Muva

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
Lukarus
Posts: 20
Joined: Fri Jan 06, 2012 9:40 am
Location: Pančevo

Muva

Post by Lukarus »

Zna li neko kako se boji efekat muvine kožeImage?
Znam da je veoma komplikovano(bar za nooba ko ja),al vidjao sam na forumima i CMON-u.Treba mi za Nurgle!
"Bolje ispasti budala nego iz aviona."
User avatar
Dr. Nick Riviera MD
Posts: 150
Joined: Sun Sep 14, 2008 8:17 pm

Re: Muva

Post by Dr. Nick Riviera MD »

Ne znam zasto bi sebi komplikovao zivot sa ovim,zaista.Zasto lepo ne uradis tzv wash-brush tehniku i izgledace super i taman ce biti ubrljani kao sto nurgle bi i trebao da izgleda.Krenes od dheneb stone osnove i onda krenes prvo wash sa zelenom pa kad se osusi onda brushujes sa tim istim dheneb stone-om pa onda wash sa ogryn flesh npr ili sa gryphone sepiom pa opet brush ali sada sa npr bleached bone-om i tako u krug i mozes da iskoristis sve nijanse wash-eva dok ne dobijes zeljeni efekat.Posle mozes samo ivice da istaknes sa mesavinom bele i bleached bone-a i gotova figura.Posle uradis detalje.Po meni za pocetnika nije tesko kao tehnika a daje jako lepe rezultate :D
"Seriously honey, I can prescribe anything." :-)
"If you want to have an exclusive surgery with me,dial 1-800-DOCTORB.Note the extra B is for BARGAIN"
Don't worry you won't feel a thing:-)

Image Image
User avatar
Lukarus
Posts: 20
Joined: Fri Jan 06, 2012 9:40 am
Location: Pančevo

Re: Muva

Post by Lukarus »

Evo trazenog efekta,cija izrada jos uvek ostaje misterija...Image
"Bolje ispasti budala nego iz aviona."
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Muva

Post by opsidiannight »

Tek pošto podaš dušu babo Nurglu moći ćeš da omalaš taj efekat. Džaba ti bilo.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Muva

Post by novot »

Ehem, nije muvina koza, nego muvin hitin :wink: Kao i ostali insekti, muva na povrshini ima egzoskelet hitinskog porekla.
Samo malo analiziraj primer koji si sam postavio i mislim da ce ti se kas'ti samo. Ako se ne varam, lik je napravio prelaz krenuvshi od neke jako svetle (mozda kremaste nijanse a la Bleached Bone), preko zute do tamno zelene, a onda nekim braon glaze-om preshao sve. Naravno, igrao se i sa tamno zelenim tushem, kao i ljubichastim-tu i tamo. Onaj gornji deo (gornjie segmenti), kao da mu je sve dosadilo, pa je zbrzao, usled chega je efekat muvljeg hitina izostao. Zato je donjih nekoliko segmenata jako dobro. Nadam se da ce neko moci da sugerishe koje tachno nijanse da se iskoriste.
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Lukarus
Posts: 20
Joined: Fri Jan 06, 2012 9:40 am
Location: Pančevo

Re: Muva

Post by Lukarus »

Prvo hvala na predavanju :geek: :mrgreen: Drugo probacu taj efekat!Hvala svima na pomoci!
"Bolje ispasti budala nego iz aviona."
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”