Monkey Island redux

Moderator: Moderators

Locked
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Monkey Island redux

Post by Gassalasca Jape »

Rade na revamp izdanju prvog Monkey Islanda.

http://www.youtube.com/watch?v=UkdaQbHrc9U

Moram reci da izgleda kul, i nimalo svetogrdno.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Monkey Island redux

Post by Slartibartfast »

Izgleda simpaticno i nepotrebno. :mrgreen:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Monkey Island redux

Post by Pendargon »

Iskreno, secret of the monkey island I i II je bio i ostao jedna od mojih najdrazih igara svih vremena. I, ako ovo izadje, sigurno cu je uzeti i preci PONOVO 8) 8) 8) , jer nisam normalan... sta da radim.
Jedino mi se ne dopada ovaj novi hint sistem, i debelo se slazem sa tvorcima igre. Sirenje interneta je ubilo Adventure games, jer sada, kada lenji klinac naidje na problem, umesto da mozga kako da ga resi, ode na internet, nadje walkthrough, resi problem, i nastavi da igra. Rinse and repeat...

*grumble, grumble* kids these days... *grumble, grumble*
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Monkey Island redux

Post by Slartibartfast »

Pa ne slazem se.
Prvo, i ranije je bilo walkthrough -ova.
Drugo, resavanje LucasArts -ovih zagonetki neretko nije zahtevalo mozganje nego... strpljenje, u nedostatku bolje reci.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Monkey Island redux

Post by Gassalasca Jape »

Ja sam tek sad shvatio da oni ne izdaju sad sedmog jula redux keca, vec i prvu od pet epizoda potpuno novog, petog nastavka. 8O
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Monkey Island redux

Post by Slartibartfast »

Valjda ta dva ne radi ista ekipa...?
Ovo drugo se zove Tales of Monkey Island. I bas mi smrdi taj koncept pretvaranja p&c avantura u serijske proizvode. Ali cemo probati, svakako.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Monkey Island redux

Post by Megabaja »

Prvo, i ranije je bilo walkthrough -ova.
devedeset pete-seste? tesko... igrao sam svojevremeno KGB vise od mesec dana, a to je igra koju uz resenje predjes za popodne.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Monkey Island redux

Post by Gassalasca Jape »

Ja se secam kad sam mnogo godina pre dobijanja prvog kompa, pa cak i preprelaska prve avanture, redovno citao walkthroughove Slobodana Macedonica u SKu. :D Bilo ih je usvakom broju (radio je ne samo za P&Cove, vec i za igre poput Tom Raidera i System Shocka 2) i strasno sam voleo da ih onako citam ki kratke price. :oops:

Naravno, kad su zakljucili da svako vec ima internet prestali su s objavljivanjem takvih stvari.
No, secam se da su i u disketnom dobu avanture kod pirata cesto dolazile s walkthroughovima u txt formatu, tako da eto.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Monkey Island redux

Post by Dawngreeter »

Megabaja wrote:
Prvo, i ranije je bilo walkthrough -ova.
devedeset pete-seste? tesko... igrao sam svojevremeno KGB vise od mesec dana, a to je igra koju uz resenje predjes za popodne.
Kada je izasao Day of the Tentacle? Igra mi je ostala u pamcenju jer sam bio jedini u tadasnjem drustvu koji ju je presao bez uputstva. Tako da, jest', bilo je uputstava kolko oces.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Monkey Island redux

Post by Megabaja »

... iz sveta kompjutera - u delovima. nisu bila dostupna u dva klika, i nemojte da izvrcete poentu Pendargona...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Monkey Island redux

Post by Dawngreeter »

Pa dobro, covek bi pomislio da je samo po sebi jasno da danas bilo koja informacija je brze i lakse dostupna nego pre deset godina. But nature always finds a way, te ja iskreno sumnjam da je procenat ljudi koji danas prelaze avanture uz pomoc uputstva bitno drugaciji od procenta ljudi koji su to radili devedesetih.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Monkey Island redux

Post by Megabaja »

vidis.. o tome pricam. "voktruovi" su spomenuti usput, koren problema je hint sistem - uz koji ti oni i nisu potrebni, a koji je implementiran u igru.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Monkey Island redux

Post by Dawngreeter »

Secam se u devedesetima avanture Under a Killing Moon koja je imala implementiran hint sistem. Siguran sam da nije bila jedina ali se na zalost ne mogu setiti jos nekog primera, previse vremena je proslo a ja nisam bas toliko avantura igrao.

Hajde da budem potpuno jasan na ovu temu - nije mi jasna paranoja oko neophodnosti zastite coveka od samog sebe. Ko ne zeli da koristi hint sistem, nek ga ne koristi. Kome ne treba walkthrough, nece ga nikada ni traziti. Jel' problem strah od toga da ces koristiti hint sistem zato sto ti je lako da ga koristis? Ili mislis da je tvoje igracko iskustvo umanjeno cinjenicom da ce neko drugi koristiti hint sistem?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Monkey Island redux

Post by Megabaja »

[-X

avanture Under the Killing Moon, Pandora Directive i Overseer su trilogija Tex Murhyija i veoma dobre avanture. Hint sistem u njima je je bio veoma retka specificnost, i sto je najvaznije hint sistem u njima je direktno uticao na kraj igre - Pandora je imala cak 7 razlictih zavrsetaka...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Monkey Island redux

Post by Dawngreeter »

To je sve ok, ali ne vidim kako dotice pitanje koje sam postavio. Ako neces da ih koristis, kako je tvoje igracko iskustvo drugacije?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Locked

Return to “Kompjuterske igre”