LotR:The Battle for Middle Earth

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

LotR:The Battle for Middle Earth

Post by Rat with a tool »

Sinoc sam uzeo ovu igru i zadivila me je! :D Grafika, efekti, ma bruka!
Kako vam deluje igra?
User avatar
cephalid
Posts: 202
Joined: Wed Jul 21, 2004 8:05 pm
Location: Jagodina

Post by cephalid »

Da li je to mesavina strategije i rpg-a.Posto video sam jedan Gospodar Prstenova ali neznam kako se tacno zvao.
It was midnight on the Daru Plains,yet it seemed the sun was rising

Image
User avatar
Mutant
Posts: 78
Joined: Sun Apr 20, 2003 8:17 pm
Location: kblo 70

Post by Mutant »

uf igru sam igrao pre hmm vise od 5 meseci il tako nesto.igra je vrh al ova moja kanta ne moze da je podrzi jbg pa sam igrao samo jedan deo igre :(
"...prosecna naseljenost svih planeta Vaseljene ravna nuli.Iz ovoga sledi da je naseljenost citave Vaseljene takodje ravna nuli,a ljudi koje mozda srecete s vremena na vreme samo su proizvod vase bolesne maste!"
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Jedini rpg deo je sto heroji dobijaju rankove.Ostalo je strateski.
User avatar
cephalid
Posts: 202
Joined: Wed Jul 21, 2004 8:05 pm
Location: Jagodina

Post by cephalid »

Onda znam o cemu se radi.Igram mi se svidela dok sam je gledao.Ali posto ja nisam bas neki preterani fan LOTRA onda je neuzeh da igram.
It was midnight on the Daru Plains,yet it seemed the sun was rising

Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Igra je geneneralno gledano losa. Ali je dobro producirana tako da ipak isplivava iz mora RTS igara.

Kampanja nije lose sa strane pozitivaca, negatici enormno smaraju. Valjda zato sto su morali da smisljaju sta bi se desavalo da je pao Helm's Deep itd.

Strateski elementi na pocetku izgledaju obecavajuce, medjutim sve vrlo brzo postaje repetitivno "znam u napred narednih 10 minuta igre" kliktanje na sve strane. Heroji ni malo ne pomazu jer od njih bukvalno zavisi na koju stranu ce bitka da ode. Izuzetak je, eventualno, moja omiljena frakcija - Isengard. Rohanu maltene i ne treba vojska, ima heroja da napuni ceo ekran. I Gondor je blizu, ali nije bas toliko apsurdno okrenut herojima. Mordor kao heroje ima dva Nazgula i Witch King-a... cik pogdite dal' su mocni... Mada, ironicno, kod njih su heroji najbolje izbalansirani jer zaista treba napraviti investiciju i odreci se kojecega da bi taj jedan Nazgul video svetlo dana.

Kao i u Generalsima (mislim, to je ista igra samo graficki drugacija) klanje daje nekakve globalne poene koji se trose na nekakve globalne skill-ove. Na vrhu piramide je prizivanje Balroga sa strane negativaca i one armije Oathbraker duhova sa strane pozitivaca. To je toliko debalansirajuce snazna stvar da u tom trenutku igra kad ne bi bila smesna bila bi tuzna. Balrog kada sleti u protivnicku bazu, prepolovice je ili ce je skroz unistiti dok ne nestane. I ne mozete mu apsolutno nista. Isto vazi i za "odusevljenu armiju", mada je ona vise za klanje jedinica a ne toliko za unistavanje zgrada. Znaci, padne Balrog - fu ode baza. I onda taman dok je ponovo izgradite, opet padne Balrog. I tako u krug dok se neko ne zajebe i skroz zagine. Mogu samo misliti na koji stepen ludila se ovo podize kada su na tabli vise od dva igraca.

AI je cak i dobar, ne izgleda kao da mnogo vara, i fino se moze protiv njega igrati na najvecem nivou tezine. No, to ne menja cinjenicu da je igra posle desetak partija toliko dosadna da ubadanje levog oka viljuskom izgleda zabavnije.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
bobo5

Post by bobo5 »

Ne slazem se u potpunosti,ali u najbitnijem se slazem da je kampanja ok ,a igra ubrzo psle kampanje dosadi.
User avatar
Scorpion
Posts: 23
Joined: Sun Aug 21, 2005 6:02 pm
Location: Beograd

Post by Scorpion »

Mene je igra razocarala, nekako nema smeka...
User avatar
cephalid
Posts: 202
Joined: Wed Jul 21, 2004 8:05 pm
Location: Jagodina

Post by cephalid »

Pa da li je vredna uopste probati je 8)
It was midnight on the Daru Plains,yet it seemed the sun was rising

Image
User avatar
Scorpion
Posts: 23
Joined: Sun Aug 21, 2005 6:02 pm
Location: Beograd

Post by Scorpion »

Ako si ljubitelj LOTR serijala, onda da, u suprotnom ova igra je jos jedna u moru dosadnih strategija.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Zar "ljubitelj LOTR serijala" nije uvreda otkako je izasao film?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Nemojmo uporedjivati knjige, filmove i igre....
Licno meni je igra sasvim ok.
User avatar
cephalid
Posts: 202
Joined: Wed Jul 21, 2004 8:05 pm
Location: Jagodina

Post by cephalid »

Pa ja i jesam i nisam fan.Ali probacu je ...Mislim da je vredna bar probanja...
It was midnight on the Daru Plains,yet it seemed the sun was rising

Image
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Post by Mladizmaj »

Igra je definitivno vredna igranja, mada je ai uistinu glup kada se malo prouci bolje strategija ( znam drugare koji su bez problema pobedjivali po 4 do 5 najtezih ai protivnika odjednom ) ali je multiplayer mnogo zabavan ako imate ekipu za igru ( nema boljeg osecaja kad vas troll jurisa na pesadince ili konjicu i baca ih uokolo, ili kad dve jedinice vargi prelaze preko strelaca( koji nisu elfovi ))
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
Locked

Return to “Kompjuterske igre”