Pitanje u vezi Gline

Naučite da fino ofarbate svoje figurice ili da napravite deo terena za Warhammer.

Moderators: Shunka, bojan

Post Reply
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Pitanje u vezi Gline

Post by Slayer »

Pozdrav svima,

Evo ovako, palo mi je nesto napamet pa me zanima dali to moze uopste i da se napravi.. Pa evo da pitam ovde, dali moze glina da se postavi kao npr: kamen na postolje za WH40k figuru i da se oboji? Jeste da zvuci ludo ali me bas zanima dali moze? :) Hvala unapred.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Pitanje u vezi Gline

Post by Hypodermic »

Da, moze. Mada, ako ti treba kamen (a ne skulptura) nekog specificnog oblika, pre bih preporucio sa stirodurom ili plutom da probas, ako vec ne mozes da nadjes pravi kamen takvog oblika.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Re: Pitanje u vezi Gline

Post by Slayer »

ok hvala...A jel mogu glinu da upotrebim kao beton? obojim u sivo...to?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Pitanje u vezi Gline

Post by Hypodermic »

a da ja tebe pitam sta pravis? Bice mnogo lakse za davanje saveta. Posto logicno da mozes da je ofarbas u sivo posto se osusi (sve moze u sve da se farba, pobogu), ali me ipak interesuje sta zelis konkretno da uradis.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Re: Pitanje u vezi Gline

Post by Slayer »

Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Pitanje u vezi Gline

Post by Hypodermic »

Tako sam i mislio. Umesaj boju direktno u gips/cement/stagod i onda nanesi to u ravnoj povrsini preko baze. kad se osusi bice vec ofarbano u zeljenu boju i bice ravnije od gline koju si planirao. Eksperimentisi sa tom idejom recimo.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Slayer
Posts: 43
Joined: Tue Mar 20, 2012 10:56 pm

Re: Pitanje u vezi Gline

Post by Slayer »

Ok hvala puno :)
Post Reply

Return to “Kreativna sekcija”