Farbanje akcionih figura

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
aleksm

Farbanje akcionih figura

Post by aleksm »

Zovem se Aleksandar Mihaljev, iz Kikinde sam. Nov ovde na forumu, danas (25.03.) se registrovao. Da ne bih previse lupao glavu i da ne eksperimentisem, moram vas iskusne i dobre ljude da upitam u vezi problema. Svi znate sta su Masters of The Universe. Imam odredjeni broj tih figura koji imaju ostecenu farbu i zeleo bih da ih dovedem u neko normalno stanje+zeleo bih da uradim neke "custom made" varijante ili ti proizvoljno napravljene.
Pitanje bi se odnosilo na sledece:
Koje boje da koristim tj. nabavim?
Kojim tehnikama da radim?
Koliko sve to moze kvalitetno sa cetkicama da se odradi?
Gde se mogu nabaviti boje i koliko se orijentaciono krecu?
Ako neko ima jos nesto da doda na gore navedena pitanja, neka slobodno opali.
Hvala svima na pomoci!
Dole je link ka nekim fotkama vezano za temu za one koji ne znaju o cemu se radi.
Pozdrav!
http://www.google.rs/search?hl=sr&q=mas ... 0QXUs9iNAg
User avatar
Lukarus
Posts: 20
Joined: Fri Jan 06, 2012 9:40 am
Location: Pančevo

Re: Farbanje akcionih figura

Post by Lukarus »

Za bojenje nisam neki expert,ali na Limundu imas gomile Masters of the Universe figura. http://www.limundo.com/pretragaLimundo. ... Tra%C5%BEi
"Bolje ispasti budala nego iz aviona."
aleksm

Re: Farbanje akcionih figura

Post by aleksm »

Lukarus wrote:Za bojenje nisam neki expert,ali na Limundu imas gomile Masters of the Universe figura. http://www.limundo.com/pretragaLimundo. ... Tra%C5%BEi
Znam :)
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Farbanje akcionih figura

Post by meloras »

Za boje zavisi sta nameravas posle da radis sa svojim figurama.Ako mislis da ih namestis da poziraju u vitrini (kao moji gi joe likovi) onda mozes i akrilnim i uljanim bojama da radis,dokle god ih ne pipkas mnogo posle toga.Ako mislis da im cesto menjas poze onda gledaj da ih lakiras kako bi bar malo zastitio svoju rukotvorinu da se ne skine boja.
Posto sam vec zaboravio od kog su materijala radjeni,savetujem ti da radis akrilnim bojama,jer su na bazi vode i nikako ti nece istopiti figuru.

Za tehniku,uzmi cetkicu u ruku,i radi bojom koju izaberes na mestu koje izaberes.Ovde nema pomoci airbrushem jer ces teze da maskiras delove modela.Za pocetak ce ti biti dovoljan layering da prekrijes povrsine koje mislis da customiziras.Kad to zavrsis mozes da probas neki wash ili highlight,ali za to racunaj da ostatak modela nece imati takve detalje pa ce mozda da ispadne preveliki kontrast.

Moze da ispadne onoliko kvalitetno koliko ti to sam napravis.Mozes samo jednu nijansu da stavis,a mozes i da prefarbas ceo model kako ti volja.Mozes i da green stuffom probas da uradis neke nove detalje ali to je vec druga prica.

Neznam gde da nadjes boje u Kikindi,ali ovde u Bg-u ti je najveci izbog galerija Papir color u Golsvortijevoj,kod Vukovog spomenika.Cene su od 180 do 230,za akrilike.Ima na netu sajt njihov pa ako ne dolazi ovamo mozes ih kontaktirati da ti eventualno posalju neke.Za izbor boja gledaj paletu humbrola i vallejo,takodje na netu nadji.
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: Farbanje akcionih figura

Post by Dark Angels »

meloras wrote:Za boje zavisi sta nameravas posle da radis sa svojim figurama.Ako mislis da ih namestis da poziraju u vitrini (kao moji gi joe likovi) onda mozes i akrilnim i uljanim bojama da radis,dokle god ih ne pipkas mnogo posle toga.Ako mislis da im cesto menjas poze onda gledaj da ih lakiras kako bi bar malo zastitio svoju rukotvorinu da se ne skine boja.
Posto sam vec zaboravio od kog su materijala radjeni,savetujem ti da radis akrilnim bojama,jer su na bazi vode i nikako ti nece istopiti figuru.

Za tehniku,uzmi cetkicu u ruku,i radi bojom koju izaberes na mestu koje izaberes.Ovde nema pomoci airbrushem jer ces teze da maskiras delove modela.Za pocetak ce ti biti dovoljan layering da prekrijes povrsine koje mislis da customiziras.Kad to zavrsis mozes da probas neki wash ili highlight,ali za to racunaj da ostatak modela nece imati takve detalje pa ce mozda da ispadne preveliki kontrast.

Moze da ispadne onoliko kvalitetno koliko ti to sam napravis.Mozes samo jednu nijansu da stavis,a mozes i da prefarbas ceo model kako ti volja.Mozes i da green stuffom probas da uradis neke nove detalje ali to je vec druga prica.

Neznam gde da nadjes boje u Kikindi,ali ovde u Bg-u ti je najveci izbog galerija Papir color u Golsvortijevoj,kod Vukovog spomenika.Cene su od 180 do 230,za akrilike.Ima na netu sajt njihov pa ako ne dolazi ovamo mozes ih kontaktirati da ti eventualno posalju neke.Za izbor boja gledaj paletu humbrola i vallejo,takodje na netu nadji.
Lepo receno! :applause:
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Farbanje akcionih figura

Post by opsidiannight »

Pa sad, koliko se ja sećam ti modeli su od plastike, tako da je pšeljno prvo premerisati pre farbanja. Ako ih nećeš puno ''pipkati'' nemoraš to da radiš.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”