EARTHDAWN ADVENURE: Lords of the sky

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Gorley
Posts: 17
Joined: Mon Apr 18, 2005 3:30 pm
Location: Novi Sad, Vojvodina
Contact:

EARTHDAWN ADVENURE: Lords of the sky

Post by Gorley »

Leto. Sparan dan nije pomeo trgovce da se razmile po ulicama Hammerstona. Kafana Kod obesenog skorchera je jedno od utocista za zedne i smorene od vrucine. Na terasi kafane ima malo gostiju. Mlada devojka, duge crne kose, sasvim solidno gradjena za jednog coveka, obucena u puntu odecu sedi sama za stolom i pijucka patuljacko pivo. Dug i tanak mac je oslonjen na sto, blizu desne ruke. Gleda na ulice i misli o predstojecem putu. Konobarica je prisla: Postavili smo plakat na ulaz gospo.

Dobro, ukoliko neko dodje reci krcmaru da ih posalje ovamo i donesi mi jos piva. Odsutno je pogledala devojku...

Na ulazu u krcmu stoji veliki zit plakat sa sledecim tekstom na zajednickom jeziku: KARAVAN NA PUTU ZA TROAL TRAZI PRATNJU DO UNIJALA, ZAINTERESOVANI TREBA DA SE JAVE KIARI, PLATA DOGOVOR!!!
Non Nobis Domine, non Nobis sed Tuo nomen da gloriam
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

<Jurguk>
Mladi i krupni ork prilazi da se raspita za posao i pride narucuje pintu piva :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Gorley
Posts: 17
Joined: Mon Apr 18, 2005 3:30 pm
Location: Novi Sad, Vojvodina
Contact:

Post by Gorley »

Krcmar ga je uputio na sprat. Prisao je stolu.
Jurguk. Gde i za koga si radio Jurguce?
Non Nobis Domine, non Nobis sed Tuo nomen da gloriam
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

<Jurguk>
"Radio sam u obezbedjenjima karavana kao i skaut kod Grotlaka Jednookog na jednom njegovom pohodu"rece ork bez ikakve grimase tako tipicne za orke krajnje smiren" imam vise manjih lutanja sto sam sto sa druzinom" :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Iz neba se prolomi glas:

Ma jeste li vi bre normalni?
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Igramo li dalje ili dozvoljavamo holandskim saboterima da kvare igru :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Post by IG »

<Grivek>

U krčmu uđe patuljak i krene do šanka tražeći Kiaru povodom posla.
Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

<Jurguk>
"Koliko se placa i kakav je posao" zapita ork :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
KiiRiiK

Post by KiiRiiK »

Tek sto mu se krilo zacelilo od letenja kroz ostro granje i prinudnog nepilotiranja izmedju velikih grana, oprezno je prosao iznad glava raznoraznog naroda koji se muvao po ulici.

Svratio je do manje pijace kako bi uvalio nekoliko zuckasto narandzastih grkljana sto mu je onomad dao njegov ucitelj Trilwi, uz pratece reci, Ako ako trebace ti to kada dodjes u grad, a dosao je. Ne bas u grad ali je konacno skupio hrabrost spakovao svoe pergamente, mape i malo sareno pero zakaceno za metalno postolje, i dobro ucvrscenom porcijom za mastilo.

Jezici mu nisu bili strani pa je slusao naokolo sta ko prica, i imali kakva zanimljiva desavanja naokolo, pratili ko karavan ili neku daje bezbednost nekoj licnosti jer bi mogao i pricu kakvu skupiti.

Nacuvsi jednog putnika i trgovca koako pricaju o nekoj osobi Kiari koja skuplja ljude na put, doleteo je do dvojice i uskocio im vrlo nesmotreno u razgovor.

<Arvemb>
Jeli, a gde se moze naci ta , kako rekoste Kiara, jeli?

-U prvom momentu kroz mu je, kroz kicmu, proletela ledena santa, kada su se dva coveka okrenula i pogledala u njegovom pravcu, ali su se istog momenta i blago nasmejali kada su shvatili da gledaju u jednog Vindlinga kako blazeno natovaren letuck.

<Trgovac>
Gospodaru Vindlinze, eno tamo - lakim pokretom ruke pokaza na pravac - kod one kafane. Tamo mozes naci svaka obavestenja.

Zadovoljno klimnuvsi glavom krenuo je ka natpisima. Brzo pregledavsi sve sto pise vide ime Kiara, i potraznju koja stoji iza.

Poceo je da gleda unaokolo trazivsi metu i osobu na cijem bi licu pisalo ja sam ta osoba koja je postavila plakat.
Locked

Return to “FRP/RPG”