"Pranje" Figura

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

"Pranje" Figura

Post by Dark Angels »

Skidajuci boju sa nekih metalnih figura,dosao sam do zakljucka da (mislim da) nemamo temu o tome kako se skida boja sa figura.Pa otvorih ovu temu.Sigurno ce biti od koristi ljudima koji su tek zagazili u svet farbanja figura.A mozda i nekome ko se bavi ovim hobijem.Nikad se ne zna,a covek stalno uci.Postupak skidanja boje sa metalnih figura je sledeci:

1)Uzmite neku posudu u kojoj ce figure da provedu neko vreme.
-Ja koristim staklenu teglu sa poklopcem koj dihtuje.Korisno je da razredjivac ne bi vetreo i da se ne bi isparenje (miris nitra) sirio po stanu ili prostoriji.I ne zaboravite da ce se plasticna posuda istopiti od nitro razredjivacha.
2)Kupite Nitro razredjivac u farbari.
-Kada budete kupovali dobicete flasu od 0.8L ili pak 1L,koja ce vam biti sasvim dovoljna za duze neko ribanje.
3)Nabavite cetku za ribanje.
-Idealna je cetkica za zube sa tvrdim/ostrim dlakama.Lakse ulazi u pore i detalje na figuri.I omogucava lakse ciscenje.
4)Nabavite pincetu ili neki metalni alat za hvatanje.On ce vam olaksati vadjenje figura iz posude ako je dublja.
Kada ste obezbedili gore navedeno,mozemo preci na sam proces.

1)Napunite posudu sa nitro reazredjivachem.Koliko vam treba-zavisi od kolicine figura koju potapate.
2)Stavite figure u posudu.I zatvorite posudu.
3)Ostavite da figure odstoje u posudi.(ja obicno ostavim da prenoce u tegli,mada razredjivac bi trebao odma da omeksa boju)
4)Izvadite figure i pod mlazom vode ih sperite i izribajte cetkom.Voda ce ukloniti vecinu boje na ravnim povrsinama,ali ce ostati po detaljima i porama.To ce te ukloniti cetkicom.
5)Kada zavrsite,razredjivac ostavite u posudi za ponovno koriscenje. (u slucaju da ste vise puta prali i da je postao zaista prljav i mutan,mozete ga prosto prosuti u WC solju i odma povuci vodu,zatim ako se zadrzi nesto,prosto izribajte nekim sretsvom za kupatilo)

Mozete ponoviti sve iz pocetka,ako je ipak boja ostala negde i nije htela da se skine.

NAPOMENA:Plasticne delove,delove od green stuff-a,lepak,boju ce nitro razredjivac rastvoriti.Tako da ako neki deo hocete da sacuvate skinite ga pre potapanja.U suprotnom pozdravite se od njega.

Eto to bi bilo uputstvo za ciscenje boje sa metalnih modela i figura.Ako neko ima nesto da doda ili posavetuje neka slobodno pise u ovoj temi.Takodje zamolio bih kolege da neko napise po kom principu se skida boja sa plasticnih modela.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: "Pranje" Figura

Post by bojan »

Kupite Axel/Mer umesto nitroa, niti smrdi niti je toliko stetan.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: "Pranje" Figura

Post by Dark Angels »

bojan wrote:Kupite Axel/Mer umesto nitroa, niti smrdi niti je toliko stetan.
Mozes da pojasnis sta je to? Kapiram da se radi o sretsvu za ciscenje? I jel skida s plastike boju?
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3208
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: "Pranje" Figura

Post by Mrzimsvee »

Zove se Axel Sagrasso ili nesto slicno. Florescentno zute je boje i skida boju sa plastike, a ne ostecuje istu.
Imas ga u vecim supermarketima.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
hindza
Posts: 163
Joined: Sun Jan 08, 2006 5:19 pm

Re: "Pranje" Figura

Post by hindza »

I ja podržavam Axel. Košta oko 220 kinti litar, u principu možeš da ga pomešaš po pola s vodom da dobiješ više i super radi posao.
Ako ti se baš žuri da očistiš figurice, a pritom su metalne onda bućni u nitro, ali ako ti se ne žuri ili imaš plastiku, ostavi ih 24 sata u Axelu i bićeš zadovoljan. Naravno, farba neće magično sama da padne, pa ćeš morati malo da ribaš četkicom. :)
Kad završiš sa Axelom samo ga procedi kroz neku gazu ili staru žensku čarapu i opet si good to go!
Smrt fašizmu, Sloboda : Rad - 2 : 0...
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: "Pranje" Figura

Post by Dark Angels »

Kao sto rekoh-covek stalno uci! :)
Hvala na ovom dodatku.Nadam se da ce biti jos nekome od koristi. :applause:
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: "Pranje" Figura

Post by d00m1n80r »

Izvinjavam se sto upujem staru temu, ali sam blago u problemu pa rekoh da pitam. Koristio sam Axel Sgraso da skinem boju sa plasticnih figura i to se na kraju zavrsilo vecinom bezuspesno (neke znam koliko slojeva imaju, neke ne znam, ali je sve gw/citadel/vallejo boja). Problem je sto sve figure zahtevaju prilicno grubo ribanje cetkicom da bi boja uopste krenula da se skida (neke imaju samo 1 sloj crne vallejo boje), a kod nekih se i sa ribanjem boja skida samo do undercoata, dok neke uopste ne reaguju na ribanje.
Figure sam prvo potopio pola voda pola axel na nekih 36 sati, bez ikakvih rezultata. Onda sam ih potopio u cist axel opet 36 sati i boja je pomalo krenula da se skida ali samo sa gore navedenim ribanjem. Onda sam izrageovao i nagurao ih u cist axel 10 dana sa zatvorenim poklopcem i dobio iste rezultate kao prethodna dva puta (osim sa metalnim figurama kojima se skinula boja ribanjem).
Jel neko ima ideju sta bih mogao dalje da probam, posto trenutno imam ~40 marinaca u divnim nijansama koje je nemoguce dobiti ijednom tehnikom farbanja?
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: "Pranje" Figura

Post by deka »

Probaj izopropil alkohol, iliti izopropanol...

Meni je uglavnom pomagao...
Image Image
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: "Pranje" Figura

Post by Dark Angels »

deka wrote:Probaj izopropil alkohol, iliti izopropanol...

Meni je uglavnom pomagao...
Gde ima to da se nadje jer su i mene zadesili isti problemi, tj samo to da neke boje nece sa se skinu dok ostale lepo lete sa figure.
Unapred hvala! :)
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: "Pranje" Figura

Post by meloras »

U apotekama,pitas da ti nabave,uglavnom nema na lageru toga,bar ne u mojim lokalnim apotekama.Racunaj da ce ti traziti par stotina dinara za litar.
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: "Pranje" Figura

Post by Dark Angels »

meloras wrote:U apotekama,pitas da ti nabave,uglavnom nema na lageru toga,bar ne u mojim lokalnim apotekama.Racunaj da ce ti traziti par stotina dinara za litar.
Zahvaljujem. :)
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: "Pranje" Figura

Post by opsidiannight »

oko 500-600 za litar, ne sećam se kad sam zadnji put kupio pošto ga naliješ u teglu koja se dobro zatvara i samoubacuješ i vadiš figure
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: "Pranje" Figura

Post by d00m1n80r »

Hvala na informaciji, da li treba da obratim paznju na vreme koja figura provede unutra ili da je drzim dok ne krene da spada boja? Takodje, da li da zatvorim teglu ili da je ostavim otvorenu?
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: "Pranje" Figura

Post by meloras »

Nikada nije na odmet drzati tu teglu zatvorenu.Povremeno mozes da je promuckas cisto da vidis da li deluje kako valja.Ukoliko ne rastapa plastiku i rezin mozes figure da drzis u tome koliko god hoces(to vazi za bilo koju hemiju za ove potrebe),mada je efekat uklanjanja boje generalno bolji ako malo ocetkas pa vratis figuru unutra nego da stoji 3 dana bez cetkanja.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: "Pranje" Figura

Post by novot »

Evo nekih pojashnjenja, u vezi sa izopropilom, da ne bi bilo zabune posle: izopropil alkohol je za pochetak, oko 4 x otrovniji od obichnog etil alkohola (shto i nije neshto- ako biste ga recimo pili, shto svakako NIKAKO NIJE pozeljno raditi, trebalo bi vam 4 puta manja doza do trovanja alkoholom). Isparljiv je faktichki kao i etil alkohol pa ga ne treba neshto specijalno dobro skladishtiti, osim da vam ne bi ishlapio (po ovom uzasno toplom vremenu, korisno je drzati ga dobro zatvorenog, kako rapidno ne bi ispario).
U principu, shto duze drzite figure u njemu, bolji ce efekat biti. Ja sam prilikom prvog rada (chuvena restauracija bretonskog pegaza) bio jaaako nestrpljiv, tako da je posao bio nocna mora, kako po duzini samog rada tako i po efektima. No, izopropil radi posao, tamo gde sve ostalo zataji :wink:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: "Pranje" Figura

Post by opsidiannight »

I naravno, pazite da Vam ne prsne u oči, kao i sa svakim alkoholom.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: "Pranje" Figura

Post by d00m1n80r »

novot wrote: No, izopropil radi posao, tamo gde sve ostalo zataji :wink:
Izuzetno, samo jos da prestanu da me gledaju kao potencijalnog bombasa samoubicu kad udjem u apoteku da ga trazim :)
To znaci da sam obisao/zvao jedno 20 apoteka i niko ne moze da mi nabavi, nasao sam neku firmu koja ga pravi ali prodaje samo na veliko. Neka konkretna apoteka ili slicno gde bih mogao zaista da ga kupim?
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: "Pranje" Figura

Post by meloras »

Slovic je imao nekog svog dobavljaca iz senke.
Inace nece svaka apoteka to da nabavlja zato sto nema svaka apoteka svog dobavljaca za to.
A ako Slovicevi shadow-dealeri zakazu,ima jedna apoteka kod Fontane na nbgd,znam da je svojevremeno moglo preko njih da se naruci na malo.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: "Pranje" Figura

Post by opsidiannight »

Ah, otkriću Vam tajnu. Citychem 011 347759, 3474345, 3473942. to je negde blizu ,,Šljukine'' pumpe u Velikom Mokrom Lugu, relativno blizu vrha Ustaničke.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: "Pranje" Figura

Post by opsidiannight »

E da, ako iko bude išao nek uzme litar i za mene pa ćemo da se nađemo u novom HS.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: "Pranje" Figura

Post by bojan »

d00m1n80r wrote:...
Izuzetno, samo jos da prestanu da me gledaju kao potencijalnog bombasa samoubicu kad udjem u apoteku da ga trazim :)
Nece kao bombasa, vec kao coveka koji "kuva" speed u podrumu... :D
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: "Pranje" Figura

Post by d00m1n80r »

bojan wrote:Nece kao bombasa, vec kao coveka koji "kuva" speed u podrumu... :D
Tell me your secrets ;)
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: "Pranje" Figura

Post by novot »

d00m1n80r wrote:
bojan wrote:Nece kao bombasa, vec kao coveka koji "kuva" speed u podrumu... :D
Tell me your secrets ;)
Nemoj to dva puta da mu kazesh 8-)
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: "Pranje" Figura

Post by d00m1n80r »

http://www.gram.rs/izopropil_alkohol.htm

Ako neko ima firmu moze da se kupi od njih, kaze covek nebitno kolika je kolicina (ne more 50l i slicno), samo ne sme da proda fizickom licu.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: "Pranje" Figura

Post by Dzon Vejn »

Hipoteticki govoreci, ako ja uspem da postanem gorepomenuti bombas samoubica, koji kuva speed u svom podrumu, po Betinim tajnama, koje ne zelim da znam, koji proces bih trebao da primenim da bi se boje najbolje skinule?

Ubacim koliko figura u koliku kolicinu tekucine?
Koliko ih drzim?
Sta posle tog perioda?
Da li mogu da koristim ponovo tekucinu za neke druge figure?
Koliko puta mogu da ponovim proces?
Ako drzim tekucinu u dobro zatvorenoj boci, da li ce ispariti sama od sebe posle nekog vremena (kog)?
Da li ce plastika biti uopste ostecena (koliko)?

Nadam se da nisam nista propustio da pitam.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
hindza
Posts: 163
Joined: Sun Jan 08, 2006 5:19 pm

Re: "Pranje" Figura

Post by hindza »

I da li alkohol rastvara green stuff?

Da li Axel rastvara green stuff?
Smrt fašizmu, Sloboda : Rad - 2 : 0...
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: "Pranje" Figura

Post by bojan »

hindza - Ne i ne.

Dzon Vejn -
prekrijes figure i josh malo
24h moze i manje (ali da li ti se zuri?), za "inspirativne" slojeve malo duze (36-48)
Stara cetkica za zube i ribas. Skine bukvalno sve ako je drzano 24h. Ako koji deo ostane ostavis josh sat-dva i ponovis proces ribanja
Da
barem 2-3 puta.
Isparava ali sporo. mozes staviti u frizider onda josh sorije (nema nikakve opasnosti, samo napisi na boci da ljudi ne pomisle da je naka "Domaca zozovaca" :D
Nece biti ostecena.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: "Pranje" Figura

Post by Dzon Vejn »

OK, fala.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
crnaguja
Posts: 75
Joined: Wed Oct 19, 2011 7:56 pm
Location: Blok 45

Re: "Pranje" Figura

Post by crnaguja »

Upravo sam iscitao sve ovo oko izopropanola, maznuo caletu iz laboratorije 2 ipo litra i potopio pola armije Lizardmena...javljam rezultate sutra (ima i metala i plastike). Nadam se da nisam upravo unistio sve to...
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3208
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: "Pranje" Figura

Post by Mrzimsvee »

nisi
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: "Pranje" Figura

Post by Dark Angels »

Ma najbolje ciscenje figura je Holy Fire! Znaci: Povedete jos jednog do dva prijatelja sa sobom. Kupite jednu imperijalnu kadionicu, imperiajlnu celicnu posudu i oko litar benzina.... zatim- uzmete posudu i napunite je do pola benzinom, nek jedan mase kadionicom a drugi nek cita Imperatorovu "liturgiju". Na sve to lagano zapalite benzin u celicnoj posudi i gurajte figuru jednu po jednu. Garantujem da ce se svaka jeres ili samo pak tragovi jeresi olako unistiti. Vasa sveta duznost je da ocistite figuru, pa sve i ako ona bude podlegla u procesu.... :D (kako reche chaplain Asmodai: "Moja sveta duznost je da ti spasem dusu,cak iako tvoje telo poklekne u procesu." )
User avatar
crnaguja
Posts: 75
Joined: Wed Oct 19, 2011 7:56 pm
Location: Blok 45

Re: "Pranje" Figura

Post by crnaguja »

Uh, evo utiska. Drzao sam figure 24h u izopropanolu, i sa plastike se skida opusteno, dok za metal mora malo truda da se ulozi...moguce da je do prethodnog vlasnika, koji nije stedeo farbice :), ali u svakom slucaju, preporucujem izopropanol ;)
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: "Pranje" Figura

Post by opsidiannight »

Ma ,,opraće'' te ćale zbog mažnjavanja izpropil alkohola.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
crnaguja
Posts: 75
Joined: Wed Oct 19, 2011 7:56 pm
Location: Blok 45

Re: "Pranje" Figura

Post by crnaguja »

'si lud? to se koristi tamo naveliko, nece niko ni da primeti :D
User avatar
Dark Angels
Posts: 245
Joined: Sat Dec 04, 2010 3:15 am

Re: "Pranje" Figura

Post by Dark Angels »

opsidiannight wrote:Ma ,,opraće'' te ćale zbog mažnjavanja izpropil alkohola.
Uvek me nasmeje..... :lol:
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”