Final Fantasy:Advent Children

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Final Fantasy:Advent Children

Post by Rat with a tool »

Film jos nije zvanicno izasao, ali upao nekih hackerima u ruke, pa se moze naci preko nekih Bit Torrent sajtova...Par ljudi koje znam(van SCG) su uspeli da downloaduju, gledali su i kazu da je film fenomenalan!Naravno ponovo je digitalizovan, tj. nema pravih glumaca, a prica je vezana za Cloud-a i Sephirot-a....Uspeo sa da saznam i kraj(gresko, pa sam se mnogo smorio) i par zapleta i mogu reci da je zaista dobra prica...Inace, film ce izaci samo na DVDu, tako da jos ostaje da izadje u ovim krajevima....ili da ga neko sa nasih prostora downloaduje! :D
User avatar
Whatevaaa
Posts: 191
Joined: Wed Feb 18, 2004 9:10 pm
Location: NS

bla bla

Post by Whatevaaa »

Imam ja
Ja zhivim u NS i volim patke

Sada ti gledaj shta cesh

I
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Skinuo sam samo jedan deo filma (10mb valjda) i dobro izgleda... uskoro bi trebalo da bude dostupno, posebno onima koji imaju ADSL...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Moja misljenja o filmu koja sam vec postovao na Debrisu. Pa ko reko ajd' i ovde.
----


Bese 6 ujutru kada mi se zavrsio download filma. Bio sam vec u krevetu, u poodmaklim stadijumima trece iteracije zaspavljivanja (kakav glagol, a?). Ali monitor bljesti, pokazuje da torrent stoji na 100%. Advent Children u svoj svojoj DVD-rip slavi mi cuci na hardu. Nisam odoleo iskusenju.

Za pocetak, upozorenje. Ako ste Final Fantasy VII fan i odlucite da gledate ovo cudo, u ozbiljnoj ste opasnosti da se upiskite. U stvari, dopustite da reformulisem to.

You will pee yourself.

A ako niste fan, verujem da postoji sansa da ce vam se film i dalje svideti. No, cinjenica je, ako niste presli FFVII to sto cete gledati nece biti isti film koji ce i FFVII zaljubljenici gledati. Verovatno je da vam gomila toga nece biti jasna, sa akcentom na ponvaljanju scena sa Aeris i, kad sam vec kod toga, manje-vise svim ostalim sto ima veze sa tokom price.

Srecom, price nema mnogo. U stvari, dobrih 70% filma je jedna produzena scena fajta. Film traje 100 minuta, you do the maths. Macevi i vatrena oruzja na sve strane, gravitacija koja je izgubila osecaj vaznosti i selektivno se primenjuje na razlicite entitete i predmete, motori... gospode i gospodjo MOTORI!

Kao sto sam vec rekao, ako je over the top anime akcija (bez retardiranih momenata inherentnih klasicnom Anime zanru) nesto sto vam se moze svideti, upiskicete se do kraja filma. Ja sam seo ovaj mini-review da pisem tek posto sam promenio pantalone. U prvih deset minuta cete razjapiti vilicu i usta ce vam ostati otvorena do samog kraja.

A kada film prodje i stanete da rekapitulirate sta ste upravo odgledali, mozda vas uhvati malcice bedaka. Pored Cloud-a, negativaca i ponekad Tife, ostale FFVII likove cete moci da vidite tacno petnestak minuta (Vincent ima jos ekstra pet minuta), od cega je svega desetak u fajtu. Paradoksalno, najbolja scena svakako mora biti ona u kojoj pored Clouda i Tife dolece ostatak ekipe.

Final Fantasy VII svet je svakako imao potencijala za mnogo bolju, kompleksniju i duzu pricu od one koju film predstavlja. Sa druge strane, da li je to zaista vazno? Moguce da nije. Za razliku od prethodnog Final Fantasy filma, ovaj ne samo sto ne pretenduje na klasicnu formu filma, nego cak nije ni self-sufficient. Bez poznavanja igre, Advent Children ima jako malo smisla. U izvesnom smilu, to je ultimativni fanboy produkt - jedina svrha mu je da natera FFVII ljubitelje da se upiske. I u tome je veoma uspesan.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Odlican post, posebno zadnji pasus.
User avatar
cephalid
Posts: 202
Joined: Wed Jul 21, 2004 8:05 pm
Location: Jagodina

Post by cephalid »

Cuo sam da je dobar i video sam neke inserte iz filma mnogo su cool meni je i ovako FF7 posle FF9 najbolji deo?
Ali kad bi mi neko poslao film posto mi je veza "brza" bili bi mnogo super
It was midnight on the Daru Plains,yet it seemed the sun was rising

Image
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

Gledao sam ga preksinoc, od 1 do 3 ujutro. Nije mi bilo dobro koliko je dobro. Nisam mogao da zaspim posle jos sat vremena. Osecao sam se kao dete koje je najzad dobilo jos jednu bajaderu, posto je prvi i jedini put pojelo bajaderu pre 7 godina.

Zoropozdravljacu, odlicno si sumirao sve, nemam sta da dodam.
I like you. You got balls. I like balls.
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Konacno sam i ja odgledao ceo mlif... zakljucak: for fanboys only! :) Razocaran sam pricom, koja nema ama bas nikakvu poentu, sat i deset minuta filma (osim borbi) su u stvari bezveze tu, sve se svodi na poslednjih pola sata (duh!), i to je velika mana Advent Childrena... steta, jer sam se ponadao da cu film gledati jos bar 2-3 puta... ovako, one-time movie only.

Btw, da li ste gledali onaj Anime koji ide uz Advent Children -> FFVII: Last Order? Jako lepo uradjeno, i sto je najvaznije, pokazuje neke scene koje u igri nismo mogli da vidimo...
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

Btw, da li ste gledali onaj Anime koji ide uz Advent Children -> FFVII: Last Order? Jako lepo uradjeno, i sto je najvaznije, pokazuje neke scene koje u igri nismo mogli da vidimo...
Je li to neko nabavio? Mogu ja da se potrudim, ali ako vec ima neko od FFanboya na ovoj temi... neka kaze gde je nabavio. :)
I like you. You got balls. I like balls.
User avatar
Mutant
Posts: 78
Joined: Sun Apr 20, 2003 8:17 pm
Location: kblo 70

Post by Mutant »

auuuu film rocks!
najbolja scena je borba protiv zmaja(valjda je to zmaj)u gradu kad mu svi pomazu da se vine u nebesa i preseche go*no na pola.mada ni poslednja borba tj protiv duha nije losa.
"...prosecna naseljenost svih planeta Vaseljene ravna nuli.Iz ovoga sledi da je naseljenost citave Vaseljene takodje ravna nuli,a ljudi koje mozda srecete s vremena na vreme samo su proizvod vase bolesne maste!"
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Mutant wrote:auuuu film rocks!
najbolja scena je borba protiv zmaja(valjda je to zmaj)u gradu kad mu svi pomazu da se vine u nebesa i preseche go*no na pola.mada ni poslednja borba tj protiv duha nije losa.
Zmaj -> Bahamut, summon monster iz FF-a...
User avatar
Mutant
Posts: 78
Joined: Sun Apr 20, 2003 8:17 pm
Location: kblo 70

Post by Mutant »

to :)
"...prosecna naseljenost svih planeta Vaseljene ravna nuli.Iz ovoga sledi da je naseljenost citave Vaseljene takodje ravna nuli,a ljudi koje mozda srecete s vremena na vreme samo su proizvod vase bolesne maste!"
Locked

Return to “Film”