Save Petnica

Moderator: Moderators

User avatar
ifke
Posts: 227
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:51 pm
Location: bg

Re: Save Petnica

Post by ifke »

opsidiannight wrote:Sto je dzaba i bogu je drago!
kad je džaba i sirće je slatko. tako se kaže. :D
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Save Petnica

Post by Dzon Vejn »

Sve one komentare iznad u stranu - sta sve placam kao poreski obveznik, jos ti i dodje da je super da platis neku nauku... barem znas da su pare korisno potrosene. Za razliku od recimo:

- poslanickih plata
- kola za Vladu Srbije koje vozi ko stigne, gde stigne, kako stigne i koliko stigne
- drzavne posete Kubi, koje kostaju boga oca i svetog Petra kajganu, a sa njima imamo godisnju trgovinu od 3 kutije sibica i 2 pakle cigara (doduse lukuznih)
- RTS, koji platis pa ti onda pustaju reklame (i to za alkohol, sto siguran sam, recimo, Skobra ne bi voleo da njegovo dete gleda), filmove u kojima nema zivih glumaca (produvaj gi vetar), i Natasu Miljkovic koja seta svoju guzicu po Karibima o mom trosku na ultra luksuznoj jahti, itd., itd.
- Izgradnju lokalnog puta, taman do kuce izvesnih ministara
- Elektricno grejanje koje bi trebalo da bude najjeftiniji vid grejanja, a daleko je najskuplji
- Vodu koju kad pijem imam dijareju (ok, ja mozda imam osetljiviji stomak, ali sa njom nesto 100% nije ok)
- lopovsku carinu
- kuhinju u Valdi / parlamentu / ostalim zgradama, gde su, sa cenama kafe od 4 dinara, morali da uvedu da se placa unapred jer je bilo svinja kojima je i to bilo mnogo, pa su bezale sa neplacenim racunom 8O 8O 8O
- katastrofalno pravosudje (jer svaki slucaj koji dodje do Salcbura platimo mi, poreski obveznici)
- sve mutljavine u drzavnim firmama (a ko ne radi u istim ne moze ni da zamisli koliko ih ima)
- ako bih nastavio da kucam, verovatno bih umro pre nego sto bih zavrsio kucanje svega...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Save Petnica

Post by opsidiannight »

Nc, nc. Pa zar jedan vojnik tako da ocrnjuje rodnu grudu. Eto na sta je ova zemlja spala od kad je ukinuto obavezno gledanje drugog Dnevnika u vojsci. :mrgreen:
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Save Petnica

Post by Dzon Vejn »

- Civilno i regularno sluzenje vojnog roka
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Save Petnica

Post by CirKhan »

Po ovome ispade da je vredelo dok su placali polaznike (makar i simbolicno) pa cak da je vredelo i dok je bilo dzabe... a cim je trebalo da se plati ispade "da stvarno ne vredi"... mislim da to dovoljno govori o kvalitetu. I mislim da je i u ovakvom pristupu problem... Secam se kada je USAID organizovao kojekakve seminare i treninge. Dok je USAID pokrivao sve troskove ucesnici su na sav glas hvalili obuku i trazili da se odrzi jos vise treninga (recimo samo iz jedne CG firme dolazilo je po 15 ucesnika) medjutim kad je objavljeno da svi ucesnici moraju da snose sopstvene troskove sve se raspalo uz povike da obuka nije prakticna, nije prilagodjena i sta ti ja znam...
Heh. Ja sam se precizno izrazio. To je vredelo taman onoliko koliko si placao. Znaci nista u novcu, nesto u vremenu. A da si ti bio primoran da slusas Ratka Bozovica i Nikolu Milosevica i ti bi ocekivao neku nadoknadu za pretrpljeni dusevni bol. Ne kazem da je bas sve bilo lose i nekorisno ali gomila stvari jesu. I jos se skola dici nekim nazovi prakticnim treninzima kojima popunjava ono sto regularni univerziteti ne pruzaju. Ono jeste, ako studiras ekonomiju ili medicinu verovatno nikada neces biti u prilici da cujes nesto o teoriji pojava dugog trajanja iz istorije na primer ili nesto o kulturologiji (barem onako kako je dozivljavaju profesori sa FPNa), ali to tesko da je prakticno znanje za bilo koga osim za one koji bi to inace ucili na svojim fakultetima. A da ne pricam o zaista prakticnim i potrebnim znanjima poput "kursa" powerpoint-a koji se sveo na to da su nam dali po jednu kopiju diska sa srezanim programom i rekli da sve pise u F1 i da pazimo samo kako slazemo boje zbog estetskog dozivljaja. To je trajalo 1 dvocas.
U principu to je nastalo kao regrutni centar za buduce 'lidere' pre svega iz sfere ekonomije i politike, gde se pod paskom pruzanja dopunskog znanja iz opste kulture vodila evidencija (u buducnosti) alumnista ko je gde i sta radi. Nesto kao old boys club. Vrlo korisno u doba formiranja novih elita tokom tranzicije. Jedino sto smo im se potkradali i mi (nacelno potpuno beskorisni) drustvenjaci sa filozofskog zbog principa ravnopravnosti upisnih kvota u odnosu na fakultete.
Elem, nije bas sve tamo bilo potpuno bezveze k'o sto rekoh, ali nije ni vredno da se nesto placa njima. Ako strane vlade i privatni sektor procene da im se isplati da finansiraju tako nesto od para svojih poreskih obveznika/akcionara, onda super. Ja ipak ne bih.
Zenske studije na FPN su jos gore po pitanju pruzenog znanja, ali oni barem ne traze pare nikome (rade iz entuzijazma).
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Save Petnica

Post by opsidiannight »

Ne zvao se ja Dzo Husafet ako u oktobru ne upisem zenske studije na FPN. Brate, tamo se ribe praskaju laserski pravo, ej laserski. A pride moci cu dobro da se udam kad diplomiram. Crknite zlobnici i ljubomorni. Ciro oprosti, uvek cemo imati uspomenu na onaj mesec u San Francisku i vikend u Parizu! 8)
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Save Petnica

Post by Dzon Vejn »

Moze li mi neko objasniti sta se izucava na "zenskim studijama" FPN-a? Kako je pravilno da budes zensko? Koje vrednosti trebas da cenis? Kako da se dobro udas (dobro, to je vec objasnila jedna od onih 'pare, pare, pare, volim samo pare' - dobila je za rodjendan avion sa sve bibliotekom (nisam bas 100% siguran u prakticnost tog poklona, ali ajde (mislim na deo sa bibliotekom - jakuzi, frizersko/sminkerski salon i ostalo ce svakako biti korisceni)))? Nesto drugo?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Save Petnica

Post by opsidiannight »

Zavidis nama buducim studentima ''Zenskih Studija'' priznaj? Pridruzinam se, i onako si pricao da bi rado nesto studirao opet. ''Together we will rule the galaxy of bling!''
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Save Petnica

Post by Slartibartfast »

Ma pusti zenske studije, sta se koji moj radi na toj kulturologiji?
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Save Petnica

Post by CirKhan »

Moze li mi neko objasniti sta se izucava na "zenskim studijama" FPN-a? Kako je pravilno da budes zensko?
Ne, nego istorija i teorija feminizma i gender studies.
Namera im nije losa ali je izvodjenje beznadezno dosadno i ograniceno.
Slovicu, zar se ti ne zenis u najskorije vreme, fukaro? A ovamo bi da spopadas mladjahne studentice po FPN-u. Cccc.
Ma pusti zenske studije, sta se koji moj radi na toj kulturologiji?
Ufff. Nista pametno. To ti je recimo anthropology lite.
Malo istorije kulture, onako uopsteno, malo filozofija pojma kultura, malo kulturne politike u teoriji i praxi, malo povrsne balkanistike. Znaci mish-mash, vec onako kako se ko od tih profesora koji to drze kao master kurs na FPN zainteresovao, pa to otprilike o tome prica.
Ako si slusao Draganin 'uvod...' na prvoj godini, verujem da znas vise nego vecina fpnovaca, izuzev te balkanistike, sto ces da slusas na 3. kod Naumovica, koji je najmanje dva parseka ispred Ljubinke Trgocevic koja vodi taj deo.
Teorijska potka te kulturologije je na nivou sociologije iz gimnazije, za strukturalizam znaju da postoji ali ga mistifikuju kao nesto jako slozeno, a za postmodernu su culi ali im nije bas najjasnije o cemu se tu radi posto ga nisu citali.
To mu je otprilike taman koliko je i potrebno ljudima sa FPN-a da bi bili recimo novinari u kulturi ili diplomate.
Jedina pozitivna stvar je sto FPN ima daleko bolju saradnju sa inostranim obrazovnim institucijama od Filozofskog, pa ti je lakse da preko njih zavrsis neke stipendije i zapalis napolje.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Save Petnica

Post by Slartibartfast »

Cak je i bolje nego sto sam ocekivao :/
U nekom momentu sam poceo da vidjam "kulturologe" (znaci, ne samo Zoricu Tomic) kako se pojavljuju po medijima, a pitaju ih za ekspertska misljenja o svacemu. Bas me zanima sta su zavrsili...
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Locked

Return to “Druženje”