Moji tiranidi

Locked
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Moji tiranidi

Post by milosh »

Pošto se završio fantasy turnir konačno sam se posvetio farbanju tiranida. Ovih prvih nekoliko modela su bili čisto da isprobam kolor-šemu i da vidim kako će sve to da izgleda kada se sve boje slože. Ja sam veoma zadovoljan a od vas molim za sve komentare (kritike, savete...) koji bi mi pomogli da unapredim tehnike farbanja i da svaka sledeća figurica bude bolja :)

Image

Image

Image
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Moji tiranidi

Post by PeraNekron »

Deluju sasvim korektno. Nista im ne fali. :) Kad ce velike bube?

EDIT: Savetujem ti da sacekas sa stavljanjem oruzija na velike bube, posto ce uskoro novi codex.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Moji tiranidi

Post by milosh »

Saethwyr wrote:EDIT: Savetujem ti da sacekas sa stavljanjem oruzija na velike bube, posto ce uskoro novi codex.
To je razlog zbog kojeg će velike bube da doću kasnije na red. Uostalom još nisam kupio dovoljno figura za 1500 poena baš zbog toga što čekam novi kodeks da vidim šta će se uklopiti sa ovim što već imam.
Image
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3205
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Moji tiranidi

Post by Mrzimsvee »

Extra su!!! Ja bas volim plavu boju. :)
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Moji tiranidi

Post by opsidiannight »

Pravi su.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Moji tiranidi

Post by Dzon Vejn »

Jako lepo izgledaju, ja bih samo uradio ponegde tamniju nijansu plave, mada nije da im ovako ista fali (samo stvar ukusa).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: Moji tiranidi

Post by BoltaFodda »

Egzoskelet je veoma detaljno ofarban (imao si zivaca za one silne tackice? Respect!). Ljuske ovim stilom farbanja prolaze na manjim bubama, ali na vecim nece izgledati tako dobro. Predlazem da probas tanke linije upravne na ivicu ljuske, ili da smislis neku saru za vece bube. Treca boja (jezik/cevke za oruzja/generalno meso bube) izgleda ok ovako, ali mislim da bi bilo bolje sa vecim kontrastom, znaci probaj neku hromatskiju ljubicastu/crvenu/sta god je dobar kontrast boji egzoskeleta. Moguce da je i ovo ok, da fotografija malo utuli boje pa stoga ovaj utisak.

Na kraju, baza nije odradjena. Figura ce se istaci ako vizuelno odskace od baze, sto bi u ovom slucaju postigao ukoliko bazu ofarbas u zeleno (mocvarno zemljiste, tipa cathacan green drybrushovano sa rotting flesh), ili stavis puno trave na bazu, druga opcija je crvenkasta baza (ne skroz crvena, npr terracota za osnovnu boju). Ukoliko odaberes prakticno bilo koju varijantu braon baze, figura ce se vizuelno stopiti sa bazom zbog boje egzoskeleta, sto bi moglo da naglasi onaj "swarmy" utisak - gomilu buba zajedno.
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Moji tiranidi

Post by sto mu gromova »

sa slika koje su relativno losheg kvaliteta, ne mogu bash najbolje da vidim kako je sve ofarbano (ne sumnjam da uzivo izgledaju josh bolje nego na slikama), ali svidjaju mi se pege na "ramenima" i "kukovima". trebalo bi da ih ofarbash u boju oklopa. to ce im dati shmek...
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Moji tiranidi

Post by milosh »

BoltaFodda wrote:Ljuske ovim stilom farbanja prolaze na manjim bubama, ali na vecim nece izgledati tako dobro. Predlazem da probas tanke linije upravne na ivicu ljuske, ili da smislis neku saru za vece bube.
Ovaj stil farbanja ljuske ću definitivno primeniti samo na gantovima, dok ću za warriore, gardu i ostale monstrume da pronadjem neki efektniji i zahtevniji stil sigurno.
BoltaFodda wrote:Treca boja (jezik/cevke za oruzja/generalno meso bube) izgleda ok ovako, ali mislim da bi bilo bolje sa vecim kontrastom, znaci probaj neku hromatskiju ljubicastu/crvenu/sta god je dobar kontrast boji egzoskeleta. Moguce da je i ovo ok, da fotografija malo utuli boje pa stoga ovaj utisak
Ta treća boja je samo baal red wash preko ove bazne boje (čak je i jezik tako ofarban). Kao i u slučaju ljuski ovu tehniku ću da koristim na gnidovima a za veće stvari ću se svakako potruditi. Ono što je sigurno je da će treća boja biti neka varijanta crvene (verovatno izražajnija od ove da bi se dobio bolji efekat kontrasta).
BoltaFodda wrote:Na kraju, baza nije odradjena. Figura ce se istaci ako vizuelno odskace od baze, sto bi u ovom slucaju postigao ukoliko bazu ofarbas u zeleno (mocvarno zemljiste, tipa cathacan green drybrushovano sa rotting flesh), ili stavis puno trave na bazu, druga opcija je crvenkasta baza (ne skroz crvena, npr terracota za osnovnu boju). Ukoliko odaberes prakticno bilo koju varijantu braon baze, figura ce se vizuelno stopiti sa bazom zbog boje egzoskeleta, sto bi moglo da naglasi onaj "swarmy" utisak - gomilu buba zajedno.
Baze ću da radim odjednom za celu jedinicu, znači kad pofarbam sve spinegantove uradiću i baze. Evo kako sam ja zamislio da bude (slična je tvom drugom predlogu): Osnova bi bila terakota, drajbrašovana sa nekom crvenom (red gore ili blood red?), zatim bih na odredjenim mestima umesto trave pravio male busenove od piljevine (od različitih vrsta drveta) koja je slične boje kao i egzoskelet. Tako bih samo okrenuo kontrast koji već imam na modelima s tom razlikom da bi postolja bila dominanto crvena.
sto mu gromova wrote:sa slika koje su relativno losheg kvaliteta, ne mogu bash najbolje da vidim kako je sve ofarbano (ne sumnjam da uzivo izgledaju josh bolje nego na slikama), ali svidjaju mi se pege na "ramenima" i "kukovima". trebalo bi da ih ofarbash u boju oklopa. to ce im dati shmek...
fotografije stvarno jesu lošeg kvaliteta, ali ja ne posedujem ni bolje tehničke (aparat) ni lične sposobnosti (umešnost rukovanja istim :) ) da bih to izveo bolje. Doneću par figura na ličnu inspekciju u HS jedan dan :) Što se tačaka tiče svidja mi se predlog da idu u boju ljuske. Verovatno ću tako i uraditi da napravim razliku medju jedinicama gantova. Jedni će imati tačke braon a drugi plave boje.

Hvala na savetima, samo neka pristižu :D

EDIT: Još jedna stvar koja se tiče pega. Prvobitno sam mislio da bube istačkam i na mestu gde se rep nastavlja ispod ljuske, kao i na lobanji ispod ljuske gde se već nalaze one tri rupe u egzoskeletu :) Kada sam već došao do trenutka da odlučim učinilo mi se da će to biti previše pa sam ostavio samo na ovim zglobovima. Šta vi mislite da li bi bilo previše ili ne? Warriore i veće bube ću verovatno istačkati i na tim mestima, ali ovi sitni gnidovi mi se čini da su premali za to.
Image
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Moji tiranidi

Post by orome pancevo »

Mozda da ivice ovoh plavog oklopa(sta li je),hajlajtujes space wolves greyom?
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Moji tiranidi

Post by milosh »

Ja sam ljusku farbao na sledeći način:

mordian blue
regal blue
regal blue + ice blue (razmera otprilike 2:1)
i poslednji sloj je u ostatke gornje mešavine stavljen još space wolves

Nekako mi se čini da će biti prejak prelaz ako stavim samo čistu space wolves boju. Mada verovatno ću probati to da izvedem na sledećoj jedinici (kao i sa pegama boje okolopa), čisto da vidim šta bolje izgleda pa da to primenim na većim bubama, a i male razlike medju jedinicama neće škoditi.
Image
Locked

Return to “Kreativna sekcija”