Hearts of iron 3

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Hearts of iron 3

Post by valhalla »

nakon pola sata gledanja cega ima novog mogu da kazem samo: svrsh svrsh
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 208
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Hearts of iron 3

Post by prokleti zabagovani forum »

Da, ima i previse novog. Totalno su promenili nacin rada jedinica sto i nije toliki problem kada se naviknes, vise me ubija u pojam novi nacin istrazivanja tehnologija.
Ovo znaci rat!
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Re: Hearts of iron 3

Post by valhalla »

meni je to extra - iskombinovali su research iz prvog i drugog dela. Stvarno je logicnije - razvijas jacci top za tenak i odma ga stavljas u upotrebu a ne da moras da razvijes 5 tehnologija da bi imao novi model tenka.
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 208
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Hearts of iron 3

Post by prokleti zabagovani forum »

Pa da ali u proslim igrama kada istrazis tehnologiju istrazio si je, sada istrazujes istu tehnologiju iznova i iznova a naizgled se nista ne desava - pogotovu one teorijske, istrazujem ih sa po 6 timova vec 3 godine i idalje pise 1924 :D .
Ovo znaci rat!
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Re: Hearts of iron 3

Post by valhalla »

Ako sam dobro shvatio - teorijske tehnologije ti daju bonuse kod istrazivanja ali se u isto vreme i trose? Nesto tipa: ako u nekoj oblasti imas knowledge ispod 4 onda ti theoretical knowledge daje bonus od 10% pri istrazivanju ali se trosi, valjda 2,5% mesečno. Zgodno ako rushujes neku tehnologiju...

Jos nisam uspeo da sednem i dobrano izanaliziram HOI3. Samo sam malko ceprkao da vidim kako sve to fercera tako da sve ovo uzmeš sa blagom rezervom :) Toliko ima novih stvari, toliko sitnica na koje treba obratiti paznju...
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 208
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Hearts of iron 3

Post by prokleti zabagovani forum »

Da, taj deo sam prespavao. Trose se ako ih zapostavis, tj. moras konstantno da ih istrazujes ako hoces +.
Ovo znaci rat!
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Hearts of iron 3

Post by opsidiannight »

Nemam dovoljno noktiju da ih izgrizem koliko jedva čekam da ovo iskusim. Ima li šanse da mi neko od vas ostavi ovo u Sigilu. Bio bih mu zahvalan do groba a i dulje. :D
P.S. Ogi, oseti se prozvanim!
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 208
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Hearts of iron 3

Post by prokleti zabagovani forum »

Dobro, dobro donecu ti.
Ovo znaci rat!
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Hearts of iron 3

Post by opsidiannight »

Joj hvala ti, ljubim te u neku zgodnu ortakinju. 8)
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: Hearts of iron 3

Post by DeathJester »

Prvi deo nisam igrao,ali drugi je :drool:
Ovaj treci je krsh,skroz su promenili ( citaj: zakomplikovali ) igru koja je iovako bila dovoljno komplexna.Igra i pre nije bila za shiru publiku,a sada je samo za najokorelije fanatike ( bez uvrede ).Ja se jednostavno gubim u svom tom moru opcija i nikako da dodjem do ratovanja.Research su definitivno s*ebali i to kapitalno.I igra je nehumano spora,moj komp tera SVE igre na 1680x1050 rezuluciji sa svim Ultra High opcijama, a za jednu godinu u HOI mi treba bar sat vremena a da nista ne radim.Veoma neoptimizovan engin.Primera radi Europa Univerzalis 3 mi odradi jednu godinu za manje od minute ako nista ne diram.HOI2 takodje.Sve u svemu > smor.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 208
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Hearts of iron 3

Post by prokleti zabagovani forum »

Nije, samo je sada ultra realisticno. Nema vise "prvo neko vreme gradim industriju i istrazivanje na max a onda odjednom sagradim brdo armija i pregazim sve!". Nema vise tih megalomanskih steam roller armija a i ne trebaju ti, sada pojedinacne divizije rade posao i moras da pazis sta radis. To je bag, program konstantno jede ram - koliko god da ga imas pojesce, moras da posle godinu/dve izadjes iz igre i ponovo udjes da bi se ram refresovao. Igra je puna bagova ali takva je bila i dvojka kada je izasla. Inace ljudi imaju odlican support, vec su izasla 2 peca i u neko skorije vreme ce svi veci bagovi biti sigurno otklonjeni.
Ovo znaci rat!
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Re: Hearts of iron 3

Post by valhalla »

Definitivno je igra sporija - u dvojci je sa Nemackom bilo obavezno da se prvo odrade dva kruga stancovanja fabrika a igru ubrzas do polovine 1937 i stajes samo da dodelis nove research projekte. Sad, meni ovo i nije minus, vise cu da uzivam :)

Sto se memory leak-a tice, sa patchom 1.1 mislim da nema tih problema.
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: Hearts of iron 3

Post by DeathJester »

Patchovao sam na 1.1c i dalje zdere ram nehumano.
Ne bih bas rekao da je igra sada "uber realisticna", bar sto se tice vojnog dela se razumem posto sam vojno lice ;) Samo je uber zakomplikovana.Imho.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Re: Hearts of iron 3

Post by valhalla »

Realno, uber realisticna igra nece postojati jos 10+ godina.

Meni je HOI3 odlican - cinjenica je da je borba sad smisljenije odradjena (iako je zakomplikovana u odnosu na prethnodne delove), research je odlican (kombinacija prvog i drugog dela gde je prvi deo prekomplikovan a drugi prejednostavan), bolji inteligence (spijuni se sami kreiraju i salju po setovanom prioritetu)...

Da je malo komplikovanije, bilo bi kao onaj nesrecni war in the pacific koji nikad nisam ni seo da igram. Jednostavno prekomplikovana igra, treba ti bukvalno mesec dana pripreme da bi seo da igras. Ovo je sto se mene tice as far as it gets. Nema bolje. HOI3, Heroji3, Civ4 uvek stoje na disku :)
Locked

Return to “Kompjuterske igre”