Moffova banda

Locked
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Moffova banda

Post by sto mu gromova »

shta je bre ono na slikama?
ako si pogledao bilo koju sliku figura koje su ljudi postovali, ili ako si bilo kada bilo gde video uslikanu figuru, da li je moguce da cesh postovati onakav krsh od slike? wtf? kakav komentar ochekujesh od slike tog kvaliteta? daj choveche... uozbilji se.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Moffova banda

Post by Ko, jel' ja? »

Za početak treba ti osvetljenje. Figura na slici se slabo vidi, detalji uopšte. Savetovao bih ti da ne koristiš blic već da koristiš neku lampu, po mogućstvu sa belim svetlom.
Kada slikaš, na foto-aparatu obavezno uključi MACRO mod.
Kad sređuješ sliku, smanji je na nekih 300 pixela u širini. Ove slike su ti prevelike. Pošto ti je figura u krupnom planu, više od 300 nije potrebno. Sa dobrim osvetljenjem i sređivanjem levels-a, na slici će se videti sve što je potrebno.

Pozdrav
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Moffova banda

Post by Dzon Vejn »

Kad smo vec kod faza koje dolaze pre i posle slikanja - itneresuje me sta sve podesavate pre slikanja (npr. to belo svetlo, kako slikate danju, kako nocu, kakvu pozadinu koristite), a sta posle (kad se ukljuci PS sta sve koristite od alatki (osim levelinga), na koji sajt kacite slike (ima li uopste razlike medju ovim free sajtovima tipa photobucket, imageshack, itd.)), a dobrodosle su i sve ostale informacije koje smatrate relevantnim i korisnim?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
stefaz
Posts: 327
Joined: Tue May 20, 2008 6:33 am

Re: Moffova banda

Post by stefaz »

Iz mog jako skromnog iskustva fotografisanja minijatura ukratko bi bilo: blenda zavrnuta na negde oko 11; balans belog, ako vec nista ne odgovara predefinisanim podesavanjima, uvek moze na custom varijantu (slikati nesto sto je bele ili sive boje a pri tom je osvetljeno osvetljenjem pod kojim ce i minijatura biti slikana, (boje se uvek mogu srediti u PSu)); stativ obavezan; zizna duzina na 35-50mm. Za pozadinu, u nedostatku boljeg, moze i cist A3 format ili bilo kakvo belo platno. Opet, sve ovo moze varirati u zavisnosti od velicine same figure koja se fotografise.
Sto se PSa tice, u poslednje vreme nalazim da mi je shadows/highlights jako korisna alatka kao i vibrance. Pored levela, colour balancea i hue/saturationa. Nakon toga ide ciscenje od suma i ako treba malo poostravanja. Ciscenje pozadine i eventualno ubacivanje nekog gradienta ide na kraju svega. I tako....
User avatar
Moff_Tarkin
Posts: 121
Joined: Sat Feb 14, 2009 7:08 pm

Re: Moffova banda

Post by Moff_Tarkin »

Pa ne znam stvarno sta se tu ne vidi ? Bore ? Celulit?
Mada jeste istina da mi je aparat malo losiji i da je slikano bez blica... potrudicu se da popravim greske ne aparatu da mozete konstruktivno da me kritikujete
Imao sam veremena za samo te dve slike kasnije stize jos verovatno sutra 5-6 kom.
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Moffova banda

Post by Baneblade »

lepi tuljci,super si ih ofarbao.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Moff_Tarkin
Posts: 121
Joined: Sat Feb 14, 2009 7:08 pm

Re: Moffova banda

Post by Moff_Tarkin »

Hvala ^^
Evo jos neke mislim da su bolje odradjene slike trudio sam se da stavim dobro osvetljenje.
http://img683.imageshack.us/img683/4558/p1010002c.jpg
http://img682.imageshack.us/img682/4826/p1010003r.jpg
http://img682.imageshack.us/img682/1964/p1010004r.jpg
http://img190.imageshack.us/img190/2549/p1010005vm.jpg
http://img682.imageshack.us/img682/7391/p1010006st.jpg

Thane je jedan od mojih starijih radova a anvil prefarban u skorije vreme.Isto pokusate da pogodite od cega je napravljen kamen na kome thane stoji (verujem da niko nije pokusao na taj nacin da ga napravi :) )
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Moffova banda

Post by Baneblade »

bas lepo,sve si super ofarbao,pogotovu mi se anvil svidja.bice to lepa armija kad se ofarba cela.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
Locked

Return to “Kreativna sekcija”