Akrilne boje?

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Akrilne boje?

Post by Slayer »

Dali ima akrilnih boja da se kupi u farbari.. Kao sto su ove GW-ove...(Koje mi koristimo) ?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Akrilne boje?

Post by Hypodermic »

Farbara Maric u Narodnog Fronta ima neku ponudu, plus imas u knjizari Rasko akrilne, ali u tubama, za slikanje. To ako ti treba za teren ili slicno.

Najbolja ponuda su tio Vallejo boje koje imaju da se nadju u knjizari u Golsvortijevoj. Isto su modelarske farbe kao GW boje, samo od drugog proizvodjaca - samim time imaju i druga imena, tako da ces morati da znas unapred tacno koja boja ti treba po nijansi. Procunjaj malo po netu za njih.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: Akrilne boje?

Post by Yowza »

Hypodermic wrote:Farbara Maric u Narodnog Fronta ima neku ponudu, plus imas u knjizari Rasko akrilne, ali u tubama, za slikanje. To ako ti treba za teren ili slicno.

Najbolja ponuda su tio Vallejo boje koje imaju da se nadju u knjizari u Golsvortijevoj. Isto su modelarske farbe kao GW boje, samo od drugog proizvodjaca - samim time imaju i druga imena, tako da ces morati da znas unapred tacno koja boja ti treba po nijansi. Procunjaj malo po netu za njih.
koliko je sada jedna bočica vallejo boje kod vas sad kad su podigli cijene?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Akrilne boje?

Post by Hypodermic »

Nisam kupovao zadnja 2-3 meseca ni jednu novu boju, tako da zaista ne znam kolika im je trenutna cena.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Re: Akrilne boje?

Post by Slayer »

Problem sto nisam iz BG-a..
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Akrilne boje?

Post by Hypodermic »

Slayer wrote:Problem sto nisam iz BG-a..
To moze biti problem. Treba da nadjes knjizaru koja snabdeva slikare i da se nadas da imaju akrilne farbe u bocicama. Generalno bilo koja akrilna farba moze da ide za modele, ali je pozeljnije da nisu u tubama sto zbog cene sto zbog brzine trosenja/susenja na paleti.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Re: Akrilne boje?

Post by Slayer »

Ne, ne stavljam ja boje u paleti. Kako izgleda ta boca sa bojom?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Akrilne boje?

Post by Hypodermic »

Slayer wrote: Kako izgleda ta boca sa bojom?
To zaista zavisi od proizvodjaca, nemam pojma na sta ces naleteti u radnji kada budes isao u kupovinu. Sigurno je nesto slicno GW-ovim ili Vallejovim bojama sa plasticnom bocicom od 10-20 mililitara boje u sebi.

A paletu bi zaista mogao da krenes da koristis. Ne treba ti sad neka fensi paleta koja se kupuje, dovoljna je bilo koja povrsina na kojoj ces da mesas boje. Ako ni zbog cega drugog onda zbog razvodnjavanja boja kada treba tanji sloj da se nanese.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Akrilne boje?

Post by deka »

...
Image Image
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Akrilne boje?

Post by meloras »

Kad vec Boca pominje palete,preporucio bih ti da pre koristis obicnu plocicu za zid (neka viska sigurno ima negde da ti stoji).Jeste da nema udubljenja za mesanje boje,ali veca je od paleta te imas mesta za mesanje na njoj (ionako ne bi trebalo da previse boje sipas na tu paletu kad mesas).Najveci plus joj je sto ima veliku tezinu,te je neces slucajno preturiti rukom i stabilno ce stajati pred tobom.Ja licno koristim neku belicastu i super je.Plus mnogo se lako riba posle upotrebe za razliku od palete.
User avatar
teclis
Posts: 2242
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Akrilne boje?

Post by teclis »

meloras wrote:Kad vec Boca pominje palete,preporucio bih ti da pre koristis obicnu plocicu za zid (neka viska sigurno ima negde da ti stoji).Jeste da nema udubljenja za mesanje boje,ali veca je od paleta te imas mesta za mesanje na njoj (ionako ne bi trebalo da previse boje sipas na tu paletu kad mesas).Najveci plus joj je sto ima veliku tezinu,te je neces slucajno preturiti rukom i stabilno ce stajati pred tobom.Ja licno koristim neku belicastu i super je.Plus mnogo se lako riba posle upotrebe za razliku od palete.
plus je hladna povrsina pa se boja sporije sushi :)
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Akrilne boje?

Post by lord warrior »

Problem sto nisam iz BG-a..
http://www.papircolor.co.rs/

Posalji im mail/okreni telefonom i raspitaj se da li bi poslali robu postom/kurirom.
Jeste, ako uopste izadju u susret, ispasce skuplje zbog troskova transporta, ali iz iskustva, Vallejo boje vrede naspram raznih akrilika koje smo godinama koristili (ne kazem da su losi, ali su inferiorniji).
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Akrilne boje?

Post by Dzon Vejn »

Kad smo vec kod Vallejo boja, da ne otvaram novu temu...

Vec neko vreme se premisljam da li da nastavim sa GW rangeom ili da predjem na Vallejo. Iz vise razloga, na kraju sam se odlucio da predjem na Vallejo. Planiram da posetim pomenutu knjizaru soon TM, pa me interesuje sledece (vrlo verovatno sam vec pitao za nesto od ovoga, ali nisam uspeo da nadjem na forumu):

- koja je razlika izmedju game i model color range-ova? Mislim, osim u samim nijansama boje, da li ima jos neka bitna razlika?
- da li je uz Vallejo boje potrebno koristiti jos nesto od onih medijuma (i kako oni tacno rade - prelistao sam onaj info koji ima na sajtu, ali me zanima da cujem komentare iz licnog iskustva), ili je potrebno mesati sa vise vode nego GW (koliko vode na koliko boje), ili je kod njih sasvim prirodno da budu onako guste?
- da li je neko koristio pigmente, kako se koriste i kako ste zadovoljni istima?
- kakvi su im inkovi? Blize starom GW, ili blize novom GW, ili nesto trece (i kako ste zadovoljni)?
- i najvaznije: da li su ikada menjali range boja? U smislu da boje koje su nekada imali vise nemaju?

edit: nadjoh i palete, a na njima ne vidim neku boju koja mi je bila preporucena za non metalic gold (gryphone sepia). Koje boje koristite za to?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Akrilne boje?

Post by meloras »

Proacu da ti odgovorim na par pitanja:

-Prelazak za gw na vallejo boje je pre svega investicija.U sustini dobijas istu stvar (manje vise) za drasticno manje para (~30tak % manje u odnosu na gw,nije mnogo ovako ali ako planiras da uzmes veci broj boja onda pravi veliku razliku).Kao i svaka investicija nosi sa sobom rizike.Od svih dosadasnjih boja koje sam koristio vallejo i gw su na vrhu.Gw su dobre ali su skupe,i umeju da se osuse posle nekog vremena,dok vallejo drzi finu cenu od oko 250din,za sve godine koliko ga imam,niti jedna se nije osusila,ali im se provuce po neka previse vodenasta ili jednostavno losa boja.I to su mahom bile u pitanju svetle boje.

-Game color i model color pored nijansi i imena,nema razlike,makar da sam je ja primetio.Cena im je ista.
-Ja nista od medijuma osim vode ne koristim za vallejo bojama,i uvek rade savrseno.Jesu gusce nego gw,te ide nesto vise vode.Koliko moraces sam da procenis.
-Vallejo pigmente nisam koristio,radio sam sa nekim domacim te ti tu ne mogu pomoci.
-Od par inkova koje sam probao na prvu ruku nisam zadovoljan,recimo blize starom gw-u.Jeste da ih hvale po nekim forumima,ali mislim da cu se drzati novih gw inkova.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Akrilne boje?

Post by Dzon Vejn »

meloras wrote:Proacu da ti odgovorim na par pitanja:

-Prelazak za gw na vallejo boje je pre svega investicija.U sustini dobijas istu stvar (manje vise) za drasticno manje para (~30tak % manje u odnosu na gw,nije mnogo ovako ali ako planiras da uzmes veci broj boja onda pravi veliku razliku).Kao i svaka investicija nosi sa sobom rizike.Od svih dosadasnjih boja koje sam koristio vallejo i gw su na vrhu.Gw su dobre ali su skupe,i umeju da se osuse posle nekog vremena,dok vallejo drzi finu cenu od oko 250din,za sve godine koliko ga imam,niti jedna se nije osusila,ali im se provuce po neka previse vodenasta ili jednostavno losa boja.I to su mahom bile u pitanju svetle boje.

-Game color i model color pored nijansi i imena,nema razlike,makar da sam je ja primetio.Cena im je ista.
-Ja nista od medijuma osim vode ne koristim za vallejo bojama,i uvek rade savrseno.Jesu gusce nego gw,te ide nesto vise vode.Koliko moraces sam da procenis.
-Vallejo pigmente nisam koristio,radio sam sa nekim domacim te ti tu ne mogu pomoci.
-Od par inkova koje sam probao na prvu ruku nisam zadovoljan,recimo blize starom gw-u.Jeste da ih hvale po nekim forumima,ali mislim da cu se drzati novih gw inkova.
OK, hvala na odgovorima. Ma najmanji problem je u ceni - moji problemi sa GW su u tome sto menjaju palete, i sad neke unite ne mogu da zavrsim do kraja, jer neke boje jednostavno vise ne postoje (primera radi chestnut ink i tentacle pink). A novi GW wash-evi mi uopste ne odgovaraju, stari su mi bili super. I nove bocice mi uopste ne odgovaraju za farbanje. Probleme sa pigmentima pojedinih boja svi znamo, dakle losijeg su i kvaliteta, i jos ako su na sve to i skuplje GW boje... zakljucak se sam izvodi ;).

- OK, predpostavio sam da je isto, ali sam samo hteo da proverim pre kupovine.
- OK, znaci sigurno vise vode, samo jos neko da mi prenese licna iskustva sa medijumima.
- Pitanje za pigmente stoji i dalje. Za pocetak ono osnovno - koji efekat stvaraju? Nesto poput inka? I naravno, kako ste zadovoljni konkretno Vallejo pigmentima.
- Super za inkove, to mi i treba.
- i ovo pitanje stoji: da li su menjali range, tako sto "stare" boje potpuno izbace.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Akrilne boje?

Post by Kirgan »

Bitna stavka za Vallejo je ako koristis airbrush bolje su od GW boja :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Akrilne boje?

Post by deka »

Kirgan wrote:Bitna stavka za Vallejo je ako koristis airbrush bolje su od GW boja
Ovo je tačno, ako su u pitanju Model Air boje (koje su "specijalno dizajnirane, bla bla... za upotrebu sa air brushem").

Ako koristiš Model Color, isto ti dođe i sa Vallejo i sa GW bojama (ili bilo kojim drugim standardnim akrilicima).

I jedne i druge su gušće nego što treba za air brush, pa moraš da i' razvodnjavaš...
Image Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Akrilne boje?

Post by Dzon Vejn »

Video sam da imaju specijalnu paletu za air brush, ali kako ja isti jos uvek ne posedujem, onda govorim samo o klasicnim bojama.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Akrilne boje?

Post by deka »

Dzon Vejn wrote:...gryphone sepia...?
Koliko mene sećanje služi ovo je GW-ov proizvod, iz nedavno ukinute serije Citadel Wash-eva...

A teoretska zamena je Searphim Sepia iz brand new serije Citadel Shade...
Image Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Akrilne boje?

Post by Dzon Vejn »

Moguce da sam ja onda pobrljao svoju memoriju. Znam sigurno da proizvod nije bio iz GW range-a, posto sam u tom trenutku imao ceo range kuci.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Akrilne boje?

Post by opsidiannight »

Valjehova kaki je nešto najgrđe što možeš da staviš u erbraš. Da li je pigment veći ili šta, zapušavalo je ko ludo.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Akrilne boje?

Post by Ko, jel' ja? »

Moj utisak je da su Vallejo model color malo gusce od game color range-a. Takodje, model air boje koje su za air brush su dosta redje, sto je i logicno, ali mi ne predstavlja nikakav problem da ih koristim sa cetkicom umesto air brush-em. Stvar je licnih preferenci, ja volim vise da razvodnjim boju pa mi to i odgovara.

Medijumi:
Ono sto bi eventualno mogao da koristis su Glaze medium i Thinner. Nisu ti neophodni ali ako volis vise da razvodnjavas boje mogu biti korisni. Sa glaze mediumom mozes da pravis glazeove ili washeve sto je super, bolji efekat ostvaruju nego kad koristis samo vodu za to.

Mislim da nisu menjali range boja, samo su dodavali nove nijanse.

Meni su njihovi washevi dobri, inkove nisam probao (ako se ne varam oni su iz game color range-a). Imaju Sepia wash koji moze da ti zameni GW-ovu grifon sepiu, mada je Vallejov jaci i jako mi se svidja.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Akrilne boje?

Post by Dzon Vejn »

OK, hvala na odgovorima. Poseticu ih ovih dana, pa cu videti kakvi su rezultati ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Re: Akrilne boje?

Post by Slayer »

izvini te sto budim temu iz mrtvih .. :S Ali video sam one boje "BEkAMENT" a to je ono za zidove :) .. A i one su iz gw-a za zidove.. zato sto su akrilne(koliko se ja ne varam) pa dali moze da se boj sa ove bekament daznam ? :)
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Akrilne boje?

Post by milosh »

MOzes da farbas. Ja sam ofarbao 30 orkova bekament zelenom i veoma sam zadovoljan. Pustis samo devlan mud preko toga i ne vidi se razlika.
Image
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Re: Akrilne boje?

Post by Slayer »

A sta znaci to devlan?
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Akrilne boje?

Post by milosh »

Ma to je neki bezvezni wash, mozes i bez njega da radis
Image
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”