Kalupi za greenstuff?

Locked
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Kalupi za greenstuff?

Post by Giga »

Video sam da je Boca ,,izlivao" neke greenstuff stvari, pa me zanima kako se prave kalupi za to? Neki tutorial bi mi bas dobro dosao.
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Kalupi za greenstuff?

Post by Megabaja »

pa u principu treba ti gips ili biolin ili nesto slicno... uzmes tu smesu i pritisnes na komad koji bi hteo da lijes. sacekas da se osusi i skines. potom u taj "kalup" trpas greenstuff, ili stagod, i tako lijes delove od green stuffa. sto su stvari sitnije to ces teze praviti kalup, tako da neke stvari neces ni stavljati u kalup, vec ces grinstaf lepiti direktno na figuru, potom prislanjati kalup, i poput pecata ostavljati trag u vidu "odlivka"...
ako boca ima i neki drugi nacin, moze da pojasni...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Kalupi za greenstuff?

Post by joggy »

imas u radnjama koje prodaju stvari za stomatologe smesu koja se upotrebljava za pravljenje kalupa za vestacke kljove (zube). To nije bilo nesto preterano skupo, a odlicno je za kalupe
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Kalupi za greenstuff?

Post by Hypodermic »

Megabaja wrote:pa u principu treba ti gips ili biolin ili nesto slicno... uzmes tu smesu i pritisnes na komad koji bi hteo da lijes. sacekas da se osusi i skines. potom u taj "kalup" trpas greenstuff, ili stagod, i tako lijes delove od green stuffa. sto su stvari sitnije to ces teze praviti kalup, tako da neke stvari neces ni stavljati u kalup, vec ces grinstaf lepiti direktno na figuru, potom prislanjati kalup, i poput pecata ostavljati trag u vidu "odlivka"...
ako boca ima i neki drugi nacin, moze da pojasni...
U sustini, to je to. Greenstuff pecat/otisak za detalje koji ti trebaju. Ako je nesto sto treba da ide na ravnu povrsinu, nasao sam da je najbolje da odradite to na parcetu papira, pa da onda odsecete sa papira. Ako je za neku oblu povrsinu (tipa marinacka naramenica), malo vise mucenja je neophodno ;)

Za sitnurije sve sto vam treba je GS, i za kalup i za otiske. Uzmete detalj koji zelite da multiplicirate, premazete ga zejtinom (no kidding :D), i utisnete ga u GS. Zatim kada se kalup osusi, isti premazete zejtinom pa njega pritisnete na parce GSa i gotovo.
NAPOMENA: ovo je iskljucivo za kopiranje sitnih, dvodimenzionalnih detalja, kao sto su insignije i slicno. Za chaptere koji imaju posebne insignije (DA, BA, Salamaders...) je odlicno za ulepsavanje naramenica i vozila :)

Image
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Kalupi za greenstuff?

Post by teclis »

a moze i da se prave kalupi sa onim sranjem silikonom za kadu, probao sam i prilicno su dobro ispali tockovi za ork trak, samo sto sam ja koristio gips...
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Kalupi za greenstuff?

Post by Giga »

Eeee, hvala ljudi. Ce da experimentisem pa da vidim. :D
Image
Locked

Return to “Kreativna sekcija”