Pusenje u prostorijama gde borave nepusaci

Moderator: Moderators

Mind Uploader

Pusenje u prostorijama gde borave nepusaci

Post by Mind Uploader »

Da li ste primetili da na vecini civilizovanih i kulturnih mesta na ovoj planeti pre nego sto upali cigaru normalan homo sapiens pita ljude u okolini da li im smeta duvanski dim. Samo domaca marva pali pljuge gde stigne i jos mora covek da objasnjava i da se izvinjava sto mu smeta.

Mislim da nama treba okupacija/protektorat neke velike lepe i kulturne zemlje, jer smo stoka od naroda.

Hmm, mojih pet para.
Last edited by Mind Uploader on Fri Aug 01, 2008 4:09 pm, edited 1 time in total.
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Pusangija...

Post by CirKhan »

To sam i ja nekada mislio,medjutim vremenom sam shvatio da ti stranci nisu ni priblizno lepi i kulturni kad se nadju u nekoj vukojebini poput nase.Dapace,to kao da kod njih otkljuca sve one porive koji su im kod kuce strogo no-no.Tako da onda dobijas najgore od oba sveta.
Iliti ono sto bi nasi stari rekli "Nikad robom!"
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
Mind Uploader

Re: Pusangija...

Post by Mind Uploader »

Ma, preterao sam, naravno, nisam za protektorat, ali ovom narodu treba neko da zavede malo reda...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Pusangija...

Post by Shunka »

Setih se one genijalne epizode SParka, kada se E. Cartman pridruzuje anti-pusackoj kampanji - "Ovim ljudima je preostalo samo jos to malo zadovoljstvo u zivotu, i vi zelite da im ga oduzmete!!!"
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: Pusangija...

Post by slayer king »

Mind Uploader wrote:...Samo domaca marva...
Hvala lepo.

EDIT:
Moje skromno misljenje:
Kad osoba koja je pusac ulazi u sobu sa nepusacima potpuno je na mestu da trazi dozvolu od prisutnih da zapali cigaretu. Ali kad osoba nepusac ulazi u prostoriju u kojoj je vecina prisutnih pusi girarete (6 od 7 u ovo slucaju).Po mom misljenju moze da zamoli da ljudi ugase cigarete, ali ako oni odbiju tu je diskusiji kraj.
Last edited by slayer king on Fri Aug 01, 2008 12:54 am, edited 1 time in total.
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Pusangija...

Post by Dawngreeter »

Postoje dve stvari koje me strasno nerviraju. Ljudi koji puse u mom prisustvu i ljudi koji misle da treba zabraniti ljudima da puse u mom prisustvu.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Pusangija...

Post by PeraNekron »

Meni nikad nije smetalo da neko zapali cigaru. Cak sam se i navikao na odurni smrad koji generise pljuga. Jedino mi smeta sto mi odeca bazdi na duvan posle toga. A ako neko voli da zapali,nek, by all means, zapali, ja cu mu cak doneti pikslu. Sto da mu ja uterujem pravila, i moralisem o tome, i da mu ja govorim kako je to stetno? Kao da on ne zna to. Najgori su bivsi pusaci/alkoholicari koji drugima broje pljuge/case. Ok je zabraniti pusenje na nekim mestima (tipa bolnica, i slicna "krizna" podrucja, gde su cistoca i cist vazduh od kriticnog znacaja), ali neki zakoni su bas fasisticki. Prave od njih gradjane dvadesetidrugog reda. Kulturan covek ce ipak pre svega pitati da li je u redu da zapali, posto nekima stvarno smeta (postoje i oni koji zbog uverenja ne trpe pusace). Doduse, treba najstroze sankcionisati bacanje pikavaca i djubreta uopste po ulici. Tu bih ja licno bio nemilosrdan.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Pusangija...

Post by Dawngreeter »

Saethwyr wrote:Sto da mu ja uterujem pravila, i moralisem o tome, i da mu ja govorim kako je to stetno?
Zato sto truje, izmedju ostalog, i tebe.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Pusangija...

Post by PeraNekron »

Pff. Zivim u BG. Pitam se sta me ne truje. A tebe brine cigara....Eeeee,zemljace....Idi obidji ceo grad pa im reci kako se truju, i kako tebi to smeta. Poseti i sve narkomane kad si vec tu. A da. Ne moras. Oni tebe ne truju :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Pusangija...

Post by Baneblade »

Ja kada me neko zamoli da ugasim cigaru,ja ga izbodem,ali tako da ne rikne,nego samo da obilno iskrvari.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
Mind Uploader

Re: Pusangija...

Post by Mind Uploader »

slayer king wrote:Moje skromno misljenje:
Kad osoba koja je pusac ulazi u sobu sa nepusacima potpuno je na mestu da trazi dozvolu od prisutnih da zapali cigaretu. Ali kad osoba nepusac ulazi u prostoriju u kojoj je vecina prisutnih pusi girarete (6 od 7 u ovo slucaju).Po mom misljenju moze da zamoli da ljudi ugase cigarete, ali ako oni odbiju tu je diskusiji kraj.
1. To bi sve bilo lepo i bajno da u klubu nije zabranjeno pusenje. To sto Oliveru nedostaje pola kicme pa nije u stanju da sprovede odluke koje je sam doneo je druga stvar. "Kucni red" kluba kaze da nema pusenja. To sto se svi osecate kao Turci u mehani to je vasa privatna stvar i stvar ljudi koji su imali obavezu da vas vaspitaju.
2. Po pitanju toga da ja biram da sedim negde gde se pusi: NE! Ja sam dosao u klub gde je ZABRANJENO PUSENJE! Koliko je to tesko shvatiti? Ja sam jos ranije rekao Oliju da necu dolaziti ako bude dozvoljeno pusenje. On je rekao "ok, nije dozvoljeno pusenje". I tacka >.< I svi znate da nije dozvoljeno. I gde su nejasnoce?
3. Ja nisam usao u prostoriju gde su ljudi vec pusili, nego smo seli da igramo vukodlake (ja sam vec sedeo za stolom kada si ti dosao) a onda su ljudi povadili pljuge iako vecina zna da mi pljuge zesce smetaju (zbog alergijske astme).
4. Uzasno sam razocaran u ljude koje sam na neki nacin ipak smatrao prijateljima, makar u onom najsirem pojmu da smo cesto provodili vreme zajedno. Odbijam da svaki put kada odem u starcevu pecinu molim ljude da prestanu da puse dok sam ja tu, ako do sada nisu shvatili/prihvatili nikada ni nece.

@EDIT@
Moje izvinjenje svim pusacima svesnim svoje okoline, koji postuju cinjenicu da drugima njihova navika moze da smeta.
Last edited by Mind Uploader on Fri Aug 01, 2008 5:55 am, edited 2 times in total.
Mind Uploader

Re: Pusangija...

Post by Mind Uploader »

Saethwyr wrote:Pff. Zivim u BG. Pitam se sta me ne truje. A tebe brine cigara....Eeeee,zemljace....Idi obidji ceo grad pa im reci kako se truju, i kako tebi to smeta. Poseti i sve narkomane kad si vec tu. A da. Ne moras. Oni tebe ne truju :D
Ovo je ekvivalent razmisljanja: "Stao sam u govno...dobro, sta sad, posto vec stojim u govnima, mogu i da pocnem da ih jedem."
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: Pusangija...

Post by slayer king »

Pa sad, da li Oliveru nedostaje pola kicme ili ne to ne znam, ali znam da smo sedeli od oko 5h i pusili i da nam nista nije rekao (i to ne samo danas nego vec neko vreme).

Ne planiram da se dalje raspravljam.
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Pusangija...

Post by Hypodermic »

Protivnik sam cigareta i duvana uopsteno, ali to je moje licno misljenje i ne uterujem ga kao zakon. Ako neko hoce da zapali, neka zapali by all means. Neka samo postuej dva prosta pravila:
-Ako dim tvoje pljuge ide na mene, daj pomeri se tako da ne ide.
-Zabranjeno pusenje u protoru gde ja zivim (non-negotionable).

Prosto, zar ne?

E sad, posto vidim da je ova tema zapoceta ne zato sot nekome smeta duvan generalno, vec sto nekome smeta sto se pusi po lokalnim klubovima, pa sto ne kazete pusacima da vam smeta? Ili mislite da je dovoljno kasljucnuti pa ce svi da ugase pljuge. Sto rece slejer, ako 6 ljudi pusi, a sedmi je nepusac, pa taj sedmi ce ili izaci iz sobe ili nesto slicno. Ako je negde zabranjeno pusenje a vlasnik tog prostora ne uteruje to pravilo, to je nekako njegov problem i to treba popricati sa njim.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PainBringer
Posts: 335
Joined: Sat Jul 03, 2004 12:01 pm
Location: 9th Circle

Re: Pusangija...

Post by PainBringer »

Ja se slazem sa Mind Uploader-om.
Po "Zakonu o zabrani pusenja u zatvorenim prostorijama (Sl. glasnik RS, br. 16/95 i 101/2005 - dr. zakon)", pusenje je, izmedju ostalog, zabranjeno u prostorijama u kojima se:
...
5. Odrzavaju kulturne, sportske, zabavne i druge manifestacije i okupljanja
8. odrzavaju sednice i drugi organizovani skupovi

A pored ovoga, pusenje je zabranjeno u bilo kojoj prostoriji u kojoj postoji najmanje JEDAN nepusac (Clan 1.).

Ova pravila se moraju strogo postovati u preduzecima, ali kao i uvek, postoje ona koja ih se pridrzavaju i ona koja to ne rade. Ovde to nema veze sa time da li je u pitanju privatna ili drzavna firma - imao sam priliku da vidim kako i jedne i druge podjednako krse ova pravila, ili ih, opet, postuju.
Do sada, vecina pusaca koja bi zelela da zapali cigaru u mom prisustvu (ili u mojoj kuci), je vrlo kulturno pitala da li sme da zapali cigaru, ili se jednostavno uzdrzavala od pusenja. I najcesce ne bih imao nista protiv, posebno ako se radi o jednom coveku. I opet, taj neko ne bi palio cigaretu za cigaretom, vec bi mu jedna ili dve bile sasvim dovoljne. Ali neko ko jednostavno zapali cigaru bez pitanja je - krajnje bezobrazan. Isto vazi i za osbu koja vidi znak za zabranu pusenja i svesno zapali cigaru. To je isto kao da u jednoj sobi namerno pustam glasnu muziku, a u susednoj sobi neko spava - znam da mu smeta, a ipak to radim.
Inace, jedan od clanova moje porodice je, posle 25 godina rada u drzavnoj firmi u kojoj su vecinu zaposlenih cinili pusaci - dobio pusacka pluca i sve probleme koji dolaze u paketu s tim.
Kada je pusenje na radnom mestu u pitanju, postoji zakon - i ja na osnovu toga mogu uvek da se bunim. U krajnjem slucaju, u toj prostoriji radim, provodim dosta vremena tokom dana, zar moram da budem izlozen duvanskom dimu svo vreme? Iz kafica ili neke druge prostorije mogu jednostavno da izadjem, ako nema drugog resenja.
Image
Mind Uploader

Re: Pusangija...

Post by Mind Uploader »

Hypodermic wrote: E sad, posto vidim da je ova tema zapoceta ne zato sot nekome smeta duvan generalno, vec sto nekome smeta sto se pusi po lokalnim klubovima, pa sto ne kazete pusacima da vam smeta? Ili mislite da je dovoljno kasljucnuti pa ce svi da ugase pljuge. Sto rece slejer, ako 6 ljudi pusi, a sedmi je nepusac, pa taj sedmi ce ili izaci iz sobe ili nesto slicno. Ako je negde zabranjeno pusenje a vlasnik tog prostora ne uteruje to pravilo, to je nekako njegov problem i to treba popricati sa njim.
Tema je zapoceta/isprovocirana desavanjima u Grifonu. Naravno da mi smeta i kada odem u neki kafic a tamo svi puse a prozori zatvoreni. Pomislis "Boze, kakva stoka, kako njima samima ne smeta?" Ili kada vidim ljude da puse bilo gde gde se nalaze i nepusaci. Voleo bih da cujem misljenje i procitam stavove forumasa i po tom pitanju, nemoj ogranicavati temu samo na konkretan slucaj.

Boco, molim te nemoj da se pravis pametan, probao si X puta, nikada nije islo kako treba. Naravno da sam vecini ljudi u Grifonu po 10 puta rekao da nije ok da puse dok sam ja tu. I naravno da znaju da mi smeta. I naravno da ih boli qurac posto su jednostavno sebicni i nevaspitani. I kraj price. Sta je tu tebi sada pa nejasno?

Kada odem u klub Grifon gde je zabranjeno pusenje (osim u ateljeu) i gde su ljudi koji puse moji poznanici po X godina i barem cetiri coveka znaju da imam probleme i jednostavno ih boli qrac to znaci da treba nesto da se preduzme. Ili ja necu vise ici u starcevu pecinu (meni je i ovo sasvim ok resenje) ili tamo vise nema pusenja - BEZ IZUZETAKA.

Btw, sjajno mi je objasnjenje: "Pa starac se nije bunio". Da, ali je rekao nebrojeno puta ranije da nema pusenja. To sto ste vi bezobrazni, bezobzirni i nevaspitani pa njega mrzi da se prepire svaki dan nikako ne bi trebalo da znaci da je pusenje u Grifonu naprasno postalo dozvoljeno.

Uglavnom, pusaci uspevaju da me istisnu sa vecine mesta, prosto svojim primitivizmom i bezobrazlukom, sebicnoscu... Recimo, posle blood bowl tekme u Zutoj gredi sam imao problema sa disanjem. 20+ ljudi u sredjoj prostoriji bez provetravanja, vecina pusi iako se u toj prostoriji i jede... Uzas... Samo zahvaljujuci bezobzirnosti ljudi koji su pusili prosli put, ja na kraju ove sezone necu ici na All star utakmicu. Zdravlje mi je ipak vaznije. A njima neka je na cast.
Last edited by Mind Uploader on Fri Aug 01, 2008 10:17 am, edited 1 time in total.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Pusangija...

Post by Ko, jel' ja? »

@Srdjan

Pusenje u studiju je uvek bilo dozvoljeno, samo neko kratko vreme je postojala zabrana. Vecina (mozda cak i svi) ljudi koji su u toj prostoriji non stop pusi.

Pusenje u ostalim prostorijama je zabranjeno (uvek je i bilo). To se ponekad zaobilazilo kad nema ljudi, ili su se svi vec razisli, i slicno.

To sto Oliver ne primenjuje zabranu u delu kluba gde je zabranjeno pusenje, to ces morati da popricas sa njim, i potpuno te podrzavam u tome.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Pusangija...

Post by Ko, jel' ja? »

Mind Uploader wrote:Svim pusacima koji ne kapiraju zasto dizem ovoliku frku oko toga od srca zelim da razviju kasni oblik astme (da, moze se dobiti i sa 40 godina) i da im potomstvo boluje od astme (ionako je velika verovatnoca da hoce) pa da skapiraju kako je lepo nama koje truju...
Lep i brz rak vam zelim. :pray:
Zasto moras da izgovaras ovakve stvari, ne budi debil.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Pusangija...

Post by Pendargon »

Ili ja necu vise ici u mesto xyz (meni je i ovo sasvim ok resenje) ili tamo vise nema pusenja - BEZ IZUZETAKA.
I ovo je size... Svet ne mozes promeniti, ako ti toliko smeta, jbg, ovo je jedino resenje. Opet, sa druge strane, tesko je ocekivati da ce se x ljudi odreci svog uzitka radi necijeg komoditeta, pogotovo ako nadlezna osoba odobrava takvo ponasanje. Kao nepusac, mogu da saosecam sa tobom, sa druge strane (posto sam skoro radio za cigarete), srbija je pretezno pusacka zemlja, a sa novoumetnutim restrikcijama na pusenje na radnom mestu, ljudi sve vise puse u privatno vreme. Sa druge strane, ako se kafic zadimi, ja izadjem. Kafic-gaming klub- nema neke razlike.
pusenje je zabranjeno u bilo kojoj prostoriji u kojoj postoji najmanje JEDAN nepusac (Clan 1.).
Osim ukoliko prostorija unapred nije oznacena kao takva u kojoj je pusenje dozvoljeno.
Lep i brz rak vam zelim.
Razumem da si iziritiran, ali ovo svarno nije bilo lepo...
Image
ImageImageImageImageImage
Mind Uploader

Re: Pusangija...

Post by Mind Uploader »

Nikada se nisam bunio protiv pusenja u ateljeu. Kada se tamo zadimi jednostavno predjem u drugu prostoriju.
Sa Oliverom je besmisleno pricati... On nije policajac koji treba da nadgleda ljude, nego svako treba da zahvaljujuci domacem vaspitanju i kulturi odluci da nece da pusi ako mu se jednom kaze da je na odredjenom mestu zabranjeno pusenje.
Mind Uploader

Re: Pusangija...

Post by Mind Uploader »

Ko, jel' ja? wrote:
Mind Uploader wrote:Svim pusacima koji ne kapiraju zasto dizem ovoliku frku oko toga od srca zelim da razviju kasni oblik astme (da, moze se dobiti i sa 40 godina) i da im potomstvo boluje od astme (ionako je velika verovatnoca da hoce) pa da skapiraju kako je lepo nama koje truju...
Lep i brz rak vam zelim. :pray:
Zasto moras da izgovaras ovakve stvari, ne budi debil.
Dobro, obrisao sam.
Ali brate...drugacije nece shvatiti, dok ne osete na svojoj kozi...
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Pusangija...

Post by Ko, jel' ja? »

nego svako treba da zahvaljujuci domacem vaspitanju i kulturi odluci da nece da pusi ako mu se jednom kaze da je na odredjenom mestu zabranjeno pusenje.
apsolutno se slazem
Sa Oliverom je besmisleno pricati...
i sa ovim se apsolutno slazem :lol:
Mind Uploader

Re: Pusangija...

Post by Mind Uploader »

Pendargon wrote:
Ili ja necu vise ici u mesto xyz (meni je i ovo sasvim ok resenje) ili tamo vise nema pusenja - BEZ IZUZETAKA.
I ovo je size... Svet ne mozes promeniti, ako ti toliko smeta, jbg, ovo je jedino resenje. Opet, sa druge strane, tesko je ocekivati da ce se x ljudi odreci svog uzitka radi necijeg komoditeta, pogotovo ako nadlezna osoba odobrava takvo ponasanje. Kao nepusac, mogu da saosecam sa tobom, sa druge strane (posto sam skoro radio za cigarete), srbija je pretezno pusacka zemlja, a sa novoumetnutim restrikcijama na pusenje na radnom mestu, ljudi sve vise puse u privatno vreme. Sa druge strane, ako se kafic zadimi, ja izadjem. Kafic-gaming klub- nema neke razlike.
pusenje je zabranjeno u bilo kojoj prostoriji u kojoj postoji najmanje JEDAN nepusac (Clan 1.).
Osim ukoliko prostorija unapred nije oznacena kao takva u kojoj je pusenje dozvoljeno.
Lep i brz rak vam zelim.
Razumem da si iziritiran, ali ovo svarno nije bilo lepo...
Naravno da nije lepo i ne treba da bude lepo. Ni meni nije lepo kada posle par sati u grifonu imam gusenje sledeca dva dana zato sto je nekoliko sebicnjaka morao da zapali cigaru bas u tom trenutku. I ne radi se o komoditetu nego o zdravlju, sto je velika razlika i upravo ovakav provincijski stav dovodi do retardiranog balkanskog mentaliteta (zvanog - ako ti ne odgovara izadji). Necu da izadjem nego cu da se borim da nema pusenja tamo gde idem. I pusenje nije podrzano od strane nadleznog lica (starca Olivera) tako da... Stavise na svakih nekoliko nedelja moram da ga pitam ponovo da li je dozvolio zvanicno pusenje posto dosta ljudi pusi po klubu. On odgovara da nije. Ocigledno jeste. Dobrim delom je ovo i njegov problem i problem nedostatka odredjenog dela skeleta zvanog kicmeni stub.

Btw, nece me oterati pusaci iz Grifona, dogod je nacelno zabranjeno pusenje u klubu kada sam ja tamo nece se pusiti. I tacka >.< Kome ne odgovara neka ide negde drugde. :)
Kada Oliver javno proglasi da je klub postao pusacki mene vise necete tamo videti. Kraj price.
Last edited by Mind Uploader on Fri Aug 01, 2008 10:31 am, edited 2 times in total.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Pusangija...

Post by Ko, jel' ja? »

Jos jedna stvar.
Pusenje je bolest, bolest zavisnosti.
Kao i svaki zavisnik tako se ni pusac ne ponasa razumno kad je u pitanju njegova zavisnost.
Mind Uploader

Re: Pusangija...

Post by Mind Uploader »

Ko, jel' ja? wrote:Jos jedna stvar.
Pusenje je bolest, bolest zavisnosti.
Kao i svaki zavisnik tako se ni pusac ne ponasa razumno kad je u pitanju njegova zavisnost.
Hmm, kladim se da ako dovedem drugara koji je dzanki da se fiksa u klubu tesko da ce naici na simpatije i podrsku...

Btw, od svih ljudi koji su pusili samo mi se Coa izvinio. Jedini je imao mozga i srca da kaze, "izvini brate". Ostale i dalje boli spolovilo... :)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Pusangija...

Post by Hypodermic »

Mind Uploader wrote: Naravno da sam vecini ljudi u Grifonu po 10 puta rekao da nije ok da puse dok sam ja tu. I naravno da znaju da mi smeta. I naravno da ih boli qurac posto su jednostavno sebicni i nevaspitani. I kraj price. Sta je tu tebi sada pa nejasno?
Pa nejasno mi je to da si im rekao, jer nigde na ovom topiku nisi rekao da si se zalio 10 puta :) Samo si rekao da ti smeta. Reci mi, kada sam razvio mogucnost citanja misli, pa znam da si se zalio? Lepo kazes sledeci put u postu da si se vec zalio i problem resen :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Mind Uploader

Re: Pusangija...

Post by Mind Uploader »

Boco...nije bilo narocito tesko zakljuciti da ljudi koje znam barem nekoliko godina znaju da mi smeta duvan. Nema potrebe da svaki put ponavljam "nemojte da pusite" kao ludak. Pametnom coveku jednom dosta. Ja sam u ranijim prilikama rekao skoro svakome ponaosob da bi bilo lepo kada ne bi pusili u mom prisustvu. Ali zasto bi Vidaka, Igumana i Racu boleo qurac za to... Vazno da je njima lepo, 'bes ostale...
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Pusangija...

Post by PeraNekron »

Znaci Vidak,Iguman i Raca. Ok, sad znamo ko su! Momci, opkoljavajte! 4-10, on the double! Go go go! :D :D Salim se naravno. U HS mozda jedan covek dnevno zapali cigaru unutar prostorija, ali uglavnom izadju napolje na pljugu. A ako ti toliko smeta duvanski dim, lepo izadjes i kazes im kako ne mozes vise da izdrzis/trpis. Ako im je imalo stalo do tvog drustva, oni ce ugasiti. Ali opet je malo preterano uskratiti to zadovoljstvo (da,nekima je pusenje pravi uzitak) tolikoj vecini zarad jednog coveka. I meni pade na pamet ona epizoda iz South Parka.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Pusangija...

Post by sto mu gromova »

Mind Uploader wrote:Svim pusacima koji ne kapiraju zasto dizem ovoliku frku oko toga od srca zelim da razviju kasni oblik astme (da, moze se dobiti i sa 40 godina) i da im potomstvo boluje od astme (ionako je velika verovatnoca da hoce) pa da skapiraju kako je lepo nama koje truju...
Lep i brz rak vam zelim.
kao shto sam ti i sinoc rekao, bio si jako neprijatan i ostao si jako neprijatan. na ovo stvarno nemam komentar.

iskreno mislim da sa ovakvim stavom iz svih gore navedenih postova, bash nishta necesh postici. eventualno cesh svojim stavom (ako stvarno nameravash da i dalje budesh neprijatan) isprovocirati nekoga i prirediti nam kvalitetno peglanje.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Pusangija...

Post by Shunka »

Eto ja imam problem sto ti zbog svojih problema sa konkretnim ljudima u Grifonu
a) kukas na forumu, ne govoreci o cemu je rec, u nadi da ces naici na opstu podrsku i razumevanje (da ne kazem sazaljenje)
b) krivicu podizes na nivo nacije, drzave, a i sire (pominjao si "balkanski mentalitet")

Dokle mogu da nadjem razumevanja za tvoje realne probleme sa pusacima, nikako mi se ne svidja kako se sa njima nosis.

Evo, ja vise necu pusiti u Grifonu.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Mind Uploader

Re: Pusangija...

Post by Mind Uploader »

sto mu gromova wrote:
Mind Uploader wrote:Svim pusacima koji ne kapiraju zasto dizem ovoliku frku oko toga od srca zelim da razviju kasni oblik astme (da, moze se dobiti i sa 40 godina) i da im potomstvo boluje od astme (ionako je velika verovatnoca da hoce) pa da skapiraju kako je lepo nama koje truju...
Lep i brz rak vam zelim.
kao shto sam ti i sinoc rekao, bio si jako neprijatan i ostao si jako neprijatan. na ovo stvarno nemam komentar.
iskreno mislim da sa ovakvim stavom iz svih gore navedenih postova, bash nishta necesh postici. eventualno cesh svojim stavom (ako stvarno nameravash da i dalje budesh neprijatan) isprovocirati nekoga i prirediti nam kvalitetno peglanje.
Ma, ja sam vec postigao sta mi je bilo potrebno. Ili ce starac da proglasi klub pusionicom ili ce da zabrani pusenje svuda osim u ateljeu. Ako se desi prvo - ok, njegov klub. Ako se desi drugo - ja cu da se postaram da niko ne zapali pljugu bilo gde osim u ateljeu.
Sto se peglanja tice... Ko bi se to pa peglao? Ti? :roll: Ne kapiram te... NEKO ce da se pegla?
Mind Uploader

Re: Pusangija...

Post by Mind Uploader »

Shunka wrote:Eto ja imam problem sto ti zbog svojih problema sa konkretnim ljudima u Grifonu
a) kukas na forumu, ne govoreci o cemu je rec, u nadi da ces naici na opstu podrsku i razumevanje (da ne kazem sazaljenje)
b) krivicu podizes na nivo nacije, drzave, a i sire (pominjao si "balkanski mentalitet")
Dokle mogu da nadjem razumevanja za tvoje realne probleme sa pusacima, nikako mi se ne svidja kako se sa njima nosis.
Evo, ja vise necu pusiti u Grifonu.
Problemi se ne odnose samo na grifon, ali tema jeste pokrenuta posle incidenta u grifonu.
Zasto moje zapocinjanje rasprave na odredjenu temu smatras kukanjem? Ne trazim sazaljenje (hmm, ako ja krenem da trazim sazaljenje od ljudi kao sto si ti onda mislim da ovde nesto ne fercera kako treba), nego me zanima ko sta misli.
Krivica jeste na nivou nacije, drzave, a i sire, posto su ovakve stvari u sredjenim drzavama odavno resene. Mentalitet koji postoji u ovom narodu (ja cu da pusim, a ti ako ti smeta idi) jeste stvar koja je izuzetno povezana sa drzavom, nacijom, a vala i sire. Da ne govorimo o ekonomskom aspektu da neko zaradjuje goooomile para na cinjenici da ljudi sami sebe truju. Sto je skroz ok. Meni nije ok sto ti ljudi truju i mene.
Da li ti se svidja kako se ja nosim sa problemima koje mi stvaraju pusaci je tvoja licna stvar i zaista mi je svejedno.
Hvala sto vise neces pusiti u grifonu.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Pusangija...

Post by Dawngreeter »

Saethwyr wrote:Pff. Zivim u BG. Pitam se sta me ne truje. A tebe brine cigara....Eeeee,zemljace....Idi obidji ceo grad pa im reci kako se truju, i kako tebi to smeta. Poseti i sve narkomane kad si vec tu. A da. Ne moras. Oni tebe ne truju :D
Nismo zemljaci, al' to je manje bitno. Poenta je da su pusaci neverovatno umisljeni ljudi i ponekad se osecam da sa osobom koja purnja treba pricati kao sa malim detetom da bi mu se prenela neka poenta. Nisu ni oni bas u potpunosti krivi jer se koliko do juce smatralo normalnim da gde god ti padne na pamet mozes da siris katranizovana isparenja. Komplikovano je menjati drustvene norme tek tako.

No ipak ce nekako purnjaci morati da internalizuju par dubokih mudrosti. Za pocetak, ne zanima me kakav je vazduh u Beogradu, ne zanimaju me statisticki podatci zasnovani na istoriji bolesti u porodici da cu verovatno umreti od raka debelog creva ili secerne bolesti daleko pre nego sto razvijem rak pluca od pasivnog pusenja. Ne zanima me ni sto postoje narkomani u gradu, ili sto nekome tam osmrdi iz usta, a bogami ni koliko ljudi dnevno strada u saobracajnim udesima. Zanima me samo to da me jebeno trujes i da to ne treba da radis. Ja cak u vecini slucajeva nemam nista protiv da neko pusi u mom prisustvu, ironicno upravo iz razloga sto mi se cesto cini da pored ovoliko izduvnih gasova bas i ne stedim sebe mnogo u toj varjanti. Ali me zaista strahovito iritira necija ideja da ima bogom dano pravo da purnja pored mene. Nemas pravo nista vise nego sto ja imam pravo da te drknem veslom po glavi jer mi to pricinjava zadovoljstvo.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Pusangija...

Post by PeraNekron »

On ima pravo da pusi. Ti imas pravo da izjavis da ti smeta.Imas pravo da ga zamolis da se pomeri, ili da prestane. Ako ne, imas pravo da odes odatle gde god pozelis. Takodje imas slobodu izbora da ga "drknes veslom po glavi". Ali opet, on ima pravo da ti uzvrati istom merom, mozda i jace :)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Pusangija...

Post by Dawngreeter »

Zapravo, ne, to su sve primeri sta mozes da uradis ali ne i primeri tvog (ili mog) prava. Necije pravo da mase pesnicom prestaje tamo gde tudj nos pocinje.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Pusangija...

Post by Shunka »

Mind Uploader wrote:Da li ste primetili da na vecini civilizovanih i kulturnih mesta na ovoj planeti pre nego sto upali cigaru normalan homo sapiens pita ljude u okolini da li im smeta duvanski dim. Samo domaca marva pali pljuge gde stigne i jos mora covek da objasnjava i da se izvinjava sto mu smeta.

Mislim da nama treba okupacija/protektorat neke velike lepe i kulturne zemlje, jer smo stoka od naroda.
Meni ovo zvuci bas kao kukanje.
Ocigledno je prisutna emocionalna reakcija, dakle pises uzbudjen i iznerviran (i zbog toga kasnije moras da se izvinjavas za ono sto si napisao).
Iznerviran si bio, pretpostavljam, zbog toga sto su neki ljudi pusili u Grifonu iako bi trebalo da znaju da ti to mnogo smeta. Ali ti umesto da govoris o realnom problemu (kako se (ne)sprovodi zabrana pusenja u Grifonu), generalizujes, zato sto znas da si objektivno u pravu (pusaci truju druge ljude i trebalo bi da su obazriviji) i niko normalan ne sme da se ne slozi sa tobom (inace je marva kojoj treba protektorat neke velike, lepe i kulturne zemlje (iako tako nesto ne postoji)). Dakle uvlacis u sukob ceo forum.
Last edited by Shunka on Fri Aug 01, 2008 12:05 pm, edited 1 time in total.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Pusangija...

Post by PeraNekron »

Znate sta : ko hoce da pusi, nek pusi. Ko nece, ne mora. Radite sta vam je drago. Mozemo ovako do kraja vremena da se ubedjujemo sta i kako. Perem ruke od svega ovoga. Ajd ziveli :)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Pusangija...

Post by sto mu gromova »

Mind Uploader wrote:Sto se peglanja tice... Ko bi se to pa peglao? Ti? :roll: Ne kapiram te... NEKO ce da se pegla?
mene je jako teshko isprovocirati do te mere da skochim na nekoga, ali ne znam za druge. u sinocnoj prichi smo se manje vishe svi slozili da si se poneo kao najveci drkadzija.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Pusangija...

Post by Sammael »

Saethwyr wrote:On ima pravo da pusi. Ti imas pravo da izjavis da ti smeta.Imas pravo da ga zamolis da se pomeri, ili da prestane. Ako ne, imas pravo da odes odatle gde god pozelis. Takodje imas slobodu izbora da ga "drknes veslom po glavi". Ali opet, on ima pravo da ti uzvrati istom merom, mozda i jace :)
A imaš i pravo da pozoveš inspekciju, pa da onda oni kazne vlasnika kluba i pušače na odgovarajući način.

JEDINI način da ljudi počnu da se pridržavaju pravila je da ih se udari po džepu.

P.S. nisam nikad bio u Grifonu, ali ako je pušenje zabranjeno onda to treba da se poštuje i tačka.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Pusangija...

Post by Megabaja »

Ma, ja sam vec postigao sta mi je bilo potrebno. Ili ce starac da proglasi klub pusionicom ili ce da zabrani pusenje svuda osim u ateljeu. Ako se desi prvo - ok, njegov klub. Ako se desi drugo - ja cu da se postaram da niko ne zapali pljugu bilo gde osim u ateljeu.
jel ti to pretis nekome? i zasto to ne kazes licno, i odmah, vec na forumu?

zvanje inspekcije je tek smejurija... niko nece doci na poziv, u podrum preuredjen u sobicu da nekim ljudima, koji ni vrata ne moraju da otvore, pisu kaznu...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Locked

Return to “Druženje”