[pirates] 'ocemo li neki turnir uskoro?

Sve vezano za ovu kartičnu igru i igru sa papirnim brodićima

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

[pirates] 'ocemo li neki turnir uskoro?

Post by sto mu gromova »

aj' dajte neki predlog oko turnira u papirnim brodicima 8) .
kako bi moglo da se organizuje, kako bi se bodovalo, itd...
mislim da do sada vec dosta ljudi ima po neku koliko-toliko pristojnu flotu.
moj predlog je da bi moglo da se stavi ogranichenje od 1 kapetan po floti a sve ostalo koliko ko hoce (osim specijalnih karaktera).
Mind Uploader

nemojte ljudi ko boga vas molim

Post by Mind Uploader »

nemoj samo turnire u brodicima...ajde neka ostanu naivna razbibriga...
User avatar
Knight
Posts: 552
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Post by Knight »

-ne vise od jednog kapetana
-Zabranjeni karakteri koji daju dodatne akcije
-'Hard Cap 40 points' - znaci da ne mozes ni na koji nacin da napravis flotu skuplju od 40 pts uz pomoc karaktera koji dodaju dodatne poene etc
-Maksimum 1 brod sa 5 jedara

I da se sa neta skine par zanimljivih scenarija. Zvuci kao interesantan nacin da se ubije jedno popodne ;)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Mislim da bi turnir imao smisla akko se nagradjuje iskljucivo sportsmanship, kao sto je predlozeno pre neki dan...
Nema smisla igrati Pirate kompetitivno.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Mind Uploader

sunak za predsednika!

Post by Mind Uploader »

podrzavam sunkin predlog...
nemojte od papirnih brodica da pravite warhammer!
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

Knight wrote:-ne vise od jednog kapetana
-Zabranjeni karakteri koji daju dodatne akcije
-'Hard Cap 40 points' - znaci da ne mozes ni na koji nacin da napravis flotu skuplju od 40 pts uz pomoc karaktera koji dodaju dodatne poene etc
-Maksimum 1 brod sa 5 jedara

e kad bi svi turniri imali ovakva pravila.....ovo bi moglo da bude interesantno...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

nisam ni mislio da bi trebalo da pravimo warhammer ili bilo shta slichno od svih ti egzibicija. mozda bi moglo da se igra u parovima 2 na 2. tu bi se smanjilo eventualno loshe sportsko ponashanje. na kraju krajeva zashto ne igrati turnir? zashto ne igrate confrontation na sportsmanship? pre svakog kritichnog poteza tipa: ram, shoot, dock, polako i poshteno izmeriti razdaljinu a ne ono: evo ja te sad ramujem i sa ovim stizem do ostrva i sve to u pola sekunde.
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

1) 60 Poena po floti
2) Dozvoljeno je sve sto je dozvoljeno po pravilima osim da se koristi vise od jedne nacije u floti.
3) Maksimum 6 brodova u floti.
4) Ekipe od dva igraca u timu (jer je interesantnije igranje sa vise igraca)
Image
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

Igor Vasiljevic wrote:1) 60 Poena po floti
mnogo je kume, smanji 8) . 40 poena je sasvim dovoljno. tu onda ne mozesh da ubacish dreadnoughta sa masnom posadom i maltretirash ljude na primer, a sa 60 bi to vec i mogao, tako da je 40 poena dovoljno da bi se te ultimativne kombinacije u korenu skresale.
inache 1 kapetan po floti je sasvim dovoljan, i 2 igracha u timu je odlichna ideja. ako ste za, recite da li bi se parovi izvlachili ili bi se kombinovali pre turnira (ako ga uopshte bude woone jedne)?
'ajde da se dogovorimo. jeste li za to da se igra u parovima?
Mind Uploader

parovi

Post by Mind Uploader »

sigh :?
ako vec mora da se igra turnir, neka bar bude u parovima...zabavnije je...
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

i ja sam apsolutno za parove.....

sto se tice poena 40 je sasvim ok....

sto se tice maksimuma brodova, bolje da se stavi minimum....

sto se tice nagrade, najbolje da je nebude, ili da bude nesto jednostavno, tipa gajba piva, flasha ruma ili groga,2 porcije cevapa u kalenicu...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Svijda mi se Roverova koncepcija nagrade :D .
A i ideja sa parovima zvuci zanimljivo.
U Confrontu su turniri kompetitivnog karaktera zato sto je igra dovoljno razradjena da pobedjuje najbolji igrac. Tj. rezultati turnira vecim delom odrazavaju realno igracko umece.
Brodici su previse podlozni liberalnom tumacenju pogresno shvacenih pravila, zatim nisu sve flote jednake, pri cemu posedovanje bolje flote ne odrazava umece u sastavljanju iste.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

a zashto nagrada ne bi bila recimo busteri za pirates? ima li neshto jednostavnije? ne verujem da bi ljudi iz zrenjanina tek tako doshli a da nema ni takvih simbolichnih i jednostavnih nagrada kao shto su busteri?
ne znam zashto pravite neku famu oko toga da li treba da se igra ili ne igra i da li bi i trebalo da se uvede specijalno nagradjivanje i bodovanje po nekim mutant pravilima i da li bi pobednik-ci trebalo da dobiju karte za predstavu u pozorishtu boshko buha....
igra je kao i svaka druga, na kraju ima pobednika shto je u neku ruku chini kompetitivnom igrom, zar ne? sad, shto i u ovoj igri KAO I U SVIM drugim igrama ima ljudi koji ce radije dati bulju nego da ispadnu glupi u drushtvu zbog nekog losheg poteza ili losheg odabira brodica, to je stvar za koju se treba obratiti zdravstvenim ustanovama.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

Shunka wrote:U Confrontu su turniri kompetitivnog karaktera zato sto je igra dovoljno razradjena da pobedjuje najbolji igrac. Tj. rezultati turnira vecim delom odrazavaju realno igracko umece.
pa shta sa tim shto se tu odrazava igrachko umece? da li to znachi da ako si ti veliki umetnik u toj igri treba da zaboravish na ljudski odnos i neko sportsko ponashanje?
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

sto mu gromova wrote:da li to znachi da ako si ti veliki umetnik u toj igri treba da zaboravish na ljudski odnos i neko sportsko ponashanje?
Naravno da ne.
Na prvom mestu bi uvek trebalo da bude postovanje prema coveku preko puta table, a na drugom postovanje pravila igre...
Ja se svojski trudim da ovo svoje ubedjenje i ispostujem.

Problemi, po mom iskustvu, uglavnom nastaju kada ljudi kroz igru pokusavaju da dokazu nesto sto nema mnogo veze sa samom igrom...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Ajmo ljudi da razradimo cinjenice:
1) Pirati su extra ako se igraju u parovima
2) Limit u bodovima (40 ili vise) je stvar dogovora. Ako je po "zvanicnim" pravilima 30 tj. 40 bodova za flotu, treba uzeti u obzir da su to pravila za turnire na kojima se od 3 kesice neotvorenih pirata pravi flota. Iz toga proizilazi da je minimum 40 Pts. za flotu. Mi u Takedi igramo u 60 Pts. i sve je ok. Cak i u parovima, ako limitiramo broj brodova na 5.
3) Mnogo brodova usporava igru (narocito ako prihvatimo ono pod 1.). Stoga 5 brodova je maximum za flotu.
4) Limitiranja oko dozvoljavanja i zabranjivanja pojedinih karata je besmislena. Bolje namestite bodovanje. Npr. Zlatnik donesen je 1 bod, Zlatnik sa potopljenog broda 2 boda, Potopljen brod su bodovi u vrednosti broda. isl.
5) Nagrada bi mogla biti neka "diploma" ili neki slican prigodni detalj. Boosteri za nagradu su manje prikladni narocito ako ne igramo turnir sa izvlacenjem iz neotvorenih bustera.
6) Mega mrcine od brodova su stvar slobodnog izbora jer uvek su u prednosti 3 broda sa 4 jedra nego 2 od 6 jedara (zar ne ?)
Image
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

ja sam 100% za limitiranje (1 kapetan po floti), a shto se zabranjivanja karaktera tiche, to mi je i tu i tamo.......
kao shto si rekao da veliki broj brodova usporava igru tako smo i mi toga svesni tako da je najbolje reshenje 40 poena po floti.
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Zasto samo 1 kapetan po floti ? Pre bih dozvolio da helmsmana i kapetana nemoras da imas vec da su ugradjeni u svaki brod ili nesto slicno tome. Mozda bi tako resili problem da neki igraci nemaju dovoljno kapetana za svoje flote. Ako bas budete insistirali osim jednog kapetana stavit cu u flotu i likove koji imaju specijalku od kapetana uz jos neku (zrtvovanje posade isl.) :twisted:
Limitiranje broja brodova je bolje od limitiranja broja poena. Ja imam 3 flote i sve su od 4-5 brodova u 60 (tj. 65 Poena jer imam karaktere koji podizu flotu za 5 poena). Moje kolege sa svojim flotama su takodje u rasponu od 3 do 5 brodova u 60 Pts. Mozda bi mogli olaksati da oba igraca zajedno mogu imati brodove od 3 nacije, mada sam siguran da lepse izgleda kada su brodovi samo od jedne nacije.
Image
User avatar
Knight
Posts: 552
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Post by Knight »

Na prvom mestu bi uvek trebalo da bude postovanje prema coveku preko puta table, a na drugom postovanje pravila igre...
Vaistinu zbori! ;) s tim da
U Confrontu su turniri kompetitivnog karaktera zato sto je igra dovoljno razradjena da pobedjuje najbolji igrac. Tj. rezultati turnira vecim delom odrazavaju realno igracko umece.
Brodici su previse podlozni liberalnom tumacenju pogresno shvacenih pravila, zatim nisu sve flote jednake, pri cemu posedovanje bolje flote ne odrazava umece u sastavljanju iste.
Ne pije vodu, posto obe igre pate od istog problema - oslanjaju se na pozicioniranje game pieces-a [brodica/figura] kako bi ostvarili interakciju sa protivnikom pri cemu svaki igrac pomera svoje modele. Jednom kada vidite kako neki ljudi pomeraju svoje modele, ruse ih po tabli i zatim ih postavljaju odokativnom metodom na prethodnu lokaciju nekako shvatite da ce u svakoj partiji pobediti ne bolji strateg vec covek sa manje moralnih skrupula kome nije problem da se koristi manama sistema.

Dalje:
Nije poenta da se napravi neki superozbiljan turnir na kome se niko nece pojaviti, vec da ljudi dodju da se dobro zabave igrajuci igru koju vole.
Da bi igra eventualno prosperirala ili barem nastavila da se igra u istom obimu ne treba je ogaditi ljudima nabijanjem na nos cinjenice da je neko otvorio vise bustera pa eto ima vise materijala za pravljenje ultimativne kombinacije. Kapetani koji daju dodatne akcije potpuno upropascuju igru [pogotovu posle banovanja Sirena] buduci da jedan dobro osmisljen brod bez problema potapa protivnicku flotu od 40 pts. To ne mozes zaustaviti, sem ukoliko nemas i sam neki brod [ili DVA] slicnog kalibra. s tim u vezi-
uvek su u prednosti 3 broda sa 4 jedra nego 2 od 6 jedara (zar ne ?)
Sedi, Jedan.
u prednosti je flota koja moze da primeni svoj uticaj na vecem delu table za igru, tj zada prvi udarac na vecoj udaljenosti. Evo jednog primera : Moj brod sa 5 jedara uz pomoc eventa pomerim do najblizeg ostrva.Pomerim se 3s, pucam 6puta[uz recimo 1 rr]. Zatim se pomerim jos 3s i pucam jos 6 puta. protivnikova flota od 2 4-jedarna broda i treasure runnerom prestaje da postoji.
Nekako u ovom scenariju ne vidim ni a) intelektualni izazov ni b) dobru zabavu - sa koje god strane takvog okrsaja da se nadjem.
Treba naciniti skup pravila koji omogucava ljudima koji su svoju flotu Zaista napravili od 3 bustera da mogu da se igraju koliko - toliko ravnopravno, zatim da se onemoguce kombinacije koje zavrsavaju partije u 1 krugu, tako da se koliko-toliko u igru vrate elementi taktiziranja na moru, sto je po meni najzanimljiviji element.
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Bas bi voleo da vidim brod koji moze da se pomeri SSS + da puca 6 puta i da sve pogodi :-). Obicno se u floti od 60 Pts. moze smestiti max dva veca broda i jedan srednje velicine. Igrao sam rpotiv ipa sa vise manjih brodova koji cak nisu ni imali svi kapetane. Tip se zaletao u mene i radio ramming i bording. Jedan me pinuje i borduje, drugi me ramuje i borduje.
Posto ovde ima preteranog straha od nekih flota okacicu sta imam od flota da bi mogli mirno da spavate.
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Knight wrote:Ne pije vodu, posto obe igre pate od istog problema - oslanjaju se na pozicioniranje game pieces-a [brodica/figura] kako bi ostvarili interakciju sa protivnikom pri cemu svaki igrac pomera svoje modele. Jednom kada vidite kako neki ljudi pomeraju svoje modele, ruse ih po tabli i zatim ih postavljaju odokativnom metodom na prethodnu lokaciju nekako shvatite da ce u svakoj partiji pobediti ne bolji strateg vec covek sa manje moralnih skrupula kome nije problem da se koristi manama sistema.
Confront scena u Grifonu, po nekom mom iskustvu, uopste ne pati od ovog problema.

Sa brodicima (koji su mnogo, mnogo tezi za precizno pozicioniranje) nemamo problema iz prostog razloga sto vecina populacije ne shvata igru nimalo ozbiljno pa im taj cm levo ili desno ne pravi nikakvu razliku u zivotu. Nisam jos igrao protiv coveka koji svesno vrsi ovakve manipulacije.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Svratite i jedite kod Zulufica!!!!
Image
Image
Image
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

Ма, без ограничења, 60 бодова, може у паровима и да, Зулуфићу, прогањам те Шункиним цитатом: "Грога мења давај!"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

To zapravo nije moj citat, vec ga je narodni pripovedac pripisao meni.
A ja sam ga prisvojio :D ...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Pa sto se mene tice, mozemo nesto da organizujemo sledeceg vikenda, pod uslovom da prethodno oribate i pospremite klub, kao i da mi nakon hepeninga pomognete da sve sredim. U protivnom- nema nista od zezanja :evil:
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

I mi ovde planiramo da napravimo turnir u parovima (60Pts).
Mozda da se dogovorimo oko susreta najboljih ili kako vec...
Image
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Post by Lord »

Evo dosao bi i ja sa svoja bedna tri piratska brodicja :D
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
Locked

Return to “Star Wars i Pirates”