balsa wood

Locked
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

balsa wood

Post by teclis »

gde to ima da se kupi i da li je to dobar materijal za muvment trejeve :?:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Nije dobar materijal jer nije otporan na lepak. Ima da se nabavi u onom savezu avijaticara ili kako se vec zove, na crvenom krstu... procunjaj malo po forumu, ima negde adresa sigurno, jer je vec bilo postavljano ovakvo pitanje.

Moj savet je lepenka (to ti je neki vid kartona, samo dosta debeo)... sa time sam ja radio i bas dobro ispada.

edit: i koristi drvofix, a ne lepak za plastiku... ja sam na tu lepenku zalepio GW battle mat (to ti je ono sto se nalazi na tabli) i dodao malo GW peska i to je super ispalo...
Last edited by Dzon Vejn on Fri Jan 25, 2008 1:42 pm, edited 2 times in total.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

To je kanda skupo za takvu upotrebu.
Bolje razmisli o nekom drugom materijalu :wink:
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Post by shukaku »

Balzu imas u Timockoj 18 (klub avio-modelara)
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

I ne Teklise, to NE sluzi za muvment trejeve!!!
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

a lepenke se kupuju u farbarama ili... :?:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

teclis wrote:a lepenke se kupuju u farbarama ili... :?:
Pojma nemam... meni to dala komsinica koja se bavi tim nekim likovnim umetnostima i tim cudima... ona mi je i preporucila to.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Lepenka raznih debljina, tabla od metar puta 70cm, u Rasku, to je knjizara odmah pored hotela Prag u narodnog fronta. Trebalo bi da imas neke i na Arhitektonskom fakultetu. Cene su mizerne (ispod 100 dinara za tablu).
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Lepenka

Post by opsidiannight »

Ili ako ti je bliza Banjica u ulici koja skrece ka Ortopedskoj, prvi semafor posle VMA (ka Dedinju) 30 M levo Grafolik se zove firma. Mislim da imaju cak do tri milimetra debljine format B2.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

nije blizu banjica, al videcu kod tog praga da kupim :D
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Post by Zekina banda »

Dali klub u Timockoj jos uvek postoji?
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Thael
Posts: 70
Joined: Sun Oct 24, 2004 12:02 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Thael »

Ja uzmem poklopac od one tanke kutije za CDove, polomim ove stvari sa strane, lepo flokujem i obojim ivice i eto. Lepenke, kartoni i ostale gluposti ne valjaju jer umeju da se izvitopere od lepka/vode/piva po stolu (da, pijemo dok se igramo, pa sta!)
"Nemoj sine ni posred dzade, ni onkraj, nego 'nako..."
Isman ibn Ferizzi
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Da, ideja sa starim CD-ovima je odlichna, samo treba i to znati isetji kako valja!
Uzgred, to shto vi zovete lepenka (a nije) se zove - karton. Glupi prodavci je tako zovu, ali, da ne duzim, ima toga i u Golsfortijevoj ulici, u onoj prodavnici slikarske i druge opreme za crtanje. Beta je pre par dana tamo pazario, ako se ne varam.
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

ok sad sam se vratio iz Merkura i kupio akrilni git za drvo. Jos samo da kupim lepenku (karton) i napravim kvalitetne movement treyeve :wink: . Ocekujte WIP!

BTW kako secete lepenku - skalperom ili testericom?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

teclis wrote:BTW kako secete lepenku - skalperom ili testericom?
Skaleplom ili makazama. Ona od 1mm se bez ikakvih problema sece makazama kao bilo koji deblji karton :) Onu od 2 mm i deblje ces vec morati skalpelom. Testericom... nikako. Ima da se rascveta i razleti na sve strane, vise ces da je kidas i cepas nego sto ces da je seces.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Hypodermic wrote:Skaleplom ili makazama
Skalepla - interesantno orudje, Boco :lol:
User avatar
Thael
Posts: 70
Joined: Sun Oct 24, 2004 12:02 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Thael »

Lepenku seces skalpelom, pa posto je tvrda u PM, iseces se bar pet puta dok ne dovrsis zgradu (da, mi arhitekte za predaju radova u praistorijskoj Srbiji ne koristimo kompjuter jer ne daju profesori :cry: ) i na kraju se lepenka izvitoperi jer se akrilni kit skupi dok se susi.

Nasuprot tome:
Poklopac od CDa je skoro isto tesko iseci, a ne izvitoperi se kad se osusi kit.
"Nemoj sine ni posred dzade, ni onkraj, nego 'nako..."
Isman ibn Ferizzi
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

teclis wrote:
Hypodermic wrote:Skaleplom ili makazama
Skalepla - interesantno orudje, Boco :lol:
Ako ti nije jasno koje je to orudje, evo ti recnik Bocizama :D
http://www.klubzmaj.org.yu/forum/viewto ... 1776#61776
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Cekaj od CDa koristis onaj providan poklopac ili onu crnu plastiku? I sta koristis kao ivice za trey?
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Da lepenka je ustvari jedna vrsta guma plastike....
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

xclub wrote:Da lepenka je ustvari jedna vrsta guma plastike....
Sta pricas?
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Pa dok sam radio kod caleta u radionici, a on se bavio plastikom i gumom, vidjao sam lepenku, jer ovaj karton sto su ga prodavci nazvali lepenka, nije ustvari lepenka...
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

xclub wrote:...jer ovaj karton sto su ga prodavci nazvali lepenka, nije ustvari lepenka...
Ma znamo to.

Da se ne bi rodila rasprava na temu sta je lepenka a sta ne.
Tako je krshten i to ce ostati. Ni prvi ni poslednji put da je nesto nosilo pogresno ime koje je posle i ostalo.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Da vidim da li se secam stvari sa faksa za koje sam mislio da mi u zivotu nece trebati... Ali ne, ipak mi trebaju posto ljudi ne mogu da shvate sta je sta... :lol:

Lepenka - nastala lepljenjem vise slojeva papirnog materijala jedan na drugi. Deli se na cvrstu (u preseku se vide slojevi), talasastu (kutije) i kompozitnu (sa dodatim slojevima drugih materijala - plastike/furnira itd).

Karton - homogenog sastava, napravljen od papirne pulpe.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Hajde da se vratimo na temu...

Zanima me kontakt broj od ljudi koji drze balzu...

Ako neko ima nek ga metne ovde...
Image
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

teclis wrote:Cekaj od CDa koristis onaj providan poklopac ili onu crnu plastiku?
Ne nego celofan
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Thael
Posts: 70
Joined: Sun Oct 24, 2004 12:02 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Thael »

Koristim providan poklopac od thin kutije
"Nemoj sine ni posred dzade, ni onkraj, nego 'nako..."
Isman ibn Ferizzi
Locked

Return to “Kreativna sekcija”