tools of trade

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

tools of trade

Post by Mladizmaj »

Da li bi neko od iskusnijih majstora zanata ovde mogao da preporuci gde bih mogao da nadjem pogodne burgije + drsku za pinovanje warmachine i hordes modela?

Isto tako pazario sam army paiterov black primer u spreju i nesto pocinjem da sumljam u njegovu efikasnost na metalnim figurama, da li je neko imao slicna iskustva ili se samo tripujem ?

I poslednje pitanje za ljude koji koriste drske na koje zalepe figure radi lakseg farbanje, cime obicno pricvrscuju figure za te drske ?
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: tools of trade

Post by deka »

Koristi crni mst kosmos sprej... Jeftiniji je a radi posao...

Za pričvršćivanje figura na "drške za farbanje" najjeftinije rešenje (za koje ja znam) ti je UHU patafix... Košta oko 150 din, a imaš ga u većini hiper markerta...
Image Image
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: tools of trade

Post by Dark Angels »

Ako ti trebaju burgije,skocis do Merkura,Uradi Sam i takvih prodavnica i kupis burgije!:) ja sam uzeo u Merkuru Bosh burgijice i nisu mi jos pukle a niti su se istupile.Takodje imam GW burgijicu,jeste da je kostala ali vredi svaku paru....eto :)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: tools of trade

Post by Dzon Vejn »

Za pričvršćivanje figura na "drške za farbanje" najjeftinije rešenje (za koje ja znam) ti je UHU patafix... Košta oko 150 din, a imaš ga u većini hiper markerta...
Jel to ona masa nalik plastelinu, koja jako lepo drzi, a nikada se ne osusi? Ako jeste, u kojim konkretno hipermarketima (primera radi, da li ima u ideji u Uscu)?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: tools of trade

Post by deka »

UHU patafix imaš u beloj i žitoj boji, meni se čini da je negde između plastelina i žvake... I da, ne suši se, samo ga malo "ugnjaviš" i opet ga koristiš...

Ja sam ga konkretno kupio u Hyper kort-u, a video sam ga i u DIS-u (koji je kupio Hyper kort) u delu sa knjižarsko - kancelarijskim materijalom...
Image Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: tools of trade

Post by Shunka »

Ja koristim busilicu koju sam pazario u Sigilu, GF9-ovu... Burgije kupujem gde stignem. Uglavnom 1,5mm, ponekad za neke sitnije stvari i 1mm.
Army Painterov sprej sam jednom kupio, i da, bio je 4 puta skuplji od Cosmosa ali se jako dobro pokazao. Ne 4 puta bolji od Cosmosa, doduse. Cosmos je majka.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: tools of trade

Post by lord warrior »

Dovoljno kvalitetne burgije mozes naci u skoro svim prodavnicama alata i srafovske robe. Trazi HSS burgije, i nemoj placati vise od ~50 dinara po komadu.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Re: tools of trade

Post by Mladizmaj »

Hvala svima na odgovorima :)

Za pricvscivanje sam i ja koristio bas tu masu, ali rekoh mozda postoji neko mnogo bolje "pro" resenje kojeg se nisam setio.
Shunka wrote:Ja koristim busilicu koju sam pazario u Sigilu, GF9-ovu... Burgije kupujem gde stignem. Uglavnom 1,5mm, ponekad za neke sitnije stvari i 1mm.
Army Painterov sprej sam jednom kupio, i da, bio je 4 puta skuplji od Cosmosa ali se jako dobro pokazao. Ne 4 puta bolji od Cosmosa, doduse. Cosmos je majka.
Znaci ipak sam se istripovao za army painterov sprey. Najbitnije je da radi dobro posao, a cini mi se da ga necu skoro potrositi.
lord warrior wrote:Dovoljno kvalitetne burgije mozes naci u skoro svim prodavnicama alata i srafovske robe. Trazi HSS burgije, i nemoj placati vise od ~50 dinara po komadu.
Hehe potrazicu bas te :D cena mi totalno odgovara :D
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: tools of trade

Post by lord warrior »

Da ne bude zabune - HSS je tip burgije (High Speed Steel).
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: tools of trade

Post by teclis »

ima na buvljaku burgija raznih velicina, mene i dalje sluze
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”