Howl's moving castle

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Howl's moving castle

Post by Rat with a tool »

Novi film Hayao Miyazakija, radjen po istoimenoj knjizi...Ljudi ga dosta porede sa Spirited away, sto definitivno nije losa stvar!
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Imas li nacina za nabavku?
Nikako nisam mogao da nadjem sa kim da idem na Festival azijskog filma, tako da je propala ideja gledanja filma u bioskopu. Oh, well... sacekacu sledeci. Ovo Miyazaki sigurno nije poslednji 8)
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Eto vidis, ni ja nisam imao sa kim da idem....Mislim imao sam, ali oni nisu imali pare...Trenutno nema nikakave sanse za nabavku, ali ako bude,you'll be the first to know.
User avatar
smith
Posts: 131
Joined: Wed Jun 16, 2004 10:52 pm
Location: BG

Post by smith »

i ja sam hteo da idem ...ali nisam imao vremena..... :( .....
da li znate sta od toga ima na divx-u i dvd-u.....
pozdrav!
Apprentice wizards spend a full year learning to paralyze opponents.
Zombies spend ten seconds.
User avatar
mrmot
aD&Das
aD&Das
Posts: 55
Joined: Fri Apr 05, 2002 2:38 pm
Location: Beograd

Post by mrmot »

Eto, ja sam isao, jer sam imao para i imao sam sa kim da idem. I nisam zazalio (kao uostalom ni za ceo festival azijskog filma - svakome ko voli cyberpunk-frpoliku akciju sa nevidjenim mizan-kadrovima i fenomenalnim dramaturskim kliseima izokrenutim na tipicno dalekoistocni nacin preporucujem hongongski akcioni "Breaking News", a ako zelite hiperrealizam koji je skoro fantazmagorican preporucujem sjajni korejski krimi po istinitom dogadjaju "Secanje na ubistvo").

Enivej, Howl tj. Haruu! Ukratko - Mijazaki u svojoj punoj snazi: bajkovit, snazan, nedorecen. Predivan crtani, za nijansu slabiji od Spirited Away, prevashodno zbog vece potrebe da postuje literarni predlozak te stoga malo prisutnije nekorherentnosti. U svakom slucaju, bilo koji "klasik" Dizni u poslednjih 10 godina moze da se pokrije usima pred ovime. Kao sto neko rece - Dizni pretpostavlja da su deca nepazljiva i sanougadjajuca, dok Mijazaki pretpostavlja da su deca inteligentna i emotivna. A uostalom, "Dizni" je sada studio tj. klika mracnih producenata, dok je Mijazaki i dalje prosto Hajao Mijazaki.
I like you. You got balls. I like balls.
Locked

Return to “Film”