Preview za sve Rogate i Death Metalce

Sve vezano za ovu kartičnu igru i igru sa papirnim brodićima

Moderator: Moderators

Da li bi skupljali Vikinge?

DA
16
94%
NE
1
6%
 
Total votes: 17

User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Vaistinu zboris ali sta reci gomila ljudi pogresno svata koncept zabave tj zele dokazati svoju genijalnost na stvarima za opustanje i zabavu :roll: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

srebrni vitez wrote:Надам се да Викинзи немају топове?
Vidis, to je dobro pitanje. Buduci da je mehanika borbe svih, pa i vikinskih brodova, ista, oni u osnovi jedra imaju ucrtanu kockicu, sto znaci da se od svakog jedra meri razdaljina za gadjanje. Sto bi Pendargon rekao "nigde ne pise da nemaju", stoga ih, ocito imaju :lol: ! Mozemo predpostaviti da odapinju kisu strela na protivnike ili da ih gadjaju trulim povrcem, prljavim vesom, cimegod...
Zanimljivo je to da od svakog jedra "odapinju" dva plotuna, odnosno bacaju duplo vise kockica nego sto imaju jedara! Osim toga, kada nalecu kljunom (ram) daju +1 na abordaz (boarding). Ne mogu blokirati i biti blokirani (pin), a nakon kretanja mogu se u bilo kom smeru okrenuti oko krme, bas kao i skune!
Last edited by novot on Thu Feb 22, 2007 12:09 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Pa nisu oni tako ni losi... Sem ako nisu preskupi zbog svega toga... :)
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Znaci da nisu losi po tome sto pises pa sta se zale na njih :roll: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Da- kvaka, bar donekle, jeste u ceni. Dakle, ono sto sam ja video, a nije nesto mnogo, cena je od 9-16 poena. Recicete nije strasno, ali kada znate da brodovi imaju od 1-3 jedra... Ipak, prednost u odnosu na druge, prosecne brodove je, pre svega u vatrenoj moci, ali u 40 poena cete tesko ugurati vise od 3 broda, a da vam broj jedara prelazi 6!
Kada se samo setim onih zlih spanskih brodova iz Spanish main-a, gde u isto toliko poena ulete 3 cetvorojedarca i jedan trojedarac :x Verovatno da i englez, odnosno pirat, ima istu takvu foru...
User avatar
Igor Vasiljevic
Posts: 183
Joined: Mon Mar 24, 2003 10:36 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Post by Igor Vasiljevic »

Glavni problem je sto onima u wizkids-u nije palo na pamet da Vikinzima ubace FEAR & +3 na Boarding. Bas steta sto su napravili toliku glupost da Vikinzi imaju "topove" i to jos extra koji pucaju duplo... narocito je blesavo sto prakticno taj buvica od broda ima malo "zivota" pa ce neko da ga "odvali ko budalu" :) Mada lepo izgledaju sto jes, jes... ali ja jos imam 30-tak bustera od kojekakvih starih edicija i par stotina brodova viska pa necu uzimati skoro nista od Pirata... i onako sam poceo sa Flames Of War ...
Last edited by Igor Vasiljevic on Thu Feb 22, 2007 3:48 pm, edited 1 time in total.
Image
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

novot wrote:...od svakog jedra "odapinju" dva plotuna, odnosno bacaju duplo vise kockica nego sto imaju jedara! Osim toga, kada nalecu kljunom (ram) daju +1 na abordaz (boarding). Ne mogu blokirati i biti blokirani (pin), a nakon kretanja mogu se u bilo kom smeru okrenuti oko krme, bas kao i skune!
А затим се искрцавају на копно, пију, пале и силују (људе, жене, децу, домаће животиње...), а злато носе кући? :D
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
Locked

Return to “Star Wars i Pirates”