Chaos Dragon

User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Chaos Dragon

Post by Luka_Pancevo »

Bavim se Warhammerom ~3 meseca. Ovo je Chaos Dragon koji je skoro gotov.Koristio sam uglavnom layering tehniku, a zlatne povrsine sam drybrushovao pa sam presao Chestnut inkom. Sta mislite ?
Image
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

1) Zlatne povrsine ti vise nisu zlatne, vec bakarne ili tako vec nesto.
Mislim da bi bolje bilo da ih ponovo highlightujes zlatnom, i za kraj
miksom zlatne i mitrilno-srebrne.

2) Pretpostavljam da je blic malo unakazio stvari, ali sto se tice belih
(kostanih) povrsina... zaista mi se cini da ne prolaze. Bolje bi bilo da
si im prvo napravio neku tamnu podlogu (tipa skroz tamno braon),
pa podizao kostanobelom, i na kraju belom.

3) Zamerio bih ti, takodje, i ljubicasti wash preko maca. Malo odudara
od ostalih boja, a nije dovoljno verno odradjen da bi to nadomestio.

3) Postolje mora biti odradjeno detaljnije i uverljivije.

4) Poza nije losa. Odlicno ti ide, samo nastavi! Ovu grdosiju nije
lako ni sastaviti ni ofarbati...
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

greshish, ovaj... greshish silno sine. tako se ne boje zmajevi.

1. bicu iskren

2. zmaj izgleda ochajno

3. jahach izgleda ochajno

4. a sada kritike na rachun bojenja

5. sve rozne izrasline osim krljushti su ti metalik. strashno. to izgleda neuverljivo i nekako..... glupo. krljusht je skroz bela... katastrofa. plavi zmaj... aj' moze, tzeentch... jahach se ne vidi, od toliko boja se nishta ne razlikuje. choveche oslepecu od toliko sjaja. postolje ne zelim da komentarishem. pa makar postolje zmaja moze da se uradi malo bolje.

6. a shto se layering tehnike tiche, mislim da ti je to neko pogreshno objasnio. mislim da bi prvo morao da savladash tehniku drybrush. inache ovakva krila su dushu dala za drybrush, a ti chuo za layering pa aj' i ja cu. voleo bi da znam koliko si vremena proveo uz bojenje ove kompozicije, jer layering se radi jako dugo. kao shto i naziv tehnike kaze, layering, znachi sloj po sloj. tu obichno bude i po 10 nijansi jedne boje.

7. ako zelish da vezbash bojenje, uzmi peshadiju pa vezbaj. u gomili se i nece primetiti da si neshto zamazao, ovako si upropastio neshto shto prvo upada u ochi, neshto shto treba da baci u senku sve ostalo.

8. izvini ako sam te nechim uvredio. nisam imao nameru. kao shto sam rekao pod stavkom 1. bicu iskren.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Nisi morao da budes toliko iskren :lol:
Slobodno ste mogli malo da me lazete :evil:
To sto su koscate povrsine tako bele i sto sve sjaji je tako jer sam slikao sa blicem, inace je malo tamnije.
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

Luka, ne daj se obeshrabriti. Svaka ti cast za farbanje ovolike figure posle samo 3 meseca. Treba da vidisk kakva sranja sam ja pravio posle 3 (i 6, a bogami i 9 meseci)... Jedino sto ti sada ostaje je:
vezba, vezba, vezba, vezba!

preporucio bih ti jos i da pogledas neke sajtove o bojadisanju minijatura, kao i neke clanke/tutoriale:

cmon clanci
cool mini or not - ovde imas neke jako dobro obojene figure. uzivaj.
Dr. Faust's Painting clinic - dosta dobrih saveta za pocetnike
E, a kod fausta odes na Referrals i posetis sve sto on linkuje i procitas sto vise mozes.
A u pauzama citanja - farbas :P

Inace, sve sto je Changeling rekao stoji.
--
Dervish the ohrabrujuci
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Dervish the neki wrote: preporucio bih ti jos i da pogledas neke sajtove o bojadisanju minijatura, kao i neke clanke/tutoriale:

cmon clanci
cool mini or not - ovde imas neke jako dobro obojene figure. uzivaj.
Razlozi zasto se nisam obeshrabrio:
Ova slika na CMON-u
Moji Chaos warriori na CMON-u
Sa obzirom na to da sam do sad ofarbao samo ~25 modela ja sam zadovoljan sa ovim rezultatima, a i na CMON sam dobio rating oko 6 posle 20-ak glasova... :wink:
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

meh... zato me CMON blago nervira... skontaj moje ocene:

iskusinjovi wolfeni, by me

:( :cry:

--
Dervish the attention whore
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Dervish the neki wrote:meh... zato me CMON blago nervira... skontaj moje ocene:

iskusinjovi wolfeni, by me

:( :cry:

--
Dervish the attention whore
Ne radi link :?

EDIT: bila je to samo greshka na CMONu evo sada radi... Wolfeni su odlicni.
Last edited by Luka_Pancevo on Sat Dec 17, 2005 10:25 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Dervish the neki wrote:meh... zato me CMON blago nervira... skontaj moje ocene:
Svaka ti cast za onog poslednjeg Wolfen Warriora.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Luka_Pancevo wrote:...a i na CMON sam dobio rating oko 6 posle 20-ak glasova... :wink:
Jos jedan dokaz da je vecina ljudi koja glasa na CMON-u mentalno retardirana. Bez uvrede.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Evo i ja da se javim... Mislim da je zmaj sasvim korektno obojen s obzirom da se decko bavi bojenjem tek 3 meseca... Tacno je da je izbor boja los, i da nije trebao toliko da ga sareni, ali mislim da se to stice iskustvom...
Uz sve to, mislim da je malo glupo da Chaos Dragon bude plav, ali i to je njegov izbor...
Layering nikada nisam u zivotu radio :) niti znam kako se radi... Godinu dana sam se bavio maketarstvom i pre mesec, mesec i po dana presao sam na WarHammer i jos uvek koristim samo Wash i Drybrush... Mislim da ovim tehnikama sve moze prilicno lepo da se zavrsi...
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

slozio bi se sa bojanom. tamo ljudi glasaju i dele 1 ,2 kao od shale. idioti. vidjao sam takve radove sa ocenama 6 i 7 da mi je teshko da prihvatim tvoju ocenu kao neshto realno i relevantno. bez ljutnje. izmedju ostalog, ako imash vremena svrati do hobby store-a ili grifona i potrazi savet shto se bojenja tiche.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Balder wrote:Godinu dana sam se bavio maketarstvom i pre mesec, mesec i po dana presao sam na WarHammer i jos uvek koristim samo Wash i Drybrush... Mislim da ovim tehnikama sve moze prilicno lepo da se zavrsi...
Da, ako si ti zadovoljan onim što si odradio :) Ali kao i svaki pravi modelar, i onaj ko se bavi bojenjem figurica evoluira- traži nove tehnike, nove materijale, nove izazove- jednostavno ne zadovoljava se samo postignutim, već teži da bude još bolji, da mu figurice izgledaju strava. To ti, na žalost, osnovne tehnike ne omogućavaju.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Hm... U maketarstvu se tehnike za figure i ne koriste, tj. Wash i Drybrush su sasvim dovoljni za savrseno farbanje... e sad, kod figura postoji blending, highlinghting, shading, layering... Mozda jednom i naucim, ali mislim da mi figure lepo izgledaju za sada, i ne znam kad cu imati strpljenja i vremena za ucenje neceg novog...
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

aj' okachi neki tvoj rad na ocenjivanje, pa da vidimo da li je to dobro kao shto kazesh 8)
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Wow... Evo necega... Meni se svidjaju, nije da su bas genijalni :D ali su po meni ok...

here:

Ovo je Reaper-ov High Elf Lord, kojeg sam obojio za armiju moje devojke:
(najsvezije ofarbana figura, tj. nju sam uradio pre 2 dana)

Image
Image
Image
Image

Ovo je Bolt Thrower... Uradio sam celu vinjetu, jer je to poklon mojoj opet devojci za Novu godinu... Naravno, crewman-i i bolt thrower nisu zalepljeni, a nisam hteo da eksperimentisem sa ubacivanjem baza u isecenu rupu... Mislim da izgleda pristojno... Narocito sto je u prirodi dosta lepse...
(zavrseno pre 5-6 dana, radjeno oko dve nedelje)

Image
Image
Image
Image

E sad malo moje figure...
Bretonski Paladin BSB na Rekham-ovom konju... Nisam zavrsio bazu...
(zavrsen pre 2-3 nedelje)

Image
Image
Image

Damsel of the Lady, stari model...
(zavrsena pre... 3-4 nedelje)

Image
Image

Za kraj, Knights of the Realm, sa njima sam poceo...
(zavrseni pre 4-5 nedelja, zapoceti pre 6-7)
na slikama su bez uradjenih baza, u medjuvremenu su uradjene... Sasvim obicne sa statickom travom... mrzi me ponovo da uploadujem sa glupim dial-up-om... Takodje, na nekima su dodati jos neki detalji, ali bojenje je takvo, kakvo je...

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

pa lepo... mozda je diorama slikana sa malo vece udaljenosti ali izgleda pristojno. nekako mi je ta high elf kolor shema malo bez veze, plavo-belo. ne kazem da treba da budu zuti ili crveni ili mozda zeleni ali josh ni jednom nisam video neke druge boje na njima. recimo sive nijanse desert yellow-bone white nijanse. elem, nije loshe. konjicu si mogao malo vishe da highlight-ujesh(ako highlight uopshte postoji na njima). izgledaju nekako plastichno.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Kao sto rekoh, ne koristim Highlight :D Sve je wash i drybrush...

Sto se tice kolor sheme, meni se ona mnogo svidja, ali si u pravu da je izlizana, jer je svi koriste, pa ce pola vojske verovatno biti obojenu u neku bordo boju... (prilicno lepo izgleda, provereno)

Inace, pljujte radove koliko hocete... Meni se svidjaju, i ne dobijam nista time sto me samo hvalite, ako to ne mislite... Budite iskreni, i govorite mi i za najmanje greske, tako cete mi najvise pomoci, a ja necu uzeti za zlo :D :D znaci, samo iskreno :)
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

"Sto mu gromova", samo treba da klikneš na svaku fotku i uvećaće ti se sama! A tada sledi... pa, nije loše. Jedan sasvim pristojan table top quality. Uz malo rada u našoj radionici i eto nama još jednog vrsnog farbača!
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

kolega novot, kako da vam kazem...kliknuo sam i eto magije, velika slika.pa sto mu gromova, sad cesh ti da mi objasnish kako se uvecava slika :evil: ne bi' kritikovao da nisam lepo video, a shto se tiche kritike, ne pljujem nego iznosim primedbe.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Pa samo vi kritikujte... Tako cu najvise nauciti... A hvala na pohvalama :D
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Moram da postavim novu sliku, ova je sa nekim glupim blicem tako da je sve nekako svetlo(mislim prvenstveno na bone povrsine). Takodje, zlato je dosta svetlije nego na slici, sve izgleda nekako unakazeno zato sto sam slikao u polumraku sa blicem (zato sto mi je los aparat, pa sam jedva dobio ostru sliku)
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

ajde postavi, mozda dobijesh i od mene neku 6-icu.hihihihihihihi
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Ko je to nama zao i surov, a :?:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

novot wrote:Ko je to nama zao i surov, a :?:
zivot?
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

sto mu gromova wrote:ajde postavi, mozda dobijesh i od mene neku 6-icu.hihihihihihihi
*cenzurisano*
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja u opste ne znam koji je to fazon sa wargaming populacijom, valjda lecenje kompleksa na tudjim radovima koji su losije ofarbani.

Zmaj je odlican, ne slusaj licemere. Nije svako toliko besposlen da moze sate i sate da posveti usavrsavanju farbanja figurica.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

Dawngreeter wrote:Nije svako toliko besposlen da moze sate i sate da posveti usavrsavanju farbanja figurica.
Ja jesam, ja jesam!

well, barem sam bio :(
#@$@#%#$ fakultet i glupe obaveze... kome to jos treba...

--
Dervish the ne-vise-toliko-besposleni
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Dawngreeter wrote:Ja u opste ne znam koji je to fazon sa wargaming populacijom, valjda lecenje kompleksa na tudjim radovima koji su losije ofarbani.
Brutalna iskrenost prema radu sebe i drugih je odlika vecine ljudi koji se bave poslom zasnovanom na vestinama. A ostatak thread-a je verovatno podstaknut kamilicom u Grifonu 8)

E i da, pise se "licimuri" 8)
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Fantazija

Post by jorgurt hlebozvak »

Luka,

Ne daj se nasekirati i pokolebati. Uvek imaj u vidu da farbas FANTAZIJSKE figure. Prema tome, haoticki zmaj moze biti i plave boje. A moze biti i lose ofarban. Uvek imas izgovor - ruzan zmaj, sta ces. Ko moze da ti kaze kako ZAISTA izgleda Zmaj? Ko ga je video? Tehika farbanja je jedna stvar, estetika je druga. Ovo drugo je pitanje licnog dozivljaja lepote. Nije kako ce to drugi mozda reci pitanje dobrog ukusa. Jer kao sto kaze izreka: "O ukusima se ne raspravlja" I na kraju: Ako volis da farbas, pa dobro savladas sve tehnike farbanja, kad za koju godinu, na nekom turniru dobijes dobru ocenu za izgled figura, bice ti mnogo draza ta ocena nego da si dobio cak i visu ocenu za figure koje ti je neko drugi ofarbao. Bar ja na to tako gledam.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

luka choveche pa chemu psovke , nervoza i sve ostalo shto ide uz to. ne verujem da ne mozesh da podnesesh negativnu kritiku. zar je moguce da se sa tobom ne moze nashaliti. (mislim na onu 6-icu koju sam pomenuo). a inache ne lechim komplexe zato shto ih nemam. i da, nemam ni minuta vishka slobodnog vremena. nego, daj choveche nemoj da se ljutish. svrati do grifona u petak ili subotu na chashicu kamilice pa da zakopamo ratnu sekiru (koju si ti otkopao) 8)
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Pohvala izgleda lepse, ali je kritika mnogo potrebnija... Uz kritike se uci... Luka, iskreno sam ti rekao da si lepo obojio zmaja, ali da po meni izbor boja nije bas najbolji... Ali to se stice iskustvom, a ti bojis tek tri meseca... Ne treba da se nerviras... Secam se ja svojih prvih radova koje sam stavljao na Maketarsku Vitrinu, kada sam tek pocinjao sa maketarstvom... Ljudi su mi iskreno govorili, i samo zbog toga sada znam kako i sta...
Samo se opusti...

P.S. Onaj Reaper-ov HE LORD mi ima oko 4 na CMON-u posle desetak glasova... ahahahaha a po meni je to najbolje obojena figura... :D :D A neke stupidarije mi imaju ocene oko 6... CMON je jedno veliko sranje!!!
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Balder wrote:...CMON je jedno veliko ******!!!
Mala ispravka - CMON je super za skupljanje slika - a sto se tice ocenjivanja - tja...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Ma ne ljutim se ja :lol: ... Ovo je prva teza figura koju sam ja sklopio/ofarbao, pa sam ga "malo" precenio :P ..
Ne ljutim se ja, ono je bilo samo onako u zargonu... Hvala na kritikama i savetima ! :P
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Ma ne ljutim se ja :lol: ... Ovo je prva teza figura koju sam ja sklopio/ofarbao, pa sam ga "malo" precenio :P ..
Ono je bilo samo onako u zargonu... Hvala na kritikama i savetima ! :P
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Dawngreeter wrote:Ja u opste ne znam koji je to fazon sa wargaming populacijom, valjda lecenje kompleksa na tudjim radovima koji su losije ofarbani.

Zmaj je odlican, ne slusaj licemere. Nije svako toliko besposlen da moze sate i sate da posveti usavrsavanju farbanja figurica.
Prvo, ovde se ne radi ni o kakvoj wargaming populaciji, već o hobistima kojima je na PRVOM mestu izgled t.j. kvalitet obojenosti-iskonvertovanosti same figure. Uostalom ime ove teme je Kreativna sekcija.
Drugo- o kakvim kompleksima TI to molim te govoriš???!!! Samo uletiš u neku temu onako, jer je to zabavno i onda lupetaš!!!
Treće- Zmaj je slab, a licemer je svako ko kaže suprotno. Uz to čovek je naveo sve šta na tom zmaju ne valja, što ne znači da je kritikovao da bi lečio komplekse, da bi pljuvao pljuvanja radi (kao što je to omiljeni sport ovde i drugde), već zato što je veliki majstor u poslu kojim se bavi :!: Dakle, kritika je upućena od nekoga ko savršeno dobro zna o čemu priča, a ne od nekog tamo nadobudnog klinca (ovde ne mislim ni na koga konkretno) koji misli da je posisao svu mudrost ovoga sveta time što je obojio šaku figurica :!: :!: :!:
Tu dolazimo do četvrtog- prvo se informiši o ljudima sa kojima razgovaraš- znaš, postoje oni koji od tog "besposlenog iz sate u sate farbanja" zarađuju za život, kako svoj tako i svoje porodice :evil: :evil: :evil: I da, ako želiš da živiš od toga svakako da MORAŠ da usavršavaš svoju tehniku, kako bi bio što bolji, što efikasniji, kao i u svemu drugom što radiš u životu.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

U je. Sve sam ocekivao, al' ovo nisam. Aplauz za neocekivanost.

Daklem, da, ovde govorimo o wargaming populaciji. Vi ste populacija, i bavite se wargaming-om. To cini wargaming populaciju. Mozda je nekome izgled na caps-lockovanom PRVOM mestu, sto je sasvim cool (hej, i ja volim lepe figurice) ali to nije ono sta sam prokomentarisao. Ime teme jeste kreativna sekcija. Primetices da se ne zove "ovde okacite vase slike i onda ce ljudi koji se farbanjem bave nekoliko godina da vam objasne kako nemate pojma i kako sve radite pogresno a mozda ce i da vas ismevaju ako imate srece".

Idemo dalje. Kompleksi o kojima caps-lockovani JA govorim su gore pomenute potrebe da se u zemlju satera covek koji je okacio prosecno dobro ofarbanu figuricu. Pretpostavke o tome sta ja tacno radim na ovoj temi su, cak i sa namerom da me diskredituju kao sagovornika, krajnje bezveze izvedene. Na temi sam jer je ovo javni forum, sa temom cije me je ime zainteresovalo. Covek vidi temu Chaos Dragon i odluci da oce da vidi kako je neko uradio doticnog zmaja. Potpuno iskompleksirana situacija, jel da? I onda lupetam! Covece, kakav sam ja vandal. Pardon, iskompleksirani vandal.

Trece (sto ti je progresija) mozda bi hteo da bacis oko na tacnu definiciju reci licemer (do duse na engleskom posto ne znam za srpske online recnike): http://dictionary.reference.com/search?r=2&q=hypocrisy. Zmaj nije slab. Meni je odlican i, da mi kojim slucajem WHFB nije potpuno ogavan, bio bi ponosan da ga stavim u svoju vojsku. Jel moze bolje? Sasvim sigurno da moze. No, mnogo toga moze bolje. Na primer, tvoj pravopis (sa posebnim osvrtom na koriscenje interpunkcije) je nesto na cemu bi moglo da se poradi. Ali to nije nesto zbog cega treba coveka saterati u zemlju jer je relativno normalna pojava da ljudi bez potrebe izbacuju kilotone uzvicnika, upitnika, smajlija koji predstavljaju uzvicnike i upitnike, itd. Ja krivim nedovoljno placene ucitelje u osnovnim skolama. Poenta koja se ovde negde krije je da to sto neko moze bolje nije nikakav osnov za ubijanje nekoga u pojam. Zmaj mu nije za izlozbe, boze moj. Krila lepo izgledaju, jahac izgleda haoticno, sve zajedno je dovoljno uverljivo - works for me. Ja ne bih ni tako mogao. Stavise, sve preko toga odlazi u onu "e da je meni tolko vremena za tolko farbanja" kategoriju koju nikada ne bih ni pokusao da dostignem jer ne bih znao kako sebi da opravdam toliko trosenje vremena.

Uz optimisticne nade da forum dozvoljava ovako dugacke postove, opet idemo dalje. Kada neko kaze "zmaj izgleda ochajno, jahach izgleda ochajno" i tako dalje, moze da bude veliki majstor koliko god oce, cak i sa uzvicnik-smajlijem, to je i dalje krajnje neumesna izjava. Par komentara je bilo prilicno konstruktivno sa strane toga sta je moglo biti drugacije uradjeno i gde su slabe tacke. Par komentara je bilo "sacu da ti objasnim zasto sam ja pametniji od tebe" sadrzine. To sto eventualno zna o cemu prica (sto se iz konteksta ove teme nikako ne moze zakljuciti) apsolutno ne utice na situaciju u kojoj izgleda bas kao jedan od pomenutih nadobudnih klinaca. Sa sakom figurica i sakom smajli-uzvicnika.

I, eto nas vec do cetvrtog. Necu da se informisem o ljudima sa kojima razgovaram. Ako se neko ponasa nepristojno, ne vidim zbog cega sam ja duzan da se prvo raspitujem dal' je on inace silan momak pre nego sto ukazem na pomenutu nepristojnost. Potpuno je suvisno i kontra-produktivno ulazenje u neke tuzne prica ko koliko ljudi hrani od kojeg rada. I, iskreno, sugerisanje da je neko "ravnopravniji" od nekog drugog samo zato sto poznaje 'predsednika' i farba figurice za pare nalazim za, u najboljem slucaju neukusno. Ko oce da se usavrsava nek se usavrsava, ja vas u potpunosti podrzavam u samousavrsavanju. Ali to nikome ne daje za pravo da se ponasa tako bahato prema drugim ljudima.

Za kraj, ovaj post je ovako dugacak zato sto necu samo da nalepim smartass opasku i uvredim te na brzaka. Nije da nisam fan smartass uvredljivih opaski, ali ne nalazim da su apropriatne za ovu situaciju. Dovoljno je nadrealno sto si ti u opste tako reagovao, pa k'o reko' da pokusam bar nesto civilizovano da reknem. Jasno je da ti branis prijatelja, sto bi pod normalnim okolnostima bilo u redu, ali u ovom slucaju branis prijatelja koji se ponasao bahato i nepristojno, i to radis na nacin koji je uvredljiv. A to sve vuce malo dublju konotaciju time sto imas povlasceni status na forumu. Siguran sam da ces i sam zakljuciti da to sve nije u redu.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

uh choveche. ne verujem. vishe ni rech necu da postujem na ovoj temi.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Uh, zato ja hoću! Neka mi oproste moderatori, ali ovde se mora intervenisati.
Dosta mi je troipokilometarskih postova bez sadržine, smisla, palamuđenja i traktat-ona*isanja kojekakvih uzaludnih pseudo-filozofa i onih koji misle da su boga za onu stvar uhvatili. Zar ne umeš da sažmeš i izneseš suštinu, nego se gubiš u šumi nepotrebnih reči ( to ti je, na žalost dalo to isto školstvo- da ne kažeš i ne vidiš suštinu od brda nepotrebnih podataka)- gušiš ukratko.
Ti stvarno misliš da si svu pamet ovog sveta posisao? Dečarac, pa ne znaš ni sa koje si strane šupalj, a hteo bi o nečem da naglabaš. Da, bukvalno naglabaš, pošto ti očigledno ne umeš da se obuzdaš. Ja te potpuno razumem, ima ljudi koji imaju takav problem. Uostalom, već sam jednom uleteo u glupu raspravu sa tobom i neću opet uletati u istu zamku: a znaš zašto? Zato što si ti taj koji ima vremena na pretek za gubljenje- o tome svedoče tvoji beskrajni monolozi i samodokazivanja na forumu i hiljade postova ovde i drugde. Tvoj jedini problem u životu je hoćeš li ili nećeš da učiš- ti za druge ne znaš. Kada jednom budeš odrastao, možda ćeš shvatiti da treba uvažavati i tuđe stavove, tuđe probleme, a ne funkcionisati po principu ja pa ja- moje mišljenje pa moje mišljenje. Dotle piši svoje manifeste, eseje, hronike i oglede- o sebi i svojoj mudrosti. To nikoga ovde ne zanima.
Što sam imao da kažem o dotičnoj figuri, rekao sam, a na tebe i tvoje komentare se neću ubuduće osvrtati- izvoli, pa opet odvali jedno 10-20 hiljada karaktera u svoju odbranu- samo ćeš da potvrdiš ono što sam rekao. Toliko, ja se više na ovoj temi neću pojavljivati.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Meni ne ide u glavu, cemu ova rasprava...
Ti, Dawngreeter, navodno branis Luku, koji uopste, koliko ja shvatam nije ni ljut zbog ovoga sto smo mu rekli... Decko se bojenjem bavi 3 meseca i ne moze da dobije Golden Demona sa tim, naravno da postoji 1000 stvari koje treba da nauci, a najbolji nacin da to uradi je da okaci slike ovde i da mu mi kazemo sta ne valja... Ako mu nista ne valja, tako i treba da mu kazemo... Nismo mu rekli da je glup, vec da jos nije neke stvari naucio i da treba da ih nauci... Uostalom, ja nikada ne bih naucio da bojim ni blizu ovoga sada (sto nije nista posebno) da nisam isto tako kacio svoje ocajne radove na forume gde su mi ljudi ISKRENO govorili sta misle o njima, i govorili mi sta da radim...

Uostalom, ja sam Luki rekao sta mislim o njegovom zmaju... Lepo je obojen, ali je izbor boja los... Neko je rekao da niko ne zna kako izgleda zmaj, i da se njemu mozda svidja taj izbor boja... To je tacno, ali boje se nekada ne slazu, i to zna jednostavno da ubije lepotu figure... A i to se uci... Moja prva WH figura je bila sarenija od Novogodisnje jelke...

I za kraj, decko je pitao sta misle o figuri, oni su lepo i iskreno odgovorili... Bolje i to, nego da kazu "Super je super", a da ko-zna-sta misle... Ovako ce mu bar okrenuti paznju na ono sto treba da popravi...
Locked

Return to “Kreativna sekcija”