D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Moderator: Moderators

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Dzon Vejn »

Daklem na adresi:

http://www.ddo.com/

mozete skinuti instalaciju za igru. Igra se moze igrati free, s tim sto su pojedine stvari "zakljucane". Npr., ne mozete da uzmete monka, drow ili warforged.

Pri pravljenju lika postoji opcija da vam kompjuter sam generise lika po nekoj putanji ili da sami radite customize (ako nista bas apsolutno 100% sigurni sta radite, bolje je da vam komp pravi lika).

Za razliku od recimo WoW-a, ne mozete raditi "rollback" svega. Pa je tako jako vazno kada napredujete u levelu da uzmete level na odgovarajucoj klasi, zatim poeni na statove koji se dobijaju na svakom 4. nivou se ne mogu ponistiti itd. Feat-ovi i enchentmeni mogu (enchentment je sistem koji su smislili kako bi se napravila veca sarenolikost, a i da bi izmedju levela imali jos po nesto da uzimate).

Igra ce raditi i na ultra starim masinama (na 512 rama, 64 grafika i 900 MHz rade dungeoni sasvim lepo, mada gradovi malo seckaju (doduse cak i to nije strasno u kasnijim vecernjim satima ili ranim jutarnjim)).

U startu imate level cap 4, koji se moze povecati tako sto dobijete 1 od random dropova (Leveling sigil). Ili tako sto ga kupite u DDO store-u. Ili tako sto postanete uredan pretplatnik i dobijete automatski level 20 cap.

DDO store funkcionise tako sto igranjem dungeona dobijate reputaciju sa odredjenim frakcijama, a pomocu te reputacije poene koje mozete koristiti u radnji. Recimo Sigil za level 8 cap je 50 poena. Ja sam trenutno na levelu 4 i imam skupljenih 100 poena u igri. Takodje, za valjda 10 dolara se moze kupiti 1000 poena. I naravno, redovne platise imaju sve otvoreno i full. Prakticno cela igra je tako osmisljena - mozes da igras bez placanja uz neka manja ogranicenja, mozes povremeno da placas pa da kupujes sta ti konkretno treba ili da budes full pretplatnik.

Igra je dosta vredno preneta, osim cinjenice da je real time. Mada cak i ja, koji sam polunesposoban za real time, a igram rouge-a koji zahteva odredjenu kordinaciju (da imas flanking isl), nemam za sada problema sa igranjem.

Neki dungeoni su predvidjeni da se igraju solo, neki su za grupe, itd. Naravno, grupno igranje je mnogo zanimljivije (barem meni).

Za sada nisam naleteo na vece bugove u igri (najgore sto mi se desilo je da su neki NPC monsteri pomeranjem unazad uspeli da se popnu na zid pa sam morao da ih gadjam lukom umesto da ih bijem - to mi se mislim desilo 2 puta do sada, od cega sam 1 uspeo da ga ubijem tako sto skacem i udaram).

Igra ima dosta dobre opise svih skilova i ostalih stvari, tako da ne morate da znate sad nesto ultra puno da bi mogli da se igrate.

Pravljenje accounta za Srbiju zahteva da im ili posaljete mail, pa tako da dobijete account, ili ako imate nekoga u Ameriki :D, ili negde u civilizovanom svetu, onda taj neko moze da napravi accounte za celu grupu (za valjda cekanjem 15 ili 20 minuta izmedju svakog pravljenja).

Eto toliko. Sve u svemu, mislim da bi se igra dosta dopala svim ljubiteljima D&D-a ili neke od varijacija na temu.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Lord »

Evo skidam igru, a gde pravim account, tj gde da nadjem tamo na koji mail da posaljem?
Bas je konfuzno...
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Dzon Vejn »

Joggy, gospodar kreiranja accounta, ce valjda objasniti :D... posto je on bio "organizator ovoga skupa" :D.

Znam da preko maila moze da se napravi, posto je Nikola slao prvo preko maila, pa posto se tu ceka odgovor neko vreme, nama je u medjuvremenu drugarica iz Ameriku :D napravila accounte, tako da je on prakticno dobio 2 accounta (pa 1 cuva za technically challenged Momu :D).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Bathory »

Svecano obecavam da cu skinuti veceras igru i probati da napravim lika :)
Image
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Lord »

Ja vec skinuo, kako da napravim account???
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by joggy »

evo sad sam ponovo gledao kako:

prvo, besplatni account creation ne radi ni iz jedne banana republike (kao sto su: Srbija, Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Rumunija, Bugarska, itd.itd.itd.itd...). Sve u svemu najsigurnije je da se kreira iz amerike. Ja sam pokusavao raznim programcicima da prevarim server da ustvari se konektujem iz amerike, ali nije uspelo. Razlog je taj sto da bi izgledalo da si iz amerike, moras da ides preko proxy servera, a tu ddo sajt ima brojne zastite. Sve u svemu posle par sati odustao sam od te brilijantne ideje. Onaj ko kreira iz neke normalne zemlje moze da kreira vise accounta, ali svaki put mora da se diskonektuje (ako poseduje dinamicku adresu, jer ce mu se onda promeniti adresa), ili da ceka oko 15-ak minuta (ako ima fiksnu adresu) posle kreiranja svakog acounta posto je otprilike toliko Timeout na DDO serveru.

E sad varijanta 2:
Varijanta 2 je da posedujete vec Turbine account http://www.turbine.com/(posto igra ide preko tog servera).
Da bi kreirali account morate da imate neki product key neke igre koja ide preko turbine (znam da ide Acherons call i Lord of The Rings Online). Treba videti na nekom od tih sajtova dal dele free key, ono tipa besplatnih 10 dana igranja itd. Znam da je LOTRO to delio kad sam ja probao da ga igram, pa sam tako ja napravio account. Isto ako znate nekog da igra neku od ovih igara, taj verovatno ima neke kljuceve za trial koji se dobijaju uz samu igru.
Mada, cak iako ovo sve ne uspe, moze se pokusati i da lupite u pismu neki user, posto nisam bas siguran da ovi iz DDO proveravaju da li zaista postoji vec taj account.

E kad to sredite idete na http://www.ddo.com/component/content/ar ... unt-ticket i tamo popunite sva polja (morate da popunite sva polja, ako nesto nemas ili ne znas lupis (ja recimo nisam znao ime servera, jer kako da ga znam kad nemam account, i nisam imao zadnja 4 broja sa svoje master kartice jer je u medjuvremenu istekla, a i nisam je sve jedno nikad uneo u turbine bazu), tako da to mozes slobodno da lupis.
E sad u TYPE OF ISSSUE polju izaberes: "New Free Account Key Request", u subject upises isto to (ili slicno), i u description polju ih lepo na engleskom zamolis da ti daju besplatni kljuc jer vec imas turbine account.
Ja sam cekao nekih 50-ak sati na odgovor, tako da nije odma ali nije sad nesto ni ultra dugacko cekanje, i lepo su mi poslali na mejl free account key, koji sam zatim uneo u turbine account, i pokrenuo igru bez problema
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by joggy »

inace igra je po grafici vrlo lepa (na visini LOTRO), sto znaci da nikako nije kao ostale free mmorpg gde idu neke brlje po ekranu, i bore se protiv karfiola i kelja, nego bas full mmorpg.

Isto vazi i za sve ostale aspekte. Kako im se isplati? vec je nenad napisao.
Recimo, ne mozes da kreiras monka, warforged, imas samo 2 karakter slota, ostali se kupuju, onda ima nekih ogromnih dungeona koji nisu free, ALI, igranjem zaradjujes odredjene poene, za koje mozes sve ovo da kupis. Primera radi, mi na 3. nivou imamo 100 tih poena. Extra karakter slot kosta 100 poena cini mi se, monk kosta 500 a warforged 700. Dungeoni su izmedju 500 i 2000 cini mi se. Haircut je 50 poena. Ima da se kupi i itemi koji su vec jako razliciti po kostanju u zavisnosti od njihove jacine. Na pocetku ti je level cap 4, medjutim, igra ti broji XP sve do lvl 5, a sigil da podignes cap na lvl 8 kosta 50 poena. Meni je recimo jedan cova za uradjeni quest najobicniji dao mogucnost da uzmem taj sigil. Sigil za povecanje sa lvl 8 na lvl 12 kosta 100 poena itd, itd. (ja verujem da mozes da skupis kao dropove sve te sigile, bez da ih kupujes).
Pre neki dan smo nas cetvorica sasvim lepo igrali u grupi (nije bilo nikakvih bugova, sem toga sto je nead vec pomenuo, da se nekad protivnici ako ih gurnes "zakace" na zid), i ono sto me posebno iznenadilo je da smo svi imali mikrofone i koristili in game voice chat, koji je radio bez ikakvih problema, mucanja, statike i sl, koji recimo postoji i to u ne bas maloj meri i u takvim mega igrama kao sto je wow.

Sve u svemu moja preporuka
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Bathory »

A kako ja, koji nisam razumeo pola tvog prvog posta da otvorim account? Verovatno nikako :( :(
Image
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Lord »

Na DDO forumu su stavili da imaju problema sa pravljenjem accova,
tako da najbolje odraditi ovu foru sto je joggy napisao, al ne treba vam key za turbine account,
nego saljite direktno ticket na http://www.ddo.com/component/content/ar ... unt-ticket, ukucajte bilo sta
u username, credit card number i world character is on, i pratite dalje joggijeva uputstva. Tako rekli na DDO Forumu.
Ja to odradio, i evo sad cekam key da mogu da napravim turbine acc i da igram...
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Lord »

Uspelo je! Malopre mi je stigao Product Key u mailu.
Ok, na kom serveru igrate i koje klase vam trebaju?
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Dzon Vejn »

Jedini server na slovo "T". Klase trebaju sve, sta god da izberes ok je. Trenutno imamo fighter, barbarian, rouge i priest, i ne znam sta je Moma uzeo, ali nagadjam da je neki fighter :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Dzon Vejn »

Moma je uzeo klerika sto voli da zivi za fajt :D.

Sidenote: drzanjem slova "F" ukljucujete mikrofon (ako isti posedujede). Dakle ima ingame ugradjen "live chat".

edit: veoma je pozeljno da imate mikrofon :D... bilo kakav, ja imam neki od cirka 200 dinara, kupljen u nekom tempu, ili gde li vec.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Bathory »

Moma se logout-ovao da ne bi dobio otkaz. :D Zasad sve pohvale za igru.
Image
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Lord »

Evo ja napravio sorcerera, Mabelrode je nick.
Koji su vasi nickovi?
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by valhalla »

Kada pokusam da kreiram nalog, unesem user,pass,ime itd i prijavi mi gresku sa nekim levim error kodom.
Pretpostavljam da je to zbog IP adrese iz uboge Srbije?
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Lord »

6 postova iznad tvog imas moj post u kom sam objasnio kako da se regujes.
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by valhalla »

Lord wrote:6 postova iznad tvog imas moj post u kom sam objasnio kako da se regujes.
Odradio sam to, nego mi nije jasno sto im ovaj normalan proces registracije ne radi, tj sto ne ispise lepo "ebite se svi iz Srbije" nego nas zavlaci nekim levim porukama...
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Lord »

Zato sto ne radi ni u jednoj drzavi a ne samo u Srbiji.
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Dzon Vejn »

Radi u Ameriki :D. Provereno.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by valhalla »

Radi i iz Svice...

Dok se malo snadjem i priuchim i eto vama jos jednog barbariana \:D/
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Rover »

mozda radi iz zimbabvea....ko kad je neko nash pitao ljude iz star wars online kako da se registruje poshto nema srbije, i oni mu rekli stavi zimbabve...

btw. lorde prosledicjesh mi igru nekako...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Lord »

Ja probao pre dva dana iz Amerike i iz Engleske, ne znam kad ste vi probali.

Ninja edit: http://forums.ddo.com/showthread.php?t=199259
Dakle nije vezano za Srbiju ili bilo koju zemlju.
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Dzon Vejn »

Lord wrote:Ja probao pre dva dana iz Amerike i iz Engleske, ne znam kad ste vi probali.

Ninja edit: http://forums.ddo.com/showthread.php?t=199259
Dakle nije vezano za Srbiju ili bilo koju zemlju.
Pre manje od nedelju dana.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3205
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Mrzimsvee »

I ja sam sve downlodovao i upravo pravim lika..... \:D/
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by joggy »

e da server je thelanis ili tako nesto (kao sto nenad rece jedini na T)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by valhalla »

Koliko vam je okvirno vremena/kvestova trebalo da dogurate na 3-4 nivo?
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Dzon Vejn »

Pa na pocetku si na nekom ostrvu, tu odradis sve kvestove, i onda predjes brodom na drugu regiju (nema vise vracanja posle toga). Znaci kad odradis kvest sa sredjivanjem zmaja, onda sednes na brod i bices level 2 pri kraju ili 3 pri pocetku. I posle toga imas da se igras iha-ha u stormreachu.

edit: Mozes za jedan dan ako nemas zivot, ili za 2 malo jaceg igranja, ili za 3 dana povremenog igranja :d.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Bathory »

Samo u luci u stormreachu ima gomila questova, pa onda marketplace, pa okolna brada, pa koboldi.....

(lozim Zeljka da proba.... :wink: :twisted: )
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Dzon Vejn »

Da ja sam marketplace provalio tek pre neki dan :D. U brdima sam radio po nesto.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Monsterman »

Hah registracija je strasno laka, kada se izvali XD
Za sad je igra sasvim kul :)
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Xardas »

Evo drugar i ja juce registrovali accounte (preko njegovog buraza iz Norveske :P ) i odradili juce u partiju sve dungeone za lvl 1 :)

Fantazija!

Pao sam na dupe kad sam usao u prvi dungeon i cuo glas DMa kako opisuje sta se desava 8O 8O 8O

Jedini problem je sto su moj lvl 2 dwarf cleric i njegov lvl 2 elven wizard na nekom serveru na A a ne na ovom vasem na T. :D

Videcu sa njim ako je raspolozen da krenemo na T ponovo :)

Skupljam moju staru D&D ekipu da ih navucem na ovo... samo ako uspem sve da ih okupim bice fantasticno :D

Za sada sve pohvale za igru!



X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by lord warrior »

Je li neko raspolozen da napise detaljniju recenziju/poredjenje sa drugim MMO-ovima?
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Dzon Vejn »

Napisacu ja sutra sa posla.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Dzon Vejn »

Posto je igra najvise nalik WoW-like MMO igrama poredicu je sa njima.

Sto se tice detalja, sto podrazumeva - grafiku, osmisljenost dungeona, neposotjanje bugova, isl., igra ne zaostaje za bilo kojim drugim vecim MMO izdanjem. Penal u odnosu na WoW je sto igra nema dobro izbalansiran PVP sistem (sto mene licno ne interesuje). To je doduse standard za Turbine, jer ni LOTRO nema PVP sistem (ima PVMP (monster player)).

Sto se tice zaraznosti, igra ima onaj momenat da te vuce na jos igranja, ali je taj momenat daleko iza nekih drugih izdanja (recimo WoW). Dakle mozes poceti da se igras bez bojazni da ces ostaviti prijatelje i prestati da jedes :D. Vrlo je verovatno da ces se potruditi da barem 2-3 puta nedeljno odovojis po jedno 2-3 sata na igranje.

Vec sam spomenuo da je igra (skoro pa) potpuno free, sto znaci da sve ono sto u drugim igrama placas X evra start + Y evra mesecno + Z evra svaki novi release, ovde dobijes potpuno free. Postoje razne interesantne stvari koje mozes uraditi samo tim poenima koji se dobijaju ako platis, ali daleko od toga da je igra neigriva bez toga - zapravo polovina tih stvari ti uopste ne treba. Ono sto ja za sada vidim kao interesantne stvari za kupovinu je leveling sigil (koji ti omogucava jos 4 nivoa igranja), za slucaj da ga ne dobijes u nekom kvestu, a stignes cap (malo mi je idiJotski da ponavljas iste kvestove iznova i iznova dok ne dobijes drop kod rewarda), i drugo, dodatni dungeoni koji ne mogu da se igraju normalno, vec samo za te poene. Sve one druge stvari - mace of dzabu, imaginary pet koji ne radi nista ali je lep i slicne gluposti su mi apsolutno nebitni. OK, pravljenje guilda mozda ima nekog smisla, mada i dalje nije neophodno, jer group chat radi savrseno dobro :D.

Sto se tice igraca, opet pricam o WoW-like igrama, ovde je sve to mnogo blaze. Dakle ja jos nisam naletao na neke budale i smarace, mada sam se, da budemo iskreni, drzao pretezno ljudi koje poznajem (sad nas vec ima dovoljno dosta da uvek mozemo da otpikamo po neki dungeon). Koliko sam primetio do sada, igraci su prilicno opusteni, i verujem da je u pitanju malo starija populacija, tako da mislim da ti niko nece reci "e ti nemas matematicki najboljeg lopova, ne mozes da se igras u mom pesku".

PVE sistem je uradjen dosta dobro, jer ima fora da dungeon moze da se radi solo (pojedini ne mogu, mogu samo grupno), zatim za grupno imas normal difficulty, pa hard koji je zakljucan dok ne predjes normal, pa elite. Naravno sto je teze, to su bolje nagrade. Dakle imas taj neki repeat value, mada mislim da kada jednom predjes nesto na elite, dalje nema smisla da ga igras (sto je i razlog zasto sam napisao da treba racunati na leveling sigil za worst case scenario).

Jos uvek smo nizak nivo da bi sad imali neki veliki udeo u pozadinskoj prici, mada posto je svet radjen po razvijenom D&D svetu, verujem da je ovaj deo ok uradjen (vec sada imam pristup pojedinim "kucama" iz Eberron sveta). Verujem da nije kao LOTRO npr., posto LOTRO iza sebe ima hiljade i hiljade stranica pozadinske price, ali je i dalje ok.

Sto se tice zahtevnosti, vise je zahtevan od WoW-a, manje od LOTRO-a. Na novijim masinama ce sve raditi, naravno, bez seckanja ili bilo kakvih problema, dok ce na muzejskim primercima (kao npr. na mom racunaru (uh jos samo par dana...)) sve raditi ali ce biti seckanja u gradu. Dakle meni recimo grad bas jako secka, dungeon i free area se ucitavaju malo duze, ali kada se ucitaju sve radi savrseno. Dakle zahtevnost definitivno nije problem.

Ne mogu da uporedim koliko je dobro igra preneta, jer ostale igre ovog tipa nisu radjene po nekom postojecem sistemu, tako u ostalim igrama posteje random rase i klase, onako kako tvorci konkretne igre odrede. Ovde je prenos dosta dobro uradjen. I najbolji deo od svega je - svo ono masovno bacanje kockica radi kompjuter :D.

Naravno, kao i u drugim sistemima, i ovde svaka klasa ima svoju ulogu... fighter je tenk, hiler treba da odrzava sve u zivotu, rouge sluzi kao cross izmedju hilera i dmg dealera (jer gasenjem trapova ostali ostaju duze u zivotu, a uz backstab i ostale fore koje lopov ima radis i dobar dmg), magovi sluze kao range damage, cleric je i hiler i group buffer, bard je buffer i odlican kao sporedni lik za trgovinu (charisma plus haggle skill), itd.... dakle sam prenos iz D&D settinga je uradjen ok, dakle svaka klasa ima svoju ulogu, a uloge su prilicno slicne kao u ostalim igrama.

Monsteri su ovde daleko bolje uradjeni nego u ostalim igrama, jer je izbor istih toliko ogroman da ne moze da se poredi ni sa jednom drugom igrom. Vrlo je zajebato kada naletis na recimo slinu koja ignorise hide, dexterity bonus i sjebava ti oruzje, a ako je udaris slashing oruzjem onda nastanu 2 sline, ili na rust monstera, pa moras da se skines go :D.

Jos jedna stvar koja mi se svidja je sto je ovde koliko sam primetio solo play vrlo malo radjen u odnosu na group play. Dakle igra favorizuje "skupite ekipu i saradjujte" stil igranja, umesto "free for all" zprzi, otmi, budi brzi od drugog.

Open area je super uradjena, jer se i ona tretira kao dungeon - sto znaci da ne moze neko da ti dodje i da ti "otme" kill, chest ili nesto trece. Sve open area-e imaju 3 stvari - ubi X monstera, pronadji X lokacija na mapi, i pronadji X rare monstera (ovo je malo trulo uradjeno, jer se rare monster ne pojavljuje uvek, tako da da bi odradio ovo full, moras da udjes u instancu mnogo puta - u recimo waterworksu koji mi igramo najvise trenutno, imas 6 rare monstera, mi smo vec X puta bili unutra, i za sada smo nasli 5 komada... gde je sesti nemam ni najblazu predstavu... sve hidden area sam nasao :D). Sa obzirom na to da je nisam bas neki ultra mega zavisnik od exploringa u igrama, meni ovo nije preterano bitno. Lepo je kao dodatak, ali daleko od toga da mi je sad ultra bitno.

U igru je ugradjeno sve ono sto ti je neophodno za igranje - dakle imas trgovinu, imas aukcije, imas mikrofon ugradjen, imas private chat mode, imas group chat mode, imas local chat mode, itd. Dakle sve je uradjeno po standardima MMO igara, i cak ponegde i vise od toga.

Za sada nemam problema sa novcem, sto je novina za MMO igre :D... ovde imas sasvim dovoljno novca za sve sto ti treba (ja recimo trenutno imam preko 10k zlata koje nemam ni na sta pametno da potrosim).

Enchentmenti su totalni hit za igru ovog tipa. Taman ti daje dodatno planiranje karaktera. To dovodi custom-abilnost lika do mere koja ne postoji u drugim igrama ovog tipa (lopov se recimo moze igrati na jedno 6-7 nacina, dok u ostalim igrama najcesce imas 1 favorizovan nacin, jos 1 koji je ok, i jos 1 koji je totalno buljavo uradjen).

Tezina igranja je dosta ispod ostalih igara, mada Moma doduse i dalje ima problem sa ronjenjem jer ima nepostojecu koordinaciju misa i ruku :D.

Dungeoni pretezno nisu po principu "ovo moras da uradis tako i tako, i nikako drugacije", sto je posledica toga sto je custom-abilnost zaista ogromna, tako da sve moze da se resi na nekoliko nacina. Zaginuce ovde kosta samo zlato (koga imas na pretek), jer moras da se opravis. Hiler u ekipi moze da koristi heal skill ili magije da te "sredi", zatim mogu da ti pokupe "soul stone" i odnesu u najblizi temple u dungeonu (sto najcesce nije uopste lako, jer temple-ova za odmaranje ima prilicno malo i mogu se koristiti samo 1 (osim za resurect)), ili mozes da uradis resurect u krcmu koju si podesio kao "kucu". Vecina tezih dungeona ipak zahteva hilera i tenka, plus jos nesto (najbolje je kad bi imao ekipu recimo tenk, hiler, lopov, dmg i range damage + buff). Ja sam recimo za malo uspeo da predjem u solo modu dungeon na kome je pisalo da je ultra tezak i da je predvidjen za grupu 3+, mog levela :D. Smorio sam se kada sam pri samom kraju umro, jer je dungeon bio extra long time :D.

Za razliku od ostalih igara, gde je privlacnost settinga veoma individualna, svi igraci ovih igara vole D&D - eto cak smo i Momu navukli da se igra ;).

Ako se uzme sve u kompletu u obzir i uporedi sa cinjenicom da je ovo ipak free igra, mogao bih da kazem da igra prevazilazi popriclino sve druge igre ovog tipa. Kada bi se ova igra naplacivala, mislim da bih se radije opredelio za LOTRO (pod predpostavkom da imam jednak broj zainteresovanih drugara za obe igre), ali to je zaista za jednu jako malu nijansu.

Jedino sto mi jos ostaje da vidim je da li se, i kako ako da, menjaju sve ove stvari u end-game-u.

I naravno sva dodatna pitanja - samo postavite, odgovoricu ono sto znam.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by joggy »

Detaljnije poredjenje:

Graficki, igra izgleda jako lepo kad se tera na ultra high (tako se zove opcija), negde kao LOTRO, mada moze da se pusta i na AMD procesoru od 800MHz.

Kvestovi su uradjeni prilicno specificno, bas u duhu ADND, i to se dosta razlikuje od onog idem po sumi i ubijam prasice, i sad svaki prasac mi da odredjen broj XP-a... ne!. Imas kvestove koje uzimas od ljudi u gradovima, i onda ulazis u dungeon (sve ovo je vrlo vrlo slikovito i razumno prikazano na minimapi i na glavnoj mapi), gde kao sto vec neko pomenu imas naraciju dungeon mastera, gde osim pukog ubijanja imas i neke mozgalice, zatim svaka klasa ima osim ubijanja protivnika i neku drugu ulogu, koja uopste nije nebitna, tako da se thief recimo ne svodi na ono - sakrijem se, sapujem protivnika, onda backstab, onda ponovo stun, i onda jos jedan udarac i gotovo, i tako ponoviti 1.000.000 puta, nego imas i taj momenat otkrivanja zamki i razoruzavanja, onda recimo neka vrata moze da otkljuca samo neka sa viskom inteligencijom, za neka treba visok wisdom, za neke dijaloge treba visoka charisma, a za nesto i sirova snaga, tako da je to sve dosta dinamicno, i prosto tera coveka da se udruzuje, jer thief sam za sebe nije dovoljno dobar fajter, a opet bez njega ne mozes da nadjes specijalne encountere i tajne prolaze itd itd.
Sami dungeoni su sarolikog izgleda, imas podrume, kanalizacije, dungeone na otvorenom prostoru itd itd. Sve u svemu, ne postoje world kvestovi kao u wowu, ili bilo kojoj drugoj igri, nego samo instancirani kvestovi. Ogromna vecina kvestova ima vise nivoa tezine (Solo, normal, hard, elite). Solo tezinu mozes da radis sam, normal isto mozes das prodjes uglavnom ali je bolje da vas ima dvojca, dok za elite ti treba uglavnom lepa druzina od min 4 clana da bi to islo tecno. Dungeone uglavnom na pocetku mozas da prelazis samo na solo i normal, pa tek kad je jednom predjes, otkljuca se hard mode, pa onda kad opet predjes i elite) Isto tako, u dungeonima ne dobijas xp za ubijene monstere, vec kad predjes avanturu, dobijes xp u zavisnosti kako si igrao (da li si resio neki side quest, koji ti je put po redu da resavas jednu istu avanturu, kolko si burica razbio, koliko ste puta svi izginuli, da li si nasao neki tajni prolaz, ili deaktivirao zamku). Tako da monsteri nisu bitni, bitni su bosovi i side questovi. Jos jedna originalnost ovde je ta sto za svaki quest cela grupa moze da umre max 3 puta, i ako je ne resis iz tog treceg, avantura se restuje (nema nikakvog respawn timera, sto mi se isto jako svidelo).
In game chat je definitvno najbolji koji sam ikad sreo u mmorpg (a igrao sam wow, lotro, connan, eve, warhammer online), svaka cast za to, i dosta pomaze prilikom organizovanja grupe u kvestovima. Sama igra radi stabilno, i nema ocitijih bugova, osim vec pomenutog da se nekad monsteri nalepe na zid, ali i tad mozes da ih udaras macem, tako da je to vise graficke prirode nego sto te stvarno onemogucava u necemu. Ovo je takodje jedina besplatna igra koja je pravljena na nivou ovih premium igara koje se placaju (u redu, imas odredjena ogranicenja u smislu da postoje rase i klase koje se kupuju, dungeoni koji se kupuju, itemi koji se kupuju, level cap koji se kupuje, i sl., medjutiv odredjene poene zaradjujes igrajuci igru, tako da je moguce i to pazariti bez pravog novca (naravno sa pravim novcem kupujes mnogo vise poena, ali opet...)). Guzva i lag u gradovima je resen tako sto na svakom serveru postoje vise instanci istog grada, sto je opet pohvalno i originalno, a svaki igrac moze da se prebacuje iz recimo harbor 1 u harbor 3 po zelji (ovo se koristi kada oces da igras sa odredjenom grupom ljudi, pa se svi prebacite na istu instancu kako bi se videli i mogli da igrate.
Mail sistem je uradjen vrlo slicno LOTRO-u, dok je auction house vrlo nepregledan za sada. Naime, imas filtere za razlicita oruzja i min i max level (ko moze da koristi) za neki item, ali ne mozes da trazis item po imenu, nego ti on izbaci strane, pa ti trazi.... Isto, na aukciju u jednom trenutku mozes da stavis samo jedan item (mada ne znam dal je ovo zbog free racuna, pa treba da se dokupi, ilii je ovo sigurnosna mera protiv kineza, da ne bi prodavali hiljade itema svakodnevno.

Koriscenje mane je isto originalno. Nije kao u ADND da imas odredjeni broj spelova, nego imas manu, a spelovi kostaju neku manu da se bacaju, medjutim nema mana regeneration, nego kad istrosis manu, jedini nacin da je vratis je mana potion (koji se isto razlikuje od wow-a jer je jako skup a vraca u proseku 40 mane (jedna magija obicna lvl 1 kosta 10 mane).

Uglavnom, ova igra mnogo novina koje nisu do sada vidjene u mmorpg, pa je vredi probati
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Xardas »

Po meni ste opisali sve osim najbitnije stvari, a to je da NEMA LJUDI KOJI VICU "LOLZ FKIN N00BZ!"

:D :D :D :D :D

U svim ostalim mmo igrama koje sam probao toga ima na pretek...losa i preterano kompetitivna atmosfera stvarno nekad ubije igrivost...ovde toga jednostavno nema :)

btw drugar i ja smo poceli na Thelanis serveru ponovo i sinoc smo odradili sve questove na ostrvu. Sad smo spremni za city of Stormreach :)

Sto se lvl cap tice, znam da mozes uzeti onaj sto ti dize na 8, ali sta je sa sledecim? Da li se i to moze uzeti za ingame points ili tako nesto?


X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Dzon Vejn »

Spomenuo sam vec to za lolzor omfg wafnoob :D likove. Nikola je dosta bolje opisao same dungeone.

Leveling sigil mozes dobiti na jedan od 2 nacina:
a) on se pojavljuje kao random reward na kvestovima (sa izuzetno malim procentom sanse da ispadne)
b) mozes ga kupiti u ddo store (ingame) tako sto ces uloziti poene koje si stekao dotle. Za level 4->8 sigil kosta 50 poena (ja sam jos level 4 i imam trenutno 125 poena). Za level 8->12 ako se ne varam kosta 100 poena.

Sve u svemu, stvarno, necete pogresiti ako se odlucite za ovu igru.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by opsidiannight »

Aj, ako uhvatiš vremena baci i recenyiju namenjenu igračima koji nikada nisu igrali MMO, molim te.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Bathory »

Pazi kad se meni, koji u zivotu nisam igrao MMO, svidja. Lici na novije ADnD (ne mogu da se setim imena, poslednje 2 igre koje su izasle za AdnD, ali je to to)igrice sto se tice grafike i interakcije sa npc-evima. Nema dijaloga i kvestova koji se resavaju inteligencijom ,harizmom,itd. U principu, juris kvestove, dobijas exp, budzis lika. Zasto je zanimljivo? Pa zato sto je dobro uradjeno, igrivo je, nema prepucavanja izmedju likova u partyju, nema kradje itema (svako ima rezervisane svoje predmete). Jedino je potrebno da imas solidnu konfiguraciju kompa i preporucljivo je imati i mikrofon. Moze da se igra i na slabijim kompovima ali secka, sporije ucitava, i malo blokira kod masovnih bitaka. I sto kaze Nenad, nije navlakusa 24/7 nego se moze igrati povremeno, onako za dusu :) .
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: D&D online (skoro pa) potpuno free (Eberron svet)

Post by Dzon Vejn »

Momo, ima stvari koje mozes da resis samo pomocu INT, CHA, WIS, STR.... samo ti nisi naletao na njih ;).

E Slovicu, da ti ne bude bas muka, da pisem sve ponovo :D... napisi lepo sta ti nije jasno, pa cu pojasniti.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Locked

Return to “Kompjuterske igre”