Najstarije ispravno cudo koje posedujete

Moderator: Moderators

Locked
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Najstarije ispravno cudo koje posedujete

Post by Hypodermic »

Znam da medju vama ima mnogo onih koji skupljaju sve i svasta, ili im je ostalo od dede i sl... Da cujem, koji je najstariji ispravan elektricni antikvitet koji posedujete a da i dalje radi?

Ja imam ovo cudo:
http://en.wikipedia.org/wiki/CPC_464
Umesto komodora, kod mene se igralo ovo. Negde u kuci imam verovatno i TIM011, ako ga cale nije rastavio za delove...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Re: Najstarije ispravno cudo koje posedujete

Post by Homer »

Pa kad si vec zapoceo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Commodore_Plus/4

Ovo je moj prvi komp. Dobih ga na poklon od ujaka iz svapske.
Sam komp nije radio na maxell basic-u, vec na siemens basic-u, tako da sam morao da prepravljam igre pisane za C64 da bih se igrao.
E da umalo da zaboravim, komp je dva puta modovan, prvi put od strane mog ujaka (dodat ram), a drugi put od mene (nabudzen prikljucak za kasetofon, da bih mogao da ga povezem sa necim).
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Najstarije ispravno cudo koje posedujete

Post by PeraNekron »

http://en.wikipedia.org/wiki/IBM_Personal_Computer_XT

Cale ovo doneo u kucu '89. Ja imao 4 godine,i recimo da je to bio moj prvi susret sa kompjuterom. 10 mhz, 40mb (ili kb, ne secam se sad) hard...ej covece, to je tada bila masina. :lol: Jos uvek je tu, jos uvek radi, imam cak i neke igrice na njemu! Zeliard i jos po nesto. 8)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Dr. Nick Riviera MD
Posts: 150
Joined: Sun Sep 14, 2008 8:17 pm

Re: Najstarije ispravno cudo koje posedujete

Post by Dr. Nick Riviera MD »

Joj kad se samo setim divnih igara na ovom starom dobrom sokocalu :D
Donkey Kong,Postman Pat,pa prvi Robocop,Towers deluxe \:D/ I sto je najvaznije jos uvek je u operativnom stanju 8)

Image
"Seriously honey, I can prescribe anything." :-)
"If you want to have an exclusive surgery with me,dial 1-800-DOCTORB.Note the extra B is for BARGAIN"
Don't worry you won't feel a thing:-)

Image Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Najstarije ispravno cudo koje posedujete

Post by Barrel Dragon »

Image 8)
Image
Locked

Return to “Druženje”