PIRATES! ili ti od miloste papirni brodici

Sve vezano za ovu kartičnu igru i igru sa papirnim brodićima

Moderator: Moderators

User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

PIRATES! ili ti od miloste papirni brodici

Post by Zulufic »

Evo vam malo mesta da se prepucavate (TOPOVIMA) o ovoj fantasticno opustajucoj i krajnje prijateljskoj igri a tek posle malo groga,arrrrr........
19 septembra je international Talk like a pirate day tako da se razmisljamo o organizovanju klope,pica i brodica....
Mada trenutno sam jako iritiran ne mogucstvom nabavke brodova!!!!
Molim samo ljude koji su za manowar da se ne prepucavaju ovde koja je igra bolja i detaljnija jer je bespredmetno to su dva totalno razlicita koncepta.OVO JE ZEZANJE I IGRANJE GUSARA,AAAAAR ME MATEY!!!
(i podje..vanje na nacionalnoj bazi).
Inace ako imate nesto interesantno o gusarima postujte ovde......
Image
Image
Image
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Evo malo za zapekle Gusare i Gusarke

Top Ten Pickup lines for use on International Talk Like a Pirate Day

(We came up with these in an effort to interest The Other Dave (Letterman) in TLAPD. His staff liked 'em, but alas, his show was"dark" the week of Sept. 19.)

10 . Avast, me proud beauty! Wanna know why my Roger is so Jolly?

9. Have ya ever met a man with a real yardarm?

8. Come on up and see me urchins.

7. Yes, that is a hornpipe in my pocket and I am happy to see you.

6. I'd love to drop anchor in your lagoon.

5. Pardon me, but would ya mind if fired me cannon through your porthole?

4. How'd you like to scrape the barnacles off of me rudder?

3. Ya know, darlin’, I’m 97 percent chum free.

2. Well blow me down?

And the number one pickup line for use on International Talk Like a Pirate Day is …

1. Prepare to be boarded.
Bonus pickup lines (when the ones above don't work, as they often won't)

They don’t call me Long John because my head is so big.

You’re drinking a Salty Dog? How’d you like to try the real thing?

Wanna shiver me timbers?

I’ve sailed the seven seas, and you’re the sleekest schooner I’ve ever sighted.

Brwaack! Polly want a cracker? … Oh, wait. That’s for Talk Like a PARROT Day.

That’s the finest pirate booty I’ve ever laid eyes on.

Let's get together and haul some keel.

That’s some treasure chest you’ve got there.

Top Ten Pickup Lines for the Lady Pirates

By popular demand ...

10. What are YOU doing here?

9. Is that a belayin' pin in yer britches, or are ye ... (this one is never completed)

8. Come show me how ye bury yer treasure, lad!

7. So, tell me, why do they call ye, "Cap'n Feathersword?"

6. That's quite a cutlass ye got thar, what ye need is a good scabbard!

5. Aye, I guarantee ye, I've had a twenty percent decrease in me "lice ratio!"

4. I've crushed seventeen men's skulls between me thighs!

3. C'mon, lad, shiver me timbers!

2. RAMMING SPEED!

...and the number one Female Pirate Pick-up Line:

1. You. Pants Off. Now!


Cpt.Black Sideburn
Image
Image
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Arrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: PIRATES! ili ti od miloste papirni brodici

Post by Igor Vasiljevic »

Zulufic wrote:Mada trenutno sam jako iritiran ne mogucstvom nabavke brodova!!!!
Ja ocekujem da ce mi stici box sa 36 boostera Pirates Of Revolutions za koji dan (na putu iz USA su vec 8 dana). Bice i viska koga cu imati za prodaju. Inace Pirates nije od papira vec od plastike (imam 10-tak brodova pa znam). Napravio sam i gomilu ostrva jer svi koji su dosli u klub su se odusevili igrom. Sto se tice poredjenja sa nekom drugom igrom, neverovatna je slicnost sa BFG & MOW koja se nakon jednog ili dva igranja uoci. Za Pirates nedostaje prava kampanja da bi igra bila malo interesantnija.
Image
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: PIRATES! ili ti od miloste papirni brodici

Post by Zulufic »

[quote="Zulufic"]OVO JE ZEZANJE I IGRANJE GUSARA,AAAAAR ME MATEY!!!
(i podje..vanje na nacionalnoj bazi).
[quote]
DA pojasnimo zamisljenom kolegi: nas dragi drug i verni brat po krvi (doduse zelenoj) Bodzan ih je prozvao papirnim brodicima i oni su od tada su papirni makar bili napravljeni od titanijumsko berilumsko dilitijumske legure alkohola.....
Druga stvar BFG i MOW i WSHIM su igre koje su napravljene da imaju neke (ili sve) odlike realnosti, dok su tvorci Pirates!a imali na umu nas (matore izlapele i alkoholom isprane mada jos upotrebljive gusare i decu dovoljno staru da shvate da brodici nisu za jelo). Stvarno moras se sloziti ko je ozbiljan u ovoj igri bas se nece preterano zabaviti.
A sto se tice bustera to se da dogovoriti.....
I more je blu!!!!
Image
Image
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

BFG i MOW i WSHIM su igre koje su napravljene da imaju neke (ili sve) odlike realnosti
Koliko sam igrao neke od tih igara slicnost je velika ... ali niti jedna od njih nema veze sa realnoscu (zivotom) cak su Pirati realniji od Orkova ili Tyranida (MOW & BFG). WSHIM bi trebalo biti ipak zesca simulacija pomorskih borbi ali nisam nikada pokusao da ulazim dublje u analizu te igre. Smatram sebe zbiljnim ako nista durgo to onda godina redi (39) i verovali ili ne, svi smo se zabavili sa Piratima (a i ostali koji su igrali nisu bas omladina). Nisam siguran koliko ce nam ostati viska boostera jer moram da "namirim" ove moje "kolege" u klubu. Strucnom analizom ako ce igru igrati dvoje ili troje ljudi trebace im po 4 boostera. Ako ih bude vise onda im je dovoljno i 3 boostera. Ja imam vec 5 boostera iz raznih edicija, ali cu sebi ostaviti jos min. 3 boostera. Pretpostavljam da svi znate da je moguce kombinovati brodove po zelji i da se igra u 40 Pts.
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Kao sto rekoh stigli su mi boosteri (Pirates of Revolution) pa ako nekome treba neka mi posalje mail za dogovor ...
Image
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

stigli su i nama nekoliko komada.....

dobio sam ghost ship deliverance.......broj 001 :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Ja imam Piratsku tvrdjavu :twisted: u koju ubacujes mrtvu posadu :twisted: :twisted:
Image
User avatar
djurka
Posts: 50
Joined: Wed Apr 05, 2006 3:01 pm
Location: Zrenjanin

Post by djurka »

Ja imam lepu floticu francuza sa sve tvrdjavom i gusarski ghost ship Hades' Flame! 8)
Zasto su kamikaze nosali kacige?
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Evo nasa vesela hipi komuna Grifon je dobila prinovu u obliku gomile francuza (za izvoz!!!) ,engleske tvrdjave i spanskog broda sa dva canoneera i jednim explorerom i jos mnostva malih ali veselih brodova. A bogami tu je i desert odnosno voce!! Evo i malog izvestaja: Alfa i ja smo danas igrali bitku po pravilima: svako mice jedan brod, nema zlata nema zajebancija(posada,eventova i toga)... Izmesali kartice podelili i shibaj. Epilog bitke preziveo jedan brod sa jednim jarbolom, totalna klanica, i dobro zezanje! Obe strane su veselo pristale da ovu epsku bitku ponove a ko hoce da se pridruzi bice jos intersantnije.....Arr mateys!!!!

Ja sa unapred izvinjavam na nedovoljno ozbiljnom razmatranju ove igre... Ali ja sam se super proveo bacajuci kocke, pijuckajuci pivo, psujuci nesposobne francuze (ah opet pleonazam) vicuci buc' buc' buc' (kad brod tone :D) i zabotravljajuci na munchkinsku realnost....All hands battle stations!! Charge the cannons!!! Keep the powder dry, you tar monkeys!!!!!
Image
Image
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Mi smo ovde u Takedi odigrali juce 3 bitke od kojih je poslednja bila sa cetiri igraca.
Sto se tice Izvlacenja odnosno Otvaranja Boostera, jedan sreckovic (Sylvester) izvukao je 2 Super Rera ! Ako se ne varam to su bili brojevi 141 i 142, na nasu srecu nije ostao da igra vec je otisao kuci sa svojom "flotom".
Sto se tice pravila mi ovde igramo ovako:
Ako brod nije Schooner, prvi krug (dok je vrhom okrenut ka svom ostrvu) moze samo da se okrene dok Schooner moze da potrosi svoj prvi deo movementa da bi se okrenuo oko "dupeta" i posle toga nastavio sa ostatkom svog kretanja. Razlog za ovako je sledeci. Brod se moze okretati ili posle pomeranja ili umesto pomeranja. Ako brod ima S+L znaci da se moze okretati za 90 stepeni nakon prvog dela kretanja (S) i to oko svog "vrha" a nakon toga moze da se pomeri ponovo (L) i nakon toga jos jednom da se okrene do 90 stepeni. Schooner ima specijalku da se moze na kraju pomeranja okretati 180 stepeni oko svoje "zadnjice" pa iz toga proizilazi da u toku kretanja on moze da se okrece ili oko "nosa" ili oko "zadnjice".
Inace nismo voljni da skidamo jarbole sa brodova jer se desava da posle izvesnog vremena sami padaju, a i lako se desi da ga polomis (pa posle kukas). Koristimo plave countere jer nam to lici na vodu koja prodire u brod. Crveni stavljamo za derelikt.
Sto se tice blaga na ostrvima uopste ne brojimo koliko stavljamo na ostrva vec na svako stavimo od 4 - 7 zlatnika i kada sve pokupimo onda vidimo koliko je zapravo svako pokupio. Tako nam je zanimljivije jer nismo sigurni koliko nam treba da bi pobedili.

p.s. Ima li neko americkog/engleskog kapetana viska?

p.p.s. kako radi voce ?

p.p.p.s koja je svrha "ghost ship" posade u tvrdjavi ?
Image
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Izvini nemoj se uvrediti ali ovaj post mi deluje mnogo neozbiljno za jednog dugogodishnjeg igraca....
Ne znam jel ste menjali pravila ali ovo sto si napisao nema veze sa pravilima koja postoje za pirates!!! A bogami ni sa onim sto pise na karti!!!!
MI smo sa neamrom menjali pravila zato sam ih i napisao!!!
Ako brod nije Schooner, prvi krug (dok je vrhom okrenut ka svom ostrvu) moze samo da se okrene dok Schooner moze da potrosi svoj prvi deo movementa da bi se okrenuo oko "dupeta" i posle toga nastavio sa ostatkom svog kretanja.
Shooner eksplicitno kaze:Schooner.As a free action,a ship with this keyword
may rotate on her stern (the rear of the ship)in any
direction after shecompletes a move action.She may not use
this ability if she has just rammed another ship.[/u]
Znaci samo na kraju svog move ordera (actiona)!!!! Move action i move segment nisu isto. Move action je pun movement a move segment je u S+L, S ili L i tu su samo zato da se permutuju i da se izmedju menja pravac ne mogu se odvajati niti izvoditi pojedinacno.
Svi brodov mogu da krenu sa svojim movementom pod 90 stepeni.Niko ne kaze do moraju krmom biti okrenuti ka protivniku. Ako je kod vas house rule ok...
Onda pobogu "Dupeta", "Nosa" te stvari nikada ne bi povezao u jednoj recenici, mi ih radije zovemo pramac i krma...
Ideja za plave countere je odlicna barem ovako na papiru, jer mi koristimo zastavice koje se dobijaju sa brodovima ali posto se dobije samo tri iako brod ima 4-5 jarbola ostali smo u minusu... Poceli smo sa kockicama ali one su neprecizne jer ne oznacavaju koji je jarbol skinut nego samo broj...
Blago je opet eksplicitno navedeno:For a 40-point game,each player
should contribute eight treasure coins totaling 15 gold points.
Shuf fle this treasure with the numbers face down,and then
randomly distribute four coins to each wild island.
Mi smo dok smo imali 25 poena igrali sa 6 novcica sa 15 zlata svako.
Ko ima vise od polovine zlanika (16 zlatnika i vise taj je pobedio)
Ali smo celu pricu batalili sad zato sto neko na puku srecu pokupi svo zlato a ovaj drugi ga gleda belo, ni poseno se ne pobijemo.
Znas problem sa ne gledanjem zlata je u specialima kao voce (koje se kaci na brod i zauzima dva kargoa premanentno do kraja).
Mi igramo da na random pokupis zlatnike pa ih onda pogledas.
Pokusavamo trenutno da nadjemo neki zabavniji modus operandi koji ce omoguciti dobru zabavu...

P.S. nismo dobili ni jednog kapetana

P.P.S. objasnjen

P.P.P.S. Place your eliminated crew on this fort. They gain the Ghost Ship keyword.
Znaci kada je jedna tvoja posada eliminisana, prbaci se u tvoju tvrdjavu i dobija na sebi ghost ship. Kada se ponovo odatle ukrca na brod, brod postaje Ghost ship (procitaj u pravilima sta radi da ne objasnjavam)

AKo ima jos pitanja rado cu odgovoriti i izvini ako sam nesto sto si rekao pogresno protumacio...

Miroshi Hojo :D
Image
Image
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Nema ljutnje ali evo da dam osnove za ono sto sam rekao:
Na uputstvu za Pirates (ilustrovano uputstvo) pod tackom 3 (ready your fleets) 4. pasus od gore lepo pise "Place your Ships at your home island. The BOW (FRONT) OF YOUR SHIP MUST TOUCHING YOUR HOME ISLAND. takodje na istom papiru slika dva prikazuje kako brodovi stoje. Ako podjemo od toga da brodovi stoje pramcem, nosom, prednjim delom, (kako kome godi da se izrazi) onda se javlja pitanje ako polaziti sa svog ostrva. U delu pravila (pisanih) pod opcijom MOVING stoji da MAY CHANGE DIRECTION ONLY BETWEEN EACH MEASUREMENT znaci ili da se potrosi "akcija" Came About da bi se brod okrenuo za 180 stepeni oko svog centra i naredni krug krenuo prema zeljenom cilju ili ...
Ako uzmemo za primer da nam se brod krece S+L i da smo okrenuti pramcem prema ostrvu. Posto brod moze samo da se okrece nakon kretanja ili nakon jednog od merenja, da bi se okrenuli pomerimo se umesto celog S samo 1mm Okrecemo brod koliko je dozvoljeno i nakon toga idemo L i po potrebi okrecemo posle kretanja jos jednom. Medju fajlovima koje sam skidao sa zvanicnog sajta isl. objasnjeno je da brod moze maksimalno zaokrene za onoliko stepeni koliko mu to jedra dozvoljavaju. Mozda nisam bas ovo dobro objasnio ali ako je brod sa klasicnim jedrima koja su pod uglom od 90 stepeni, i ako produzimo liniju tih jedara, pramac pri zaokretu nikako ne sme da predje tu liniju posto jedra kod tih brodova stoje pod 90 stepeni u odnocu na brod proizilazi da maksimalno okretanje za brod sa poprecnim jedrima iznosi 90 stepeni. Iz ovoga se vidi da Skuner moze da se okrece 180 stepeni (sto i po pravilima moze). Ako jos i dodamo cinjenicu da Skuner moze da se okrece oko krme a ostali brodovi oko pramca ispada da je nemoguce okrenuti brod koji nije skuner na pocetku igre (ili kasnije) ako je on pramcem okrenut prema ostrvu. Skuner moze da bude npr. S+S iz cega prizilazi da nakon S pomeranja moze da se okrece i da ide jos S i da se jos jednom okrene na kraju. Posto smo zakljucili da ukoliko kazes da je tvoj prvi deo kretanja bio 0 napred imas pravo da se okreces (oko krme jer si Skuner) i da nakon toga nastavis ostatak svog kretanja. Nigde nisam reako da se kretanje izvodi odvojeno vec da ako se slede pravila brod mora ako nije Skuner da potrosi svoju akciju na okretanje a Skuner da moze uz "zrtvovanje" prvog svog dela kretanja da se okrene dovoljno da isplovi. Sto se tice izraza zar nije dozvoljeno zezanje. Inace meni licno vise odgovaraju izrazi poput Starboard & Port strana broda nego leo i desno (jer sam navikao na BFGothic). Takodje je problem sa Skunerima koji u specijalki nemaju natpis da su Skuneri a na osnovu jedara je moguce zakljuciti da su takvi. Kod izmene pravila u igranju tj. kolicini novca koji je u "igri". 40 Poena za flotu je mozda dobro ako imas 2-3 kesice, mi igramo sa po 60 Poena brodova jer smo svi uzeli po 6 kesica u proseku. Odvojimo po npr. sedam zlatnika na svako ostrvo (i ostrva smo napravili nasa jer ovako izgleda mnogo bolje). niko nema pojma koliko je ukupno zlata u igri i tako i kada se pokupi 20-tak zlatnika igrac nije siguran da je bolji od ostalih jer tek kada svi prebroje svoje pare zna se koliko je zapravo bilo para i ko je pobednik. Kada smo u pocetku igrali cim neko skupi vise od pola igra se prekida, ovako je napetost do samog kraja. Inace mi smo od 36 kesica iz kutije otvorili 31, imao sam jos od pre dve godine jednu kesicu (dva broda), i nedavno sam nabavio jos 4 kesice. Od svih tih danas smo dobili jedno "voce", a imamo i 6-7 kapetana koji prakticno omogucuju normalnu borbu. Bez kapetana tasko da nateras nekoga da se bori sa tobom, uz kapetana brod se pomeri koliko treba i onda ima i pucanje ! Nadam se da je sada svima nesto jasnije igranje.
Image
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Pazljivo citaj postove..... a bogami i pravila......
Image
Image
Image
User avatar
djurka
Posts: 50
Joined: Wed Apr 05, 2006 3:01 pm
Location: Zrenjanin

Post by djurka »

Zulufic wrote:Pazljivo citaj postove..... a bogami i pravila......

Posto mi ne tumcimo pravilia kako treba, 'ajde nam onda protumaci pravila kako treba, da ne naucimo da igramo kako ne treba!
Zasto su kamikaze nosali kacige?
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Iako sam lepo napisao da je i na slici i u tekstu napisano da brod pramcem mora da dodiruje pocetno ostrvo komentar je bio samo da pazljivo citam. Zar sam u krivu, ako jesam gde to gresim ? Kako vi igrate u Bg ? Kako okrecete brodove i kako kada brod pristane da radi explore, ponovo polazite sa tog ostrva ? Koji je ugao pod kojim se moze gadjati ili svi topovi mogu da pucaju 360 stepeni ? Kako ste resili problem istih brodova, tj. jel igraci mogu da igraju sa dva ista broda u istoj floti ili nikako na tabli nisu moguca dva ista broda (istog imena). Rado bih da cujem vase vidjenje problematike .
Image
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Juce smo na zasedanju morskih vukova i wolfena u Grifonu odlucili da pocnemo kampanju u Pirates!ima.Nije potrebno nikakvo prijavljivanje samo treba navuci oko cetiri ili vise igraca za sesion, napraviti lika i pratecu flotu i ludo se zabavljati...Za one pismene morske vukove evo i pravila kampanje ne bi bilo s goreg procitati: http://www.boardgamegeek.com/file/15420 ... _Rules.zip
a za ostale dodjite u klub i pitajte onog ko vam najvise lici na Pirata a nije Starac :D:D:D:D Mada uglavnom verovatno ce dan za igru biti subota ali je jos sve stvar dogovora...
Image
Image
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

djurka wrote:...'ajde nam onda protumaci pravila kako treba, da ne naucimo da igramo kako ne treba!
Izgleda da pisemo sa nevidljivim mastilom jer nam niko ne odgovara na pitanja o tome kako zapravo treba igrati. Inace veceras smo igrali u 60 poena i bilo je vrlo cupavo (za mene). Iako sam imao 3 opremljena broda (kapetani i helmsmeni) za malo da nista ne potopim :x BadBoy je pocistio svog burazera kome je ostao samo Ghost Ship. Ja sam hrabro uleteo u flotu Silvestera sa dva broda i promasio sve sto sam gadjao, onda je on po nesto pogodio i nakon dva kruga, dva moja velika broda su ostala bespomocna pored jednog njegovog. Moj treci je uspeo da "hrabro" pocisti dva mala broda ali je ostatak Palfijeve flote "prosao" pored mene i za dlaku da ostanem bez treceg broda. Danas je bilo i rasprave jeli moguce praviti tvrdjavu neke nacije ako ne koristis niti jedan njihov brod. Ja sam u floti imao Spance, Francuze, Engleze i Jedan mali piratski brod. Naravno imao sam i odgovarajuce tvrdjave (osim francuske), a "problem" je pravio Palfi jer je imao uz Piratsku i Francusku tvrdjavu ali nije imao nista osim piratskih brodova u floti.
Image
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

samo da vam reccem : Stalker je sada dio Francuske pomorske sile
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Jel smo se zato borili!!! :D Ua izdajice!! :D Hodaces ti nama po dasci!!! Buu sucks to Harry Hun (ups ovo je za svabe) :D

Ajde vidimo se na moru (kad nabavim pasos)
Inace dogovarali smo se (alfa, beta srki i ja) da na skupstinu (posto sad nije u upotrebi vise) d okacimo gusarku zastavu i postavimo daske...:D:D:D
Sta kazes da pocnemo kampanju?
Image
Image
Image
User avatar
djurka
Posts: 50
Joined: Wed Apr 05, 2006 3:01 pm
Location: Zrenjanin

Post by djurka »

Mi definitivno pisemo nevidljivim mastilom! Jeste da nije ni vreme ni mesto, ali 'ajde da vidimo zasto je to tako?
Neke "persone" jednostavno ne mogu da prihvate da jos neko igra neke igre na koje su oni mislili da imaju exluzivno pravo! Bilo sta da pitamo moramo da se otelimo i jos im donesemo tortu sa slagom kao znak izvinjenja zato sto ih prekidamo u veoma umnim poslovima: " Da li da ustanem ili odustanem! "!!!
Ako neke osobe imaju nesto proti Takeda kluba neka kazu, a ne ovako "zazmuricu i onda ce oni nestati"! Imam utisak da neki "ljudi" na ovom forumu imaju neke predrasude o zrenjanincima! Nije ni cudo oni su ipak BEOGRADJANI! Tesko im je cak i da priznaju da su ONI malo pogresili u pravilima za Pirate!
Ako je sve ovo bila neka zajebancija od stane tih "persona", uspela je! Iznervirali ste nas! NE! Pop%^deo sam zbog nekih TZV. LJUDI!
Zasto su kamikaze nosali kacige?
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Djurka, nisam siguran da je lose sto nas ne primecuju ili je gore ako nas "mnogo" primecuju pa nas napadaju za svaku sitnicu cak i ako nemaju razloga za tako nesto. Dodji do kluba da odigras neku od 50-tak igara koje imamo, da se smiris. Ili ako bas hoces da im pokazemo sta imamo od Pirata okacicemo ovde spisak svih brodova. Inace kad vec pricamo o Piratima stize mi 40 Bustera za nedelju dana a uzeo sam i Starwars ATST mega figuru da dopunim kolekciju WOTC StarWars figura. 8)
Image
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Zulufic wrote:Izvini nemoj se uvrediti ali ovaj post mi deluje mnogo neozbiljno za jednog dugogodishnjeg igraca....
Ne znam jel ste menjali pravila ali ovo sto si napisao nema veze sa pravilima koja postoje za pirates!!! A bogami ni sa onim sto pise na karti!!!!
MI smo sa neamrom menjali pravila zato sam ih i napisao!!!
Ako brod nije Schooner, prvi krug (dok je vrhom okrenut ka svom ostrvu) moze samo da se okrene dok Schooner moze da potrosi svoj prvi deo movementa da bi se okrenuo oko "dupeta" i posle toga nastavio sa ostatkom svog kretanja.
Shooner eksplicitno kaze:Schooner.As a free action,a ship with this keyword
may rotate on her stern (the rear of the ship)in any
direction after shecompletes a move action.She may not use
this ability if she has just rammed another ship.[/u]
Znaci samo na kraju svog move ordera (actiona)!!!! Move action i move segment nisu isto. Move action je pun movement a move segment je u S+L, S ili L i tu su samo zato da se permutuju i da se izmedju menja pravac ne mogu se odvajati niti izvoditi pojedinacno.
Svi brodov mogu da krenu sa svojim movementom pod 90 stepeni.Niko ne kaze do moraju krmom biti okrenuti ka protivniku. Ako je kod vas house rule ok...
Onda pobogu "Dupeta", "Nosa" te stvari nikada ne bi povezao u jednoj recenici, mi ih radije zovemo pramac i krma...
Ideja za plave countere je odlicna barem ovako na papiru, jer mi koristimo zastavice koje se dobijaju sa brodovima ali posto se dobije samo tri iako brod ima 4-5 jarbola ostali smo u minusu... Poceli smo sa kockicama ali one su neprecizne jer ne oznacavaju koji je jarbol skinut nego samo broj...
Blago je opet eksplicitno navedeno:For a 40-point game,each player
should contribute eight treasure coins totaling 15 gold points.
Shuf fle this treasure with the numbers face down,and then
randomly distribute four coins to each wild island.
Mi smo dok smo imali 25 poena igrali sa 6 novcica sa 15 zlata svako.
Ko ima vise od polovine zlanika (16 zlatnika i vise taj je pobedio)
Ali smo celu pricu batalili sad zato sto neko na puku srecu pokupi svo zlato a ovaj drugi ga gleda belo, ni poseno se ne pobijemo.
Znas problem sa ne gledanjem zlata je u specialima kao voce (koje se kaci na brod i zauzima dva kargoa premanentno do kraja).
Mi igramo da na random pokupis zlatnike pa ih onda pogledas.
Pokusavamo trenutno da nadjemo neki zabavniji modus operandi koji ce omoguciti dobru zabavu...

P.S. nismo dobili ni jednog kapetana

P.P.S. objasnjen

P.P.P.S. Place your eliminated crew on this fort. They gain the Ghost Ship keyword.
Znaci kada je jedna tvoja posada eliminisana, prbaci se u tvoju tvrdjavu i dobija na sebi ghost ship. Kada se ponovo odatle ukrca na brod, brod postaje Ghost ship (procitaj u pravilima sta radi da ne objasnjavam)

AKo ima jos pitanja rado cu odgovoriti i izvini ako sam nesto sto si rekao pogresno protumacio...

Miroshi Hojo :D
Da li je ovo pisano nevidljivim mastilom!!!!????!!!!
A evo i linka za prvila u kojima uglavnom sve sto ste pitali objashnjeno.
http://www.boardgamegeek.com/file/12027 ... y_v1.1.pdf
I molim vas da mi ne razite da opet quotujem samog sebe.
Image
Image
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Izvini Zuluficu, ali ja nista ne vidim.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Sve ti je oprosteno sinko, mlad si i neukusan :D:D:D:D
Image
Image
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

A, izvini, sad vidim (tvoju frizuru). :D :D :D
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Sta kazes nikad jaca, to me alfa frizirao :D:D:D
Image
Image
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Mada moram priznati da i nije bas gusarska.
Arrrrrrrrr!
User avatar
djurka
Posts: 50
Joined: Wed Apr 05, 2006 3:01 pm
Location: Zrenjanin

Post by djurka »

Sta je bilo, bilo je!
Da li je mozda neko zna kako se zovu oni francuski (s)crew-ovi sto dodaju jos 5 pts. za pravljenje flote?
Zasto su kamikaze nosali kacige?
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Ko, jel' ja? wrote:Mada moram priznati da i nije bas gusarska.
Arrrrrrrrr!
Sve se da srediti... 8)

Image
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Posto je svima sve jasno sa pravilima (osim meni) neka mi neko onda objasni ovo:
Placing Ships
... The first player places his ships so that their bows touch that
island. The first player then chooses the second player’s home island, and that player places his ships so their bows touch that island. ...
Ovo je odlomak iz PDF-a za koji je Zulufic dao link. Pitanje glasi:
Ako je brod pramcem okrenut ka svom ostrvu na pocetku igre kao se onda zapocinje potez ?
1) Brod se okrene u mestu COMING ABOUT pa se onda neredni krug pomera,
2) Brod se okrene u mestu COMING ABOUT pa odmah moze da se pomera,
3) Brod se okrene za 90 stepeni na jednu stranu TURN pa se onda nastavlja sa kretanjem,
4) Nesto sasvim cetvrto ?

Pitanje br 2. Ako je jedan brod pinovan da li brod koji ga pinuje moze da puca na njega, ako ne on da li mogu ostali bordovi da pucaju na neki od ta dva broda ?

p.s. Zasto su Pirati sada stavljeni pod StarWars CCG & Pirates ?
Image
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Da, stvarno ne vidim neku vezu izmedju ove dve igre, osim sto je odredjen broj likova SW bio piratski orijentisan :lol: Druga bi mozda veza bila to sto i u jednom i u drugom sistemu postoje nekakvi brodovi :D
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
djurka
Posts: 50
Joined: Wed Apr 05, 2006 3:01 pm
Location: Zrenjanin

Post by djurka »

'ocemo li praviti neki turnir u piratima? Il' mozda neke velike pomorske bitke? Ima li koga zainteresovanog?
Zasto su kamikaze nosali kacige?
User avatar
alice
Posts: 6
Joined: Mon Dec 13, 2004 4:44 pm

Post by alice »

stalker wrote:samo da vam reccem : Stalker je sada dio Francuske pomorske sile
RULE BRITANNIA!
:roll:
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

Zasto su Pirati sada stavljeni pod StarWars CCG & Pirates ?

Zelim da pratim sta se desava na temi a da ne strepim da je wunderkind otvorio novi cool-i-dojajaforum-za-YGO.

Drugo, mozda sam opsesivno kompulsivan pa zelim da stvari budu pod konac :)
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Igor Vasiljevic wrote:Posto je svima sve jasno sa pravilima (osim meni) neka mi neko onda objasni ovo:
Placing Ships
... The first player places his ships so that their bows touch that
island. The first player then chooses the second player’s home island, and that player places his ships so their bows touch that island.
Ovo je odlomak iz PDF-a za koji je Zulufic dao link. Pitanje glasi:
Ako je brod pramcem okrenut ka svom ostrvu na pocetku igre kao se onda zapocinje potez ?
1) Brod se okrene u mestu COMING ABOUT pa se onda neredni krug pomera,
2) Brod se okrene u mestu COMING ABOUT pa odmah moze da se pomera,
3) Brod se okrene za 90 stepeni na jednu stranu TURN pa se onda nastavlja sa kretanjem,
4) Nesto sasvim cetvrto ?
Odgovor pod 2 i 3
Pitanje br 2. Ako je jedan brod pinovan da li brod koji ga pinuje moze da puca na njega, ako ne on da li mogu ostali bordovi da pucaju na neki od ta dva broda ?
Paradoksalno ali prema pravilima svi pucaju na sve
[/quote]
Image
Image
Image
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Pitanje

Post by Igor Vasiljevic »

Coming about tj. okretanje se izvodi:
a) nakon pomeranja borda
b) umesto pomeranja borda
c) umesto pomeranja a nakon Coming about moze se i pucati (ako postoji kapetan)
Image
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Takeda tebe ocigledno bune termini MOVEMENT ACTION i MOVEMENT SEGMENT.
Movement Segment=U primeru: L+S+S su L ili S i ne sluze nicemu drugom osim za menjanje pravca izmedju njih i permutovanje.Ne mogu se igrati posebno ili oduzimati osim ako karta kaze dugacije.
Movement action=Je naredjuenje koje se izdaje brodu. I u L+S+S je kompletan L+S+S.
Tako da:
Come About
A ship can come about (turn in place)so that her bow ends
where her stern started (a maximum turn of 180 degrees).
Coming about requires a move action.
Znaci u ovom primeru trosis ceo svoj L+S+S da bi uradio come about.
Sto se tice pitanja pod c)
Captain (3 pts): This ship may
move and then immediately shoot
(before taking any free actions)
using the same move action.
Znaci da mozes se kretati i pucati u okviru naredjenja movement action i to samo nekon punog movementa (pr.:L+S+S(+shoot)) pre nego sto napravis free action (pr.:Uzmes blago sa vec istrazenog ostrva...itd)
Tako da posle COme about mozes pucati ako imas kapetana.
U edicijama Barbary Coast i China Sea coming about je ukinut,nije bas da sam puno jedrenjaka video da se okrecu u mestu, prepustimo ipak to modernim tankerima i njihovim remorkerima. Ali svako ima prava na svoj house rule, tako da mozete igrati kako hocete. A ako dodje do turnira u sta cisto sumnjam dok ne dodje neka pristojna kolicina ovde a ne na slamcicu kao do sad. Sescemo i dogovoriti se oko pravila (ne samo Beogradjani nego svi :) )
Image
Image
Image
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

A Stalkeru preporucujem film Mutiny on the Bounty!!(Opet ce me obrisati ili prebaciti u rubriku film :) )
Ua Francuski burzoaski kapetan Stalker!!! :D:D:D
I sto bi rekla Alice: RULE BRITANNIA!!! :D:D:D
Hodace on meni po dasci pa makar morao sa se udruzim sa Kerovodjom da to postignemo..... :D:D:D
Nastavi li teror skinucemo njegove ljiljane i okaciti Jolly Rodgera :):):):)
Mada se mozemo dogovoriti o nekom mitou...:):):)
(E Vladoo ako kazes da je ovo offtopic na gusarskoj raspravi ja ne ne znam bolje i gusarskije....)
Image
Image
Image
Locked

Return to “Star Wars i Pirates”