[Actual Play] SRP

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

[Actual Play] SRP

Post by Dawngreeter »

E ovako. Ja i par sapatnika sedosmo da zaista ovo igramo. Uspeli smo samo likove da napravimo (skoro do kraja) i bilo je nevidjeno zabavno, tamo negde do trenutka kada smo poceli da gubimo svest. Ja mislim da bi takodje bila nevidjena zabava kada bi otkucao raport onoga sta se desavalo i dobijenih rezultata, ali me mrzi da sve to kucam i prekucavam ako je zatvaranjem svih onih SRP tema stavljena tacka na bilo kakvu raspravu o SRP-u. Daklem, da ne bih sve to radio za dzaba, bilo bi fino da neko prvo kaze dal' je OK.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Na raspravu je stavljena tacka, ali report se sesna je sasvom ok. :wink:
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Vidim da sistem uzima maha kod tebe poceo si pisati cudno :wink: 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Ali ne čudno kao Kirgan, tako da je sve u redu :lol:
User avatar
Killing Joke
Posts: 39
Joined: Tue Nov 07, 2006 3:04 am
Location: The Waste Land

Post by Killing Joke »

Ko god ima jedno popodne/veche da ubije, ja mu toplo preporucujem pravljenje lika za SRP
'ebesh Gulanove postove, 'ebesh ono shto je prichao na BEOKONu, kad se upustite u pravljenje lika to je tek smrt od smeha!
sinoc umalo nismo pomrli od cerekanja, mislim da smo urlali 4 sata u kontinuitetu, sve uz samokaznjavanje kad izgovorimo neki termin na engleskom, odnosno iz onih odvratnih americhkih knjiga :D
bila je to replika na Gulanovo: "bilo je to u Baoshicima, kod Nikole, na obali mora". u nasem sluchaju: "bilo je to u Zemunu, kod Djikija, na obali Dunava" :)

e, da, jel zna neko kakva je to boja "broć"?! za malo da mom liku, ovaj KARAKTERU te boje bude kosa :!:
Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Pa na nekom logicnom jeziku mozda je to brokat jedino logicno objasnjenje ali da ne idemo logikom proveri to ponovo bar u vujakliji :roll: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Daklem, evo nasih iskustava. Obziro mda smo svi hteli da igramo, meni je nadenuta funkcija VDVI (Vrsilac Duznosti Vodje Igre), u narodu poznat kao citac tabela, a svi smo bili igraci. Pravljenje likova je trajalo bas dosta, nekih cetri ili pet sati sve zajedno. Stigli smo do bacanja za vestine i tu stali jer stvarno vise nismo mogli. Verovatno cemo nastaviti neki drugi put. No, evo likova koje smo do tada izbacali. U stvari, svih likova sem mog jer sam izgleda izgubio sheet. Ali se secam da se prezivao Spretnov ili Spretnić :D


Jeremija Neofitić, od oca Nestora i majke Marjane
Vilenjak / Borbeni Svestenik
Visina: 186cm; Tezina: 84kg
Drustveni polozaj: najnizi
Motivacija: Naklonost prema nekom (nije bilo tabele za odredjivanje prema kome)
Crte Licnosti: Ratoboran
Orjentacija: vz (Veoma Zao)
Cast Pojedinacna: -51

Atributi:
Sng 9/32, Spr 12/74, Grdj 8/45, Pam 11/23, Mud 4/92, Snl 8/29, Izg 9/64



Mara Milunski, od oca Milana i majke (svestenice) Drene
Covjek / Svestenik Monah
Visina: 147cm; Tezina: 65kg; Zenske Proporcije: 91/58/75cm
Drustveni polozaj: srednji visi
Motivacija: Ljubav prema nekom (nije bilo tabele za odredjivanje prema kome)
Crte Licnosti: Pristojan
Orjentacija: d (Dobar)
Cast Pojedinacna: 25
Mana: Osetljiv zglob desne noge

Atributi:
Sng 3/38, Spr 7/71, Grdj 11/55, Pam 10/22, Mud 10/64, Snl 7/95, Izg 13/82



Obrenija Andrić, od oca Krste i majke Prvoslavke
Covjek / Svestenik
Visina: 147cm; Tezina: 57kg; Zenske Proporcije: 95/58/92cm
Drustveni polozaj: visi
Motivacija: Ljubav prema nekom (nije bilo tabele za odredjivanje prema kome)
Crte Licnosti: Osvetoljubiv
Orjentacija: vz (Veoma Zao)
Cast Pojedinacna: -51
Mana: Šuška

Atributi:
Sng 8/40, Spr 11/23, Grdj 10/75, Pam 12/75, Mud 9/95, Snl 7/02, Izg 14/80



Radmila Stojanov, od oca Veroljuba i majke Smiljke
Podzemni Sumski Patuljak / Nekromanticar
Visina: 163cm; Tezina: 51kg; Zenske Proporcije: 94/56/84cm
Drustveni polozaj: nizi
Motivacija: Uciniti svjet ljepsim mjestom
Crte Licnosti: Nekreativan
Orjentacija: n (Neutralan)
Cast Pojedinacna: -50
Mana: Odvratan

Atributi:
Sng 2/99, Spr 8/56, Grdj 10/82, Pam 10/100, Mud 11/54, Snl 13/90, Izg 13/62



Iskreno, dok sam sada prekucavao sheet-ove bas sam bio malo razocaran. Dok smo cetri sata bacali kockice izgledalo mi je kao da ima vise materijala. Mada, ok, izostavio sam stvari kao sto su boja ociju/kose i imena brace i sestara (podzemna sumska patuljcica ih je imala cak desetoro!) ali opet, mislio sam da ce biti vise toga.

U svakom slucaju, par bitnih stvari smo primetili tokom ovog poduhvata. Za pocetak, iako postoji bacanje za izbor rase, rezultat naizgled nista ne znaci. Postoje smernice kako rasa utice na atribute i to je otprilike to. A cak i za to se mora konsultovati Knjiga o Stvorenjima, u kojoj ne pise maltene nista korisno, osim karakteristika prosecnog pripadnika rase koji se moze sresti, zapisano kroz gomilu skracenica koje u tom trenutku igracu apsolutno nista ne znace jer je tek otvorio knjigu. Primeticete da su i vilovljacica i podzemna sumska patuljcica vislje od dve ljudske zene, iako po knjizi i vilovnjaci i podzemni sumski patuljci se opisuju kao (visinski) nize rase. To je, naravno, zato sto ne postoje odvojene tabela za visinu/tezinu/proporcije ne-ljudskih rasa. Takodje ne postoji tabela za odabiranje pola pa smo bacali 50/50 sanse.

Doklen jeste strasno komicno sto neke tabele nemaju nikakve medjusobne relacije (pogledajte proporcije zenskih likova - sve su male, nerealno sisate i guzate za svoju tezinu, sa strukom kao pescani sat), neke druge tabele su potpuno nefunkcionalne. Na primer, prvo cete bacati visinu i tezinu, posle toga atribute, a onda na osnovu atributa morati da menjate visinu i tezinu ako imate Grdj preko 10 odnosno 12.

Pare se bacaju na dva razlicita mesta. Prvo an samom pocetku, a onda kod odredjivanja drustvenog polozaja. A onda mnogo kasnije se odredjuej koji po redu ste rodjeni, sto opet utice na kolicinu para.

Naizgled ne postoji nikakav nacin da se odredi koliko casti neki lik ima, osim bonusa na drustveni polozaj, te ispada da neke (odnosno, sve) orjentacije bacane mnogo pre toga nemaju nikakvog smisla. Na primer, ovi Vrlo Zli ljudi moraju da imaju -51 i nizu cast, a neki su cak imali i bonus na cast jer su rodjeni bogati. Tu smo zakljucili da je skroz u duhu igre na licu mesta izmisliti novu tabelu za bacanje casti u zavisnosti od orjentacije, te se nekako izvukli.

Rezultati bacanja za klase su iz nekog razloga gravitirali ka svestenicima, ali to smo pripisali neuobicajeno slicnim rezultatima na kockicama. Medjutim, klase nemaju nikakvog dodira sa atributima (kao sto se moze primetiti). Ja pojma nemam kako neko moze da igra Svestnika koji ima Mudrost 4, al' nema veze. A kada konacno i dobijete neku klasu, to ne znaci apsolutno nista jer pored kratkog opisa sta ta klasa predstavlja, ne postoji ni jedan konkretan podatak. Za sada nisam upucen u to kako je ratnik bolji od madjionicara u guranju ostrih predmeta u protivnike niti kako i koliko madjionicar baca magije. Na pocetku opisa svake klase stoje neki brojevi i slova (na primer za svestenika - Вј:1,3,13; Зн:7,8,28 ) za koje mi je tek sada sinulo da mozda predstavljaju 'Vjestine i Znanja', odnosno najverovatnije odredjene stavke iz odgovarajucih tabela. Obzirom da nigde ne pise jasno (ili cak i nejasno) uputstvo sta te skracenice predstavljaju, nije mi jasno kako bi igrac ili vodja igre to mogli spontano saznati.

Sve u svemu, iskustvo je bilo poucno, izvor neverovatne zabave i urnebesnog smeha, ali smo zakljucili da ipak ne moze tako u nedogled. Bice potrebno da prodje malo vise vremena dok ponovo ne budemo dovoljno hrabri da nastavimo sa pravljenjem likova do kraja i eventualno pokusamo da generisemo avanturu po datim tabelama.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Bloodsucker
Posts: 76
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:34 am
Location: Srbija do Tokija,Cerak do Terazija...
Contact:

Post by Bloodsucker »

Dawngreeter wrote:

Jeremija Neofitić, od oca Nestora i majke Marjane
Vilenjak / Borbeni Svestenik
Visina: 186cm; Tezina: 84kg
Drustveni polozaj: najnizi
Motivacija: Naklonost prema nekom (nije bilo tabele za odredjivanje prema kome)
Crte Licnosti: Ratoboran
Orjentacija: vz (Veoma Zao)
Cast Pojedinacna: -51

Atributi:
Sng 9/32, Spr 12/74, Grdj 8/45, Pam 11/23, Mud 4/92, Snl 8/29,
Izg 9/64
Znaci ipak je ubacio i proporcije muskih likova :lol:
"Funkcija lepe je da bude Gulan."
~Žena
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Cemu uopste sluzi cast u igri?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Za muvanje osoba suprotnog pola (?) i odredjivanje Orjentacije.

Inace, ono sta zaboravih gore da stavim je da Obrenijin cale Krsta je po profesiji secikesa. Krsta Secikesa. :lol:
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Jos nesto - zasto niste generisali imena vilenjaka i patuljaka pomocu tabela predvidjenih za to? Ili jeste, ali je rezultat rekao da oni imaju ljudska imena?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

pa sva pitanja u vezi sistema mozes postaviti na na NPP sekciji gulanovog sajta. Cccc... setih se da on nema sekciju Najcesce Postavljanih Pitanja na sajtu. Trebalo bi da je napravi... :!:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Shunka wrote:Jos nesto - zasto niste generisali imena vilenjaka i patuljaka pomocu tabela predvidjenih za to? Ili jeste, ali je rezultat rekao da oni imaju ljudska imena?
Bacali smo samo po KOP-u, dakle bez specificno vilenjackih imena, iz dva razloga. Prvi je zato sto smo simulirali ljude koji sedaju da igraju igru bez detaljnog predjasnjeg poznavanja materije. Znaci, otvoris i krenes redom kako pise u uputstvima za pravljenje lika. Drugi razlog je sto je veliko cimanje skakati sa jedne knjige na drugu i mozgati gde je Gulanu palo na pamet da ubaci sve sta bi nam trebalo za pravljenje likova.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Killing Joke
Posts: 39
Joined: Tue Nov 07, 2006 3:04 am
Location: The Waste Land

Post by Killing Joke »

jeste, moj KARAKTER je gorepomenuta Obrenija, i ono shto je fenomenalno (takodje vec izrecheno) je da je iz visheg soc. staleza, a cele joj je Krsta secikesa. takodje je super shto na tako malu visinu ima one neverovatne "zenske mJere" 8O

takodje, moj favorit je "crta lichnosti": "nekreativan" kod PODZEMNE SHUMSKE PATULJCHICE- nekrosa.
skrenula bih paznju i na to kakva je odrednice za manu "odvratan"

"Одвратан Је карактер који стално узнемирава све остале на одвратан начин. Ово је слично као и предходне три особине самo што су то поступци као што је чачкање носа у јавности, чешкање приватних дјелова тјела, подригивање или причање непристојних вицева. Често овакве особе мисле да су оне најдруштвеније и најпријатељскије али у стварности су веома непопуларне и губе један поен мудрости."
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Dawngreeter wrote:Prvi je zato sto smo simulirali ljude koji sedaju da igraju igru bez detaljnog predjasnjeg poznavanja materije.
Pa nije li IG lepo rekao da je SRP za "prosjecno pametnije" igrace, i da "nije za pocetnike ili jeste ali za one stpljive koje ne mrzi da se prethodno informisu" (kako god da je on to srocio)?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Hm. To jeste tacno. I am a bad playtester :(
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Hm zanimljiva tema, ja rekoh malko da se odmorim od natezanja po ovo forumu al izgleda da nema nista od toga :)

Ok da sad idem redom pa sta razjasnim prvo drago mi je sto ste napravili karaktere veoma pohvalno, ponovicu jos jednom u sustini ne mora da se radi istorija lika ako vam se zuri u prinvipu to se radi samo kada vam to treba za nesto u igri i to gm tj vi moze da trazi da se eventualno baci ako je potrebno za pricu, npr brat je zli lopov i on sad nesto u avanturi pomaze/odmaze karateru.

Sto se tice pola postoji objasnjenje odmah na pocetku ako se dobro sjecam ali predpostavlja se da je to slobodan izbor, za npc-ijeve mislim ima kod zanimanja taj odnos znaci kolko se sjecam 70% avanturista su muski dok je 30% zenskih.

Sto se tice pravljenja karaktera to je neko pravilo za Add, dd pa i vecinu ostalih 2 sata po karakteru ako bas detaljisete mada moze i brze naravno.

Za rase to je mozda malko konfuzno ali u sustini karakteristike prosjecne su sedam za ljude ako vilenjaci imaju 9 prosjecnu spretnost znaci na dobijene rolove se dodaju ta odstupanja u ovom slucaju +2 na spr.

Sto se tice tabela one su u korelaciji kolko se moglo maksimalno usaglasiti, naravno da ako dobijete malog cikicu a jakog to nije nemoguce , mada je logicnije da bude vislji pa sad tu recimo vi ima zadnju rijec u skladu sa nekom logikom.

Pare nisam siguran ali bacaju se jednom mozda je dvaput spomenuto u knjizi pogledacu kad budem imao vremena :) ali na njih utice i drustveni polozaj i kada je karakter rodjen sto je relativno i bitno da se odredi u cjeloj prici. Pocetna cast je 0 i na nju utice drustveni polozaj koji tu pocetnu cast modifikuje. Svidja mi se pravljenje nove tabele :D mislim kucna pravila ali inace cast se dobija tj zasluzuje kroz igru znaci igrajuci mozete da postanete casni tj poznati po svojim dobrim djelima ili nedjelima tj zlogasni. U tom smislu za svaku akciju se cast dodjeljuje u zavisnosti kakva ona ima znacaj znaci ako nekoga spasete cast vam raste ako ga ostavite da npr padne sa litice cast vam pada sto rezultira promjenom casti sto opet rezultira odgovarajucom promjenom orijentacije.

Sto se tice vjestina i znanja to je to ona su predodredjena za svako zanimanje iako se moze i uzeti neko dodatno ako se zeli i bacanja dozvole. Karakteri nemaju nikakvih ogranicenja sto se tice karakteristika svestenik sa mud 4 ce biti pa ne tolko mudar svestenik niti ce znati da se tolko dobro moli i poucava ali mozda ce se truditi i oni ce mu dati da nesto tamo oko crkve sadi itd sto ce biti predpostavimo od pomoci. :)

Ovo za zenske mjere nemam pojma to nisam jos koristio do sad, muskarci valjda sto su fizicki jaci to su krupniji. Za NPP :) hm mozete da me kontaktirate direktno (pm,email, icq) pa cemo da to i sastavimo eventualno.

Ostalo nemam pojma, ustvari eto jedna zanimljivost treba da dodam tabelu opterecenja da se ne bi stalno izracunavalo jer u sustini to zavisi od snage tako da samo treba da se stavi npr karakteri sa snagom 8 mogu da nose tolko i tolko a da su lakse, teze, tesko optereceni i preoptereceni i tako za sve snage. To bas mislim mi smo to bas nekako zanemarivali ali u sustini karakter u teskom oklopu jedva moze da se krece od tereta (izostavimo sto sam tesko moze da se u njega uvuce uopste i ako padne da se podigne, pogotovo plocasti ili plate oklopi) dok je to kod nas bilo kao da je neopterecen i ima movement pun a trebao bi da ima prilicno ogranicen.

I da pa srecno igranje :) ono nemam pojma pogotovo onome ko vodi, a i ostalima koji se dohvate knjiga. Jeste malko rasuto, ja takodje ponekad imam problem da nadjem sta treba, predpostavljam da cu to malo da pokusam da popravim indexom pojmova koji bi taj nered predpostavljam popravio ali eto za sad :) meni najvise search komanda pomaze dok listam elektronsko izdanje.

I konacno ima i hrvata, ispade da ja nisam bio dobro obavjesten.
Last edited by IG on Sun Dec 10, 2006 7:19 am, edited 1 time in total.
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Eh da sto se tice imena :) nosio sam se mislju da napravim jednu knjigu imena gdje bi se moglo pomocu tabele odrediti ime za sve kulture svjeta, mozda cak i neki program da se napravi, medjutim ko zna kad ce to na red da dodje i ko zna kolko ce ovaj sajt da pozivi http://s-gabriel.org/names ali je stvarno super na dnu imaju sva imena i pravila za njihovo pravljenje i njihovi istorijski primjeri pa eto mozda nekom bude korisno za rol.
Image
User avatar
Killing Joke
Posts: 39
Joined: Tue Nov 07, 2006 3:04 am
Location: The Waste Land

Post by Killing Joke »

IG wrote:ponovicu jos jednom u sustini ne mora da se radi istorija lika ako vam se zuri u prinvipu to se radi samo kada vam to treba za nesto u igri i to gm tj vi moze da trazi da se eventualno baci ako je potrebno za pricu, npr brat je zli lopov i on sad nesto u avanturi pomaze/odmaze karateru.
ma mi nismo doshli ni do pola. za celo veche.a kako da zanamo da li nam "treba za neshto" ako to ne odredimo?
definicija se vrti u krug.
Sto se tice pravljenja karaktera to je neko pravilo za Add, dd pa i vecinu ostalih 2 sata po karakteru ako bas detaljisete mada moze i brze naravno
ochigledno da ne moze. jer si fizichki ogranichen odnosno opterecen vremenom potrebnim za bacanje kockica, a onda i cheprkanjem po knjigama za tabelom, pa onda tumachenjem, sabiranjem (i domishljanjem shta je pisac hteo da kaze)
Za rase to je mozda malko konfuzno ali u sustini karakteristike prosjecne su sedam za ljude ako vilenjaci imaju 9 prosjecnu spretnost znaci na dobijene rolove se dodaju ta odstupanja u ovom slucaju +2 na spr.
mi nismo naishli na precizno izdiferencirane karakteristike rasa, pa nam se desilo da su "vilenjaci" (za koje pishe samo da su "malo nizi od ljudi") i patuljchica vishi od oba ljudska primerka. zapravo oni koji su rase "chovjek" su najnizi u ekipi
Sto se tice tabela one su u korelaciji kolko se moglo maksimalno usaglasiti
jeste, toliko je uskladjeno da smo dobili sledece:
(za moj *karakter*) Visina: 147cm; Tezina: 57kg; Zenske Proporcije: 95/58/92cm , a izgled joj je Izg 14/80 (shto mu po tabeli "divovski lijepa" )
zaboga!
onda, ona je visheg drushtvenog statusa (znachi, samo je plemstvo iznad nje),a otac joj je Krsta SECIKESA

to je bilo shto se tiche neuskladjenosti izgleda (vec sam napisala ono za visinu, da su ljudi nizi i od patuljaka i od vilenjaka)

a sad paradoks lichnosti nashe PODZEMNE SHUMSKE PATULJCHICE-*nekromantichara*
Motivacija: Uciniti svjet ljepsim mjestom
Crte Licnosti: Nekreativan
Mana: Odvratan

ovo su samo banalni primeri onoga sa chime smo se do sad susreli, a bice sve gore verujem.
naravno da ako dobijete malog cikicu a jakog to nije nemoguce , mada je logicnije da bude vislji pa sad tu recimo vi ima zadnju rijec u skladu sa nekom logikom.
... vidi gornji primer ...hocu reci, SVE je nelogichno.
tabele su pravljene jako iscrpno (i na momente urnebesno), ali su skroz nepovezane. nema nikakve uskladjenosti i kauzalnosti izmedju njih.
ne bunim se, ovako je smeshnije :)
svestenik sa mud 4 ce biti pa ne tolko mudar svestenik niti ce znati da se tolko dobro moli i poucava ali mozda ce se truditi i oni ce mu dati da nesto tamo oko crkve sadi itd sto ce biti predpostavimo od pomoci. :)
ok, i predpostavimo da su nekoga unesrecile kockice, da je dobio ovakvog pritupog sveshtenika koji cheprka "nesto tamo oko crkve" (usput, kakve crkve?). koje su mogucnosti za igranje takvog lika? shta njemu moze da se desava dok cheprka? gde je tabela za avanturu za ovog lika?
Ovo za zenske mjere nemam pojma to nisam jos koristio do sad, muskarci valjda sto su fizicki jaci to su krupniji. Za NPP :) hm mozete da me kontaktirate direktno (pm,email, icq) pa cemo da to i sastavimo eventualno.
ovo sam citirala samo zato shto je smeshno
Ostalo nemam pojma, ustvari eto jedna zanimljivost treba da dodam tabelu opterecenja da se ne bi stalno izracunavalo jer u sustini to zavisi od snage tako da samo treba da se stavi npr karakteri sa snagom 8 mogu da nose tolko i tolko a da su lakse, teze, tesko optereceni i preoptereceni i tako za sve snage. To bas mislim mi smo to bas nekako zanemarivali ali u sustini karakter u teskom oklopu jedva moze da se krece od tereta (izostavimo sto sam tesko moze da se u njega uvuce uopste i ako padne da se podigne, pogotovo plocasti ili plate oklopi) dok je to kod nas bilo kao da je neopterecen i ima movement pun a trebao bi da ima prilicno ogranicen.
da, da, treba josh tabela! mi smo se otelili dok smo prvo skontali a onda i izbacali za one skracenice- jeste opterecen/nije opterecen/malo je opterecen/srednje je opterecen... mislim na nosivost.
i shta sad? da smo prekratili pravljenje lika, preskochili ovo, shta bi se desilo? ispade da je ovo bitno, shtavishe, da fali josh tabela?
mi smo ovo odredili, a ispada da josh nismo ni stigli do toga shta nashi likovi sve nose i shta imaju (ja prizeljkujem ono krzno kanadske lasice)

I da pa srecno igranje :)

hvala, vec smo se super zabavili :D
ono nemam pojma pogotovo onome ko vodi, a i ostalima koji se dohvate knjiga.

a kako onda mi da imamo pojma?
meni najvise search komanda pomaze dok listam elektronsko izdanje.
srch znachi :!: marko, jesi video, pamti, od sad samo srch da koristish! to ce da nam pomogne
I konacno ima i hrvata, ispade da ja nisam bio dobro obavjesten.
pao mi je kamen sa srca :) a kako oni chitaju SRP knjige? u Hrvatskoj se ne uchi cirilica u shkolama od '90.
Image
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

stvarno mislim da bi teme koje se dotichu "srp-a" trebalo brisati bez objashnjenja i u buducnosti kaznjavati privremenim banom one koji je zapochnu.
verujem da je pojedincima izuzetno dosadno u zivotu ali nemojte smarati. videli ste i chuli autora uzivo i shta sad? sad cete da ga ismejavate svaki put kad posetite forum? za eventualna objashnjenja i izgovori za ovo lupetanje nemojte da koristite ono:"pa ti nemoj da chitash", zato shto je retardirano.
User avatar
Killing Joke
Posts: 39
Joined: Tue Nov 07, 2006 3:04 am
Location: The Waste Land

Post by Killing Joke »

pod pretnjom banom bih da pitam zasto je tacno problem da se prica o SRPu?
knjige su shtampane, zvanichno postoje, chak je postojala i zvanichna promocija, dakle, to je zvanichno postojeci RPG. zasto onda da se o tome ne pricha, ako se pricha o svim ostalim RPGovima?

chak autor hoce da uchestvuje u diskusiji, dakle nije jednostrano glupetanje i nabacivanje postova, postoji dijalog, koji je striktno vezan za temu (SRP), dakle, nema spama, nema offtopica.
gde je problem?
Image
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

problem je to shto ti i pojedini uopshte ne prichate nego ga ismejavate i pored dve zakljuchane teme. pogledaj svoj prethodni post! da li ti to lichi na neku dobronamernu konstruktivnu kritiku, raspravu..? pogledaj koliko puta si ga citirala. mislim da to nije ni najmanje dobronamerno.
to shto se pishe o temi ne mora da znachi da nema spama i off topic-a.
ismejavanje, ruganje i zajebavanje je i te kako spam i off topic.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Pricajte o vasim dozivljajim i utiscima sa sesna, nemojte se raspravljati o kvalitetu.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Nisam siguran kako ta dva da razdvojim. Ova tema je otvorena jer mi je bilo zabavno kako su ispali likovi. Razlog zasto su likovi bili zabavni je odsustvo smisla, i to je svima jasno, rekao bih. Pa ako je kvalitativna procena SRP-a zabranjena, onda je i ova tema zabranjena te molim nadlezne da je zatvore. Ja nisam pametan kako da budem on-topic a da to ne bude povezano sa sistemom o kojem treba da pricam.

Da budem iskren, ovo mi sve smrdi na politicku korektnost.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Killing Joke
Posts: 39
Joined: Tue Nov 07, 2006 3:04 am
Location: The Waste Land

Post by Killing Joke »

ok, zao mi je shto se nismo razumeli.
i dalje mi stav uopshte nije jasan, jer mi jesmo upravo pisali dogadjaje sa sessiona, i upravo jesmo pisali o likovima, a kad se autor pojavio ja sam ukazala na probleme u sistemu uochene u praksi.
necu vishe, zaista, ali onda ne vidim poentu priche o bilo kakvom igranju jer se sve moze svesti na iste zamerke koje ima i ova tema.
odoh u ilegalu opet.
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Pisite vi urnebesne dozivljaje koji proizilaze iz neponovljivog "FRP-a" al' ono... Protekle dve teme su (premda urnebesne) sa razlogom zakljucane, pa pokusajmo da to izbegnemo ovog puta. I nemojmo se praviti ludi, svi znamo o cemu pricamo. Ajd' vozdra, sretno vam bilo, a ja idem da prelezim ovu groznicu.

SP. Jos uvek cekam kakav snimak 8)
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Normalan snimak je gotov, trenutno je u MPEG-1 formatu (valjda :oops: ) i ima cca 9 Gb. Kompresovanje ce biti gotovo veceras ili sutra, te ce onda biti distribuiran i okacen na YouTube. Opet sam imao problema sa montazom, ali se nadam da nikome ne smetaju povremena preskakanja filma, nista bitno nije izgubljeno.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Uf pa eto sto se tice ucenja cirilice to nije moja stvar pretpostavljam, ako neko misli da SRP treba da postoji i na latinici i spreman je da nesto uradi povodom toga mozemo da razgovaramo.

Za karaktere ako je problem pravljenje mogu da se koriste i vec napravljeni karakteri ja sam to imao ranije negdje na sajtu gledacu da ponovo stavim. Sistem nije savrsen kao sto rekoh, ako mislite da mozete da date neko kreativno bolje resenje pokusajte, svi dobronamjerni pokusaji su naravno dobrodosli ali ne mogu da garantujem da ce da budu i prihvaceni :), ali sigurno hoce razmotreni.

Sto se tice zakljucavanja predpostavljam da toga ne bi bilo da je manje provokativnih i netolerantnih postova.

Za snimak puno hvala :) nadam se da ce da dopre do nas.
Image
User avatar
Atriann
Posts: 32
Joined: Sat Jun 03, 2006 11:54 pm
Location: Strig,Valakija

Post by Atriann »

Moj je predlog sasvim dobronameran.Treba te silne tabele organizovati po redosledu.Tipa prv biras sta si.Ako su musko/zensko patuljak/vilenjak neke opcije ti se gube u ostalim tabelama.Da ne bi dolazilo do ovih urnebesih situacija.Kopirati primer na sve ostale tabele...
Image
3rd place of IM 2007 Nationals
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Mislim da je tako i uradjeno. Prvo biras pol, pa bacas za rasu. Ono sto sam ranije razmisljao a i danas opet citajuci sve predhodno je da treba dodati odrednicu opciono vecini ovih stvari kao sto su odredjivanje srodnika, izgled (visina, tezina i sl), pa cak mozda motivacija i crte licnosti. To opciono bi bilo da se moze i preskociti znaci da je to stvar koja moze da se odredi a i ne mora vec u zavisnosti od zelje i dogovora ucesnika.

E da i sad bas gledam malo karaktere ovi svestenici ne mogu da funkcionisu kao veoma zli.
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Pricajte o vasim dozivljajim i utiscima sa sesna, nemojte se raspravljati o kvalitetu.
Pisite vi urnebesne dozivljaje koji proizilaze iz neponovljivog "FRP-a" al' ono... Protekle dve teme su (premda urnebesne) sa razlogom zakljucane, pa pokusajmo da to izbegnemo ovog puta. I nemojmo se praviti ludi, svi znamo o cemu pricamo. Ajd' vozdra, sretno vam bilo, a ja idem da prelezim ovu groznicu
Awakened je objasnio znacenje mog posta. Izvinite na nerazumljivosti, pisan je posle 33 sata nespavanja.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
mrki

Post by mrki »

IG wrote:Sto se tice pravljenja karaktera to je neko pravilo za Add, dd pa i vecinu ostalih 2 sata po karakteru ako bas detaljisete mada moze i brze naravno.
Ako igrac iole poznaje sistem, pravljenje likova za AD&D traje 3-5 minuta. Bar onaj mehanicki deo, tj. ne racunajuci smisljanje koncepta, imena, istorije lika... na sta neki i ne trose vreme.

Ako ne koristis opciona pravila, naravno.

(Ono jeste, poslednji put sam to radio negde u dubinama devedesetih, ali sam ispunio AD&D kvotu za ceo zivot.)


Ako sam te dobro razumeo na Beokonu, ti (uprkos mojim prvim utiscima) nisi ni bio zamislio ovo dugacko kreiranje likova kao neku zanimljivu "podigru", nego samo kao jedan neophodan pomocni korak kroz koji treba sto brze proci da bi se stiglo do tacke da imas gotove likove i mozes da krenes sa pravom igrom? Ako je tako, zasto ne bi napravio lepo program koji ce da odradi sve to rolanje na racunaru?
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Gulan je naglasio na Beokonu da bi jako voleo da se takav program napise, ali ne zna ni jednog programera...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

Upravo tako, mozda bih ja i mogao da probam nesto da sklepam ali niti mislim da bi to bilo nesto reprezentativno niti imam vremena. Za 3-5 min tesko i kockice da mogu da se izbacaju, za fino uradjen karakter treba vremena i obicno se radi bez programa ali mnogo je bolje kad postoji i ta opcija. Mislim alate te vrste je stvarno dobro imati i to je pomoc i onome ko vodi i igracima.

U sustini poenta je napraviti sto brze lik i bez mnogo muke, a da on ipak ima sve bitnije stvari odredjene. Rekao sam vec u ovoj temi najvjerovatnije cu da dodam odrednicu opciono nekim stvarima koje su manje vazne i to moze da se radi brzine i preskoci i recimo ako se bas igra razvije odredi kad karakteri predju na drugi nivo kada vec pocinju da razvijaju pricu.
Image
mrki

Post by mrki »

IG wrote:Za 3-5 min tesko i kockice da mogu da se izbacaju, za fino uradjen karakter treba vremena i obicno se radi bez programa...
Ne ne, to 3-5 minuta sam mislio za AD&D, a ne za SRP (narafski).

Ali hvala obojici na razjasnjenju. Izgleda da mi je bilo promaklo kad je ovo spominjano na Beokonu.

I hvala onome ko je obrisao glupe dvostruke postove!
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Nego, nesto me je interesovalo ovde, nego sam stalno smetao to sa uma, dakle...

Zar sam ja jedini koji voli da odvoji jedan dan u celosti (~6-8 sati sesna) samo za pravljenje likova?
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

pa ok je to :)
Image
Locked

Return to “FRP/RPG”