Game of Thrones RPG

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Game of Thrones RPG

Post by Dawngreeter »

Guardians of ORder u saradnji sa White Wolf-om izdaju Game of Thrones RPG. Konkretno. Guardians of Order razvijaju celu igru a White Wolf, kolko sam skontao, samo pripomazu kao distributeri.

Zanimljivo je da ce igra imati ustartu dve varjante - deluxe i standard. Standard koristi d20 sistem a deluxe ce imati paralelno i mehaniku za Tri-Stat sistem. Knjiga izlazi u Septembru, odnosno Oktobru i imace 576, odnosno 496 strana.

Moj licni komentar na ovo bi bio da je u pitanju potpuno redundantna igra. Isto kao i Cin Sity RPG koji treba skoro da izadje. Praksa pokazuje da su RPG igre zasnovane na filmovima i/ili knjigama u 95% slucajeva strasno lose. No, verujem da se fanovi nece sloziti samnom.

Link za stranu sa vise informacija: http://www.white-wolf.com/index.php?lin ... icleid=229
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

Evo ja sam fan, pa æu se u potpunosti složiti sa tobom :wink:
Shvatam ovo je jednostavno napravljeno za ljude koji voli plug&play rpg... Pošto Martinov svet nije neka perverzija, veæ strejt fantasy (možda èak i donekle obogaljeni fantasy - manjak magije, bar u odnosu na druge svetove) i veoma lako iole iskusan GM može isti voditi bez kupovine te knjige. Prièa je u knjigama, kao i sve potrebne mape. Klase i ostale stvari, kao što rekoh su standardne. A za igraèe - samo lepo proèitaju knjigu i sigurno æe lako napraviti lika :wink:

Opet, gomila stvari na ovom svetu je redundantna za snalažljive :D i uvek postoji naèin da se zaradi na lenjim ljudima :wink:
All those moments will be lost...
...in time...
...like tears...
...in the rain.

Valar Morghulis
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Jos jedan fan koji se slaze.

Strasno... :roll:
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Na stranu to što je otprilike sve u tom svetu reèeno kroz likove u knjigama :roll:

Ali koga briga, ionako je reè o još jednom produktu treš industrije, kao npr Wheel of Time.
User avatar
Avram
Posts: 3
Joined: Thu Oct 16, 2003 1:06 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Avram »

Awakened wrote:Na stranu to što je otprilike sve u tom svetu reèeno kroz likove u knjigama :roll:

Ali koga briga, ionako je reè o još jednom produktu treš industrije, kao npr Wheel of Time.
Potpuno netačno.

Knjiga je odlična.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ali citirano nije izjava nego pitanje. Ne moze da bude netacno.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Avram
Posts: 3
Joined: Thu Oct 16, 2003 1:06 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Avram »

Citirane su dve rečenice.

Akcenat koji sam propustio je na drugoj.

Obe su potvrdne rečenice.
Mogu da budu istina.
Nisu.
Moje mišljenje.

Zašto je to bitno?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ali tezina stoji na onome "koga briga", tako da to samo po sebi ne moze da bude tacno ili netacno. Mozes samo da kazes da nekoga jeste briga. Takodje. prva recenica se zavrsava smajlijem, a takve recenice ne smes da komentarises.

Elem, meni je dosadno... :lol:
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

Awakened wrote:Na stranu to što je otprilike sve u tom svetu reèeno kroz likove u knjigama :roll:

Ali koga briga, ionako je reè o još jednom produktu treš industrije, kao npr Wheel of Time.
ok, WoT kao serija sucks, iako ima 2-3 dobre knjige, stvarno :D

ALI, WoT d20 RPG ima brilijantno odradjenih delova, tj. magijski sistem je jedno 7 puta bolji nego standardni d20... jeste da to uopste nije tesko postici, ali je pristojan effort!

ostalo u knjizi sucks, koliko se ja secam, ali ovaj detalj je ok...

btw - ako nekoga interesuje - savrsen sistem za igranje u Martinovom svetu, kao i u slicnim settingzima je Mike Mearlsov (Mallhavoc Press) novi alternate player's handbook za d20 - Iron Heroes... Ja ne volim d20, ali ovo je prelepo... Monte Cook i Mike Mearls rade cuda za tugu koja je d20.... pronadjite i pogledajte!

dosta od mene
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Šta li je to prelepo u "Gvozdenim herojima"... ne mogu baš da shvatim. Čak sam i kupio PDF, ali je sistem, po mom mišljenju, potpuno neupotrebljiv. Ima par stvari koje se daju izvući i prilagoditi nečem drugom, ali me ne biste mogli naterati da ovo igram ni za pare.

A o Monte Cook-u i Furry Evolved sistemu da i ne govorim. Monte je po meni apsolutno najprecenjeniji autor d20 sistema. Toliko mu je udarila "slava" u glavu da sad čak i druge knjige Malhavoca počinju sa "Monte Cook Presents". Bljak.
Locked

Return to “FRP/RPG”