Final Fantasy:The Spirits Within

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Final Fantasy:The Spirits Within

Post by Rat with a tool »

Danas sam nasao ovaj film na disku, pa bio bi red da ga pogledam(opet).Mnogi kazu da je njesra, ali po meni je bas OK.Lepo animirano, sa dosta dobrom pricom(koja je inace nejasna do samog kraja).
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

da li u tvojoj verziji kasni zvuk???

ako ne ...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Secate li se kako su pricali da je kosa od one ribe (beshe bila Aki?) extra animirana,da su potrosili ne-znam-kakve-pare-i-vreme da to urade?

Kako sam se razocarao kad sam video da joj kosa izgleda kao u reklami za 'Head & shoulders'...Riba svo vreme okrece glavu naglo,a kosa u slapovima i slow-motionu za njom... bruka :lol: :lol: :lol:
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Dok je taj fim pravljen, jos uvek sam bio zaludjen racunariima, tako da sam procitao sve i svja o nemu a jos ga nisam celog pogledao :cry: Valhalla, na ribu je potroseno 40% poligona koji se koriste u celom filmu, sto znaci da su je detaljno uradili (bar odnosu na ostatak), a kad su je detaljno uradili, moraju malo da se kurche i da je teraju da zabacuje kosu. Inace, tip koji je radio film,( imena se ne mogu setiti, ali je definitivno poznat reditelj, mada mi se cini da nije bas preterano kvalitetan ) je izjavio da mu je taj filim bio, jelte odmora za dushu, posto je sa nezivim glumcima neuporedivo lakse raditi..... Aj ako ga neko ima na DVDju nek ga prosledi u moju jazbinu.
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Zanimljiv je bio intervju sa dva lika koja su radila na samoj animaciji i renderovanju. Na pitanje kako njihov radni dan izgleda, rakli su da dodju oko 8 ujutru na posao, do devet ili deset odrade deo koji treba taj dan de se renderuje i onda puste masine da, jelte, renderuju a oni malo surfuju do kraja radnog vremena. Ali, iako su web strane relativno male, to ipak mora da kosta izvesnu kolicinu procesorske snage? Njihov odgovor: "Ne, neeee. Mi idemo da surfujemo. Na plazi..."
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

da li u tvojoj verziji kasni zvuk???

ako ne ...
Gledao sam bez prevoda 8) Mislim imam da ubacim prevod, ali mi komp nesto baguje :? Inace, mislim da ne kasni(tako bar kaze ortak ciji je disk)


Ali pored Head & Shoulders efekata, kako vam se cini film uopsteno?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Film je fenomenalan.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

O da li je moguce da neko ima isto misljenje kao i ja? :) Skoro svi koje ja znam su ispljuvali film najstrasnije.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

ma nema veze prevod, nego nadam se da nije ono vidis pucanje 5 minuta kasnije oni pricaju i cujes ratatatatatatatatat :x :x :x :x :x :x
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Ma nije tako, ovo je bas normalan primerak :wink: Ne ozbiljno nema takvih dogodovstina.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Rover wrote:ma nema veze prevod, nego nadam se da nije ono vidis pucanje 5 minuta kasnije oni pricaju i cujes ratatatatatatatatat :x :x :x :x :x :x
Problem je do loseg/lose instaliranog codec-a.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
raziel
Redeemer and Destroyer
Redeemer and Destroyer
Posts: 134
Joined: Sat Mar 02, 2002 6:50 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by raziel »

Eto i meni je film fantastièan. I dan danas. Što znaèi da nije sve u animaciji :wink:
All those moments will be lost...
...in time...
...like tears...
...in the rain.

Valar Morghulis
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Onaj crnac u filmu(ne mogu da se setim imena)mnogo lici na onog crnju iz prve epizode Animatrixa :)
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Malo je nacinjen odstup (ako ta rec postoji?) od japanske tradicije, verovatno u procesu kompjuterizacije, tako da je film najverovatnije tu izgubio na kvalitetu (i zanimljivosti). Ali je svejedno jako dobar - najbolji SF koji se pojavio u dvadeset godina.
Ima izuzetnih momenata...
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Ora
Posts: 31
Joined: Wed Feb 19, 2003 3:31 pm

Post by Ora »

Film je fenomenalan, samo su ga skroz zamracili da bi imali manje da renderuju... ali dobro, i dalje je ogroman korak napred.
Mala ispravka hronologije: crnac u prvoj epizodi Animatrixa lici na crnca iz FFa. :)
A Elbereth Gilthoniel,
silivren penna miriel
o menel aglar elenath.
Na-chaered palan diriel,
o galadhremmin ennorath.
Fanuilos, le linathon,
nef aear, si nef aearon!
User avatar
Bane
Posts: 40
Joined: Sat Mar 20, 2004 12:56 am
Location: Beograd

Post by Bane »

Ora wrote:Film je fenomenalan, samo su ga skroz zamracili da bi imali manje da renderuju... ali dobro, i dalje je ogroman korak napred.
Mala ispravka hronologije: crnac u prvoj epizodi Animatrixa lici na crnca iz FFa. :)
Mozda zato sto je u pitanju isti studio, Square USA... :D
Locked

Return to “Film”