Washevi

Locked
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Washevi

Post by Shunka »

Za pocetak, zelim da hvalim GW-ov Badab Black! Ali mnogo je dobar! Uzmem figuru, obojim je u neku osnovnu boju (recimo Codex Gray), i celu je washujem B. Blackom i na njoj se stvori jedan divan, blag shading koji mi sluzi kao osnova za dalje farbanje figure. Bolje izgleda nego moja standardna tehnika braon washa. Ako sam figuru prethodno jos i drajbrasao izgleda jos bolje... Treba jos samo da isprobam kako ovo radi sa belim undercoatom, ako mi se svidi mozda cu preci na njega. Sve u svemu, Badab Blackom sam do sada washovao razne delove na raznim figurama, jos me nijednom nije izneverio.
Probao sam takodje i Ogryn Flesh... I on mi jos ni jednom nije lepo ispao. Boja je bezveze, wash je previse redak, kad se osusi bude sav u onim "tidemarks"-ima... Steta.
Treba i da skoknem do HSa ovih dana da kupim Devlan Mud, navodno je isto mnogo dobar.

Druga stvar, isprobao sam sada P3ev Armor Wash. U sustini crni ink. Bolji je od GWovog Black Inka, sasvim je na nivou Brown Inka osim sto je, jeli, crn. Badab Black doduse ima predost utoliko sto je mat, i mnogo manje potamni figuru. No dobro, jos cemo videti cime cu washovati armor na svojim figurama. Do sada sam to radio obicnom razredjenom crnom bojom i nisam imao primedbi.

Trece, otkrio sam novu tehniku farbanja figura. Naime, moj Cosmos se malo sjebao, tako da sam ga koristio po sledecem principu - pritisnem na kapicu, i na vrhu se napravi bara tecne boje, pa ga nanosim cetkicom. E, jednom ja tako nisam promuckao sprej, pa je prva barica bila od razredjene boje. I naneo je ja na metalnu figuru, i ono ispade nikad bolji wash efekat!!! Ali ozbiljno mnogo dobar! I uspeo sam jako lepo i precizno da ofarbam figuru, bolje nego sa bilo kakvim Brown Inkovima i Badab Blackovima, a metalne delove uglavnom nisam ni dirao, a no sam ostavio metal od figure sa washom od Cosmosa. Jedini razlog zasto se ova tehnika ne preporucuje je sto je figura efektivno bez undercoata. Dakle podloznija je grebanju boje, a neki me upozoravaju da ce posle par godina boja jednostavno da se sljusti. No dobro, ako se to desi - ponovo cu je ofarbati isto tako! Ako naravno ne smislim neki bolji nacin. Palo mi je napamet da mozda ovo treba probati sa belim undercoatom, mozda ispadne podjednako dobro (bez real metal momenta, doduse). Saveti?

Uzgred, koji je dobar beli undercoat i gde mi ga je pazariti?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Washevi

Post by Ko, jel' ja? »

Uzgred, koji je dobar beli undercoat i gde mi ga je pazariti?
Happy Color, bilo gde.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Washevi

Post by Kirgan »

Kenda je extra a sto se tice Devilna extra je takodje i da super rade na beloj povrsi testirao sam ja badab devlin ogrin zeleni i grifon extra su bez ikakve boje sem bele osnove 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Washevi

Post by opsidiannight »

Hapy colour beli je OK.

Inace sam to umakanje izvetio max. Pazi sada 2 dela alkohola 1 deo crne boje, 3 do 4 dela vode i 7-10 kapi glicerina.

Imam dva deci ovog sra..a i strava je. Sipam u kutijicu od figura, poumacem sta treba, ocedim visak nazad, eventualno toalet papirom pokupim gde ocu da je svetlije i boju vratim nazad u bocu. Ma milina.

P.S. Ovo koristite na svoju odgovornost.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Washevi

Post by PeraNekron »

Probao sam takodje i Ogryn Flesh... I on mi jos ni jednom nije lepo ispao. Boja je bezveze, wash je previse redak, kad se osusi bude sav u onim "tidemarks"-ima... Steta.
Ovo mogu da potvrdim. Pazario sam pre neki dan ogryn wash. Radio sam bloodthirstera, naneo ogryn flesh wash na oklop...kao da nista nisam uradio. Nije cak ni usao u procepe i pore. Kao da sam naneo vodu iz sudopere :lol: Onda sam uzeo good ol' black ink, naneo ga, highlightovao povrsine,detalje i obode, i da te bog (khorne) vidi :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Washevi

Post by Kirgan »

Probao sam takodje i Ogryn Flesh... I on mi jos ni jednom nije lepo ispao. Boja je bezveze, wash je previse redak, kad se osusi bude sav u onim "tidemarks"-ima... Steta.



Zato sto mu je namena da ide samo na kozu a da ti ne ispadaju kao ganci :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: Washevi

Post by shukaku »

A jel probao neko asurmen blue,iako jeste kakvi su utisci?
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Washevi

Post by Shunka »

Kirgan wrote:Zato sto mu je namena da ide samo na kozu a da ti ne ispadaju kao ganci :twisted:
Na kozi sam ga i probavao.
Mada ja obicno ne washujem kozu.
Ali za retke slucajeve - Flesh Wash it is!!!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Washevi

Post by Megabaja »

za kozu je bio i zakon ostao cesnat ink...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Washevi

Post by Kirgan »

Pa nadam se da ga nisi razblazivao jer su mija iskustva dobra i plavi inak radi dobro hmm nekad se zapitam koja su ocekivanja za ink koji koristite i kako ga koristite jer je cudno da gomila ljudi hvali a da nekolicini ne valja tako objasnite postupak sem ako niste ocekivali vise od istih :roll: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Washevi

Post by Shunka »

Nisam ga razvodnjavao. Meni je samo cudno sto mi Badab Black radi sjajno, a Ogryn Flesh bezveze. Testiracu ga ponovo - nije da cu da ga bacim.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Washevi

Post by Dzon Vejn »

Megabaja wrote:za kozu je bio i zakon ostao cesnat ink...
Upravo ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Washevi

Post by opsidiannight »

Al ga, avaj, vise nema. :-({|= :cry: :-({|=
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Washevi

Post by Dzon Vejn »

Vid stvarno... nisam to znao :o 8O
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Millenium
Posts: 293
Joined: Mon Sep 08, 2008 1:19 pm

Re: Washevi

Post by Millenium »

Blue Wash je "interesantan" ako ga direktno sipas na White Undercoat u jacoj dozi napravi efekat sivkasto-pink poput IG Urban cammo uniforme na Black undercoutu je slab jos imam malo blue ink'a i pigment je dosta izrazeniji a i poput Red inka on je stvarno boja koja kaze a ne kao Red wash kog kada pomesas sa Mechrite red fondation'om dobijes tirkiznu :-({|=
Goal i have no goal Fraulein i just want eternal war "Major Montana Max"

"Après moi, le déluge"
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Washevi

Post by Kirgan »

Tirkiznu :?: :?: :?: :?: :?: :roll: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Washevi

Post by Shunka »

Zasto bi iko washovao crni undercoat :?: :?: :?: :?: :?: :roll:
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Washevi

Post by bojan »

Shunka wrote:Zasto bi iko washovao crni undercoat...
Jedini nacin da dobijes realistican crn gunmetal.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Millenium
Posts: 293
Joined: Mon Sep 08, 2008 1:19 pm

Re: Washevi

Post by Millenium »

Aha tirkizna ako ne promuckas Roze ako promuckas 30 sekundi e onda dodje fino Pink a u pukotinama taman kao nekadasnja midnight blue ali to i dalje nije recimo enchanted ili cak Spacemarine blue dok kod starog Inka (momenat emotivne tuge) ako ga samo sipas na recimo tentacle pink on odmah izvuce regal blue ah stara dobra vremena :)
Goal i have no goal Fraulein i just want eternal war "Major Montana Max"

"Après moi, le déluge"
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Washevi

Post by Kirgan »

Hm zar Tirkizna boja nije plavo-zelenkasta tj kako dobijas od crvene plavo-zelenu 8O :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Millenium
Posts: 293
Joined: Mon Sep 08, 2008 1:19 pm

Re: Washevi

Post by Millenium »

Kako pa duga je to prica al ajde da malo davim u vojsci su mi rekli da imam blagi oblik Daltonisma gde normalno vidim sve osnovne boje ali ne i neke nijanse stoga kad kazem meni to deluje tako istina je from my point of view "bukvalno" ali nazalost ne mora da bude istina au to ispade komplikovano :roll:
Goal i have no goal Fraulein i just want eternal war "Major Montana Max"

"Après moi, le déluge"
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Washevi

Post by Ko, jel' ja? »

Millenium wrote:Kako pa duga je to prica al ajde da malo davim u vojsci su mi rekli da imam blagi oblik Daltonisma gde normalno vidim sve osnovne boje ali ne i neke nijanse stoga kad kazem meni to deluje tako istina je from my point of view "bukvalno" ali nazalost ne mora da bude istina au to ispade komplikovano :roll:
Kirgane, jesi li to ti?
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Washevi

Post by Shunka »

Jedino ako je Kirgan postao dvostruka licnost. Treba reci Vidaku da proveri ipak adresu.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Washevi

Post by Dzon Vejn »

Nije Kirgan... postoje velika slova i znaci navoda, i fali :twisted: smajli ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Washevi

Post by Kirgan »

Nisam ja meni su rekli da imam perfektan vid 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Washevi

Post by Ko, jel' ja? »

Hteo sam da skrenem pažnju na Kirganski stil pisanja, nigde zarez niti tačka. Mada ovo više liči na Visoko-Kirganski :lol:
User avatar
Millenium
Posts: 293
Joined: Mon Sep 08, 2008 1:19 pm

Re: Washevi

Post by Millenium »

Zarez Tacka tisk ne ne ovo je Srbija medju Sjivama takve stvari koristim samo kada Patrijarhu saljem moliban :twisted:
Goal i have no goal Fraulein i just want eternal war "Major Montana Max"

"Après moi, le déluge"
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Washevi

Post by Zekina banda »

Shunka, ne mogu da verujem da se nisi dohvatio mud vosha. Inace, isti me je potpuno odusevio, skoro da moze da ide na bilo koju boju.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Washevi

Post by Shunka »

Cosmos je budjav wash ako se nanosi preko boje. Nemojte ni pokusavati.
Ako se nanosi na cist metal i dalje je najbolji. Mada i Badab Black radi pristojan posao. Tesko se nanosi, dugo se susi, ali to na kraju lici na nesto.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Washevi

Post by arborsomniorum »

Спасавајте ако можете! Хитно потребни вошеви!
Са чиме да заменим црвени или магента вош од Гв-а, купио сам баал ред вош од цитаделе и веровали или не, пресијава се као дуга, као да има нафте у њему...
Такође, читао сам рубрику, па ме занима да ли је још увек п3 вош црни добар, и може да замени блацк инк, а шта може да замени флеш вош...
Хвала унапред.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Washevi

Post by orome pancevo »

Jesi ti promuckao taj baal red?Meni se nikad ne presijava kao nafta?!
Svi GW-ovi novi woshevi su vrhunski.Tu imas i crni.A za flash wash=ogrin flash.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Washevi

Post by Shunka »

P3 Armor wash je prosecan.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Washevi

Post by arborsomniorum »

Шунка, шта ми још можеш рећи о вошевима које ти користиш?
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Washevi

Post by opsidiannight »

Jedina mana im je što ih ima premalo. :)
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Washevi

Post by Shunka »

Ja koristim sve.
Svaki je dobar za nesto.
Kupi ceo set Citadelinih washeva, vredi.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Washevi

Post by arborsomniorum »

Хвала Шунка, то сам хтео да чујем. Частим пићем када се видимо, савет мајстора увек је вредан.
ПС. Изгледа да се стварно слегао вош, сада сам га промућкао, и даје добар резултат.
Locked

Return to “Kreativna sekcija”