Space simulacije

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Space simulacije

Post by Andy »

Kao sto naslov kaze, zanimaju me neke space simulacije, ali ne mora nuzno biti simulacija (i klasicna pucacina bi bila ok, kao Freespace 2 koji sam presao). Sta biste mi preporuclili, tj. sta je po vama najbolje iz tog zanra sto ste igrali za PC? A da i Star Control II sam presao, tako da pretpostavljam da mi ne ostaje neki prevelik izbor. :)

U sustini, samo mi jedna igra koju jos nisam probao trenutno pada na pamet - Space Rangers 2. Da li je neko to igrao i kakvi su utisci?
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

space rangers 2 je malo pobloljsani kec.....zanimljivo, borba arkadno/potezna, pogled odozgo, misijie, trading, stim sto je dojaja sto imas klase i tako to....

inace moja preporuka je freelancer, zbog arkadnog dela koji je ako nista zabavan, iako je prica onako....

e da zaboravih......ako imash dobar net.....

Space Cowboy
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Freelancer sam takodje presao, zaboravio sam da napomenem, igra je jako dobra, doduse nisam probao multiplayer.

Sto se tice Space Cowboya, mislim da nece proci na 56k. :(
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ali ce ti zato EVE proci na 56k ;)... Sa druge strane EVE se placa, pa to kod nas obicno predstavlja problem... Ali ako hoces dobru space simulaciju, bolje od ovoga neces naci + nemas kraj ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Wing Commander rules . . .


ARMADA do besvesti i nazad . . . . ahhhhhhhh kakva vremena su to bila . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

A ako osetis nostalgiju:

Image
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

lord warrior wrote:A ako osetis nostalgiju:
Igrao sam ga danas, cisto da se podsetim... :D

Wing Commander sam zadnji put igrao cca 2000-te...

A sto se EVE-a tice, mislim da bi to bila najbolja stvar, ako nista drugo, bar imam 15 (valjda) dana free. :)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Pa da, ali za 15 dana neces nista uraditi... Ja igram vec par meseci i tek sam sada stigao do nekog ozbiljnijeg broda u onome sto sam izabrao kao svoju profesiju ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Elite, Elite+, First Encounter . . .



A jel igr'o neko ProtoStar?

Opasno dobra igra, ali kad je jednom predjes svaki sledeci prelaz traje circa 1h.
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Koliko sam procitao, cini mi se da bi uskoro trebao da izadje i cetvrti deo Elite. Inace, zar ze drugi deo nije zvao Frontier?
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Master of Orion 1 sam probao, ali definitivno nisam raspolozen za heavy-simulacije... :(

Privater 1 deo sam takodje (hteo) da probam, ali ima nekoliko errora kojih treba da se resim. Obe igre pokrecem emulatorom DosBox, posto ovako (na XP-u) nece raditi.
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

Andy:
Frontier jeste drugi deo elite ali je pre njega par puta izlazio poboljsani elite kako su se pc racunari poboljsavali(vga grafika i zvucna podrska)
Inace redosled jeste Elite , Frontier, First Encauters, i ovaj 4. ako izadje .Inace treci nikada nisam igrao dok sam se drugim dosta bavio do nedavno je mogao da se skine i xElite.Poboljsani elite za danasnje pojmove open gl ,podrska za mrezu ali je Dejvid postavio zabranu pre nego sto sam dobio net da svucem igru (oko 4mb).
Pa ako neko zna odakle bi moglo da se skine ili je voljan da mi posalje na email neka me kontaktira.
First Encounters sam skinuo sa neta ali se u dosbox-u vuce ko puz tako da od igranja nema nista.Ima li ko kakav savet?
Pozdrav svima
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Ima na netu da se nadje patch za First Encounters koji omogucava da radi pod windowsom, tako sto omogucava igri da koristi resorse DirectX-a. Imao sam ga ali ga izgubih kada mi je stradao stari hard. Potrazi na google-u nesto u stilu 'Running FE on XP/win2k' ili slicno.
Inace, FE je dosta slican Frontieru, donosi par novih oruzja i nesto nove opreme, i nacin za Veoma brzu kupovinu Asp Explorer-a. Jedino sto ga zaista izdvaja od Frontiera (ako ne racunas postojanje tekstura :wink: ) su zaista fantasticno uradjene rucno kodirane misije. Reci cu samo dve stvarti a da ne pokvarim - Targoidi i jeb. tesko!!! 8)
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Prob'o ja X3-Reunion . . .



WOW! . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

Ne znam za tezinu ali kada je najavljivano najavljeno je da ce u first encauters malo olabaviti fiziku zarad poboljsanja arkadnog dela.
Hvala ti lorde probacu da skinem sa neta dok zeljno iscekujem taj 4. deo ako ga bude.
Inace i dalje me zanima xelite ako neko zna ili ima. Skinuo sam vega strike (elite klon free game oko 250mb ali nesto nisam provalio igru a mrzi me da citam uputstvo trenutno)i oolite ali nisam uspeo da g inztaliram na winu. Za verziju na linuxu nisam uspeo da pohvatam konce pri instalaciji tako da mi ne radi.
Za sada se zanimam mreznim freelancerom inace i vega strike i oolite imaju mreznu podrsku.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Nije u FE problem fizika - rucno kodirane mizsije su teske uglavnom zbog vremenskih ogranicenja, mikromenadzmenta goriva i voznje nenaoruzanih brodova kroz zahebane sisteme. Ali brod koji se dobije na pozetku jedne od misija vredi. Da ne govorimo o brodu koji se dobije na kraju najveceg zadatka u istoriji Elite-a. Brod o kome je svaki igrac oduvek sanjao.

Sada mi dodje da ponovo igram FE. Sva sreca pa imam EVE 8)
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

Ama svrati malo na freelancer pa da vidis sta je zaraza.Inace moracu FE da odigram makar malo.
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

Jel igrao neko darkstar one.Cuo sam da je solidna space simulacija ali da je i hardwerski zahtevna.

Evo pronasao sam fajl koji sluzi za ganjanje first encouters pod xp windowsima.U sustini je rekompajliran glavni fajl i nazvan JJFFE ali vam i dalje trebaju orginalni fajlovi za ostatak.Ja sam igru skinuo sa ruskog sajta http://www.old-games.ru/catalog/ i radi odlicno.Na istom mestu imate gomilu starih igara za koje vise nema podrske od proizvodjaca.
Link za JJFFE je http://jaj22.org.uk/jjffe/
Nadam se da ce vredeti nekome i ustedeti trud pri trazenju.Zahvaljujem se i ja na obavestenjima koja sam dobio ovde tako da sam unapred znao da vredi traziti.
Jos kada bi se samo napokon pojavio taj Elite 4 makar da samo ostalima pokaze kako bi to trebalo da izgleda. Evo za kraj i jednog linka vezanog za Elite like igre http://www.alioth.net/LinksDir/showlink.php?show=all
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

Evo dagrabio sam nekao xElite v0.31 i postavio sam ga na rapid share
http://rapidshare.com/files/28723882/XELITE031.ZIP
Za ljubitele First Encounters nesto jos bolje od fajla koji pokrece igru u win.First Encounters u D3D okruzenju i igru razvlacite preko celog ekrana sa ctrl+F12 izgleda strava pa svim zaljubljenicima savetujem da skinu ovih 6mb trebace vam samo jos zvucni fajlovi iz orginala i mozete da uzivate ponovo
URL:http://dream.maxdsl.ru/files/ffed3d_r61.rar
Pozdrav svima
Archangel

Post by Archangel »

Voleo bih da mi se javi neko ko ima bilo koji deo "Wing Commander"-a
Locked

Return to “Kompjuterske igre”