Stare igre, po ko zna koji put...

Moderator: Moderators

User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Stare igre, po ko zna koji put...

Post by lord warrior »

Eto, kad mogu ostali, zasto malo i moderator ne bi ekstenzivno tumacio pravila foruma :wink:

Nego, pre par dana sam se opet vratio nekim starim legendama - Civilization 2, Master of Orion (Kec, naravno), i Master of Magic (i da, igram ih paralelno 8) )

S obzirom da se takve igre vise ne prave (prvi koji mi pomene Civ4 dobice opomenu pred ban :wink: ), pitanje je, ima li neko od stare garde ovde neku dobru strategiju da preporuci. Ili eventualno avanturu, moze i neki RPG (mada sam vecinu dobrih zavrsio. Vise puta).

Damn, igra mi se Darklands... :roll:
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Another World, mozda? Ne znam sta si igrao, a sta nisi... necu bas da nabrajam najosnovnije :oops:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

E, ja sam se pre neko vreme podsetio stare avanture Death Gate - mnogo mi je drago bilo. Imas na Underdogsima, ali gledni da to skidas sa faksa, posto je povece.

Ili pici na Abandoniu, pa skidaj Waxworks. Nasao sam na istom sajtu igru Veil of Darkness, onako, arkadna avanturica, simpaticna - mogla bi ti se svideti.

Nego, da li iko ima Simon the Sorcerer i Simon the Sorcerer 2 (Pogotovu drugi deo)? Ili bar da zna gde se moze naci na natu?
User avatar
GoxY
Posts: 168
Joined: Tue Jul 06, 2004 2:37 am

Post by GoxY »

Ummm.. Might and Magic (bilo koji, najbolje VI)... Mislim da imam VI deo kod sebe ostalo bih morao da se pomucim da nadjem. M&MVI je najbolja igra. Ikada. Cak je bolja i od WoWa

edit: damn, prokleti forum nema sivu kao font color. sace stasa sliver i corvin da me streljaju.
[center]Image[/center]
Mind Uploader

Pirates!

Post by Mind Uploader »

Pirates!
Legenda zbog koje sam jos u osnovnoj skoli provodio nedelje ispred komodora (umesto u skoli, jel'te:)) sa kartom kariba iz atlasa pored sebe... :)

Inace ja stalno igram stare igre (takav mi komp:)) recimo sad opet igram vec spomenuti civ2...dobri su i recimo Jagged alliance: deadly games, fantasy general, alien breed, gengis khan II, transport tycoon deluxe, x-com terror from the deep, wh40k final liberation....ima dosta...a inace underdogsi su zakon! :)

ex, da i Syndicate obavezno!
Flashback, black thorne...
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Idemo redom:

Another World - probacu,
Death Gate - toje ona avantura u kojoj si pripadnik proterane rase, nevest carobnjak, koji polako uci nove magije (magije bacas sklapanjem runa)? Ako je tako, nasao sam prve dve rune, mogao bih da nastavim sa igrom.
Waxworks - Kako sam zaboravio na ovu krvavu avanturu?
Veil of Darkness - Skinuo, igracu cim zavrsim Death Gate, i trenutni scenario u MoM-u i MoO-u. Krajnje zanimljiv setting.
Simon the Sorcerer - igra nosi ESA protected pecat, sto naravno ne sprecava mene da je uploadujem na net 8) . Mislim da imam oba dela. Ako imas brz net, mogu ti ih baciti i na mail.
Might and Magic - Na zalost bez prvih pet delova ne bih pocinjao sa igrom.
Pirates - nekada mi je ovo bila zakon igra. Sada, pa, onako. Trgovina nema poentu. Mislim, lepo je ici i napucavati francuze, ali dosadi posle nekog vremena. High Seas Trader je ipak malo ozbiljniji (i puno godina mladji ~1995).
Jagged Alliance/Deadly Games/JA2... - Jedino sto nisam igrao je Unfinished Buissiness, ako neko ima...
Fantasy General - Odigram otprilike po jedan-dva scenarija mesecno. Tako nema sanse da mi dosadi ova legenda. Igram kao Knight Marshal, a trenutno se bijem protiv Maloch of Blacklance-a.
Genghis Khan II - odavno zavrseno. Dobra igra...
Alien breed - Neeeee!!!!! Ne smem!
Transport Tycoon - Hmmm.... Nikada joj nisam pruzio veliku sansu. Nesto mi nije lezala igra. Sa druge strane, Railroad Tycoon...
UFO/X-COM - sve predjeno. Nemam vise zivaca. Mozda kasnije.
Final Liberation - Ko ima, neka mi prosledi.
Syndicate - ESA Protected :cry:
Flashback - ESA Protected
Blackthorne - ESA Protected (mada me to ne sprecava da je imam na nekom CD-u 8) )

I Underdogsi mozda jesu zakon po kolekciji igara, ali...
Krenuo sam pre nekih mesec-dva da prevlacim Sherlock Holmes: The case of Rose Tattoo, i postigao novi rekord u brzini - 6kB/s! Sa T3 linkom (za neupucene to je 34Mbps, odnosno 3.4 MB/s). Sto je rekao Megabaja - "Taman tu negde kada zavrsis sa januarskim rokom moci ces da se igras."

@Awakened:
Master of Magic - Alchemy, Warlord, Myrran, Famous, Conjurer, Charismatic, 1 Life, Normal, Patuljci. I nemam Endurance...
E, to je izazov!
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

lord warrior wrote:Death Gate - toje ona avantura u kojoj si pripadnik proterane rase, nevest carobnjak, koji polako uci nove magije (magije bacas sklapanjem runa)?
Je, je, to je to. Mlogo dobro - sem jednog od poslednjih problema koji me je krvavo namucio iako sam znao sta treba raditi. Uprkos tome, videces - odlicno finale, iako je negativac ono... "Koj' si bre sad ti?"
lord warrior wrote:Simon the Sorcerer - igra nosi ESA protected pecat, sto naravno ne sprecava mene da je uploadujem na net 8) . Mislim da imam oba dela. Ako imas brz net, mogu ti ih baciti i na mail.
Uh, ne znam, imam tricavih 3.4 MBs od kuce. Jel' to dovoljno brzo? 8)
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Nije losa tema.... kao clan konzervativne skupine ja bih da naglasim par stvari, tj igara koje igram u trenucima terapije:

1. Panzer General / Panzer General 2 ( narocito sad kad su izasli neki mnogo interesantni scenariji, mape itd)
2. Rome Total War
3. SW Rebelion
4. i cekam kraj februara da krenem sa novom drogom zvanom Lucas Arts Dawn of War
ponekad , ali samo ponekad Fantasy General, W40k Rites if War ( Eladari + harelkini + SSi ),Pacific General, WC3+Ice Throne
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Kome treba imam sledece:
-X-com:Terror from the deep
-Dune 1&2
-Wolf (veeeeoma dobra SIMULACIA zivota vuka, ko voli prirodu nek izvoli, nije za naivne)
-Xenon 2 megablast (ko zna razumece)
-Ugh! (simpaticna igrica sa neandertalcem koji je izmislio helikopter od drvne gradje sa pogonom na pedale, koji pokusava da skupi dovoljno kesa da izvede kromanjonku na sastanak - a skuplja ga taxiranjem)
-Mechwarrior 1
-Princess Maker 2 (ko voli anime neka proba ovu simpaticnu igricu...)
-Life and Death
-Flashback (skinut pre nego sto je ESA pronasla Abandonijin sajt :twisted: )
-Goblins 1,2 i 3 (negde su mi po diskovima)
-Alone in the dark (pod uslovom da radi)
-Doom 1 i 2
-Battletech 1 i 2

W40K final Liberation moze da se skine sa underdogs sajta
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Flashback je, koliko znam, nastavak Another World -a (imam oba na disku, mada bez DOS emulatora koji je obavezan sa novim sistemima). Imam i Unfinished Bussiness. Ako nekome treba nesto od toga, slobodan je da zatrazi...
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Je l` ima neko Capitalism Plus? :lol:

E, da, igrati Lost Vikingse, Colonization, a kad to dosadi Civ4
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

Gassalasca Jape wrote:Je l` ima neko Capitalism Plus? :lol:

E, da, igrati Lost Vikingse, Colonization, a kad to dosadi Civ4
Capitalism? To mi zvuci poznato. Jel ima veze sa Imperialism 1 & 2?

Colonization mi na kompu stoji umesto Solitare-a :lol:
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

stalker wrote: 1. Panzer General / Panzer General 2 ( narocito sad kad su izasli neki mnogo interesantni scenariji, mape itd)
Mape,kakve mape? Jel za keca ili dvojku? Dvojka mi je bila malo fuj,ipak je kec keva...
Ah,kad se setim kako je bilo kad su Tigrovi pregazili Washington... : lol :

stalker wrote: ponekad , ali samo ponekad Fantasy General, W40k Rites if War ( Eladari + harelkini + SSi ),Pacific General, WC3+Ice Throne
Uh,pacific general ima tako dobru muziku da to nije normalno...Jos sa onim animacijama u uglovima podseca na Lost patrol sa Amige.

Evo i par preporuka:

K240 (ako nadjete neki amiga emulator)
Vikings (isto)
Imperialism 1 & 2
Blitzkrieg (ovo je novije ali je prilicno lepo)
Dune
Flight of the amazon queen
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

valhalla wrote:
stalker wrote: 1. Panzer General / Panzer General 2 ( narocito sad kad su izasli neki mnogo interesantni scenariji, mape itd)
Mape,kakve mape? Jel za keca ili dvojku? Dvojka mi je bila malo fuj,ipak je kec keva...

...Pa kako sam trenutno dokon skidam oko 650 mega u oko 540 mapa za PG2. Caka je skinuti par patcheva i igra dobija sasvim druge dimenzije....

evo par linkova za ljude koje vole ovu igru

http://www.wargamer.com/pg2campaigns/st ... _stuff.htm

http://www.pg-2.com/

vrlo je bitno igru ponovo instalirati na racunar , pa tek onda krenuti sa patchevima prema uputstvima


za scenarije preporuka ide za 7th panzer Army, Das Reich, 5th Panzer Division Wiking.... vrlo interesantno zezanje a AI je unapredjen pa vremenom igrac dodje u situaciju da placce kad mu utepaju dva Tigar II overstrengt 15 tenka :), onako opusteno... preporuka u svakom sluccaju.
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »


Capitalism? To mi zvuci poznato. Jel ima veze sa Imperialism 1 & 2?

Colonization mi na kompu stoji umesto Solitare-a :lol:

Na zalost ne, ovo je nesto durgo. Inace mislim da je Imperialism serijal koji se najvise vrteo na mom kompu. 8)
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

@Awakened
Nije li to lepo, isti link kao moj. Cim iskopam diskove poslacu ti igru na mail, ako ti to odgovara

@Stalker
Ah, stari dobri PG...

@Gassalasca Jape
Opomena pred ban zbog Civ-a 4 8)

Colonization - presao milion puta. Dobra igra, doduse sa nekoliko bagova (mnogo je lakse sa jednom kolonijom, na tacno odredjenom mestu na obali severne amerike, i jos ponesto...)

Alone in the Dark - to je dobra igra, koliko li je samo inspirisana pulp CoC-om

Final Liberation - kao sto rekoh, ako neko ima, neka mi dostavi. Underdogs je mngo spor (vec sam napisao, i napisacu oped 6kB/s na t3 linku!)

Dune 1 - Fina igra. Prilicno kompleksna, zbog mikromenadzmenta Spice-a, ali zato dobra.
Dune 2 - Sta vise reci o prvoj RTS... Voleo sam je, iako je sa Atreidima bilo najlakse preci je.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Post by valhalla »

lord warrior wrote:Dune 2 - Sta vise reci o prvoj RTS...
Ovaj,Mega-Lo-Mania je cini mi se bila pre Dune a bila je koliko-toliko RTS...Cisto da se zna da je Amiga bila i ostala zakon!
User avatar
hindza
Posts: 163
Joined: Sun Jan 08, 2006 5:19 pm

Post by hindza »

a sta velite na stari C&C( ako neko zna kako da ga pokrene na xp-u bicu mu zahvalan do kraja zivota), monkey island 1 i 2, beneath the steel sky, bladerunner, nightlon: union city conspiracy, wolf 3d i hvala bogu uvek popularni aquanoid i PONG :)
u da zamal da zaboravim Total Anhiliation i supaplex.
Smrt fašizmu, Sloboda : Rad - 2 : 0...
Mind Uploader

BOOD NETTAH! :)

Post by Mind Uploader »

blood net
!!!!!!!
microprose-ova avantura...
extra...
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Mozda je bolje da se otvori nov topic?

Post by TheMarko »

Ovako . . . Imam oko 40 GB matorih (i jos toliko novijih) igara . . . Ukoliko nekome treba nesto, neka se javi (jedan po jedan) kao primer imam svih devet Might and Magic-a . . . (da, ukljucujuci i prvih pet), medjutim nisu mi tih prvih pet bili toliko interesantni zato sto dobijas pregenerisanu partiju a ja volim da pravim likove :) .
-Panzer Generala sam doktorirao,
-Civilizacije sve presao milion puta kad se saberu (nadam se da ovo nece biti opomena pred ban),
-Skoro nabavio Dune 1 sa speechom,
-Volim takodje i LucasArtsove point&click
-Jagged alliance nisam igrao deadly games i unfinished bussines za prvi deo ali zato imam Jagged AllianceII gold (ukljucuje unfinished bussines) i Jagged alliance Wildfire,
-Svidja mi se i naslednik jagged-a Silent Storm II (nisam nigde video I deo).
-Master of Magic - odlican izbor (nastavak u obliku Age of Wonders).

E, o ovome mogu da pisem celu noc . . . Javite se pa da probrljam jel mogu da ispunim neku muzicku zelju :wink:

P.S.
Dark Omen . . . Onaj ko nije igrao, neka mi se ne obraca . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
zwer
Posts: 29
Joined: Tue Sep 21, 2004 11:27 pm
Location: Nis, BG

poz

Post by zwer »

Heh, ja sam fan LucasArtsovih Point&clickova, ali sam zagubio neke CD-e pa ako imas Day Of The Tentacle, Full Throttle i Grim Fandango, bio bih vrlo zadovoljan... pogotovo ako se cimas do BGa s' vremena na vreme. Imas jos neku preporuku pored MonkeyIsland serijala koji sam presao vise miliona puta :wink:
Roses are #FF0000 violets are #0000FF all my base are belong to you.
Obelisk

Post by Obelisk »

OCU JA MIGHT AND MAGICK:)
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

@TheMarko:
Jagged alliance II gold
Dark Omen
Silent Storm II - sta to bese?

U svakom slucaju, zainteresovan sam za gorenavedene igre. Ako ti nije problem, mozes ih dostaviti po Darku ili Danku ako budu dolazili na warhammer turnir 25.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Ratamon
Posts: 50
Joined: Mon Jan 23, 2006 12:36 am
Location: Pancevo

Post by Ratamon »

Ej ljudi da li neko mozda zna da li postoji Silent Hill 1 za PC.Neki kazu da ne postoji neki kazu da postoji pa jel zna neko, nesto o tome???
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Rezem Full throttle cd edition za Day of the tentacle
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

@zwer Imam Day of the tentacle sigurno i Grim Fandago mozda (morao bih malo da brljam po fajlovima . . .) To nije veliko pa mozemo da se dogovorimo nekad da istocimo preko neta ako imas bilo sta jace od dial-up-a

@Obelisk Za to ti treba puno CD-ova: M&M1-M&M7 = M&M Milenium edition = 6CD-ova + M&M 8 = 2CD-a + M&M9 = 2CD-a . . . sve u svemu 10 diskova . . . pa ti vidi . . . A cekam da izadje The Dark Mesiah . . . 8O

@lord warrior Jagged alliance gold = 2CD-a + Dark omen = 1CD + Silent Storm II 2 CD-a + expansion Sentinels (za SSII) 1CD = 6CD-ova . . .
SSII - Jagged alliance na steroidima . . . 3D + WWII + Lik kojeg pravis i jos 5max clanova tima u sest profesija (soldier, sniper, engineer, grenadier, medic, scout) . . . puno razlicitih oruzija, leveli koji donose specijalne sposobnosti tj skilove po sistemu diabla II, ali skill ili imas ili nemas nema "punjenja" skillova, samo ucenja. Probrljaj po netu mozda nadjes nesto interesantno . . . I ako ti se svidja JA2 gold treba da probas i wildfire . . . Arulko sa drugom scenografijom (ima i promene u prici ali nisam mnogo vremena imao da predjem celu igru pa ne znam sve detalje)

@Ratamon no can do dude . . . nemam ti ja pojma . . .

@Hypodermic Objasni . . . Treba ti Day of the tentacle pa oces da se trampis za full throttle ili sta ? ? ?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

@TheMarko
Ako ti nije problem narezi tih 6 cd-ova, posalji po nekome za BG prvom prilikom, a ja ti posaljem nazad 6 praznih cd-ova. :wink:
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Daki
Posts: 95
Joined: Sat Oct 15, 2005 8:49 am

Post by Daki »

TheMarko wrote:@Obelisk Za to ti treba puno CD-ova: M&M1-M&M7 = M&M Milenium edition = 6CD-ova + M&M 8 = 2CD-a + M&M9 = 2CD-a . . . sve u svemu 10 diskova . . . pa ti vidi . . .
Ljudi....jeste vi culi za...DVD! :P
Uzmes lepo turis 5-6(instalacionih ili vec instaliranih) diskova na jedan DVD...
Tj. ako se ima DVD citac :)
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Post by Skobra »

lord warrior wrote: Silent Storm II - sta to bese?
Meni je Silent Storm I bio fenomenalan sve dok nisam dosao do onih glupih mechova - tu sam jednostavno prestao da igram

Jel u SS II isto setas mechove?
da znam da ne uzimam...
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Ljudi ! ! ! Smislio sam nacin kako da vam naplatim za rezanje diskova . . .


Drzite se dobro . . .



Kad vam rezem diskove . . .


za uzvrat . . .


bih voleo . . .


Da se odreknete . . .


Naravno u moju korist . . .



Nekih svojih Bitz and pieces-a . . .



Ruke, noge, torza, glave, oruzja, tockovi, zastave, instrumenti, ostaci . . . sve dolazi u obzir . . . cak i rasparne figurice koje vam mozda samo negde sakupljaju prasinu . . .


Naravno posto skupljam imperiju prednost imaju humanoidne rase realm of men . . .


Ogradjujem se na WH + eventualno neki delovi WH40K od kojih moze da se sklepa Steam tank (Posto sam trenutno u fazi pokusaja pravljenja custom made steam tank-a): Metalne ploce, srafovi, cevi . . .


Kad sam napisao WH to podrazumeva i ostale nonWH stvari koje se uklapaju u fantazijski svet . . .


Naravno, ako neko misli da je ovo sto sam napisao glupo nek mi javi :D
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Eto, zavrsih nocas Death Gate. Mnogo dobra igra.
Awakenede, sto se glavnog zlikovca tice, cinjenica je da se pri prvom susretu u poslednjem svetu namece pitanje "Koji si mi sad pa ti coban?", ali ti ubrzo Sartani sve objasne.

Mada, opet... :roll:
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Sta znam, meni je bedak sto je prica do tog dela super zanimljiva, a onda sa neba pada taj coban i bez ikakvog uvoda/nagovestaja postaje glavni negativac.

E, i ona zagonetka kad treba da sam sklopis magiju me je izludela.

Ali zato je konacni obracun DO JAJA.
User avatar
Ratamon
Posts: 50
Joined: Mon Jan 23, 2006 12:36 am
Location: Pancevo

Post by Ratamon »

Mislim da nema nikog ko nije igrao Mortal Kombat (barem neki deo).

Meni je to do dan danas jedna od najboljih igrica koje su se igrale na Segi.Uz ovu igricu sam odrast'o.

MK RULZ!!!
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Awakened wrote:Sta znam, meni je bedak sto je prica do tog dela super zanimljiva, a onda sa neba pada taj coban i bez ikakvog uvoda/nagovestaja postaje glavni negativac.

E, i ona zagonetka kad treba da sam sklopis magiju me je izludela.

Ali zato je konacni obracun DO JAJA.
Zaista, taj coban pomalo kvari pricu, ali da nije njega, ne bi bilo onakvog konacnog obracuna.

Koja zagonetka kada sklapas magiju? Ako mislis na Ward->Possession, to je prilicno dobro objasnjeno u balthasarovom dnevniku. A ako mislis na obrnuti self immolation, da, trebalo je setiti se...

Fantasticna igra. Klanjam se Legendu na tako dobroj prici.

Inace, krenuo sam Veil of Darkness. Prilicno zanimljivo.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

A jel igrao neko Heimdaill 2 (nadam se da se tako pise . . .)

To je jedan od najboljih frpova koje sam igrao . . .

Magije bacas tako sto sklapas rune koje nalazis u toku igre . . . Dolaze u obzir i eksperimenti :twisted: . . .

A ima i jedan interesantan zadatak kada moras da se ubijes (bukvalno) da bi razgovarao sa boginjom smrti . . . => podsetio me prethodni post i "Self immolation" zvuci jezivo . . . 8O
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Ratamon
Posts: 50
Joined: Mon Jan 23, 2006 12:36 am
Location: Pancevo

Post by Ratamon »

Auuu cuo sam za tu igru, ali je nisam igrao.

Mora da je mnogo dobra.Sam naziv joj to govori :)
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Ratamon wrote:Auuu cuo sam za tu igru, ali je nisam igrao.

Mora da je mnogo dobra.Sam naziv joj to govori :)
Heimdall ili Death Gate?
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Ratamon
Posts: 50
Joined: Mon Jan 23, 2006 12:36 am
Location: Pancevo

Post by Ratamon »

Heimdall
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Jos dve igre koje moraju da se pomenu, iako ih vise ne igram
UFO: Enemy Unknown i X-COM: Terror From the Deep

Zna li neko da kaze nesto o UFO: Aftermath? Igra izgleda kao da ima perspektivu. Mozda ne toliku da dostigne slavu svojih prethodnika, ali barem da nas potseti na stara vremena...
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Jebote... ja sam upravo to hteo sad da napisem... 8O

Ni X-COM: Apocalypse uopste nije bio los, ali sam taj cd nazalost izgubio, pa sad razmisljam da l` da se opet zezam sa TTFtDom
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
Locked

Return to “Kompjuterske igre”