speed painting contest

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: speed painting contest

Post by Shunka »

O, maestro fon Zlajs, nijesi naglasio koje je predvidjeno vrijeme farbanja? Ostajemo na 4 sada, ili mozda da ipak spustimo na 2-3 (mada, priznati moram, sve sto je vise od jednog sata za jednog night goblina ja zaista ne mogu da dozivim kao speedpainting)?

U svakom slucaju, bicu tamo!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: speed painting contest

Post by sto mu gromova »

figuru cete dobiti u delovima i sa praznim postoljem. za predvidjeno vreme je treba sklopiti, mozda anderkoutovati, napraviti postolje i ofarbati. mislim da ce II sata biti dovoljno ako se ne radi o igumanu i tebi shunka. kao shto sam rekao, mislim da ce vecina zavrshiti vrlo brzo a treba dati shansu i manje veshtim ljudima.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: speed painting contest

Post by Hypodermic »

Pitanje: da li svi night goblini od svih ucesnika kada budu gotovi treba da lice kao da su ista jedinica? Ili je bas free for all stil farbanja.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: speed painting contest

Post by sto mu gromova »

free for all.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: speed painting contest

Post by Shunka »

2 sahata je savrseno.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Re: speed painting contest

Post by Homer »

Stvarno mi je zao, ali moram da otkazem svoje ucesce.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: speed painting contest

Post by Hypodermic »

Nazalost, i ja cu morati da otkazem svoje ucesce... jbga, neki drugi put, neko drugo takicenje u farbanju... (bem ti ovj vikend, sve mi se izprepetalo...)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: speed painting contest

Post by teclis »

Stvarno mi je zao, al ja cu doci :mrgreen: :twisted:
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: speed painting contest

Post by slayer king »

Ja sam zena i necu moci da dodjem, ima da se uci :(
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: speed painting contest

Post by joca☻ »

e da izvinite..ni ja necu moci da dodjem..ustavri mozda 90% ne 10% da imama sledece nedelje neke kont. koji du stvarno zajebani...mozda navratim cisto sa uzem duletove raidere...u koliko je to sati?
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: speed painting contest

Post by orome pancevo »

Ja potvrdjujem svoj dolazak,jedino da mi se ne pokvari voz u Krnjaci(ko sto ume)!
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: speed painting contest

Post by Balder »

Ja sam opet poceo da radim, tako da ne mogu da radim (da, radim subotom u pocetku)... Izvinjajem se, saznao sam bukvalno dan pred pocetak posla... jbg...
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: speed painting contest

Post by sto mu gromova »

Balder wrote:Ja sam opet poceo da radim, tako da ne mogu da radim (da, radim subotom u pocetku)... Izvinjajem se, saznao sam bukvalno dan pred pocetak posla... jbg...
na tebe potajno i nisam rachunao tako da nije strashno.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: speed painting contest

Post by Ko, jel' ja? »

ali takmichenje je u nedelju u 1, zar ne?
Mind Uploader

Re: speed painting contest

Post by Mind Uploader »

Ja necu doci zato sto ne mogu da procitam da je takmicenje u nedelju u 13h u hobby storetu...ups... :oops:
Salim se, valjda dolazim :)
Mind Uploader

Re: speed painting contest

Post by Mind Uploader »

Otkaz i od mene na zalost...
Na kraju ce ostati ljudi da farbate blister orkova...nazalost...
Stvarno mi je zao ali imam da ucim, u utorak imam psihologiju a ne da je dosadna nego... :evil:
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: speed painting contest

Post by teclis »

meni kaze buraz da su oni u Skotskoj isto imali taj speed painting contest, i da im je dato 20min da oboje night gobosa :twisted:
e to bio speed painting contest (a ne ovaj slow painting), a + vecina ovih "sto moraju da uce" mogu sebi priustiti sat, sat i po odmora uz bojuckanje :? (20min + od kuce do HS, od HS do kuce)
User avatar
Zogdar
Posts: 63
Joined: Fri Jun 09, 2006 8:57 pm
Location: Obrenovac

Re: speed painting contest

Post by Zogdar »

Otkrio sam da sutra nemam nikakvih obaveza koje se tiču upisa u školu, pa cu i ja doći sutra da farbam tog goblina! \:D/
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: speed painting contest

Post by Kirgan »

Tako treba vidimo se na takmicenju u 13h pa cemo da se lepo druzimo :-({|= :twisted: 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: speed painting contest

Post by sto mu gromova »

ko ne dodje, celava mu keva. :lol:
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: speed painting contest

Post by orome pancevo »

Super je bio turnir,mada ne bih se zalio ni da nas je bilo vise...

Ka` ce slike?
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Zogdar
Posts: 63
Joined: Fri Jun 09, 2006 8:57 pm
Location: Obrenovac

Re: speed painting contest

Post by Zogdar »

Slažem se, mnogo je dobro bilo, jeste da nije speed painting nego samo painting contest ali učesnici su imali vremena da natenane, detaljno, farbaju gobbosa.

Mislim da bi trebalo opet nesto slicno da organizujemo u bližoj budućnosti, ali da se boji nesto malo veće tipa Beastman ili nešto slično.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: speed painting contest

Post by sto mu gromova »

bio turnirchic, proshao, i pravicemo josh neki uskoro, nadam se. bilo je nas 12 uchesnika, bash fina i odabrana ekipa. hvala svima koji su uchestvovali, posebno onima koji su prvi put bili deo ovakvog dogadjaja (zliki, filip, zogdar, teklis i dragan koji se pojavio neochekivano). ostatku ekipe hvala shto podrzava ovakve dogadjaje. da nije vas ovaj deo hobija ne bi bio koliko-toliko jak na ovim prostorima.
ovi shto su radili u subotu a nisu doshli u nedelju, ovi shto nisu doshli na turnirchic a doshli na bloodbowl, i ostali koje necu pomenuti, imaju hejt od mene.

glasali smo medjusobno, uz dogovor da ne glasamo za svoj rad. naravno, glasalo je i par ljudi koji nisu uchestvovali, kirgan, mojsije, ranko.
ivan se nashao 12 puta na glasachkim listicima, shunka 11 puta, zogdar i orome 10 puta, i ostali...
evo i slika od prvog do poslednjeg mesta:

1. shunka 47 poena
Image

2. ivan 41 poen
Image

3. ja 29 poena
Image

4. zogdar 27 poena
Image

5. orome panchevo 25 poena
Image

6. teklis 23 poena
Image

7. iguman 10 poena
Image

8. beta 7 poena
Image

9. zliki 7 poena
Image

10. sima 6 poena, chija figura je nestala na kratko vreme za vreme slikanja, a inache je uzas. :lol:

11. filip 3 poena
Image

12. dragan 0 poena
Image

svaka chast shunki na perverzno dobrom goblinu i na zasluzenom prvom mestu i cevapima koji su mu obecani u utorak (pechenjara danas nije radila). nadam se da se vidimo i sledeci put.

ciao.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: speed painting contest

Post by Hypodermic »

Stvarno mi je zao sto nisma mogao da dodjem, ali evo, od 11 jutros do pre sat vremena nisam bio kuci. Zao mi je sot sma propustio ovako dobro takmicenje, radovi su bas dobri. Sunko, svaka cast, fantasticno odradjen gobos :applause:

Nadam se da mi sledeci put nece uleteti obaveze ovako nenadano, pa da vam se i ja pridruzim.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: speed painting contest

Post by teclis »

sto mu gromova wrote:10. sima 6 poena, chija figura je nestala na kratko vreme za vreme slikanja, a inache je uzas. :lol:
nestala na kratko vreme.... malo se covek poigrao sa gobosom koji leti na disku :lol: wuuuuuuuuuush . (imao je kuku umesto ruke :| :mrgreen: )
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: speed painting contest

Post by Dzon Vejn »

Prvih 6-7 modela izgleda stvarno jako lepo...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: speed painting contest

Post by Ko, jel' ja? »

Cetitke svim ucesnicima.
Ima stvarno lepih radova.
Bilo bi lepo ovo ponoviti :D
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: speed painting contest

Post by orome pancevo »

Teclise,ovaj tvoj gobos me podseca na baba Jagu :D :D (bez ljutnje molim,samo sala-mada zaista lici :lol: ).
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: speed painting contest

Post by teclis »

orome pancevo wrote:Teclise,ovaj tvoj gobos me podseca na baba Jagu :D :D (bez ljutnje molim,samo sala-mada zaista lici :lol: ).
that's the idea :)
*jos je zogdar reko da baza pre lici na neke oranice, nego na kamenje.
(sta mislis zasto sam dobio toliko poena 8) , baba look cini cuda :D )
Last edited by teclis on Sun Jun 08, 2008 10:36 pm, edited 1 time in total.
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: speed painting contest

Post by teclis »

stvarno bi bilo lepo da se ovo ponovi.... jako lepo iskustvo :) (i taman da dodju ovi sto su ispalili)
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: speed painting contest

Post by lord warrior »

Tako mi je zao sto sam propustio ovakav dogadjaj...
Nadam se da ce uskoro ponovo ovako nesto biti organizovano.

U svakom slucaju: http://klubzmaj.org/content/takmi%C4%8D ... ht-goblina
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: speed painting contest

Post by Shunka »

Evo par reci od pobednika, tj. mene.

Takmicenje je bilo sjajno!
Potpuno podrzavam ideju da se ponovi, a kako mnogo ljudi nije ucestvovalo, bilo bi smisla da to bude i uskoro - za svega par nedelja! Dakle da se pojave Alfa, Srki, Boca, Balder i drugi...
Podrzavam da se farbaju Beastemni. Stoji mi vec duugo vremena neotvoren box na polici... Mogu donirati u svrhu takmicenja.

Drugo, svaka cast oponentima! I Ivanov i Zlajin goblin su bili neuporedivo kvalitetnije obojeni od mog, pobedio sam samo zato sto je moj izgledao atraktivnije. Naime, imao je zivlje boje i vece kontraste (pogotovo na NMMu) od Ivanovog, a Zlajin se sav nekako utopio u zeleno, iako ima fantasticno uradjen stit. Takodje je dobro sto sam se setio da na putu do HSa pokupim parce drvetove kore i jednu dascicu, kao i neke travke. Beti hvala za flock.
Uopste, Beti svaka cast - u startu je odustao od pobede i za 2 sata ofarbao goblina i Devout Warjacka.
Iguman, veliki bog speedpaintinga, iz nedokucivih razloga svog goba nije ni dovrsio. Jos uvek sam zbunjen.

Jos kratka retrospektiva kako sam farbao gobosa:
Sklopio sam ga i zalepio zajedno sa drvenarijama na postolje. Onda sam ga blago poprskao belim sprejem (nije upste bio potpuno beo), i zalio Brown Inkom. Sacekao sam da se osusi, pa sam uraio NMM po klasicnoj svojoj tehnici (videti moj NMM tutorijal), uz trunku dodatnog sencenja crnom bojom na kraju. Zatim sam uradio mesec na stitu, Sunburst Yellow -> Skull White pa presao to malo sa Bad Moon Yellow da ne bude belo. Preko koze sam uradio glaze sa Vallejovom tamnom zelenom, a onda highlight sa kombinacijom nje, Camo Green i bele. Nos je otisao u Warlock Purple, pa beli highlight. Ostala je odora sa kojom nisam znao sta da radim, pa sam eto tako slucajno resio da je oteram u ljubicastu - Warlock Purple + Blue Ink. Highlight je isao prvo u neku Rackhamovu flesh boju, pa na kraju u belo. Onda sam bio suocen sa problemom ukrasavanja tih divnih ljubicasto-ruzicastih odora, i setih se zutih zvezdica. One su izvedene cistim Sunburst Yellow. Na kraju sam malo drajbrasao daske, nalepio flock i izlakirao figuru.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: speed painting contest

Post by joca☻ »

bas ste ih lepo ofarbali...ako se bude opet organizovalo uskoro morad da dodjem obavezno :D
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: speed painting contest

Post by orome pancevo »

Zlajo zakazuj sledece okupljanje :P !
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Zogdar
Posts: 63
Joined: Fri Jun 09, 2006 8:57 pm
Location: Obrenovac

Re: speed painting contest

Post by Zogdar »

Zlajo zakazuj sledece okupljanje !
I nek bude što pre, npr ovog vikenda ili iduceg, sad kad smo se svi zagrejali i kad su ljudi videli kako je bilo pa se zainteresovali. Što više ljudi dodje to bolje! :D

I jedan mali predlog- da pre 2 sata farbanje bude i jedan sat za pripreme, konverzije i odradjivanje postolja, cisto da se ne ponovi ono sto se desilo Simi. :lol:
iguman
Posts: 23
Joined: Mon Apr 03, 2006 12:49 pm

Re: speed painting contest

Post by iguman »

Aha, ko bre bog speed paintinga? Ja sam mator covek vreme me je pregazilo... Nije mi bio gust gobos, toliko sam se smejao i zabavljao sa simom da mi je vreme proletelo. Bilo je odlicno i nadam se da cemo ponoviti a onda sedam na drugi kraj sobe ( sto dalje od sime ) i cuvajte se :)

Sve cestitke Shunki koji kao i ja obozava braon, Fek**na faza rulez :)
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: speed painting contest

Post by sto mu gromova »

za pochetak moramo da vidimo shta kaze "hobby store hq". shto se tiche mene, moze i za ovaj vikend. svi koji ste bili ste opet pozvani, kad god to bilo.

ja nisam za to da se farbaju bistmeni. radije sam za neku drugu jedinicu koja pruza mogucnost raznih kolor shema. to bi trebalo da bude jedinica sa ogrtachem, haljinom ili nechim gushterolikim na sebi (skinkovi, saurusi, dark elf korseri...). na kraju krajeva, mozemo opet night goblina, samo ne znam da li ce moci svi da stanu na monitor.

inache ne bih produzavao vreme. mislim da je 2 sata prava mera, osim ako se vecina slozi da produzimo na 3 sata. konvertovanje je stvar koja ce oduzeti vreme, a nece znachiti nishta na kraju.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: speed painting contest

Post by Dzon Vejn »

sto mu gromova wrote: ja nisam za to da se farbaju bistmeni. radije sam za neku drugu jedinicu koja pruza mogucnost raznih kolor shema.
Ih, kao bivsi vlasnik istih, moram da se ne slozim sa ovim... isprobao sam nekoliko kolor sema, i svaka je bas, bas mnogo promenila izgled figure ;). Mislim da u beast knjizi ima prikazano poprilicno kolor sema, pa mozete videti koliku razliku napravi (pod uslovom da HS ima beast knjigu, a verujem da ima).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: speed painting contest

Post by orome pancevo »

2 sata dovoljno.Mozemo recimo svi po 200 din pa da kupimo box necega.Ja bih recimo glasao za wood elf glade guard,extra detalji a mogu se farbati u zilion razlicitih varijanti.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: speed painting contest

Post by teclis »

2 sata al pocinjemo sa sklopljenom (naravno ne previse konvertovanom ko simin gobos) i prajmovanom figurom. Ako nas bude doslo dosta (cisto sumnjam) - skinkovi definitivno. Ako ne, onda glade guard ili saurusi \:D/
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”