Chaos Dragon

User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Ovom podforumu hitno treba moderator... :roll:
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Mislim da je DG (iako mozda ne na pravi nacin) otvorio
zanimljivu temu. Mnoge stvari koje je rekao su apsolutno
tacne.

Istina je da je za komunikaciju izmedju ljudi na javnom mestu
(kao sto je ovaj forum) potrebno vise takta i uljudnosti nego
sto je pokazao, primera radi, korisnik "sto mu gromova".

Ne zanima me kakav je u privatnom zivotu, niti koliki je
majstor u bojenju minijatura, kad je njegov drcni, uvredljivi
ton (koliko god saljiv bio) unizio kvalitet citave teme
i zapoceo nepotrebnu diskusiju i prepucavanje. Ne interesuje
me ni sto je to mozda bilo neozbiljno - to i dalje nije nacin
da se obrati nekome koga ne poznaje, i koga po prvi put
susrece. Siguran sam da na ulici tako nesto ne bi uradio,
ali eto, to je ta fatalna anonimnost koju internet nudi,
i koja ljudima usadjuje iluziju da mogu da lupetaju
o cemu god i kako god im je volja.

Prenaduvane individue koje ocito sebe smatraju apsolutnim
autoritetom na ovom polju mogle bi da se ugledaju na osobe
kao sto je Dervish, Jogurt Hlebozvak, a zasto ne - i moja malenkost.
Ili mozda smatraju da su nasi saveti bili neiskreni, nepravilni
i neproduktivni?

Sramota je tako se ophoditi prema nekom ko je tek
zapoceo sa hobijem. Pokazali ste da zadnjice nosite na mestu glave.
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Ma mene zanima gde se ovde moze naci dobra kavurma i cvarci, mene to zanima.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Pazi... Ima neceg tacnog u tome sto ti govoris... I ja sam rekao da svako treba iskreno da kaze sta misli, i da je ono sto ste vi rekli, verovatno iskreno... Kao sto je iskreno i ono sto sam ja rekao... ali je veliki problem sto je DG rekao kako treba sve nas da "odjebe" jer je njegov zmaj super... itd. itd... Ako je vec tako, zasto je kacio sliku... Zakacio ju je ovde da bi mu svi rekli da je Zmaj super i da je dostiguo vrhunac... Ne, vec je dosao ovde da bi mu rekli sta i kako da radi da bi taj Zmaj sledeci put bio jos lepsi... Sto_mu_gromova jeste malo preterao, ali ako je to njegovo iskreno misljenje, meni to stvarno nije vazno... A uz neke savete, Luki je mogao da pomogne... I ti si dao sasvim lepe savete, i ti si mu, kao i Dervish lepo pomogao, ali zasto nda dodje neko kao sto je DG i kaze kako smo mi iskompleksirani jer govorimo da nije bas super...
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

iako sam rekao da se vishe necu oglasiti na ovoj temi , ipak hocu. ne mogu da izdrzim da ne odgovorim na neka lupetanja.

1. kao shto smo rekli: kreativna sekcija. to znachi da ovde treba da diskutuju ljudi koji se bave ovom vrstom hobija. pretpostavljam da se dawngreeter ne bavi wargaming-om( rekao je da "mi koji se bavimo..." shto bi trebalo da znachi da sebe tu ne svrstava) tako da ne razumem zashto se uopshte oglasio (iz dosade pretpostavljam). mislim da nema potrebe da ovde izigravash nekog mirotvorca ili uchitelja lepog ponashanja. luki sam se izvinuo i pozvao ga da se upoznamo uz chashicu kamilice, soka ili chea vec. rekao je da se nije naljutio( nadam se da je to istina) tako da su tvoji komentari bili nepotrebni.

2. shto se tiche komentara korisnika changeling, rekao bih da i on zeli da bude mirotvorac, uchitelj itd... da, luki bih sve ono rekao i da ga prvi put vidim. ti ne bi? zashto bash me zanima. i ne mislim o sebi da sam neko i neshto shto se bojenja tiche, niti da sam bilo kakav autoritet na tom polju. voleo bih da znam i shta je to bilo drchno i uvredljivo. pa choveche ja sam luki rekao gde da dodje da se upoznamo tako da ne zelim da ostanem anoniman.

izvinjavam se svima koji su pretrpeli shok zbog mojih bljuvotina.

mislim da bi ova tema u neko skorije vreme trebalo da se zakljucha zato shto je krenula u pogreshnom pravcu.
User avatar
Knight
Posts: 554
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Post by Knight »

Zmaj izgleda simpaticno imajuci u vidu da spada u rane radove. Vise je nego dobro ofarban za WH tabletop standarde- dobio bi maksmalni broj poena za izgled na turniru. U nekoj buducnosti kada se Luka ispraksira kao painter minijatura, moci ce da ga dotera ukoliko bude zeleo. Mnogo je doduse verovatnije da ce ukoliko bude potrebno kupiti novog zmaja da ga tehnhicki savrsenije ofarba, valjda ce prvog Zmaja sacuvati kao uspomenu ;)

Subjektivni utisak? Meni se za pocetak ne svidja izgled jahaca, pokusao bih da ga iskonvertujem kako bi dobio dinamicniju pozu. Izbor boja ti je nacelno prihvatljiv [pogotovu za Tzeench Haos] ali nije trebalo da prelazis chesnut inkom zlatne povrsine. Kostane povrsine ne bi bilo lose da doteras sa bleached bone-om. Prelazi nisu dobro uradjeni ali to se moze popraviti samo sa dosta ofarbanih figura, potrebna je tehnika.

Praktican savet: Za pocetak farbaj rank&file trupe, na njima ces steci iskustvo. Karaktere i monstrume farbaj na kraju jer oni prvo zapadaju za oko na tabli, pa je bolje farbati ih kada se stekne vise iskustva.

Prvo, ovde se ne radi ni o kakvoj wargaming populaciji, već o hobistima kojima je na PRVOM mestu izgled t.j. kvalitet obojenosti-iskonvertovanosti same figure. Uostalom ime ove teme je Kreativna sekcija.
Ovde se radi o hobistima ciji je hobi wargaming. 8) Da je ova tema bila okacena na Warhammer delu foruma automatski bi bila prebacena ovde.

Izgled jeste na prvom mestu; Zato se i postuje ovde - da se dobije konstruktivna kritika kako poboljsati izgled ili da bi se pohalio svojim radom. NE da bi se pojednici zabavljali iznoseci razne komentare. Poenta je ohrabriti ljude koji ulaze u ove vode a ne maltretirati ih.

A ovom podforumu zaista treba moderator.
Kao sto je potrebno da neko proveri sta to Oliver stavlja u kamilicu, cini mi se da taj caj sadrzi opasne kolicine olova 8)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja se izvinjavam sto sam pokusao 'predsedniku' lepo da objasnim sta sam hteo da kazem, evo necu vise majke mi. Od sada radim samo smartass uvredljive opaske, posto je obrazlaganje ocigledno protraceno na njega. Eventualno cu deo njegovo posta da citiram i stavim u potpis.

Kao odgovor Balderu, ne, ja u stvari u opste ne branim Luku. Moja reakcija je bila zbog tudjih komentara, ne zbog onoga sta su komentarisali. Kada sam prvi put procitao temu i stigao do kraja, krajnje me je sve to ispizdelo i okacio sam onaj post koji sam okacio. Jer mi ne ide u glavu kako se to tacno desi da kreativna sekcija psotane teren za emotivnu masturbaciju ljudi koji "znaju bolje". Nema nikakve veze sa onim koga pljuju, konkretnom figuricom ili sta ti ja znam sta. Ako neko mozda sumnja, cisto i to kazem - niti znam ko je Luka niti sam ga u zivotu video.

Nije problem ocekivana i, na kraju krajeva trazena kritika (koju je vecina civilizovano iznela, da ne gresim dusu), problem je ponizavanje ljudi.

EDIT: Tek sada videh ono oko 'pripadanja i ne pripadanja wargaming-u'. Fakat, ne bavim se wargaming-om. Ali spadam u onu obskurnu grupicu ljudi koji bi zaista zeleli da pocnu, samo nikako da krenu. Eh zivote, lutalico. Valjda ce nova opsesija Warmachine-om rezultovati konkretnom vojskom, za razliku od predjasnje Chaos Marines opsesije koja je rezultovala jednim prime-ovanim squad-om.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Eto cisto i ja da se izjasnim, posto se samo o raspravi na ovoj temi i prica.
No, da slucajno ne uvredim nekoga, necu reci nista.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Shunka wrote:necu reci nista.
o kavurmi?
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Dawngreeter me brani :? ?
Pa zar me je neko napao :?: :wink:
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Grrrrr :D znate na sta sam mislio... :D
Locked

Return to “Kreativna sekcija”