Serenity RPG

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Serenity RPG

Post by Dawngreeter »

Za sve koji dele moje misljenje da je Firefly najbolja serija ikad napravljena i za sve kojima se Serenity film jak osvideo, mogu da mi se pridruze u slavlju - napravljen je i Serenity RPG.

Sistem je napravljen specijalno za tu igru, daklem nije d20. Od milja ga zovu d2 sistem, jer koristi, izmedju ostalih, i d2 "kockicu". Review-ovi po netu igri daju visoke ocene, i zaista izgleda da je valjano napravljena igra. Inace, nije u pitanju mrtvo rodjence jer vec sada pored osnovne knjige najavljuj udalju produkciju suplemenata.

Link: http://www.serenityrpg.com/
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

ok, Serenity, kao film:
KICK
ASS
...

jos uvek sam odusevljen... Joss je stvarno a god among men...

ali, rpg sam video (na manje nego legalan nacin :P ) i moram priznati da nije bas nesto...
pokusava da dozvoli ljudima da igraju firefly-like serije, ali ne shvata da je poenta jossovih stvari u interakcijama izmadju karaktera... fali neka relationship mehanika...

ako vam se stvarno igra serenity/firefly, ja bih vam preporucio da pogledate Dogs in the Vineyard ili Primetime adventures. Obe igre su isprobane za takav setting a usput su jako dobre!

nego, idem sada da izmislim kako ponovo da odgledam film i da cekam da mi stignu firefly dvd-ji :D

--
Dervish the browncoat
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Odgledao sam Serenity film. Jest da je lepo uradjen i da ima lepu ideju (necu da kazem da je slicna DOOM-ovoj) ali previse mi lici na svemirsku operu de jedni juznjaci moraju da zive u svetu severnjaka u kome ih ovi uce kako da pisaju. Uz pomalo kaubojsku muziku imam osecaj da je na pomolu nova vrsta spageti vesterna: Svemirski spageti. Bar nije spanska serija. I zensko oce seks dok muskarac razmislja o ljubavi. To bejbe.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

ooo, ali ti si propustio prethodnih 14 sati!
Cela jedna serija sa razvojem likova i rastom i joj... jako puno stvari. Ovo ti dodje kao jos samo dve epizode, posto je FOX otkazao seriju, a svi, i glumci i Joss su hteli da je nastve. I ako film dobro prodje, ima nade za jos 4-5 koliko im treba da pricu dovedu kraju.
I generalno, da, zamisljeno je kao svemirski vestern sa ne-bas-pozitivnim likovima kao herojima... Ja sam upravo dobio Firefly DVD set, pa teoretski mogu da narezem ta cetiri dvd-ja za vas beogradjane da i vi uzivate u dobroti koja je Joss Whedon.

I nema *nikakve* veze sa DOOM-om... Oo

BTW, za one koji su gledali... da li ste primetili "the chickens come home to roost" liniju... <3 :D
--
Dervish the Whedon Fanboy
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Nepoznata mi je sadrzina serije tako da mogu da pricam samo o filmu. Film ima zatvoren sardzaj ali ostavlja vise mogucnosti za nastavak i veliko finale. Mada se moze pretpostaviti i mogucnost radnje pre filma. A slicnosti sa doom-om su u tome sto je opet neko cackao sa genetikom i stvorio deo populacije koji je agresivan i pobija drugi deo (samo sto su ovde ovi drugi i dobrovoljno prestali da zive)
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

E jebiga, sada je svaki film sa mutiranim ubicama DOOM klon (iako je DOOM snimljem posle svih njih).

Inace, da, Firefly je Space Western. And a kick-ass one at that.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Locked

Return to “FRP/RPG”