Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

In imaginary world of happy pony land

Moderator: teclis

Post Reply
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by Telion »

Poštovani članovi kluba, igrači Warhammer Underworld-a i oni koji ćete tek to da postanete,

Kao što većina vas već zna, pokrenuta je inicijativa da se naredne godine, na European Team Championship-u u Novom Sadu, od 07. do 11.08. organizuje i Warhammer Underworlds: Shadespire/Nightvault side event. U slučaju da se to ostvari, kao i sve na ETC-u bio bi organizovan Singles (pojedinačni) i Team (timski) turnir, a na našoj zajednici je, pošto je ona pokrenula inicijativu, da "izbaci" neki "draft" Rulespack-a kako bi izgledao timski turnir. Što se tiče pojedinačnog, mislim da tu nema mnogo da se razmišlja, pošto Games Workshop ima izrađen Rulespack za taj oblik takmičenja, tako da je na nama da se prevashodno fokusiramo na timsko takmičenje.

Stoga, u nastaku će Vam biti postavljeno nekoliko pitanja, na koje Vas molim da odgovorite nezavisno i uz dobro prethodno promišljanje o tome kakav će set pravila na kraju dati skup Vaših odgovora:

1. Da li želite da timovi budu sastava:
a. po 3 igrača
b. po 5 igrača

2. Obzirom na manji broj igrača, da li želite da budu dozvoljeni:
a. po 1 nacionalni tim (npr. Srbija, SAD, Velika Britanija, Rusija, Mongolija..)
b. više nacionalnih timova (npr. Srbija #1, Srbija #2, Mongolija #4..)

3. Warhammer Underworlds je brza igra, u kojoj Best-of-three runde traju oko 90 minuta. Stoga smatram da bi najbolji format takmičenja bio:
a. Singles tournament u petak ili subotu, Team tournament u subotu ili nedelju (Swiss Unique format) - dvodnevni event
b. Singles tournament u petak, Team tournament u subotu i nedelju (Swiss Unique format), runde podeljene po pola na oba dana
c. Singles tournament u petak, Team tournament u subotu (Swiss Unique format) i nedelju (+ Play-off), kao u X-wing sistemu na ETC-u.
d. Imam svoj predlog (kulturno i u kratkim crtama obrazložiti)

4. Jedan tim na Warhammer Underworlds timskom takmičenju može imati:
a. Objective/Power deck-ove sastavljene bez dodatnih restrikcija
b. Objective/Power deck-ove sastavljene od jednog seta karata (karte koje se dobijaju u ekspanzijama su unique, dok se mogu duplirati one iz osnovnog seta)
c. Objective/Power deck-ove sastavljene po "unique cards" formatu (nema dupliranja kartica u timu)

5. Uparivanje na turnirima raditi po sledećem sistemu:
a. Swiss-format (Dutch): podela igrača po grupama nakon svake runde, pa u okviru grupa po principu prvi protiv poslednjeg
b. Swiss-format (Monrad): tabela nakon svake runde, pa prvi protiv drugog, treći protiv četvrtog i tako dalje


Kada budete glasali, molim Vas da ne dajete dodatna obrazloženja ili uslove tipa "ukoliko je ovako, onda ovako, a ukoliko je onako onda...", već glasajte za opcije koje se Vama čine kao najoptimalnije, najzanimljivije i najbolje.
Anketa je pre svega informativnog karaktera i odgovore ćemo skupljati u naredne dve nedelje, zaključno sa petkom 28. septembrom.

Ispod sledi nekoliko korisnih linkova za sve koji žele dodatno da se informišu.

Oficijelna Warhammer Underworlds Facebook stranica:
https://www.facebook.com/warhammerunderworlds/

Oficijelna ETC Events Facebook stranica:
https://www.facebook.com/etchappenings/

UK Team Championship:
http://www.ukteamchamps.com/wu-shadespire.html

Michigan Grand Tournament Grand Clash 2018:
https://drive.google.com/file/d/1N3A9Gh ... sKpvB/view

Ukoliko mislite da je neko pitanje preskočeno, a da je važno da se o njemu diskutuje i glasa, javite mi se na PM ili na Facebook-u.
Hvala svima. :efortless:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Dorian
Posts: 203
Joined: Wed Mar 26, 2008 7:35 pm

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by Dorian »

1.
b. po 5 igrača

2.
b. više nacionalnih timova (npr. Srbija #1, Srbija #2, Mongolija #4..)

3.
b. Singles tournament u petak, Team tournament u subotu i nedelju (Swiss Unique format), runde podeljene po pola na oba dana

4.
a. Objective/Power deck-ove sastavljene bez dodatnih restrikcija

5.
b. Swiss-format (Monrad): tabela nakon svake runde, pa prvi protiv drugog, treći protiv četvrtog i tako dalje
"More than any time in history mankind faces a crossroads. One path leads to despair and utter hopelessness, the other to total extinction. Let us pray that we have the wisdom to choose correctly."

Woody Allen

---
http://dorianm.deviantart.com/
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by Awakened »

1. a

2. b

3. a ili c

4. a

5. b
User avatar
Bufla
Posts: 26
Joined: Tue Apr 05, 2011 8:32 pm

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by Bufla »

1. a

2. b

3. b

4. a

5. b
"Yea, though I walk through the 'Valley of the Shadow of Death'. I shall fear no evil. For it is I, that is the evilest bastard in the valley. My gun and my bayonet, they comfort me. I fear no one, I let them fear me. My fighting spirit runneth over!" - Anonymous
User avatar
Knight
Posts: 551
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by Knight »

1) Po 3 igraca
2)vise nacionalnih timova
3)dvodnevni event odnosno opcija a
4)bez restrikcija
5)swiss format Dutch odnosno opcija a
User avatar
salezna
Posts: 22
Joined: Mon Aug 30, 2004 10:44 am
Location: Beograd
Contact:

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by salezna »

1) Po 3 igraca
2) vise nacionalnih timova
3) opcija b
4) bez restrikcija
5) opcija b
Last edited by salezna on Fri Sep 14, 2018 6:19 pm, edited 3 times in total.
User avatar
badtaste
Posts: 245
Joined: Sun Aug 30, 2009 9:15 pm

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by badtaste »

1) b. po 5 igrača

2) b. više nacionalnih timova (npr. Srbija #1, Srbija #2, Mongolija #4..)

3) b. Singles tournament u petak, Team tournament u subotu i nedelju (Swiss Unique format), runde podeljene po pola na oba dana

4) c. Objective/Power deck-ove sastavljene po "unique cards" formatu (nema dupliranja kartica u timu)

5) a. Swiss-format (Dutch): podela igrača po grupama nakon svake runde, pa u okviru grupa po principu prvi protiv poslednjeg
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by Hypodermic »

1. a
2. b
3. b
4. a
5. b
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by Telion »

1.a
2.b
3.b
4.a
5.b
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Ridcully
Posts: 163
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by Ridcully »

1. a.
2. b.
3. b.
4. a.
5. b.
Image Image
User avatar
Akooll
Posts: 63
Joined: Thu Feb 17, 2011 10:51 am

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by Akooll »

1.b
2.b (samo sto bih ja ipak stavio limit koliko moze timova po zeljmi, cisto da ne bude tipa americki ili kineski turnir predominantno)
3.c
4.a
5.b
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by Telion »

Rezultati glasanja:
* Ukoliko još neko bude glasao danas ili sutra, negovi glasovi će biti dodati u ove rezultate.

Prvo, hvala devetorici momaka koji su, pored mene, odvojili svoje vreme i pozabavili se anketom. :efortless:
Opcije koje su dobile najveću podršku su:
1. Da li želite da timovi budu sastava:
a. po 3 igrača

2. Obzirom na manji broj igrača, da li želite da budu dozvoljeni:
b. više nacionalnih timova (npr. Srbija #1, Srbija #2, Mongolija #4..)

3. Warhammer Underworlds je brza igra, u kojoj Best-of-three runde traju oko 90 minuta. Stoga smatram da bi najbolji format takmičenja bio:
b. Singles tournament u petak, Team tournament u subotu i nedelju (Swiss Unique format), runde podeljene po pola na oba dana

4. Jedan tim na Warhammer Underworlds timskom takmičenju može imati:
a. Objective/Power deck-ove sastavljene bez dodatnih restrikcija

5. Uparivanje na turnirima raditi po sledećem sistemu:
b. Swiss-format (Monrad): tabela nakon svake runde, pa prvi protiv drugog, treći protiv četvrtog i tako dalje
Sada bih otvorio dalju diskusiju na ovu temu i ukratko dao komentare na rezultate, a pozivam i ostale da se uključe, bez obzira da li su popunili anketu ili ne.

1. Broj igrača u timu:
Neki su možda videli, ali pustili smo "buvu" na velikoj, međunarodnoj WU grupi i ljudi su sami počeli da pišu da se, sa povećanjem broja bandi trebalo igrati sa timovima od po 5 igrača, što je i donekle razumljivo, a ne pravi problem oko scoring-a. Veći broj igrača bi smanjio broj timova koji bi Srbija mogla da sastavi, ali se iskreno nadam da bi nas bilo makar za dva tima. Takođe, ne treba zaboraviti da, kao domaćini i pokretači ideje, trebali bi da obezbedimo Head Ref-a i eventualno još nekog Line Ref-a.
Takođe, veći broj igrača uparivanje pravi smislenijim i zanimljivijim, što je bitan aspekt kada se radi o timskom takmičenju.

2. Broj nacionalnih timova:
Mislim da se ovde svi slažemo da treba omogućiti što većem broju igrača da učestvuje, ali je Rastislav (Akooll) dao jedan sasvim korektan predlog, a to je da se ograniči maksimalni broj timova iz jedne države. Meni, taj broj ne bi trebao da pređe četiri tima, ili čak tri, pošto godinama unazad iskustvo iz drugih sistema nas uči da su timovi baltičkih država često B i C ruski timovi, Meksikanci i ostali Latino timovi su B i C španski timovi itd.
Trebali bi regulisati i imena timova, odnosno da li da se zovu Srbija #1, Srbija #2, itd, ili Shadespeareans (Srbija #1), Duljigini koljači (Srbija #2), odnosno da država i numeracija budu tu samo za potrebe organizacije i prijave timova, a da ostavimo slobodu ljudima da imaju svoj "umetnički izraz" kada je ime tima u pitanju.

3. Trajanje turnira i format:
Iako sam i sam glasao za opciju "b", mislim da bi, osim u slučaju da se ne prijavi suludi broj timova, a za prvi put mislim da ipak neće, broj rundi biti do 6, jer je potrebno 65+ timova da bismo išli na 7, što znači da ima preko 300 igrača, a ako to uspemo kao WU zajednica onda... To bi značilo da se igraju po 3 runde po danu, što je ok, ali mislim da može da se upakuje i sistem opcije "c". Doduše, ovo je gospodska, takmičarska, igra tako da bi kretanje oko 11-12h, sa 2h po rundi i završavanje do 19h bilo sasvim prihvatljivo i podnošljivo, a i moglo bi da se ode na neko piće i druženje uveče. :)

4. Restrikcije Objective/Power deck-ova:
Za prvi put, treba pustiti da se svi izdivljamo, pa korigovati za naredne godine. Sa izlaskom novih bandi i novih mehanika, moguće je da će diverzitet malo porasti, tako da je ovo okej.

5. Sistem uparivanja:
Momenat koji mi je najčudniji kod official turnira, podela po grupama pa prvi sa poslednjim, a ako ima neparan broj igrača u grupi ide prvi ispod, pa..nepotrebno komplikovanje, nemam neki posebni komentar osim, zašto komplikovati ustaljeni sistem, zašto?

Eto, to bi bio moj mali recap. :efortless:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by Dzon Vejn »

Ako tako gledas kod tacke 2., jednako je nepravedno da Srbija sa 6 miliona stanovnika ima 4 tima, kao i USA sa 300+ miliona. Posebno uzevsi u obzir kako ETC pravi timove (ko se prvi prijavi), tj. da ne idu najbolji igraci, nego najbrzi.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by Telion »

Pa, jedan ili četiri, na 300+ miliona im je gotovo podjednako nepravedno. :)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by Dzon Vejn »

Naravno, ali je onda pitanje zasto, ako vec ne limitiras na 1 tim, limitiras na 4, 44 ili 444 ;).

U prevodu, kao i uvek samnom :), vise volim krajnosti - ili limitiras na 1, ili ne limitiras uopste.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by Telion »

A jel ovo znači da računamo i na tebe za neki od timova naredne godine? 🤔😁
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Akooll
Posts: 63
Joined: Thu Feb 17, 2011 10:51 am

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by Akooll »

Evo mog nekog razmisljanja:

1. Za velicinu tima, kao i sve u zivotu, sto vece to bolje. Glasao sam za tim od 5, posto veci tim bi dao vise permutacija u timovima. Umanjili bi sansu da se formira "meta" od 3 iste ekipe cesto. Sa druge strane meni se svidja vise fora da budu ekipe od 3, jer se ipak stvori malo intimnija atmosfera, a samim tim i bolja zajebancija. Ekipa od 3 ce biti lakse da se managuje, mozda. I ako sam glasao za 5, meni bi vise prijalo od 3.

2. Za broj timova po reprezentaciji. Vise timova je way to go, posto je ipak "mala" igra. Igra se brzo, i timsko bi bilo prekratko da je po jedan tim. 3 ili 4 mi zvuci kao solidan predlog i brojka, na osnovu iskustva igranja iste. A to da li je fer da se limitra veca zemlja sa 3123708 stanovnika cisto da bi igralo sto vise... Meni je mnogo gluplje da svetski turnir ima 20 timova jedne reprezentacije, a neko jedan posto im je community manji. To treba da se svhati i bude kao takmicenje grand, pa ako neko ima pool veci iz kog moze da bira onda im je prednost. Neka se oni kvalifikuju sami i izvuku crem de la crem, a mi imamo Djokovica.

3. Ovde nemam nesto pametno da dodam, sem da mi se svidja da je play off u nedelju :P

4. Kao sto je Nemanja rekao, treba pustiti pa cemo i sami videti da li je neophodno bilo sta restriktovati. Bilo bi lepo videti razlicite deckove, ali npr ako svi naprave isti deck samo razlicite bande onda treba nesto uraditi. Ljudi ce uvek igrati sta je OP, a ne znam ni koliko bi mogli da napravimo zanimljivije sa restrikcijama ukoliko bude potrebno.

5. All the same kinda, tako da nemam neki poseban komentar na ovo. Prvi protiv drugog mi zvuci vise fer, jer igras protiv svog kalibra tj nekoga koga sere isto kao i tebe.

Glupa igra i ovako :P

P.S. Napisah na pauzi, pa ne znam koliko je nejasno, ali pregledacu i pojasniti ako treba jos.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Warhammer Underworlds @ETC2019 (Novi Sad, 07-11.08.)

Post by Dzon Vejn »

Telion wrote: Thu Sep 27, 2018 8:37 pm A jel ovo znači da računamo i na tebe za neki od timova naredne godine? 🤔😁
Mozda AoS.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Post Reply

Return to “Warhammer Age of Sigmar's Fantasy Battles”