Boje i oprema u SCG

Locked
spity
Posts: 1
Joined: Fri Feb 21, 2003 9:18 pm

Boje i oprema u SCG

Post by spity »

Nisam siguran da li bi ovo trebalo ovde ali here goes:
Koje su alternative bojama, sprejevima i ostaloj opremi u odnosu na GW, tj. postaji li jeftinija varijanta a da je prihvatljivog kvaliteta sto se tice opreme za farbanje figurica.
Recite sta vi koristite i gde se to moze naci i po kojoj ceni a da je kod nas u zemlji, odnosno bez predloga tipa Vallejo boje, Reaper boje pa naruci preko interneta i sl.
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Vallejo!

Post by Dervish the neki »

paaa, ja cu da ti svejedno preporucim vallejo, posto ih izgleda Oliver uvozi zajedno sa confrontation figuricama... ja znam da sam u valhali kupio iste za isto para koliko i GW/Citadel. A dobijes 5ml vise i onu super flasicu!! :D i preterane su...
Jos jedna stvar koju ponekad kupim su tube Rembrandt akrila... znam gdeima u NS, ne znam gde u bgd... malo je krupniji pigment, ali ako ne razredjujes boje kao ja (tj. ekstremno mnogo), onda je skroz isplativo, tuba od 40ml kosta isto koliko i 12ml GW-a ili 17ml Vallejo-a... izbor boja nije toliko sirok, imas samo 30ak, ali to je savrseno dovoljno... guste su, lako se mesaju, dobro se mesaju i sa gw i sa valleho bojama, i sve u svemu su super... naravno, ima i jos jeftinija kohinor varijanta (kakogod da se to pise), gde dobijes sest osnovnih boja za oko 200 din, ali je to onako,... najsocijalnije, i nije bas nesto kvalitetno (boje su vodenaste, a pigment ogroman!)

Hmmm, pa to su valjda sve boje koje sam koristio (Tamiya necu ni da spominjem... djubre smrdljivo, otrovno i skupo... ali ako naidjes na to negde u inostranstvu, pokupuj ceo range (7 boja) tamiya clear colors! Preterano za metal!)

--
Dervish the obojeni
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

Пробао сам ''Рембрантов'' акрил и нисам одушвљен. Боја, чак и када се разреди, сувише је густа. Има је на Зеленом Венцу код кафане Крагујевац, ако хоћеш да пробаш.
Нису лоше ни уљане боје, али њима се губи ''летњи дан у подне'' ефекат, тако драг Гејмс воркшопу.
Што се спрејева тиче, пробај Космос, али који год да узмеш буди сигуран да си узео мат спреј.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Od boja: Vallejo, ima ih Oliver, za informacije posalji licnu poruku Novotu na ovom forumu.
Sprej: Kao sto rece Srebrni Vitez, Cosmos je odlican.

Dervishe, nemoj da mi vredjas Tamiya-u, jel' ti jasno!!!! :evil: :evil: :evil:
Njihove boje su odlicne za ono sto su namenjene. A uostalom imas i Tamijine akrine boje.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

svecano izvinjenje

Post by Dervish the neki »

Evo, ovim putem bih da se svecano izvinem za vredjanje tamyinih boja... Imam nesto akrila, ali su mi previse lepljivi za upotrebu, a i ne mogu da lizem cetkicu kada radim sa njima, pa mi nesto nisu dragi. Pored svega toga, odusevljen sam tamyia clear akrilima... ako ih neko ima i zeli da ih se otarasi, ili ako neko moze da mi ih nabavi, vrlo bi ih rado kupio...

--
Dervish the izvinjavajuci
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Pa pazi, tamiyini akrili nikada nisu bili predvidjeni za minijature, vec za tamiyine makete. Nije ni cudo sto ti ne ide. A na moj post se ne obaziri preterano, zaboravio sam da stavim jos kojeg smajlija :wink:
Inace Vallejo boje su kod olivera 2EUR po bocici (Olivere, ispravi me ako gresim).
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Knight
Posts: 554
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Post by Knight »

Valejo boje su sada i jeftinije od GW-ovih? EexceLentt :)
Kakva je njihova paleta u odnosu na GW? Tj pod kojim imenom/brojem trazim npr shining gold..
User avatar
žubor
Posts: 1894
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Post by žubor »

Knight wrote:Valejo boje su sada i jeftinije od GW-ovih? EexceLentt :)
Kakva je njihova paleta u odnosu na GW? Tj pod kojim imenom/brojem trazim npr shining gold..
Samo za Knight-a, prati ovaj link
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

A ako ti ikada zatreba na http://www.acrylicosvallejo.com imas Vallejo - Federal standard - Ral tabelu.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Knight
Posts: 554
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Post by Knight »

Zahvaljujem ;)
bojazljivi

Post by bojazljivi »

Dobar dan,ja sam ovde novi,ne bavim se ovim cime se vi bavite ali neko mi rece da mozda od vas mogu da saznam gde i po kojoj ceni se moze nabaviti drvo balze u Beogradu.Cuo sam da je veoma skupo pa ako neko moze i otprilike da mi kaze kolika je cena tog famoznog drveta posto vidim da ga stvarno nigde nema(gde god sam trazio svi kazu da nemaju to "lagano" drvo)
Unapred se zahvaljujem i pozdrav svima
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

ufff, ni ja ne znam, ali se pridruzujem u trazenju informacija... bas bi mi trebalo nesto toga... ko zna neka se ne stidi :D

--
Dervish the drvenasti
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Centar za vazduhoplovno modelarstvo - Timoèka 18.
Ne ynam taène cene, ali orijentaciono, letvice 0.8x0.8x90cm košta nekih 10-15 din. U principu balsa ne bi trebalo da je mnogo skupa, jedino furnir moye imati malo vecu cenu.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

Понекад има Извиђачки центар или слично, ћошак Синђелићеве и Саве Ковачевића, са десне стране када се спушташ ка Булевару.

Ово не важи. немају и не знају да ли ће и када имати.
User avatar
Thael
Posts: 70
Joined: Sun Oct 24, 2004 12:02 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Thael »

A tamiya ne valja ni za tamiyine makete. Bar tako kazu nasi novosadski aviomaketari. Ali nije bitno. A jel moze neko na nama sirotim Novosadjanima navata te balse i onog lisaja islandskog pa da se trgujemo? Mi cemo vama doneti slanine i luka
"Nemoj sine ni posred dzade, ni onkraj, nego 'nako..."
Isman ibn Ferizzi
User avatar
Ora
Posts: 31
Joined: Wed Feb 19, 2003 3:31 pm

Post by Ora »

Posto ja tek pocinjem da skupljam figurice, par pitanja:

1. Kako i koliko bi trebalo razrediti akrilne boje iz tube da se dobije ono sto treba? (sta cu, nikad nisam koristila akril, moje iskustvo sa cetkicom je ograniceno na tempere i vodene boje :( )
2. Ima li jos neki dobar akril osim doticnog Rembranta (ako taj ne nadjem)?
3. Ako se odlucim za akril, ima li nekih boja (nijansi?) koje su ipak neosporivo bolje kod GWa?
4. Jel' bas neophodna upotreba spreja za undercoat, ili moze ipak i cetkicom za slican efekat?

Unapred hvala. :)
A Elbereth Gilthoniel,
silivren penna miriel
o menel aglar elenath.
Na-chaered palan diriel,
o galadhremmin ennorath.
Fanuilos, le linathon,
nef aear, si nef aearon!
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

Dobrodosla!

Odgovori na tvoja pitanja, redom:

1) uf, zavisi od preferenci, ali najcesci savet na internetu je da ga razredis do konzistencije mleka :D U zavisnosti od boja, ponekad je dovoljno 1:1, a ponekad mnooogo vise vode.

2) Umetnicki akril je ok, ALI, pigment u njemu je malkice prevelik. Rembrandtov je prihvatljiv, ali ako budes previse razredjivala (sto treba ako zelis stvarno lepe efekte), primetices da se pigment izdvaja. Ja bih ti preporucio vallejove boje, iako Vallejo Game Collor imaju slicnih problema (dve pomesane boje umeju da se razdvoje, pa moras malo da promesas cetkicom pre nego sto uzmes boju, ponarocito ako ih razredis)
Jos jedna stvar - vallejo boje su otprilike iste cene kao tuba rembrandta, a 17ml je stvarno puno, mnogo vise nego sto ces moci da potrosis za neko vreme!

3) Pa, sve te boje mozes napraviti bez problema, ali je mnogo convinient kada mozes samo otvoriti/iscediti bocicu i dobiti nijansu koja ti treba :D

Za undercoat - ja skoro pa uopste vise ne koristim spreja, vec sam se navukao na Vallejov Flat primer - nanosi se cetkicom, malo razredjen na figuru. Do sada mi se super pokazao. Naravno, ovde se automatski postavlja pitanje crni ili beli? Ja bih ti preporucio beli, iako je mozda malo lakse poceti sa crnim, koji oprasta vise gresaka.

Jos jedno, mnogo srece sa bojenjem. Za kraj nekoliko cool linkova:
http://paintingclinic.com/ - faustova painting klinika. Jako dobar sajt
http://www.coolminiornot.com/article - gomile zanimljivih clanaka! na osnovnom sajtu jos mozes naci i gomile dobro pofarbanih minijatura, kao i gomile sr@nja :wink:
dalje, na http://groups.yahoo.com mozes naci nekoliko grupa posvecenih bojenju minijatura koje su jako dobre (i grupe i minijature :D)
one su: mini-painter: http://groups.yahoo.com/group/mini-painter/
mini-painting: http://groups.yahoo.com/group/Mini_Painting/
mastrerclassminiaturepainters http://groups.yahoo.com/group/Mastercla ... ePainters/ E, ovi vec nisu normalni! nimalo! ovde mozes naci nekoliko profesionalnih rackhamovih paintera, ljude koji osvajaju golden deamone i slicne manijake! Ako ti treba savet o nekakvoj naprednoj tehnici, ovo je mesto na kojem treba pitati!

to ti je dosta za pocetak, jos sajtova mozes naci sama!
pozdravi
--
Dervish the linktasticna saveta
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Ora
Posts: 31
Joined: Wed Feb 19, 2003 3:31 pm

Post by Ora »

Hvala na odgovorima i na linkovima. :) Samo jos jedno pitanje: gde mogu da kupim Vallejo boje? (ako kod Olivera, gde u zadnje vreme mogu da ulovim Olivera?)
A Elbereth Gilthoniel,
silivren penna miriel
o menel aglar elenath.
Na-chaered palan diriel,
o galadhremmin ennorath.
Fanuilos, le linathon,
nef aear, si nef aearon!
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

nema problema, any time :D
za vallejo:
kod olivera - a lov na olivera ide ovako:
prvo, pronadjes knjige starostavne o bicima mitskim i legendarnim.
Onda ih spakujes u torbu i odes da dobijes dozvolu za oruzje.
Dalje, vidis u knjigama starostavnim kako i kojiem oruzjem je najbolje ubijati grifone i/ili hipogrife. Onda, posto niko nece da ti proda sword of heroes ili neku takvu glupost, bacis knjige starostavne i odes u radnju i kupis najvecu sacmaricu koju mozes da nadjes. Napunis je, pa se onda u neke popodnevne casove odsetas do Milesevske 7 (bivsa Save Kovacevica), odupres se svim silama mirisu alkohola koji dopire iz kafane prekoputa, udjes unutra i ispucas tu sacmaru dosta puta u tog njegovog pet grifona (ili vec hipogrifa) kojeg tamo cuva. E, a posto on to cuje, istrcace iz kafane od prekoputa, sav jos pijan i prekriven akrilnim bojama, i onda ga uhvatis i stavis u kavez! Mission completed! :wink:
A kada ga vec drzis u kavezu, onda ga ubedis da je stvarno dobra ideja da nabavi neke figurice od dark age games-a, jedno 3-4, i da treba da ih posalje na moju adresu :twisted:

(da, njegov klub Grifon je u Milesevskoj 7, valjda ga mozes naci tamo - ili mu posalji PM ovde)

btw, kada smo kod dark age-a, pogledajte ovo:
http://www.dark-age.com/store/images/dag1028.jpg
i ovo:
http://img.photobucket.com/albums/v491/ ... iCmon2.jpg
a bogami i ovo:
http://www.coolminiornot.com/pics/pics7 ... b13925.jpg
da ne spominjem i ovo:
http://www.coolminiornot.com/pics/pics2 ... 90c521.jpg
Brom je moj bog!
--
Dervish the lovac extrordinare
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Ora
Posts: 31
Joined: Wed Feb 19, 2003 3:31 pm

Post by Ora »

Hvala na opsirnim i zivopisnim uputstvima. :)
A Elbereth Gilthoniel,
silivren penna miriel
o menel aglar elenath.
Na-chaered palan diriel,
o galadhremmin ennorath.
Fanuilos, le linathon,
nef aear, si nef aearon!
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Hmm

Post by novot »

Da,neko me je zvao :?: Inače, ja sam napisao jedan poveliki post povodom tvog pitanja, ali kako imam ozbiljnih problema sa kompjuterom, to se lepo obrisalo :cry: pre nego sto sam uspeo da pošaljem! No, vidim da je Dervish the sveznajući-ali i mnogo pričajući :wink: napisao ono sto sam otprilike i ja.
I ne, ne treba ti nikakva sačmara, jerbo je grifonče prilično pitomo :)
User avatar
Ora
Posts: 31
Joined: Wed Feb 19, 2003 3:31 pm

Post by Ora »

U svakom slucaju hvala na tom postu. :) Kad i gde bi se mogle kupiti doticne boje, i ima li svih boja u ponudi? (pogledala sam paletu na Vallejo sajtu, ali ima li svega ovde?) Ako je pitanje koje boje mi trebaju, skupljam High Elfove, a pazario bi i moj drug za Strigoi vampire.
A Elbereth Gilthoniel,
silivren penna miriel
o menel aglar elenath.
Na-chaered palan diriel,
o galadhremmin ennorath.
Fanuilos, le linathon,
nef aear, si nef aearon!
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Ima svih non metalic boja iz games color serijala- ukupno 51 različita boja + par metalnih (neke bronzane).
User avatar
Ora
Posts: 31
Joined: Wed Feb 19, 2003 3:31 pm

Post by Ora »

Lepo... a sto se tice onoga kad i gde?
A Elbereth Gilthoniel,
silivren penna miriel
o menel aglar elenath.
Na-chaered palan diriel,
o galadhremmin ennorath.
Fanuilos, le linathon,
nef aear, si nef aearon!
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Od utorka do subote 16- 22h, Klub Grifon, Mileševska 7, prvi suteren.
User avatar
Ora
Posts: 31
Joined: Wed Feb 19, 2003 3:31 pm

Post by Ora »

Onda se verovatno vidimo danas. 8)
A Elbereth Gilthoniel,
silivren penna miriel
o menel aglar elenath.
Na-chaered palan diriel,
o galadhremmin ennorath.
Fanuilos, le linathon,
nef aear, si nef aearon!
Locked

Return to “Kreativna sekcija”