Pretpremijera epizode tri...

Moderator: Moderators

User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Svako ima pravo na svoje mišljenje. Da ima nelogiènosti, ima, ali ne nešto mnogo više nego u originalnim filmovima (epizode 4, 5 i 6).
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

smith wrote:Ajde sad propremite svoje maceve na okrsaj samnom... :arrow: zato sto cu reci da je film glup do ludila ima toliko nelogicnosti i budalastina da jednostava sam film nema smisla....a gluposti ima na sve strane ...da je film da decu..pa da kazes super ali od ovoga i HaryPoter je ozbiljniji....
Amen. Upravo tako - Lukas je napravio film za svoje unuèiæe...
Mada kruniše 'nove' epizode... ali bih verovatno izabrao 2gu kao najbolju od nove tri.
Ako šta, super je što neæe biti parodija jer otkad se prave parodije na parodije? :lol:
Jedino mi je bez veze što æe ljudi koji su pogledali prvo ove nove epizode da se smore kad budu gledali 456... Veæ vidim biæe 'što ovi džedaji više ne skaèu ko ventilatori', 'vidi ovaj matori imperator je bio kod psihijatra... kako je sada dosadan, ništa ne radi'...

Inaèe, film definitivno treba pogledati par puta... da bi se pohvatale sve 'fore'... ma napraviæemo lepo èitavu novu temu za to... pa da se lepo smejemo. Ortaci i ja smo se ekstra proveli na premijeri... bilo mi je zabavnije nego kad sam gledao Godzilu pre neki dan. Znaèi, pošto je zabava važna, film je uspešan :wink:

Za kraj - Padme mraènom Anakinu: 'You're breaking my heart!!!', 'Come back, come back!' :D :lol: ::rotflolbitc::
All those moments will be lost...
...in time...
...like tears...
...in the rain.

Valar Morghulis
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Uvek je lako pljuvati po nechemu, malo je teze probati shvatiti.... Jedna je "Apocalypse now", i ako od svakog filma budete ocekivali da bude vrhunski, bice mnogo razocarenja.... Svet se promenio drugari, i nismo mi krivi sto slusamo muziku i gledamo filmove koji su stariji od nas... :cry: Ja sam rekao.
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
smith
Posts: 131
Joined: Wed Jun 16, 2004 10:52 pm
Location: BG

Post by smith »

Corvin wrote:Uvek je lako pljuvati po nechemu, malo je teze probati shvatiti....
Ma kakvo shvatanje .....kad vidim da neko seta po lavi,ili da ga zabode robot a njemu nista.....pa to sam vec odavno prevazisao.....zato ja vise volim da gledam crtace jer u njima mi je sve ok!
Pozdrav!
Apprentice wizards spend a full year learning to paralyze opponents.
Zombies spend ten seconds.
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Pa samo zamisli da je ovo crtac sa zivim glumcima i to je to....
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

Corvin wrote:Pa samo zamisli da je ovo crtac sa zivim glumcima i to je to....
Sve ok. Ali to nije bio 'stari' Star Wars. Naravno i on je bio bajka, ali je imao neku snagu. Ovaj novi ima snagu da te nasmeje jedno poslepodne. Razlika izmeðu novih i starih epizoda je kao izmeðu Kuma i Mafijaša pod stresom (Analyze That).

Pljuvao sam po neèemu? Nešto nisam shvatio? 8O
All those moments will be lost...
...in time...
...like tears...
...in the rain.

Valar Morghulis
User avatar
Luka
Posts: 136
Joined: Thu Jan 15, 2004 10:01 am
Location: Beograd

Post by Luka »

Definitivno sam od filma imao veca ocekianja, ali mozda na moj sud o filmu utice cinjenica da sam ga gledao na otvorenom bioskopu.
Izgubio sam veru u sebe, veru u ljubav, veru u svet, jedinu nadu sam nasao u igli... i sada heklam i super mi je!
http://piv.pivpiv.dk/
http://kevan.org/brain.cgi?Grim%20Morieth
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

Pre nego sto sam otisao da pogledam film, napravili smo Ljuba i ja omnibus kod mene i pogledali prethodne delove... Nismo bas pogledali sve jer nam pola diskova nije radilo, ali Ljuba mi je ispricao celu pricu. I nosen prvim utiskom otisao sam da pogledam maste Yodu i odusevio se. Meni se bas svideo film.
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Ne kazem da je ne daj boze neko propustio neku skrivenu poruku filma ili nesto slicno, nego bas naprotiv... Ali jebiga, zasto? Svi volimo SW, valjda, ko ga ne voli uvek ce da ga kritikuje, a ja nemam snage da kazem bilo sta lose o njemu.... jebiga, sad cu da placem, jos ti wussu jedan neces na pivo nikako.... ccccc

@Aman: Bravo macko, jedan je Master Yoda :wink:
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

film je ok,

ja nemam mnogo bitnih zamjerki, cak sta visse , toliko ste postovali neke kritike koje su sklone nekom negativnom stavu da sam mislio da je film djubre...medjutim kao veliki SW fan ponosno mogu da izjavim da mi se film svidja i da cu da idem ponovo! Ima puno detalja koji povezuju EpI, II i EP IV-VI, obilje naizgled nebitnih prica koje ipak daju neku kontinualnost pazljivom gledaocu-slusaocu ( da dalje ne se**m): dobar film, i sve to nakon svega 21 godinu nakon mog prvog gledanja EpIV u bioskopu . i svega 23 godine nakon prvog SW stripa ( dal' bjese StripArt ili Politkin Zabavnik, sad vec zaboravih)

zao mi je ljudi koji su film gledali na tassu, mislim da vam nije bilo prijatno, Sumadija je ispunila ocekivanja, sto su se veceras jos neki uvjerili , narocito pojedini novosadjani :)
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

MNOGO. DOBAR. FILM.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Dakle, film je proseèan, zabavan i bez novina u bilo kom obliku. Buduæi da sam ga na tenane gledao pre 10-ak dana na novinarskoj projekciji u Takvudu u 11 h pre podne u polu-praznoj sali bez standardnih šuškanja, dobacivanja i "spoljnih" svetlosnih efekata za vreme projekcije, mogao sam da se sasvim posvetim gledanju i... i ništa! Film me je više- manje ostavio ravnodušni. Ovom filimu, a mislim da i èitavom serjalu 1-3 fali nešto. Možete ga mrzeti ili voleti- što znaèi da ipak ima neèega, da vam je nešto preneseno, ali ovde- ništa. I onda sam shvatio jednu stvar: filmu (novom serijalu) fali duh i ona ljudskost koju je imala stara trilogija. Svaka èast maestralnim efektima, ali ni to nije moglo bitno da izvuèe fleke. O lošoj glumi, naivnim izpolitizovanim tekstovima i totalnoj nerazraðenosti i stereotipiziranost likova da i ne govorim. Mislim da je u te poslednje tri kategorije serijal nazadovao!
Odoh da se utešim i pogledam epizode 4-6
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja sam prekjuce gledao sa par ortaka sa faksa vezano sve od epizode 2 do epizode 6 (epizodu jedan nismo uspeli da nadjemo na brzaka :( ), i mogu reci da je epizoda 3 tragedija. Ok, bolja je od dvojke i keca, ali to bas i nije neki kompliment. Sve dobre scene su u trailer-u i ostalih dva sata filma je potpuno bezveze. Dijalozi su smesni (bukvalno; morao sam da se smejem kada se Darth Vader na kraju filma svadja sa Amidalom pa zatim i sa Obi-Vanom), cak ni borbe ligh saber-ima nisu zanimljive (sa posebnim osvrtom na scenu kada se Palpatin bije sa cetri Jedi Master-a, zamane dva puta i padnu trojica). General Grivious (ili kako se vec pise) nije ni tuzan, jednostavno je kic. To po fazonu, ako je Darth Maul bio zanimljiv ovaj ce biti duplo bolji. Fuj.

Posto sam odmah posle trojke otisao kuci da gledap epizode 4, 5 i 6, mogao sam na licu mesta da provalim sta tacno ne valja sa novija tri filma. Previse su uzurbani. Niko ne sedne da ti zaista docara neku situaciju. Sve svetli, i onda predju na nesto drugo sto takodje svetli i tako dva sata. Stariji filmovi su davali sebi vremena da ti docaraju ozbiljnost situacije kada se desava nesto dramaticno. Po potrebi ti priblize i potpuno zporedne aktere koji ce dve scene kasnije da poginu. Konverzacije su zaista dobro smisljene, likovi imaju karaktera (konkretno, Han Solo koji Lei govori "your worshipfullness" ili "you highnessness" je sedamnest puta sarmantnija uloga od bilo cega sto se pojavljuje u novijim filmovima) i cak su i scene borbe light saber-ima dramaticnije, te bolje smisljene. A niko ne skace i Joda nema mac. A i Jedi vitezovi su u novim filmovima odjednom postali one man army. U starijim filmovima su u glavnom bili kao normalni ljudi sa nekom misticnom aurom (Luk koji nisani SIlom umesto brodskim targeting sistemom i slicno) sa svega par 'magicnih' efekata koji i nisu toliko veliki. Kada je Imperator na kraju koristio one munje i gromove, svi su iskolacili oci sa propratnim "UUUUUUU". A u novijim filmovima cak i Padawani su hodajuci svetlosni efekti koji skacu, lete, itd. Ma overkill, cist overkill. U svakom pogledu.

Mada priznacu da je Palpatin fenomenalno odglumljen. Sve ostalo je blagi uzas.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

novot wrote:Dakle, film je proseèan, zabavan i bez novina u bilo kom obliku. Buduæi da sam ga na tenane gledao pre 10-ak dana na novinarskoj projekciji u Takvudu u 11 h pre podne u polu-praznoj sali bez standardnih šuškanja, dobacivanja i "spoljnih" svetlosnih efekata za vreme projekcije, mogao sam da se sasvim posvetim gledanju i... i ništa! Film me je više- manje ostavio ravnodušni. Ovom filimu, a mislim da i èitavom serjalu 1-3 fali nešto. Možete ga mrzeti ili voleti- što znaèi da ipak ima neèega, da vam je nešto preneseno, ali ovde- ništa. I onda sam shvatio jednu stvar: filmu (novom serijalu) fali duh i ona ljudskost koju je imala stara trilogija. Svaka èast maestralnim efektima, ali ni to nije moglo bitno da izvuèe fleke. O lošoj glumi, naivnim izpolitizovanim tekstovima i totalnoj nerazraðenosti i stereotipiziranost likova da i ne govorim. Mislim da je u te poslednje tri kategorije serijal nazadovao!
Odoh da se utešim i pogledam epizode 4-6
ne znam da li da te banujum ili da te kaznim slanjem odreda goblina :) kakve bogohulne rijeci , tz, tz, tz...
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Žao mi je, ali samo sam pisao ono što stvarno mislim (a i sam sam od sebe to krio, dok nezadovoljstvo nije preplavilo sve...). Na žalost, jedan mit je srušen, pa šta??? Nastaviæu da se oduševljavam starim serijalom iako sam ga odgledao 20-ak puta :!:
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Kako mislis, u 4-6 nema skakanja i cega vec. Kada luk trenira onda ripka svud okolo. Kada iskace iz kriogene rupe, kada se oslobadjaju od Jabe. Problem je sto se kong-fu film prosirio na sve moguce tuce na filmovima a to oznacava sirinu i leprsavost borbe. Na zalost, u starim filmovima macevanje je imalo poentu. U cetvrtom umire Obi-van sa pricom za sebe. U petom Luk prvo ubija Dart robota oslobadjajuci strah iz sebe a onda biva pobjedjen od pravog uz svu agoniju, strah i mrznju, totalno pobjedjen. I onda on mora ostaviti sve iza sebe i pobediti jer mora da pobedi, a pobedjuje tako sto ocu vraca ruku za ruku i onda svati da je tu izgubio i da je bolja casna smrt nego napraviti gresku ko sto je njegov otac napravio s cim mu govori da on moze isto da preispita izbor... Bla, bla bla... Dok u 1-3 delu jedina smisaona tuca jeste kada Anikin odseca glavu Kristofer Lee-u dajuci znak da ovaj postaje glupa lutkica spremna za manipulisanje.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Šiljo, je*ote, koju si spojlerčinu postavio u zadnjoj rečenici...Po meni film je zabavan, ima super borbenih scena, ali ljubavne scene su pomalo sapunjičave...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Pa kakve veze ima sto je ostavio spoilercinu? Ko jos nije gledao film treba da umre.... Bolno....

Ljubavne scene, kao i vecina dijaloga (iskljucujuci Obi Vana i donekle Palpatina) su dementirane....
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Ma jeste da su borbene scene super ali ko sto rekoh, u 4-6 delovima one su imale duboki smisao i nisu bile samo borbene scene. Sada su samo borbene scene. :cry: :cry: :cry:
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

Pa isto važi i za veæinu ostalih scena u novim filmovima - sada su samo scene... koje popunjavaju film vremenski. Pre su imale snagu, uvlaèile te u likove, gradile èitav poseban mistièni svet...

Novi filmovi su jednostavno ekstra koliko i Godzila. Uživaæu, smejaæu se... ali neæu ih sanjati :wink:
All those moments will be lost...
...in time...
...like tears...
...in the rain.

Valar Morghulis
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

raziel wrote:Pa isto važi i za veæinu ostalih scena u novim filmovima - sada su samo scene... koje popunjavaju film vremenski. Pre su imale snagu, uvlaèile te u likove, gradile èitav poseban mistièni svet...
Šta ti je nostalgija...
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Ma samo pogledas covekov signature i pogledao si mu u dushu :wink:
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Mutant
Posts: 78
Joined: Sun Apr 20, 2003 8:17 pm
Location: kblo 70

Post by Mutant »

e bre pa ljudi....pa film je do jaja...jes da nije kao good old epizode 4-6 al izvukao je ceo sw serijal za 1 i 2 film.....bar po meni,samo sto na pocetku ima previse zezanja sa droidima al neka....gledao sam film 2 puta i moram reci da su ga dosta lepo uradili...naravno ima tu nekih nelogicnosti al sta je tu je
"...prosecna naseljenost svih planeta Vaseljene ravna nuli.Iz ovoga sledi da je naseljenost citave Vaseljene takodje ravna nuli,a ljudi koje mozda srecete s vremena na vreme samo su proizvod vase bolesne maste!"
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...putem izvora o kojima se ovde ne zbori stiže mi u posed gore navedeni, u formatu o kojem se ovde takođe ne zbori....ko voli nek izvoli...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Sta, original DVD? :lol:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

A da li ima brojaè u vrhu kao na primerku u mom posedu?
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...jok! Čist ko suza i ekstremno gledljiv primerak...naravno kao i svaki drugi orginalni DVD 8) !

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Mora da si dao citavo bogatstvo za taj svemocni DVD? :D
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...pa da! Čitavo bogatstvo ! Tačnije, dve tone nafte, tri kamile i pola harema preplanulih robinja zanosnih oblina (sve što sam zaradio kad sam prodao Pithing Needle onom bogatom šeiku iz Saudiske Arabije...) :lol:

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

:lol: Pa dobro, nisi lose prosao :wink:
Locked

Return to “Film”