Pravila, FAQ, i ostale stvari

Sve vezano za ovu kartičnu igru i igru sa papirnim brodićima

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Pravila, FAQ, i ostale stvari

Post by Dzon Vejn »

Postoje li negde potpuna pravila sa svim FAQ-ovima, specijalnim pravilima za edicije, itd.?

Ona zakljucana tema ima link ka osnovnim pravilima, ali ona mi se cine prilicno nedorecenim - imali smo dosta nepoznatih stvari u okviru ovih 10tak partija koje sam odigrao. Shodno tome, interesuje me da li negde postoji onako u kompletu sve, sa sve FAQ-ovima, i specijalnim pravilima za sve edicije?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Re: Pravila, FAQ, i ostale stvari

Post by stalker »

nazalost nema, na njihovom sajtu postoji vise pdf pravila , koja kad vežeš u jednu cjelinu, daju ono po čemu bi trebalo da se igra

ako ipak imas nekih stvarno nedorečenih stvari javi se (tel,uzivo)pa ćemo pokušati da razjasnimo probleme
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pravila, FAQ, i ostale stvari

Post by Dzon Vejn »

OK, onda cu pogledati malo detaljnije sajt, pa cu sve spojiti i napraviti pdf, i videcu nekako negde da ga okacim posle toga da nam svima bude dostupan.

Ne mogu se sad setiti (naravno) svih nedorecenih stvari, ali secam se da je jedna od njih bila: kada sea monster zaroni pod vodu, da li on zauzima mesto na kome se nalazi, tj. da li bilo protivnicki, bilo tvoji brodovi mogu da prelaze preko njega.

Bilo je i nesto oko dokovanja, ali ne mogu da se setim tacno sta (mislim da pise da kada si na home islandu ne mozes da pucas niti da budes napucavan, ali mislim da nista ne pise za ostala ostrva... kazem ne znam tacno sta je bilo oko toga, mislim da je ovo).

Zatim, sta se desava kada brod bez jedara prodje kroz whirlpool i baci 4+ (galije to mogu)?

I bilo je jos nekih nejasnih stvari, ali se naravno ne mogu setiti bas svega.... bilo je jos toga.

A nevezano za to, koliko vi "parcica terena" postavljate na tablu? Okvirno ako ne moze tacno...

Takodje, kako delite zlato po ostrvima (jel bas po pravilima ili ona verzija gde na svako ostrvo ide 4 zlatnika po 2 (kako bi bio manji uticaj srece))?

Na svakih koliko poena povecate broj ostrva, i za koliko? Isto pitanje za zlato?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Re: Pravila, FAQ, i ostale stvari

Post by stalker »

Dzon Vejn wrote:OK, onda cu pogledati malo detaljnije sajt, pa cu sve spojiti i napraviti pdf, i videcu nekako negde da ga okacim posle toga da nam svima bude dostupan.

Ne mogu se sad setiti (naravno) svih nedorecenih stvari, ali secam se da je jedna od njih bila: kada sea monster zaroni pod vodu, da li on zauzima mesto na kome se nalazi, tj. da li bilo protivnicki, bilo tvoji brodovi mogu da prelaze preko njega.

da, ali smijesno izgleda kod vecine , kod krakena ne izgleda smijesno

Bilo je i nesto oko dokovanja, ali ne mogu da se setim tacno sta (mislim da pise da kada si na home islandu ne mozes da pucas niti da budes napucavan, ali mislim da nista ne pise za ostala ostrva... kazem ne znam tacno sta je bilo oko toga, mislim da je ovo).

kad je brod dokovan na home onda ga nemoyes napucavati, u ostalim slucajevima moyes

Zatim, sta se desava kada brod bez jedara prodje kroz whirlpool i baci 4+ (galije to mogu)?

desi mu se vise neugodnih stvari, ali glavno da mu otkine jedro


I bilo je jos nekih nejasnih stvari, ali se naravno ne mogu setiti bas svega.... bilo je jos toga.

A nevezano za to, koliko vi "parcica terena" postavljate na tablu? Okvirno ako ne moze tacno...

najcesce 1home + 2 druga ostrva i opciono 1 teren


Takodje, kako delite zlato po ostrvima (jel bas po pravilima ili ona verzija gde na svako ostrvo ide 4 zlatnika po 2 (kako bi bio manji uticaj srece))?


broj ylatnika po broju ostrva , ukljucujuci i opcioni 1 unique treasure

Na svakih koliko poena povecate broj ostrva, i za koliko? Isto pitanje za zlato?


nema povecanja, sve je doduse stvar dogovora

za zlato igra se najcesce 15 vrednosti sa 8 komada ili vrednost 12 od 8 ili 6 zlatnika

Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Pravila, FAQ, i ostale stvari

Post by Zulufic »

Sea monster i kad je zaronjen zauzima mesto i ne moze se brod zaustaviti na tom mestu sa izuzetkom krakena koji moze da se poturi pod brod i ima svoja posebna pravila...

Samo kad si dokovan na home island ne mogu drugi pucati na tebe. Sto ne znaci da te neko (lud) ne moze ramovati.(postoji samo jedan slucaj kad je to pametno, to je kad ramujes sa brodom koji ne moze biti pinned da bi uzeo blago sa ukotvljenog broda ili ubio posadu na njemu)

Nista se ne desava brodu koji nema jedara a u pravilima specificne karte pise da se obara jedro (loses a mast).

Ko sto Vlado rece uvek igramo standard, osim ako se ne igra neki posebni scenario.

I odgovor na ne postavljeno pitanje: Nas house rule - Bas zbog nedorecenosti pravila ova igra je zajebancija i turniri su zajebantskog tipa. Ljudi dolaze da se zabave opuste i popiju groga. Sve je stvar dogovora i dobre zabave.
Image
Image
Image
Locked

Return to “Star Wars i Pirates”