatio?Ako hocu tankose na tenkovima moram da kupujem jos i kutiju tank ridera na pesadijskim postoljima?????
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Duc d' Elchingen »

ajde pročitaj malo bolje molim te
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Duc d' Elchingen »

melekith wrote:Jesam li ja to dobro shvatio?Ako hocu tankose na tenkovima moram da kupujem jos i kutiju tank ridera na pesadijskim postoljima?????
ma jok
Škobra po običaju čita kako je njemu drago
citiram:
"Tankodesantniki are considered to have deserted their post if they leave their tank alone in the battle and since the Red Army considers desertion a death sentence, the tankodesantniki never abandon the fight while their tank is still operational"
Last edited by Skobra on Thu Sep 17, 2009 11:53 pm, edited 2 times in total.
Reason: citat formatiran kao u Rulebook knjizi
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by meloras »

Nebih da se mesam u tvoj sud,ali i meni to zvuci kao da su oni recimo sisli sa tenka i da se biju kao klasicna pesadija pored istog.nisu napustili svoje tenkove u borbi,tu su pored istih i bore se.jedino pipavo zvuci ostavljanje istih timova u pozadini na objektivu dok tenkovi jure napred.Ali posto jos neznam ruska pravila,cutacu po tom pitanju.
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Skobra »

Škobra po običaju čita kako je njemu drago
citiram:
Tankodesantniki are considered to have deserted their post if they leave their tank alone in the battle and since the Red Army considers desertion a death sentence, the tankodesantniki never abandon the fight while their tank is still operational
Gresis po ovom pitanju opako. Plus tvoj citat je u knjizi fluff (a nije ni pisan italikom :wink: )

Ovo je iz MALFTF:
Likewise, there is nothing requiring the deseantniki to keep up with the tanks, but again, it's not a good idea as it could result in your tanks having to halt or retire at a critical moment if they take casualties. The text in the rule about deserting their post is simply an explanation of the reason for the following two rules.(Phil)
Pored toga ima i brdo tema na FoW forumu gde se jasno razjasnjava ovo "razdvajanje" tenkdoesatnika od tenkova
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Duc d' Elchingen »

nisam čitao iz RB već iz Fortress Europe gde je sve pisano italic-om
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by Skobra »

Moguce, mada mislim da je stamparska greska... U svakom slucaju masovno se igra kao sto Skobra kaze (one day I will rule the world!), uz pozivanje najvise na sledece:
"Page 181 (143) MLFTF: Tankodesantniki
Tankodesantniki are separate teams from their tanks, right?
Yes. They have special rules to make modelling them easier if you do not want to dismount them and to allow them to co-operate with the tanks, but they are separate teams. "

Page 181 Rulebook:
"while a single Tankodesantniki SMG team is mounted on a tank from their own company, they operate as tank riders (see pages 44 and 71), but gain the following benefits:they can shoot as if dismounted, they fight in assaults as if dismounted, and have a 3+ save rather than the normal 5+ passenger save.
Cak bi se usudio da spekulisem da se flaf o nenapustanju tenkova odnosi na pravilo da se tankodesatnici ne racunaju kao gubici za potrebe moral checka... nesto slicno kao tekst za penal (straftovy ili kako vec) company...

U svakom slucaju tankodesatnici su baje mada uzrokuju i gadnu osobinu da platun sa tankodesatnicima (buduci da je kombinovan) moze da se pinuje pucanjem i ukoliko se ne odpinuje ne moze da izvrsi juris. Naravno moze da se pinuje samo u shooting fazi dok se ukoliko je pinovan u jurisu (defanzivnom vatrom) juris nastavlja ali tankodesatnici ne udaraju u prvoj rundi
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Rusi,lw tenkovi

Post by meloras »

Ok,par generickih listi iz FE za sve koji kukaju,i dve iz hammer and sickle.
(1)
hq t34/76+tankosi
9 t34/76+5x tankosi
5 t34/85
3 is2
4 ba64
8 kacusa sa posadom i aa
total: 1745

(2)
hq t34/85
10 t34/76+6x tankosi
5 t34/85
3 is2
3 ba 64
kacuse sa posadom i aa
total:1760

(3)
hq t34/85
9 t34/76 bez tankosa
5 t34/85
3 is2
10 t70
kacuse sa posadom i aa
Total: 1760

(4)(garda)
hq t34/85+ aa halftrackovi
5 t34/85
5 t34/85
3 is2
3 ba64
sturmovici 5 kocaka
Total: 1750

(5)
hq t34/85
9 t34/76+6x tankosi
5 t34/85
3 is2
decoy 2 pantera i 1 tigar
ostaje poena za 3 aa halftracka ili 4 postolja aa tima (za ovo drugo lete jedni tankosi)

Svaka lista ima aa i recce (osim poslednje,nema recce zbog decoya i one sa t70ticama).Prve tri su genericke i imaju sablon i samo se menja broj t34/76 i tankosa na njuma.Cak se i toh 10 poena visa sa listi 2 i 3 da srediti lako.
4 lista je iz hammera,gardijski tenkovi.Da li oni pate od hen and chicks?ili to mora explicitno da pise za tenkove?Nesvidja mi se jer ima jako malo tenkova koji i nisu nesto prejaki.
lista 5 opet ima lepu kombinaciju tenkova i tankosa,21 tenk,sasvim sam zadovoljan kombinovanjem is2ki sa decoyima.Ima lep aa,svaki po rof 6,manje tenkove sa pesadiju i opet protiv manjih tenkova ili bokova,a ove vece zveri su tu da bi bile lepe O:) .Mada da li 5 is2ki ili ova kombinacija,isti su poeni mislim,al jedan tenk i jedan rof vise.
Nije bas nesto protiv pesadijsko,al ono,sa decoyima pomeram jedne tenkove napred pre pocetka,pa onda jos jednom u svom potezu pa racunam da bi uz malo srece mogao da nesto i uradim u prvom potezu.Ova lista nazalost nema light tenkove pa nemogu da ubacim 10t70 i recce umesto svaba.
Trenutni favoriti su mi lista 5 jer ima punnooo tenkova i jos i lepih.i definitivno lista 3 sa 28 tenkova i kacusama.
Locked

Return to “Flames of War”