Elder Scrolls IV - Oblivion

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Elder Scrolls IV - Oblivion

Post by cpu088 »

Ljudi, koja mi MINIMALNA konfiguracija treba za ovu igru? Znaci, pristojan broj frame-ova bez nekih preteranih detalja?
@TheMarko:
Imam DVD ;) Ponecu ga kad se vidimo
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Evo sta oni kazu:

Recommended:

* 3 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor

* 1 GB System RAM
* ATI X800 series, NVIDIA GeForce 6800 series, or higher video card

ko ima ovo ? :roll:

Minimum System Requirements: New!

* Windows XP, Windows 2000, Windows XP 64-bit
* 512MB System RAM
* 2 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
* 128MB Direct3D compatible video card
* and DirectX 9.0 compatible driver;
* 8x DVD-ROM drive
* 4.6 GB free hard disk space
* DirectX 9.0c (included)
* DirectX 8.1 compatible sound card
* Keyboard, Mouse

Verovatno je potrebno malo jace od ovoga, jer ovo kaze proizvodjac.


Podrzavane graficke:

* ATI X1900 series
* ATI X1800 series
* ATI X1600 series
* ATI X1300 series
* ATI X850 series
* ATI x800 series
* ATI x700 series
* ATI x600 series
* ATI Radeon 9800 series
* ATI Radeon 9700 series - Ovo sam imao al mi crklo... :cry:
* ATI Radeon 9600 series
* ATI Radeon 9500 series
* NVIDIA GeForce 7800 series
* NVIDIA GeForce 6800 series
* NVIDIA GeForce 6600 series
* NVIDIA GeForce 6200 series
* NVIDIA GeForce FX series
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Imam taj minumum izlistan (malo vise heraca, al' nista bitno). Autodetect je setovao rezuluciju na 640x480. E sada, apsolutno odbijam da igram tak oigru, te sam je manuelno digo na 800x600. Prilikom character creation-a, kada se vidi samo 3D model glave lika, sve je seckalo trista na sat. Onda sam lepo ugasio igru i ostavio je da ceka nov komp koji cu, uz malo srece, imati do kraja leta.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Tako sam i mislio da ce da bude, posle malog istrazivanja mislim da je za igru potrebna otprilike ovakva konfiguracija:
2.5+ GHz
1024 Mb RAM
Graficka 256m/256b, koja HARDVERSKI podrzava DX 9.0c
jedno 5GB na hardu, mada to i nije neki problem.

Znaci treba mi nova graficka i jos 512mb...
Sve to cu da nabavim najkasnije nakon izlaska Gothic 3-ke... 8)

Da li igra vredi toga ? Da li je iko sa foruma pokrenuo igru na nekoj pristojnoj rezoluciji a da to ne bude Slide-Show ?
Image
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Ma znam i ja sta su propisani minimumi, ali igre retko kad rade na tome :cry:
Neki dan sam probao B&W 2 - moja masina je malo iznad minimuma, ali je nemoguce igrati...
Mnogo para treba uloziti za Oblivion; za sad - previse. Probacu da nabavim Tribune i Bloodmoon...
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Imam Tribunal i Bloodmoon . . . Trampa???
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Daki
Posts: 95
Joined: Sat Oct 15, 2005 8:49 am

Post by Daki »

Da,igra stvarno zahteva jak komp...Posto meni radi,evo sta ja mislim o igri:
1)Svet je manji od Morrowinda,mada ima vise NPC-ova i kvestova itd.
2)Borba je uradjena mnogo dobro,znaci nema vise automatski blok.
3)Prica je (po meni) bolja,jer igrac nije lik oko koga se vrti radnja u igri
4)Muzika je jos jednom odradjena fenomenalno,za zvukove vazi isto
Ko voli,nek izvoli :?
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

@TheMarko:
Done!
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Daki wrote:Da,igra stvarno zahteva jak komp...Posto meni radi,evo sta ja mislim o igri:
1)Svet je manji od Morrowinda,mada ima vise NPC-ova i kvestova itd.
2)Borba je uradjena mnogo dobro,znaci nema vise automatski blok.
3)Prica je (po meni) bolja,jer igrac nije lik oko koga se vrti radnja u igri
4)Muzika je jos jednom odradjena fenomenalno,za zvukove vazi isto
Ko voli,nek izvoli :?
Meni se sad jos vise igra ! :( :cry:

@The Marko: jer imas Daggerfall ?!

@Daki koja je tvoja konfiguracija ?!
Image
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Kako to, manji od Morrowinda?
Zar nije morrowind 4 kvadratne milje naspram
oblivionovih 16?

(ne racunajuci tamnice)
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

@Luka_Pancevo > Radi se na tome . . . :D

Stvarno, koja je konfiguracija u pitanju . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

:lol:

Dakle, pokrenuo sam igru sa P4 3 Ghz, 1 Gb RAM memorije i GF6600. Sa novim drajverima radi sasvim pristojno i u 1024*768, doduse sa snizenim senkama i bez jos kojeg (nebitnog) elementa. Srecom, namestanja su jako detaljna, tako da uz malo vise eksperimentisanja igra se da optimizovati.

Komentari:

1) Svet je veci od Morrowinda. To i nije bitno. Bitno je da je daleko realniji, topografski lepsi uopste ugodniji za istrazivanje.
2) Najbitnije - ukinuta je genericnost! Vise nema kretenskih jednodimenzionalnih kvestova, postoje i jako dobre skripte kao i napredan AI sistem koji se, uz propuste, uklapa u ukupan dozivljaj. Tu su i dijalozi, snimljen govor i generalno ispravljena je najveca greska svih ranijih Elder Scrolls naslova.
3) Sve druge vece gluposti iz prethodnika su ispravljene - mnogo bolja borba, magijski sistem je funkcionalniji i lepsi, ne morate vise da besomucno trcite svetom u potrazi za lokacijama uz nejasne putokaze.
4) Generalno brzi prelazak igre, pre svega zbog pomenutog kretanja.
5) Kradja jednog od Elder Scrolls -a iz Imperial Palace je najbolji kvest u istoriji serijala 8)
6) Znacajno bolja igra od prethodne, sa vidnim mestima za poboljsanja (odlican marketinski potez iz Bethesde).

Ja sam zadovoljan. Jedino se bojim da ce brze dosadjivati od Morrowinda jer ima samo par gildi (cini mi se 6, od kojih je jedna Arena a Blades su opet dobili ulogu glavnog kvesta), a one su ipak narativna osnova. Videcemo.
User avatar
Daki
Posts: 95
Joined: Sat Oct 15, 2005 8:49 am

Post by Daki »

@Luka
ATI Radeon X800
1 GB RAM
Athlon Thunderbird 3800+
Kada se samo setim kada sam u Morrowindu 90% vremena u kretanju proveo gledajuci u zemlju...ihaaaj :P
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

A kako bi (po vasem skromnom misljenju) to proslo na:
2500+ Barton
512 DDR
256 -> 128bit 9550 Ati
???

Iliti kod mene kuci :?: :?: :?:
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
cAYMAn
Posts: 3
Joined: Mon Jan 09, 2006 3:38 am

hm.......

Post by cAYMAn »

The Marko nisam siguran ali preporucujem jos 512mb rama jer iskreno nije graficki toliko zahtevan ali rame guta ko lud, ja ga igram sa 768mb rama, 3000+ Athlon 64 bit, Nvidia 6200. Rezoluciju sam stavio 800x600, a sve detalje sam stavio do kraja osim drveca i trave koje sam skoro iskljucio. Na AA nemogu ni da pomisljam, kao ni na senke.
Sto se tice igre, nije losa-prica je extra ali mogucnosti nisu bas kao u TES lll, ali teren je mnogo veci, plus sto mozete da zakoracite u svet Obliviona koji je prepun Lave odradjene sa mnogo pixelshadera gde sam prinudjen da smanjujem detalje.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Re: hm.......

Post by Luka_Pancevo »

cAYMAn wrote:The Marko nisam siguran ali preporucujem jos 512mb rama jer iskreno nije graficki toliko zahtevan ali rame guta ko lud, ja ga igram sa 768mb rama, 3000+ Athlon 64 bit, Nvidia 6200. Rezoluciju sam stavio 800x600, a sve detalje sam stavio do kraja osim drveca i trave koje sam skoro iskljucio. Na AA nemogu ni da pomisljam, kao ni na senke.
Sto se tice igre, nije losa-prica je extra ali mogucnosti nisu bas kao u TES lll, ali teren je mnogo veci, plus sto mozete da zakoracite u svet Obliviona koji je prepun Lave odradjene sa mnogo pixelshadera gde sam prinudjen da smanjujem detalje.
Sta to znaci ?
Samo jedno pitanje: da li jos postoje famozne mark i recall magije ?
Image
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Post by Monsterman »

Fora je igrati na najmanjoj rezoluciji! Jedva da secka tada (mada uvek secka kad ne treba :evil: ), a sasvim se lepo vidi i grafika je KUKU MAJKO i kada je sve spusteno na LOW...kako li je kada je sve na HIGH? 8)

Stay Heavy
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

racunar: 1.7GHZ
512 RAM
FX 5200 128MB

Igru setovao sve na minimum (bukvalno) i onda dobijem nekih 3-4 frejma u sec. :(

Sigurno vam treba bar 1GB rama, i barem 2,5 GHZ procesor...
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Post by cpu088 »

Koliko ja vidim, treba mi 300e ulaganja u komp da bih mogao da igram to cudo - to mi je cela beastmen-ska vojska!
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
Daki
Posts: 95
Joined: Sat Oct 15, 2005 8:49 am

Re: hm.......

Post by Daki »

Luka_Pancevo wrote:Samo jedno pitanje: da li jos postoje famozne mark i recall magije ?
Ne,ali zato postoji travel opcija na glavnoj mapi(nesto kao u Guild Warsu).Glavna prica je meni bolja u Oblivionu nego u Morrowindu,ali je kraca prilicno :(
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

WROKSAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sve najnize bez ikakvih detalja i RAAAAADIIIIII!!!!!!! Zasece povremeno, ali kad zasece onda cekam neko vreme da se otkoci, tako da ne smeta mnogo . . . kao da prelazim iz regije u regiju . . . Inace radi kao bombona!!!!!!!!


Mnogo sam srecan, sad me necete vidjati neko vreme ovde . . . :twisted:
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Hehe pa ja te i inace ne vidjam, nego reci ti meni na kojoj masini ti radi tako?
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Barton 2500+
512 DDR
Ati Radeon 9550 - 256DDR - 128bit
Ostalo je manje-vise krajnje nebitno . . . ali . . .
480 GB HDD (200+200+80)
MSI K7N2-Delta2
Creative labs Audigy SE
Nec ND4550
Compaq 21" flat . . . :twisted: my personal favourite . . .
Altec Lansing 5.1

Mislim da ostalo uopste ne utice na igru (TV/FM kartica MSI, FDD, Kuciste koje sija zeleno, tastatura A4Tech, Mis Genius, mouse pad plain cloth-blue, Kablovski modem WebStar Atlanta), ali za svaki slucaj


I da . . .

Windows od oko 6 meseci koji ce veceras da padne da bi ustupio mesto novom, svezem, cistom windowsu . . . ne bi li se malo igra popravila O:)
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Daki
Posts: 95
Joined: Sat Oct 15, 2005 8:49 am

Post by Daki »

TheMarko wrote:Compaq 21" flat . . . :twisted: my personal favourite . . .
Kako ti ne ispadnu oci auuuuu! 8O 8O 8O 8O
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Nosim naocari . . . :lol: :lol: :lol:
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Mnogo strasno vise sece kada jasem konja, cak ponekad i izbaci . . . Brze putujem i mora brze da ucitava teren . . . :( zbogom konju . . . od sada idem peske . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

TheMarko wrote:Mnogo strasno vise sece kada jasem konja, cak ponekad i izbaci . . . Brze putujem i mora brze da ucitava teren . . . :( zbogom konju . . . od sada idem peske . . .
Ju ken rajd a horz ?! 8O
Image
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

of kors ju ken rajd hors. ic tejken from d seknd elder skrols degerfol.
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

akotno me nervira hardverska zahtevnost... jos 95 sam se navuko na daggerfall i od tada me hirurski odvajaju od kompjutera kada je elder scrolls serijal u pitanju. Luka, imam ja daggerfall, mogu da ti ga narezem, ako 'ces... Meni se licno on jos vise svidja od morrowinda (naravno presao sam oba) jer, u sustini svet je veci... i imas konja... :D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Procitao sam negde da u Daggerfallu ima oko 15000 lokacija 8O 8O 8O
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Ne mogu to da potvrdim, ali znam da je igra bolestno velika
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Ako nekome treba imam ja Daggerfall... Bolesno dobra igra bila u svoje vreme, ali sada je prilicno losa nazalost... Grafika tu i tamo, ali je upravljacki interfejs smesan...
Sto se tice Obliviona, ja naravno ne mogu da ga igram, ali koliko sam shvatio najvaznije je da imate sto vise memorije na grafickoj... Kod mene u igraonici, P3 Tualatin na 1200MHz-a, 512 MB SD memorije i ATi Radeon 9550 sa 256MB-a rama, i igrica radi super na 800x600 i cak nekim detaljima...
Kod moje devojke na Athlonu 64, 512DDR-a i ATi 9600 sa 128MB-a, igrica secka... Naravno obe graficke su 128bit-ne...

Sto se tice duzine, igrica je nazalost :( kraca od Morrowind-a a i svet je manji jer je proporcionalno gledano jedan kilometar u Mirrowindu veci nego jedan kilometar u Oblivionu (iako je Cyrodill veci od Vverdenfall-a).
Ali se ja nadam dobrim pluginovima, jer TES moze besplatno da se skine sa oficijalnog sajta...[/code]

~edit~
Mnogo bi mi znacilo, ako neko ima RedGuard?
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Da, i ja bih vrlo rado posedovao RedGuard . . . to je jedini TES koji nisam igrao . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

hehe :) I ja isto... Mada sam i BattleSpire nesto samo na kratko ukljucio...
User avatar
Daki
Posts: 95
Joined: Sat Oct 15, 2005 8:49 am

Post by Daki »

Balder wrote:Sto se tice duzine, igrica je nazalost :( kraca od Morrowind-a a i svet je manji jer je proporcionalno gledano jedan kilometar u Mirrowindu veci nego jedan kilometar u Oblivionu (iako je Cyrodill veci od Vverdenfall-a).
Omiljeni trenutak mi je kada treba da se ide do Weynon Priory,pa kada sam se osvrnuo iza sebe sa vrha brda....a ono pogled.......Imperijalni grad....jezero.....cak se nazirao i onaj grad na istoku!(leyawiin?)
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Jao, nemoj... Ide mi voda na usta cim neki prica o Oblivionu... A i suze znajuci da ne mogu da ga igram na mojoj bedi od kompjutera :(
User avatar
Daki
Posts: 95
Joined: Sat Oct 15, 2005 8:49 am

Post by Daki »

Balder wrote:Jao, nemoj... Ide mi voda na usta cim neki prica o Oblivionu... A i suze znajuci da ne mogu da ga igram na mojoj bedi od kompjutera :(
Pa znas....programeri su uveli jednu tajnu u igru.....ako uzmes obicnu 486-icu igra ce da radi odlicno na punim detaljima(samo nemoj nikome da kazes to je tajna ;) )
User avatar
CTPAX
Posts: 16
Joined: Wed Oct 23, 2002 12:16 pm
Contact:

Post by CTPAX »

:) Ja sam poceo da je igram u obliznjoj igraonici i grafika je automatski namestena na very high... Igra izgleda bolesno dobro, ja na zalost mogu samo da je uporedjujem sa Daggerfallom, posto ostale nisam igrao (Ne ukljucujuci tu Arenu :D ) ali vise ne mogu da ne mislim na nju... Igra je mnogo zarazna... Questovi vezani oko Arene su ultra laki, ja sam igrao sa Orkom Crusaderom i niko nije uspeo da mi skine ni trecinu healtha...
And the madness continues...............
Moljac

Daggerfall

Post by Moljac »

Ljudi ja neuspesno lovim TES - Daggerfall vec dve godine i veoma bih cenio ako neko ima igricu i voljan je da mi je posalje...

Evo vam moj broj - 0642886721

Pa ako je neko voljan nek se javi...
Locked

Return to “Kompjuterske igre”