Da li je ovaj kombo za brodice prejak

Sve vezano za ovu kartičnu igru i igru sa papirnim brodićima

Moderator: Moderators

Locked

Da li je kombo prejak?

Da smrdi i necu igrati protiv njega.
1
17%
Pa onako.
2
33%
Ne nije.
1
17%
Izazivam te da igras protiv mene, razbicu te.
2
33%
 
Total votes: 6

User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Da li je ovaj kombo za brodice prejak

Post by opsidiannight »

Nov sam igrac koji je ukupno odigrao 6 partija. Da, samo 6. Ipak, imao sam srecu da vucem u malo bustera jak kombo kojim igram. Sve ostale kombinacije koje posedujem su jako slabe.

Brod petojedarac, cargo4, krece se S+L, topova 3s 3l 3l 3l 3s. Na njemu je lik kapetan koji mu daje jedan rerol, drugi lik koji mu na 5+ daje da ponovi akciju koju je uradio+link i +1 na topove sem ako ste pirat, tu se mota jos i shipwright i ili oarsmen.

Na prvom turniru sam sa ovim brodom bio ubedljivo zadnji a ovaj turnir pobedio.

Komentari su bili u stilu: "Kosanovicu nijedan", bez uvrede Penthausdragonu.

Niko od mojih protivnika, sem Turcina kome je malo falilo, se nije potrudio da me eliminise pa makar morao da se uortaci sa jos nekim. Ipak, pogledi su im bili mrki.

Moram da pohvalim Bocu, koji me je na prvom turniru lako odstrelio.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Da li je ovaj kombo za brodice prejak

Post by Hypodermic »

Da, odstrelio sam te brodom koji pogadja na 3+ (znaci pise 2 na jedrima) i moze da radi dve akcije nevezano od kapetana u njemu, i nije neki mesershmit to uraditi... Interesantan je kombo, nemam dovoljno iskustva sa brodicima da kazem koliko, ali, tu se mnogo posade mota, nema se bas mesta za zlato. Plus, mozd analetis na neke koji skidaju posadu sakom i kapom... ali to je sve sada misaona matematika.
Prosto i jednostavno, ako ti se svidja, ti to vuci :D to su ipak samo papirni brodici :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Da li je ovaj kombo za brodice prejak

Post by Dzon Vejn »

Mene Slovicu interesuje posto su ti boosteri i gde si ih kupio i jel se to jos proizvodi (posto sam nesto video da propada firma, sta li)? I kad smo vec kod cena, interesuje me i koliko su cvarci i kavurma, ali to nema veze sa brodicima...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Da li je ovaj kombo za brodice prejak

Post by Pendargon »

Amateru... :wink:
Pevace tebi sirene :-)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Re: Da li je ovaj kombo za brodice prejak

Post by Homer »

Pendargon wrote:Amateru... :wink:
Pevace tebi sirene :-)
Upravo to htedoh da kazem.
Event sirena:
Prebrojis posadu na brodu i toliko kruga ne radis nista sa tim brodom.

Sa druge strane tu je uvek Kraken: na 5 i 6 no crew ability may be used this turn. :twisted:

Sve zavisi protiv koga igras i sta taj vodi.
Ili da pojasnim, protiv sakupljaca ces profitirati, ali postoji jos dosta razbijaca. (black pearl i capetan, davy jones i flying dutchman, itd.).
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Re: Da li je ovaj kombo za brodice prejak

Post by stalker »

slovic
kombo nije prejak, samo si imao srece da ga saberes za mnogo manje vremena nego drugi ljudi


sem toga , cak i tada ti ipak bacas kockicu i keccevi su neizbjezzni :D


vejn
bustera ima jos dosta u veleprodajama sirom evrope, obicni busteri kod nas izadju 300-350 dnara, dok su one konzerve i paketici sa vise brodova kao 4-5 bustera
napomena> ako se zelis koncentrisati na jednu naciju predlazem pirati kariba ediciju, tu imate samo pirate i engleze, i to svega u velikim kolicinama. ako se pak zelis baviti drugim nacijama onda racunaj na znacajo visse kupovine i dosta mijenjanja.

ps planiramo slijedeci turnir sa mnogo-mnogo poena 30og januara, ali neke stvari cemo ograniciti ... kasnije idu detalji
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: Da li je ovaj kombo za brodice prejak

Post by srebrni vitez »

Словићу,

шта ћеш кад су вуне, па не смеју на јуриш!
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Da li je ovaj kombo za brodice prejak

Post by Dzon Vejn »

Pa voleo bih najvise vikinge, a posle njih bi isli pirati i englezi... tako da ako me zainteresuje ovo na kraju, uzeo bih verovatno tu ediciju koju si rekao (iako tu nema viking brodova).

Elem, jer se to u Sigilu prodaje? I da li se neko igra van tih turnira, ili samo na turnirima? I da li sve ono sto si rekao, prakticno znaci da brodova (tj boostera) ima dok ima, i posle toga nema vise?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Re: Da li je ovaj kombo za brodice prejak

Post by Homer »

Za ubicu indijanaca:
Da, prodaje se u Sigilu i moj ti je savet da uzimas konzerve i boxeve, dok ih ima.
Uvek se mozemo dogovoriti za partiju van turnira.
Vrlo verovatno.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Da li je ovaj kombo za brodice prejak

Post by Dzon Vejn »

Homer wrote:moj ti je savet da uzimas konzerve i boxeve, dok ih ima.
Zbog? Dobijas vise za manje pare ili kako? Ja na maticnom sajtu vidim samo ovo:
http://www.wizkidsgames.com/pirates/art ... ?cid=40854

a to je neisplativo (dobijes manje za vise para)?
I da li sve ono sto si rekao, prakticno znaci da brodova (tj boostera) ima dok ima, i posle toga nema vise?
Anyone?

Razmisljam o tim piratima, imam vec neku igru sa brodicima i to se svidelo zeni, ako joj se i ovo svidi uzecu verovatno.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Re: Da li je ovaj kombo za brodice prejak

Post by stalker »

Anyone?

Razmisljam o tim piratima, imam vec neku igru sa brodicima i to se svidelo zeni, ako joj se i ovo svidi uzecu verovatno
bice jos pirata na prodaji, tek su najavili prestanak aktivnosti.

konzerve i kartonski busteri su mnogo ozbiljnije napunjeni, nema sasnse da dobijes gluposti, bar nema takvih kod nas (iskustvo), dok obicni busteri mogu da budu napunjeni samo boranijom od brodova. U sustini , ti boxovi napravljeni da uvijek daju vise , ali ih prodaju u mnogo manjem broju nego li bustere
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Re: Da li je ovaj kombo za brodice prejak

Post by Homer »

Iako smo otisli off topic, ipak da odgovorim Ubici indijanaca:

U Limenci definitivno dobijes vise za manje para. Primera radi:
U limenci Pirates of the caribean dobijes 5 boostera + Krakena (special, koji se samo tu moze naci) za 1150 din.
Sa druge strane booster kosta 350 din, pa ti vidi.

Pitanje je dali limenki i dalje ima.
Za pirates of caribean mislim da limenki vise nema.
No i u drugim edicijama je ista prica 4 - 5 boostera za 1200 din + special (1 ako je velik poput krakena ili 2 obicna special broda).

Pozz
Locked

Return to “Star Wars i Pirates”