Nove igre za Warhammer 40K

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Nove igre za Warhammer 40K

Post by deka »

RElic najavio novi nastavak Warhammer 40K Dawn Of War serijala.

Dodaju još dve igrive rase: Dark Eldare i Sisters Of Battle. Kampanja će biti u stilu Dark Crusade - a, samo ne na jednoj planeti, nego u celom sistemu više planeta (4 planete i 3 meseca). Pored toga dodaju leteće jedinice (Thunderhawk Gunship?), kao i nove jedinice za postojeće rase.

Prema njihovom planu igra izlazi u junu 2008.

Pored toga izbacuju i novi strategiju za PSP Warhammer 40,000: Squad Command Release Date: Nov 12, 2007

Lead the elite Space Marines against the sinister Chaos Space Marines in turn-based battle as the Warhammer franchise comes to handhelds.
Image Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Post by ZergLord »

Iznerviralo me sto ce ubaciti retardirane Sisters of Battle umesto Tiranida.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Meni je Dark Crusade bio smorniji od ubadanja sebe u oko viljuskom. Prvo su u Winter Assault od Chaosa napravili vojsku sa kojom blago retardirani autisticari mogu da igraju (kakva dubina strategije - prvo saljes Raptore, pa Berserkere, pa Possessed i onda pobedis ili izgubis). Onda su ubacili Dark Crusade gde je pola mape territory grind. Jedino su napadi na HQ bili kudikamo zabavni, ali su toliko trjali da ne postoji razlog zasto bi hteo bilo koju od tih regija igrati vise od jednom.

Mozda je po sredi samo to sto su mene igre prestale toliko da uveseljavaju kao ranije. Moguce da su se svi drugi sem mene super zezali sa Dawn of War ekspanzijama. Al' meni ovo izgleda kao dodavanje jos vise istog smora na gomilu vec postojeceg smora.
Last edited by Dawngreeter on Tue Nov 06, 2007 11:34 am, edited 1 time in total.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

ZergLord wrote:...retardirane Sisters of Battle...
Ne vredjaj mi vojsku.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Dawngreeter wrote:...
Why don't you knock it off with them negative waves? Why don't you dig how beautiful it is out here? Why don't you say something righteous and hopeful for a change?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ih bre, pa ovo je gaming forum na kojem ja kao gamer postujem u glavnom o igrama. Pun forum mojih hvalospeva i odusevljavanja kojekakvim stvarima. Evo malopre otkucah kako mi je EVE CCG do jaja. Al' mi je stvarno problem da budem pozitivan po pitanju igre koja mi je prvo izgledala sjajno i sa svakom sledecom ekspanzijom mucki ubijala entuzijazam grickalicom za nokte, i to tupom.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Post by ZergLord »

bojan wrote:
ZergLord wrote:...retardirane Sisters of Battle...
Ne vredjaj mi vojsku.
Nisam mislio nista licno. Ako se tebi dopadaju, dobro. Ali meni se ne svidjaju.

Ne bi bilo toliko strasno da vec postoje Daemonhunters i mozda Alienhunters u igri. Ovako cemo imati nepotpunu inkviziciju.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Dawngreeter wrote:Ih bre, pa ovo je gaming forum na kojem ja kao gamer postujem u glavnom o igrama. Pun forum mojih hvalospeva i odusevljavanja kojekakvim stvarima. Evo malopre otkucah kako mi je EVE CCG do jaja. Al' mi je stvarno problem da budem pozitivan po pitanju igre koja mi je prvo izgledala sjajno i sa svakom sledecom ekspanzijom mucki ubijala entuzijazam grickalicom za nokte, i to tupom.
Always with the negative waves Moriarty, always with the negative waves...
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Why don't you knock it off with them negative waves? Why don't you dig how beautiful it is out here? Why don't you say something righteous and hopeful for a change?
Zato sto, kako bi jedan, odavno vec nevidjeni admin ovog foruma rekao...
Zto jer je ovo Srbija... :wink: :wink:
Image
ImageImageImageImageImage
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Dawngreeter wrote:Meni je Dark Crusade bio smorniji od ubadanja sebe u oko viljuskom. Prvo su u Winter Assault od Chaosa napravili vojsku sa kojom blago retardirani autisticari mogu da igraju (kakva dubina strategije - prvo saljes Raptore, pa Berserkere, pa Possessed i onda pobedis ili izgubis). Onda su ubacili Dark Crusade gde je pola mape territory grind. Jedino su napadi na HQ bili kudikamo zabavni, ali su toliko trjali da ne postoji razlog zasto bi hteo bilo koju od tih regija igrati vise od jednom.

Mozda je po sredi samo to sto su mene igre prestale toliko da uveseljavaju kao ranije. Moguce da su se svi drugi sem mene super zezali sa Dawn of War ekspanzijama. Al' meni ovo izgleda kao dodavanje jos vise istog smora na gomilu vec postojeceg smora.
Slazem se od prve do poslednjeg znaka interpunkcije. Ni meni nije jasno sta je po sredi... mada cu verovatno biti dovvoljno mazohisitcan da probam i ovo novo kad izadje.

P.S. *aplaudira Awakenedu* :lol:
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Gassalasca Jape wrote:mada cu verovatno biti dovvoljno mazohisitcan da probam i ovo novo kad izadje.
I ja vidim sebe u istoj takvoj situaciji. Znam da cu se nervirati sto sam u ospte bacao vreme al' moracu da prodjem kampanju sa Sisters of Battle cisto eto.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

WH 40k

Post by opsidiannight »

Momci, neverujem da ima devojaka, nemate vi pojma.

Svaka igra u kojoj ima cica u korsetima, jos sa VELIKIM bacacima plamena, pa pride i WH 40k setingom, MORA BITI DOBRA.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Post by deka »

ZergLord wrote:Iznerviralo me sto ce ubaciti retardirane Sisters of Battle umesto Tiranida.
Pa kako mislis da naprave jos jednu expanziju?

Ukoliko pogledas roolebook, preostali su pre soulstoprm-a, dark eldari, tyranidi, sisters of battle tj. whichhunters i grey knights tj. daemonhunters (kao igriva frakcija)...

Ukoliko bi sada ubacili crne eldari i tiranide, ne ostaje im nista za jos jednu expanziju...

Ovako sestrice i dark eldari sada, a bubice i knightovi u sledecem, poslednjem :( nastavku
Image Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Mislim da je samo zbog toga sto moraju da naprave balans ubacenih frakcija. Prva ekspanzija je imala samo Imperial Gard zato sto ih ljudi vole iz ko zna kog razloga, mislim da u tom trenutku nisu planirali dalje ekspanzije. Ali se to sve valjda dovoljno prodavalo da bi utrosili u Dark Crusade toliko vremena, pa su Tau i Necon frakcije bile fin dobro/zlo balans. Sada imaju Sisters of Battle i Dark Eldar koji opet zadovoljavaju i one koji bi da igraju pozitivce i one koji i zlo da se kikocu. Da su ubacili Tiranide, goody-goody-two-shoes fanovi mozda ne bi hteli da kupe ekspanziju ili bi kupili i cangrizali.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Post by ZergLord »

deka wrote:
ZergLord wrote:Iznerviralo me sto ce ubaciti retardirane Sisters of Battle umesto Tiranida.
Pa kako mislis da naprave jos jednu expanziju?

Ukoliko pogledas roolebook, preostali su pre soulstoprm-a, dark eldari, tyranidi, sisters of battle tj. whichhunters i grey knights tj. daemonhunters (kao igriva frakcija)...

Ukoliko bi sada ubacili crne eldari i tiranide, ne ostaje im nista za jos jednu expanziju...

Ovako sestrice i dark eldari sada, a bubice i knightovi u sledecem, poslednjem :( nastavku
Mislim da su rekli da je ovo poslednja ekspanzija.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Postojace verovatno mod za tyranide jer ga fanovi prave vec duze vreme. Problem je sto su zvanicni kreatori igre rekli da Tiranide nece stavljati ni u jednu ekspanziju jer po trenutnom radu engine-a je jako nezgodno prilagoditi sve biomorphe koje tiranidi imaju i koje bi mogli da se primene (or something like that). Medjutim kako je ta prica bila aktivna dok je egzistirao stari kodeks, videcemo sta ce biti.
A i za ekspanziju sa nekronima su rekli da je poslednja, tako da nemojte da se traumirate oko toga ;)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

engine

Post by opsidiannight »

To sa engineom je prica za malu decu.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: engine

Post by ZergLord »

opsidiannight wrote:To sa engineom je prica za malu decu.
QFT.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

WH

Post by opsidiannight »

Dok bude para bice i igara.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Post by deka »

Pa likovi iz Relic-a, su na osnovu DoW-a i zaboravio sam kako se zove druga igra napravili Company of Heroes. Dow je bio strategija godine u svoje vreme, kao CoH! CoH ima poprilican broj poligona koji se krecu po mapi, tako da se slazem sa cinjenicom da price o engine-u nemaju osnova...

Sto rece neko: "Nije sve u ljubavi, ima nesto i u lovi"

Rezultate ce da vidimo na prolece, a negde 2009. verovatno i tyranid's in DoW 40K: Something :D
Image Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

mod za tyranide nikada netje biti "kako valja" jer tje oni jednostavno biti neigrivi, a ako budu bili "igrivi" bitje whinovanja "kako nishta nije kako bi trebalo da bude"...

Company of Heroes ima potpuno drugachiji engine od w40k, i na tom enginu su tyranidi "mogutji"...

chak je i sam relic najavio da tje tyranidi dotji u w40k 2ci, koji tje imati nabudzheniju verziju engina CoH-a, a do tada se patimo sa ovim shto imamo i modujemo kolko mozhemo...

a ko god je uzeo da moduje DoW malko dublje od onog "hey guys, how do i make my flamethrowers work like in v1.0?" zna zashto tyranidi ne mogu da rade... jedino ostaje na pojedincu da prihvati tu chinjenicu ili ne... mada, kao shto vi rekoste - promenio se kodeks tako da mozhda i bude neshto - ali i dalje sumnjam ;)

a shto se tiche ekspanzije sa nekronima+tau - nikada nisu rekli da je to poslednja :)

a modovi za daemonhunterse se krchkaju vetj quite some time...
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Meni je ekspanzija bila prilicno zabavna. Dopao mi se koncept lorda koji se razvija i dobija retinue. Sto se strategije tice kada sam igrao s Haosom igrao sam bez reptora i berserkera i odlicno je funkcionisalo mada je sama mehanika igre osrednja.

Najveca zamerka igri je sto mi je prilicno svaki nivo bio isti: Branim se do trenutka izgradnje Bloodthirstera a zatim blickrig na protivnicku bazu sa ciljem unistenja iste lli bar unistenja sto vise gradjevina. U slucaju da to ne prodje postupak ponoviti. Druga strategija je kornjaca: Od veceg broja shooty jedinica napraviti pokretni bunker koji se lagano pomera ka protivniku(sa sve servitorima koji prave heavy bolter turete ispred njegove baze). Sama igra i nije bas genijalna ali kao fan 40K jednostavno nisam mogao da odolim.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

mladjano bugarce wrote:Od veceg broja shooty jedinica napraviti pokretni bunker koji se lagano pomera ka protivniku(sa sve servitorima koji prave heavy bolter turete ispred njegove baze).
hm, zvuchi mi kao IG al ne mogu bash da pogodim zashto... :P

ja sam bio sretjan kada sam video IG u igri :) povremeno odigram po koju partiju, shto protiv kompeta shto online i da, ja sam jedan od onih koji su od starta igrali IG iako je to bilo protivno svakom razumu... pogotovu mi je to bilo jasno kada sam prvi put odigrao partiju protiv jednog od boljih necron igracha... :) ali je posle palo gazhenje sa orcima.. :)
User avatar
teclis
Posts: 2239
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

igrao ja tako ovaj SOULSTORM demo :) , i Dark Eldari su sasvim ok. Battle Sister tu i tamo (mrzim taj ceo lezbo fazon "girl reunion" itd.)
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

You hate what now?
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

umm... jedino shto je kulije od IG Priesta su te cice sa vatrom i josh vetjim evisceratorima...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Battle Sister tu i tamo (mrzim taj ceo lezbo fazon "girl reunion" itd.)
Though shall be punished severely for your blasphemous thoughts!!!! Cleanse the heretics mind with fire and pain!!!!
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Post by deka »

Purge the Heretic :lol: :lol: :lol:
Image Image
Locked

Return to “Kompjuterske igre”