Harry Potter and the Goblet of Fire

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Harry Potter and the Goblet of Fire

Post by Andy »

Posto se u mom gradu tek ovih dana prikazuje Harry Potter, zanimaju me utisci onih koji su vec gledali film (pre nego sto ja odem da gledam :)). Dakle, neki kratki review o Goblet of Fire?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja sam video plakat, i to mi je dosta. Vec sam na osnovu toga sam za sebe smislio pricu koja je sigurno bolja od price u filmu. Demonstriracu osnovne crte:

Heri se zaljubio u onu plavusu, ali plavusa je 'hladna' prema njemu. To je izvor velike depresije. Plavusa radi za onog buljavog tipa kojeg svi mrze i misle da je zao, ali njega njegova reputaciaj ne zanima. Plavusa ga stalno brani, do duse. Ispostavlja se da je on neki baja koji zajedno sa plavusom spasava svet, a plavusi se takodje svidja Heri samo sto se to otkriva tek na kraju filma, jer je svo vreme morala da ostane 'distancirana' da bi mogla da spasava svet kako treba.

Hermioni se svidja onaj malo krupniji lik sa kratkom crnom kosom. Ali on je gay. U pocetku Hermiona to nije znala jer je on bio krajnje priajteljski nastorjen sa njom, tako da na pola filma imamo srceparajucu scenu kada on njoj kaze "but I like boys" i ona placuci trci da isprica to Heriju, koji se tom prilikom izjada na 'hladnu' plavusu koja spasava svet.

Onaj treci lik iz glavne postave, kojem ime ne znam pa cu ga zvati Mishko, se zaljubio u onu kineskinju. Medjutim Kineskinja je sa onim drugim likom sa postera. Taj lik prebije Mishka jer se previse smeshka sa njegovom ribom. Kineskinja ostaje sa tim likom, ali joj se ipak svidja i Mishko. Na kraju filma Mishko spasava zivot tom liku koji posle toga priznaje da je on u stvari gay i da je bio sa Kineskinjom da ga drustvo ne bi kinjilo sto je drugaciji. Mishko se smuvava sa Kineskinjom. Ova dva gay lika se smuvaju. Svima je super osim Hermioni koja odlucuje da ode u lezbejke.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

I sve ih na kraju pojede zmaj, ocu reci mrak, ocu reci zmaj, da, zmaj. :P
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

*sigh*

Mozda je i Kineskinja lezbejka?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Definitivno nije, na kraju je skroz happy sa Mishkom.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Ja bih jos samo ubacio Asha koji spasava svet, tako sto posalje Harija i ostalu decu kuci na spavanje, a onda glavnog zlikovca napuca sacmarom.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Greeteru da imas imalo smisla za samopromociju odavno bi se baskario u nekom Holywoodskom penthouseu kao renomirani scenarista. Zali boze talEnat. :cry:

Elem, sto se mene tice ja cu najverovatnije odlgedati film danas popodne.
Opravdanje je sledece: ako sam mogao da gledam "Love Actualy" zbog Rickmana i Atkinsona, onda mogu ovo zbog Rickmana, Coltranea, Fiennesa i Maggie Smith.
Da, znam da cu gledati tri sata pubertetskog srceparanja zarad par minuta screen timea gorepomenutih megabaja, al` zivot je i onako pas zenskoga spola.
Last edited by Gassalasca Jape on Sat Dec 24, 2005 10:23 am, edited 1 time in total.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

*khm*

Ne znate vi sta je muka. Muka je kad putujete autobusom do grada Achena u organizaciji studentske organizacije, a hocete da idete tamo i sami ste pogurali organizaciju jer je ovako karta bezveze jeftina, pa tokom puta vozac pusti "Love Actually" zarad retardiranih klinki koje su nekim cudom nepravde postale studentkinje.

No, svaka prica ima hepiend - u povratku smo umesto necega isto tako retardiranog pustili Snatch. Sat i po uzivanja u komentarima "kako grozan film" "ne razumem sta se desava" "ko je glavni lik" i "ko je ovde dobar". Sto rece jedan veliki pesnik, sve vide oci sudbine.

Naravoucenije, gledanje Hari Poter Harija i nije tako tragicno lose.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

shilja wrote:I sve ih na kraju pojede zmaj, ocu reci mrak, ocu reci zmaj, da, zmaj. :P
Zmaj? Koji zmaj? Aaaa... TAJ zmaj.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Gassalasca Jape, zaboravio si na g-djicu Richardson ;)

Gledao sam samo par inserata iz prvog dela, ali zar ne glumi i John Cleese u nastavcima?
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Jest` slucajno je izostavih. Takodje ima i par sekundi Garyja Oldmana, al` njega ce biti znatno vise u sledecem filmu. Elem, Cleese je igrao Nearly Headless Nicka, koji se ne pojavljuje u kasnijim filmovima.
Zelimo jos i da obavestim siri auditorijum kako sam ponosan sto sam primetio da je tip koji glumi Dumbledorea u poslednuja 2 film poreklom Irac.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Elem, odgledao sam film... i imao bih puno, puno toga da kazem, medjutim glavna stvar je sto sam obecao sebi da vise necu ici u Jagodinski bioskop... od sada cu, kako znam i umem, dolaziti u Tuckwood (mozda vec uskoro na Narniu za full uzitak). Goblet of Fire je pre svega prelep film, sa perfektno modeliranim svetom, i zaista je bilo uzivanje gledati ga. Steta sto je atmosfera u 'skopu bila takva da sam morao povremeno da slusam vristanje dece od 11 i manje godina svaki put kada bi se u filmu vodio bilo kakav dijalog (a bilo ga je podosta). Da ne pominjem i da su neke scene 'preskocene' par puta, da li zbog trake ili sta vec (to se desavalo i na LOTR: TT), ali bio sam na ivici da prebijem nekoliko naduvanih malisana. Dalje, primetio sam jednu bitnu stvar: Goblet of Fire je film koji je morao da istrpi pubertet svojih glavnih likova, ali i ostalih relevantnih ucenika. Tako da se cesto moze videti koliko su Ron i Longbottom "high-on-drugs", ali i ostala vecina, naravno. Medjutim, reziser filma (takodje rezirao i "Cetiri svadbe i sahrana, I think) je tako dobro odradio taj najtezi deo filma, da je to bilo jako tesko uocljivo za nekoga ko nije ozbiljnije pratio prethodna 3 dela. Inace, sama prica je nekako previse razvucena i to je jako los segment Goblet of Fire-a. Nekako mi je to prisustvo Voldermora beznacajno po sam plot. Ne znam kako ce stvari odvijati u 5. delu, ali takav utisak sam stekao ovde, jednostavno je morao da bude revived, samo da bismo ga (konacno) videli protiv Potera. Ta scena kao da nije pripadala filmu.

Kao sto rekoh, ima puno toga jos da se kaze, ali JA bioskop mi je ostavio zaista gorak ukus u ustima. Damn.

Btw, da li ste znali da je glumac (Viktor Krum u filmu) iz Beograda? Ne znam mu ime, though.
User avatar
Illidan
Posts: 47
Joined: Fri Nov 04, 2005 7:37 pm
Location: SD

Post by Illidan »

i onaj direktor skole iz bugarske je isto srbin
!|_|_!C|@N

Remember to keep yourself alive there is nothing more important than that
Afeni Shakur

http://www.darkthrone.com/recruit.dt?ui ... 0311T30362
User avatar
Scorpion
Posts: 23
Joined: Sun Aug 21, 2005 6:02 pm
Location: Beograd

Post by Scorpion »

Majku mu, ispadne da smo mi Bugari :| .
Proud Citizen of Banana Republic!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

Andy wrote:mozda vec uskoro na Narniu za full uzitak
celokupan uzitak gledanja Narnie u Tuckwood-u se svodi na toplu prostoriju i udobna sedista - sto vrlo lepo mozes da improvizujes i kuci....

p.s. gornja opaska ne vazi za mladje od 12 godina
User avatar
Vortodox
Posts: 25
Joined: Thu Nov 17, 2005 7:56 am
Contact:

Post by Vortodox »

U sustini Harijeva Poter 4 uopste nijke losa... za razliku od HP2 koji je bio ocaj... a samo sam cekao da se pojavi i neki nas wizardy :D
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Nama se Narnia svidela vise od HPa.
Narocito bitka. Nista preterano novo, ali svejedno me totalno odusevilo. Ponajvise ucesce u istoj geparda, grifona, feniksa, nosoroga, belih medveda, baje kentaura sa dva maca koji preskace sta hoce, zlog minotaura sa velikom sekirom, i ostalih zivopisnih likova koje sam navikao da gledam u 28mm formi...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Locked

Return to “Film”