Kafica i trac

Moderator: Moderators

Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Inace zaboravih da dodam, imas i 7 dana za licne potrebe ili kako li se to vec zove (jos ako ti daju nagradno... :D ).
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

iguman wrote:od ovog casa sam na zvanicnom redovnom odsustvu, zivelo civilno sluzenje vojnog roka :)
Auh, Igumane Crni, a sta je bila alternativa? Pesadija? 8)

E, kad smo vec kod sluzenja vojnog roka, par dana posto sam podneo ambasadi ovde papire i oni me oslobodili sluzenja za ovu godinu, cujem da mi je dosao poziv na kucu. Srecom, sve se lepo zavrsilo, ali tada mi je proslo kroz glavu "A kada ce ona amnestija?" 8)
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Eeee,ovde sve neki civilci i izbegavaci :D :D .Ima'l neko odje ko je sluzio 'pravu vojsku'?? :D
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Jel mogu ja koji sam popio 3 kafe u zivotu i to mi dosta da se druzim ovdi sa vama ? ? ?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Bathory wrote:Eeee,ovde sve neki civilci i izbegavaci :D :D .Ima'l neko odje ko je sluzio 'pravu vojsku'?? :D
Sta je pravo u toj vrsti sluzenja vojnog roka?
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

prava vojska ti je ono kad:
kuci dodjesh za redovno odsustvo ili za dva vikenda u toku godine,
spavash u sobi sa 39 vojnika (u mom sluchaju) i u sobi smrdi kao u dupetu, a ne zna se da li vishe smrdi od neopranih nogu, prdenja ili znoja,
kupash se jednom nedeljno,
jedesh drnch svaki treci dan,
ne vidish nishta zensko osim na slikama (pa ti se digne na povetarac)......
sigurno sam neshto propustio, ali neko ce se vec nadovezati 8) .
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

sto mu gromova wrote:prava vojska ti je ono kad:
kuci dodjesh za redovno odsustvo ili za dva vikenda u toku godine,
spavash u sobi sa 39 vojnika (u mom sluchaju) i u sobi smrdi kao u dupetu, a ne zna se da li vishe smrdi od neopranih nogu, prdenja ili znoja,
kupash se jednom nedeljno,
jedesh drnch svaki treci dan,
ne vidish nishta zensko osim na slikama (pa ti se digne na povetarac)......
sigurno sam neshto propustio, ali neko ce se vec nadovezati 8) .
Nekako mi je drago sto to propustam :D
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Ko, jel' ja? wrote:
sto mu gromova wrote:prava vojska ti je ono kad:
kuci dodjesh za redovno odsustvo ili za dva vikenda u toku godine,
spavash u sobi sa 39 vojnika (u mom sluchaju) i u sobi smrdi kao u dupetu, a ne zna se da li vishe smrdi od neopranih nogu, prdenja ili znoja,
kupash se jednom nedeljno,
jedesh drnch svaki treci dan,
ne vidish nishta zensko osim na slikama (pa ti se digne na povetarac)......
sigurno sam neshto propustio, ali neko ce se vec nadovezati 8) .
Nekako mi je drago sto to propustam :D
grijessiss...mnogo

askara u susstini nije lossa stvar, istina spadam u malobrojne, ali i dalje stojim iza misljenja da u vojsci covjek mozze da spozna neke stvari
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Na primer, da pola godine (ili 9 meseci, ili godinu dana ili kolko vec) nikada ne mozes dobiti nazad. Mada ja to vec sada znam pa ne moram u vojsku.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Long live slightly fictional asthma!
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Verovatno da nikada necu sluziti rok u vojsci. Iako sam proglasen ograniceno sposobnim. Ali nikada ne bih planiski izbegavao sluzbu.
Mnogi ljudi cija misljenja uvazavam slazu se sa nasim administratorom. Tako da imam razloga da mislim da to vreme ne bi bilo zalud izgubljeno.
Poznato je da je i Sokrat ucestvovao u ratovima svoga vremena.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Snake Eyes

Post by Snake Eyes »

ja sam sluzio pravu vojsku, i odlicno sam prosao, ali je ipak ne bih preporucivao.
po meni profesionalizacija je resenje.
sam koncept nacije pod oruzjem je prevazidjen, i vreme u vojsci jeste izgubljeno sa stanovista primarne svrhe vojnog roka. e sad, svako moze svoje vreme da ispuni na ovaj ili onaj nacin i u razlicitim uslovima, pa moze da nekako iskoristi i takvu situaciju.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Snake Eyes wrote:sam koncept nacije pod oruzjem je prevazidjen, i vreme u vojsci jeste izgubljeno sa stanovista primarne svrhe vojnog roka.
Tako je.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

U vojsci sretnes razne slojeve ljudi pa tako zaista i naucis nesto, a to je, da je vecina ljudi debilna i retardirana i da ti cinis jedan zanemarljiv procenat ovog stanovnistva.
Naucis da jos vise ne volis takve ljude jer moras da gledas njihove odvratne navike svaki bogovetni dan, i da ih slusas iz dana u dan kako ponavljaju jedne te iste baljezgarije koje smatraju razgovorom.

Ali ja to vec dobro znam tako da bih zaista to preskocio. Pre bih proveo 9 meseci bilo gde u civilnoj sluzbi, nego 6 u redovnoj, gde posle par sati odem kuci i o tome ne moram da razmisljam do sutra ujutru kad sve to iznova pocinje.

I da vojsku definitivno treba profesionalizovati, i to sto pre.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Poznato je i da se drzava zahvalila Sokratu dajuci mu da ima sta da pije do kraja zivota.
iguman
Posts: 23
Joined: Mon Apr 03, 2006 12:49 pm

Post by iguman »

kao sto se i nasa vojska zahvali svojim domoljubima sa po kojim trovanjem godisnje , pod ulsovom da ima sta da se jede :0

Joj pun mi je k**** patriota.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Nego Vlado, kad smo vec kod vojske, kako je komsiji Slavicu? 8)
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

iguman wrote:kao sto se i nasa vojska zahvali svojim domoljubima sa po kojim trovanjem godisnje , pod ulsovom da ima sta da se jede :0

Joj pun mi je k**** patriota.
Ponekad ako su jako zasluzni vojska im se zahvali isceniranim samoubistvom, ali za to stvarno treba da budes zasluzan.
Jednom u par godina dodeljuje se i posebno priznanje dvojici najzasluznijih stubova na braniku otadzbine, iscenirano ubistvo i samoubistvo.
Srecan odlazak u vojsku uz pesmu 'suicide pact, you first'
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Naravno da mozes bez obzira na broj popijenih kafa ali gde je trac ljudovi bre :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Awakened wrote:Nego Vlado, kad smo vec kod vojske, kako je komsiji Slavicu? 8)
ma zavrsio super,sve bio ok, prso kad je izas'o :)
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Ko, jel' ja? wrote:
Ponekad ako su jako zasluzni vojska im se zahvali isceniranim samoubistvom, ali za to stvarno treba da budes zasluzan.
Jednom u par godina dodeljuje se i posebno priznanje dvojici najzasluznijih stubova na braniku otadzbine, iscenirano ubistvo i samoubistvo.
Srecan odlazak u vojsku uz pesmu 'suicide pact, you first'
do gadjenja morbidan stav koji ne mogu da svarim ( ni danas , niti uopste) 8O
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

I ja mislim da je ok da ne ides u vojsku ako neces, ali nemoj druge koji hoce da mracis da je vojska losa, jer garantujem ti da ne znas kako lose u vojsci moze da ti bude. Svi nasi caleI su sluzili po bar godinu ipo , a neki i vise - i sta im fali.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Fali im po godina ipo, a nekima i vise.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Dawngreeter wrote:Fali im po godina ipo, a nekima i vise.
ako ti ikada podje za rukom da odes na odsluzenje vojnog roka ja obecavam da cu ti doci na zakletvu a razmisljam da te i obilazim redovno...jer tvoja inicijativa i intelekt pokazuju da ces biti odlican desetar :)
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
iguman
Posts: 23
Joined: Mon Apr 03, 2006 12:49 pm

Post by iguman »

Dawngreeter wrote:Fali im po godina ipo, a nekima i vise.
E bas to...

Inace idu dva mrava i vide slona... brate ti ga obori a ja cu da ga zadavim
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Dolazi zec Dabru
"dabre dabre, idu kobre"
"ko bre?"
"da bre"
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

E, e, e, e.

U prokletom gradu gde je glavna muzika hip-hop i tehno, i gde se svako iole normalno mesto zatvara oko 1-2, ortak i ja smo konacno pronasli mesto gde se mozemo zapiti i probanciti noc na miru.

Naime, negde oko 12 smo se nasli u najskupljoj ulici u Hagu, ono, kraljicina letnja rezidencija (skromna palatica), kraljicine stale (isto tako skromna palatica), galerije u kojima je najjeftinija slika (koja je uz to jako mala) 2,500 evra, prodavnica odece gde je najjeftinija kosulja duplo skuplja od najskuplje kosulje u normalnim radnjama, onda zlatare i antikvarnice sa cudnim cenama... Izgleda da je nula omiljeni broj pa ih toliko pisu 8)

Elem, toj i takvoj ulici pronalazimo polupana limena vrata koja vode u neki sokak. Sokak se zavrsava straznjim ulazom u... Nesto, valjda neki restoran. Iz ciste radoznalosti ulazimo tu, i onda, sa leve strane... Masivna zelena vrata, zvonce, i do jaja znaci, tipa "dozvoljeno pusenje" "radi do 5 sati" i "dragi gosti, nase radno vreme zavisi od vaseg lepog ponasanja na ulici". Zvonimo, otvara nam neki lik, i obavesti nas da se mesto otvara tek od 1. Nama sve bolje. Presedimo do 1 u (jako glupoj i fensi) kafani sa ostatkom ekipe, a onda se pokupimo i zabodemo u novo mesto.

Unutra miris masne farbe i podrumske memle. Pivo amstel, dzabe. 90% gostiju sedi za sankom. Narucujem jagermeister i biter lemon, likovi znaju da ga odmah (lepo) pomesaju. Muzika (alternativni i oldschool rok, oldschool metal, bluz) nas je drzala na nogama cele noci. I mesto se napunilo tek oko 3.

Jebote, oko 3.

Konacno se osecam kao ziv covek 8)
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Kalenic

Post by jorgurt hlebozvak »

Znaci Kalenic je otvorio filijalu tamo. Drago mi je zbog tebe. Konacno mozes lepo da se napijes
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Eto vidis, covek se odusevljava pijancenjem a lociran je u istom gradu gde i Image Transmission. C c c :P
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Nego, jos malo pa cemo camcima da se vozimo po gradu :D
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Dawngreeter wrote:Eto vidis, covek se odusevljava pijancenjem a lociran je u istom gradu gde i Image Transmission. C c c :P
Pih, na koncert se moze otici samo jednom, a pijanciti se moze svaki dan 8)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ako se voda digne jos samo koji metar poplavice nam fakultet... Strasno, strasno!!!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Awakened wrote:E, e, e, e.

Unutra miris masne farbe i podrumske memle. Pivo amstel, dzabe. 90% gostiju sedi za sankom. Narucujem jagermeister i biter lemon, likovi znaju da ga odmah (lepo) pomesaju. Muzika (alternativni i oldschool rok, oldschool metal, bluz) nas je drzala na nogama cele noci. I mesto se napunilo tek oko 3.

****, oko 3.

Konacno se osecam kao ziv covek 8)
a mi moramo da se u 5 ujutro nacrtamo ispred ambasade da bi nam dozvolili da vidimo "vupu" , o ssvico draga s kim ja radim :)

dragi kolega , sto se tek sad pocinjes skolovati, daj neke jpegove pa da sa razlogoom utopimo nassu tugu :)
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Djavo je odneo salu, poplava je stigla i u nas grad.
Oni koji sluze civilno vojsku su takodje 'pozvani' u pomoc da zaustave poplavu. I tako sutra se i ja 'javljam' da dam svoj skromni doprinos u zaustavljanju poplave.
Igumane?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Da li bi bilo moguce da uz svoj skromni doprinos narodu ostvaris i skromni doprinos nama caknutima na forumu? U prevodu, ponesi neki digitalac i budi inventivan, da imamo informacije iz prve ruke :twisted:
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Hypodermic wrote:Da li bi bilo moguce da uz svoj skromni doprinos narodu ostvaris i skromni doprinos nama caknutima na forumu? U prevodu, ponesi neki digitalac i budi inventivan, da imamo informacije iz prve ruke :twisted:

vidi jedino digitalno sto ce on da ponese u vodu je vreca, pijesak i assovcce...ma ni telefon mu nece trebati.


A ako neko bas dobije zelju da pravi neke digitalne fotke neka napravi nessto za prezalogajiti i neki termos kafe, pa nije svaki dan stogodisnja poplava. Bice na tom pikniku ljudi koji ce bas kafu da pamte duzzi vremenski period...bar do slijedece poplave.
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Sta da ti kazem, ja zivim pored Brankovog mosta, tako da ako dodje do neke vece poplave, ja cu prvi osetiti :)

Inace, podrum mi je vec poplavljen, fala bogu pa zivim na trecem spratu. A i Radovic me je pitao na sta mu lici stan tamo u zemunu. Sudeci po tome da su na vestima rekli (i prikazali 8O ) da je dunav dosao do keja i malo preko istog...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Gde tacno zivis? Buduci da u poslednje vreme sam imao prilike da se blize upoznam sa tom okolinom, izmedju ostalog pitam se gde iko moze tu da zivi :) ... Osim pacova, naravno :) .
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Pa ja jesam pacov :twisted: :twisted: :twisted:

Gavrila Principa 21, prekoputa zagrebacke, sa veoma...a hm...lepim :P pogeldom na Picin park.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Podrzavam sve fotke Zemunskog keja. Mislim, jednom u zivotu imam priliku da vidim dragu mi reku da se tako podigne, i eto, nisam tu. O zivote lutalico 8)
Locked

Return to “Druženje”