pitanje u vezi sa stirodurom

Locked
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

pitanje u vezi sa stirodurom

Post by teclis »

evo pravim neki monolit od stirodura i lepim ga drvofixom (PVA). Da li postoji nesto osim stirodura sto moze da se koristi za gradjevine i dr. i neki drugi lepak koji moze da se korisiti (ovaj ga zalepi jako za 2 sata ispod radijatora :P )
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Za izgradnju terena mozes koristiti sta hoces, postavlja se pitanje samo koliko vremena zelis da utrosis u proizvodnju. Sirodur je relativno lak za obradu i u kombinaciji sa lepenkom (debeli karton) moze napraviti mnogo toga. Nazalsot, ne mozes ga lepiti nicim sem PVA lepkom jer g asve ostalo topi (ni ne pomisljaj na undercoat spray, i to ga topi ako vec to nisi znao).

Ako ti treba neki dodatan materijal za rad, skokni do arhitektonskog fakulteta (drugi sprat u zgradi tehnickih fakulteta) imaju knjizaru gore koja prodaje svakakve materijale a koji oni koriste za izradu modela svojih gradjevina. Ili skokni do knjizare u narodnog fronta, imaju i farbe, i cetkice i razliciti materijal za rad. Za naziv pitaj vec nekog ovde, jako mnogo naz pazari tamo, a nalazi se pored restorana dva jelena (ako ti je lakse, kada krenes od hotela prag ka zelenjaku, prva knjizara sa desne strane).
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Hypodermic wrote:Nazalsot, ne mozes ga lepiti nicim sem PVA lepkom jer g asve ostalo topi (ni ne pomisljaj na undercoat spray, i to ga topi ako vec to nisi znao).
Saznao sam tako mi otisla jedna lepa ruina (mada posle spreja nisu se videli detalji, al je postala jos veca ruina :D )
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Imas wood fix expres(tako nesto).Lepi za 10 minuta.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Post by meloras »

nebudi lenj,vec trazi monolitove kartonske seme.Imam ih ja kao i za jos 95% sm vozila,nesto orkovskih,ig vozila i super heavy flajera i tenkova.Ko hoce nek se javi.
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Ma imam i ja sheme na kompu u PDF formatu. Al eto ocu da napravim nesto bez sema :roll:
User avatar
Thael
Posts: 70
Joined: Sun Oct 24, 2004 12:02 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Thael »

A mozes lepo da ga farbas onim kompresorom iz druge teme.... al sa vecom prskalicom... Ja sam sad kreno da lijem ugrubo gips pa da klesem fensi motive i super je....
"Nemoj sine ni posred dzade, ni onkraj, nego 'nako..."
Isman ibn Ferizzi
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

I ja sam probao da napravim kalup od stirodura, kalup zidina i dobro mi je ispalo - samo sto mi je ceo sektor zidina u selu :(.
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Post by meloras »

ako ga budes (stirodur) isprskao kompresorom pozdravi se sa stirodurom.Uljane boje nagrizaju taj materijal.Koristi akrilne boje iako su skuplje.Ili jos bolje uzmi stiodur pa ga dobro islakiraj nekim sprejom u boci (recimo lakom za kosu,to ja koristim) pa onda farbaj cime hoces.


PS.Cisto nemogu da poverujem da niko ovde jos nekoristi kompresor i erbras za svoje radove.
User avatar
Thael
Posts: 70
Joined: Sun Oct 24, 2004 12:02 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Thael »

ma mislio sam da kompresorom prska akrilnim bojama...
"Nemoj sine ni posred dzade, ni onkraj, nego 'nako..."
Isman ibn Ferizzi
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Hypodermic wrote:Za naziv pitaj vec nekog ovde, jako mnogo naz pazari tamo, a nalazi se pored restorana dva jelena (ako ti je lakse, kada krenes od hotela prag ka zelenjaku, prva knjizara sa desne strane).
E Boco, Boco...

Vidi se da se nisi druzio sa Turcinom i ne poznajes beogradske kaVane...
U pitanju je ex-restoran "Dva ribara". Dva jelena su u Skadarliji.

Knjizara se zove "Raško".
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Dva ribara, dva jelena, dve pastrmke.. dva necega je :D A to je meni dovoljno :D Makar sam mu dao orijentir sa hotelom Prag
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Sirodur... Da to nije neka vrsta tvrdog sira :wink: Naravno, shta bi drugo debelom mishu bilo na pameti :lol: :lol: :lol:

1. Lak za kosu je nepostojana supstanca i zato ga u modelarstvu ne koristimo (mislim da je ovo jednom Boca hteo da proturi kao odlichno sredstvo za lakiranje figura, pa sam ja dreknuo). U stvari, ima jedna supstanca koju lak za kosu fiksira, bar u uputstvu za upotrebu istog tako stoji, ali zaboravite. Lak za kosu sluzi za kosu, a u grafici za fiksiranje uglja, suvih pastela itd. Shunka, ti bolje poznajesh tehnike u grafici, tako da bi mogao da kazesh vishe na tu temu.

2. Monoliti i slichne dzidza-bidze mogu da se, osim od stirodura i stiropora, shto je krajnje jednostavno i vrlo efektno, prave od raznih tipova gline i glinastih masa (glinastar, das, play doh, grncharska glina), zatim smolastih supstanci i epoksida (toplo preporuchujem ne koristiti, budutji da su jako toksichni, iritabilni, zapaljivi i josh kojeshta), tipa poliestar, git za kola itd. Tu su i gips, papie mashe, termichki tretirani klirit i josh mnogi drugi materjali...

3. Bilo koji teren moze lepo da se farba i ruchno- veliku chetku u shake, pa napred. Boje? Pa svakako netjete koristiti 12ml jada iz GW bochica ili eventualno 17ml Valleja, odnosno 20ml Racham Color. Na raspolaganju vam je prilichno dobar izbor akrilika za beton, koji se prodaju na pola kilograma ili kilo. Uz belu i crnu, 6-7 nijansi za razne tipove podloge (tamno braon, svetlo braon, terakota, 2 zelene, eventualno zuta), mozete meshanjem da dobijete chitav niz nijansi, a da pri tome ne potroshite chitavo bogatstvo (plafon 1200-1500 din), a da sa time mozete da odradite sve terene, table, predsoblje, dnevnu i spavatju sobu, a mozda vam neshto ostane i za terasu 8)
Osim toga, ove boje mogu da se lepo razrede i koriste kod grubljih er brasheva. Svi tereni i table kod mene u klubu radjeni su upravo ovako :wink:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

1. Lak za kosu je nepostojana supstanca i zato ga u modelarstvu ne koristimo (mislim da je ovo jednom Boca hteo da proturi kao odlichno sredstvo za lakiranje figura, pa sam ja dreknuo). U stvari, ima jedna supstanca koju lak za kosu fiksira, bar u uputstvu za upotrebu istog tako stoji, ali zaboravite. Lak za kosu sluzi za kosu, a u grafici za fiksiranje uglja, suvih pastela itd. Shunka, ti bolje poznajesh tehnike u grafici, tako da bi mogao da kazesh vishe na tu temu.
LAk za kosu zapravo JESTE izvrsna supstanca za lakiranje figura, ali mora da bude onaj fini, skupi. Izrazito se lako nanosi, brzo prestaje da smrdi, i dugo, dugo stiti figuru. SAmo treba da pzaite da ne preterate, jer onda figura postane bas, bas sjajna. Sjaj se izgubi posle izvesnog vremena. Otkrili smo lak kao izvrsno sredstvo nakon izvesne nesrece u kojoj je ucestvovao jedan zmaj i jedan originalni gw lak... setice se beta. Cela moja Legija i drune su zasticeni lakom za kosu... i nista im ne fali vec dugo, dugo vremena...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Pendargon wrote: Cela moja Legija i drune su zasticeni lakom za kosu... i nista im ne fali vec dugo, dugo vremena...
Osim jedne stvari- a to je shto taj lak ne shtiti, ma koliko fin, skup, nesmrdetji, ne iritirajutji i shta ti ja znam sve ne bio, a osim toga, svakim dodirom se malko skida sa figura (to je, na posletku samo, lak za kosu 8) ).
Dule, koristili bi ljudi to obilato i prodavali kao senzacionalno sredstvo za zashtitu boje, da je to stvarno zashtitno sredstvo za metalne figurice i boju na njima, ali nije.
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Prakticna upotreba laka za kosu - ako te mrzi da neki deo terena od stirodura prajmujes rukom, uzmes lak za kosu, naneses na celo parce terena, pa onda prajmujes undercoat sprejom, cosmosom ili cime god vec hoces do mile volje :) Lak za kosu nece istopiti stirodur a zastitice ga od topljenja undercoatom. Probao, odlicno radi :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Osim jedne stvari- a to je shto taj lak ne shtiti, ma koliko fin, skup, nesmrdetji, ne iritirajutji i shta ti ja znam sve ne bio, a osim toga, svakim dodirom se malko skida sa figura (to je, na posletku samo, lak za kosu Cool ).
Ovaaaaj, da stiti.... imam figure koje nisu isprskane lakom, i one koje jesu. Razlika postoji. A da se skida polako sa figura, skida se, i zato moja armija svake godine dobije novi coat. U stvarim cela prica oko laka za kosu je nastala zato sto je to jedino sredstvo za zastitu figura koje ne menja kolor shemu i ne reaguje sa bojama da sam ja otkrio.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Ni jedan, ponavljam ni jedan techni slikarski mat lak vredan tog imena (Talens, Le Franc et Bourgeois, Windsor and Newton etc. , etc.) ne utiche na promenu boje na figurama. To im je valjda funkcija- da zashtite povrshinu, bez uticaja na kolorit :)
Jedino shto moze da se desi je da lak u startu bude bajat (zut), pa da ga ovakvog nanesete na figuru i da, gle chuda, cela figura poprimi fine zutjkaste nijanse, bash onakve kakve niste zeleli :lol:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Zapravo, ono sto moze da se desi je da lak blago zatamni figuru.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ni jedan, ponavljam ni jedan techni slikarski mat lak vredan tog imena (Talens, Le Franc et Bourgeois, Windsor and Newton etc. , etc.) ne utiche na promenu boje na figurama
Zapravo, ono sto moze da se desi je da lak blago zatamni figuru.
Bas to, Ivane... Naime, SVI tzv profesionalni lakovi koje smo probali strasno utuljuju plamene prelaze npr na vatri, ekstremnim highlightima... Isidora zamalo nije dobila nervni slom kada smo joj beta i ja vratili mog zmaja koga je pazljivo farbala primeovanim prof. lakom. Od tada, samo lak za kosu... postanu malo sjajni, ali to prodje, obnovis ga jednom godisnje i mirna baska... :wink:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Post by deka »

Pendargon wrote:
...mirna baska... :wink:
Koliko se sećam u pitanu je Bačka... :D :D :D :wink:

edit: Sory, ali sam bio u Internet kafeu, gde su tastature u stanju raspadanja :oops:
Last edited by deka on Thu Nov 22, 2007 1:57 pm, edited 1 time in total.
Image Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Hypodermic wrote:Dva ribara, dva jelena, dve pastrmke.. dva necega je :D A to je meni dovoljno :D Makar sam mu dao orijentir sa hotelom Prag
A, da - ti si jedan od onoh ljudi koji izlaze u KST :wink:
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

deka wrote:Koliko se cećam u pitanu je Bačka... :D :D :D :wink:
Misliš, sećam :lol:
Locked

Return to “Kreativna sekcija”